Skocz do zawartości
azgan

Raytracing w grach - Przyszłość rozwoju gier czy tylko kolejna ciekawostka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby to byl rimejk wieska to pewnie by zachecalo, a tak to meh :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No grubo polecieli, myślałem, że na medium z DLSS to się jakoś da na 2060S ogarnąć w 30 FPS-ach (nie żeby grać, ale zobaczyć)...
Chociaż w sumie tam masa lustrzanych powierzchni, a to zabija wydajność jak głupie, cienie, AO i GI to przy tym pryszcz.

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2022 o 22:50, Zas napisał:

No grubo polecieli, myślałem, że na medium z DLSS to się jakoś da na 2060S ogarnąć w 30 FPS-ach (nie żeby grać, ale zobaczyć)...
Chociaż w sumie tam masa lustrzanych powierzchni, a to zabija wydajność jak głupie, cienie, AO i GI to przy tym pryszcz.

Jakoś trzeba zachęcić ludzi do wymiany GPU na nowe RTX'y 40x0 :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.11.2022 o 19:03, caleb59 napisał:

Ale oni się nawet nie czają z tym, że to będzie jeden z "tych" tytułów, który ma zachęcić do zakupu RTX 4xxx, naturalnie w takich komicznych przypadkach tyle mam do powiedzenia w tej sprawie...

 

15 letnia gra po dodaniu RT - Next-Gen ?

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można było się spodziewać niegrywalne na żadnej karcie oprócz OCZYWIŚCIE RTX 4xxx. :E Wygląda na typowy produkt pod publiczkę, który ma zachęcić do wymiany karty na nowszą, miałem pobrać sobie na testy ale widzę, że nie ma sensu.

 

 

Edytowane przez caleb59
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to beznadziejnie wygląda to aż się wierzyć nie chce.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, caleb59 napisał:

Jak można było się spodziewać niegrywalne na żadnej karcie oprócz OCZYWIŚCIE RTX 4xxx. :E Wygląda na typowy produkt pod publiczkę, który ma zachęcić do wymiany karty na nowszą, miałem pobrać sobie na testy ale widzę, że nie ma sensu.

 

 

Nowe, nie znałem. Jeszcze się ludzie nie nauczyli, że wiele takich produktów to zwyczajny skok na kase/marketing? Na tosterach to samo było, killzone na ps4 jakie to graficznie super w zapowiedziach było a jak wyszło finalnie to wie każdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, joloxx9 napisał:

Nowe, nie znałem. Jeszcze się ludzie nie nauczyli, że wiele takich produktów to zwyczajny skok na kase/marketing? Na tosterach to samo było, killzone na ps4 jakie to graficznie super w zapowiedziach było a jak wyszło finalnie to wie każdy.

Akurat Killzone: Shadow Fall od strony graficznej był grą która cieszyła oko natomiast cała reszta czyli np. fabuła była słabiutka.

Słaba gra z jedynie dobrą grafiką 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Portal with RTX i działa mi (nie wiem czemu) DLSS 3.0 a on chyba powinien tylko działać na serii 4xxx? ... ale mniejsza z tym na ultra perfomance jest płynnie, po wyłączeniu DLSS jest tak 1-2 fps :szczerbaty:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, bbandi napisał:

Zainstalowałem Portal with RTX i działa mi (nie wiem czemu) DLSS 3.0 a on chyba powinien tylko działać na serii 4xxx? ... ale mniejsza z tym na ultra perfomance jest płynnie, po wyłączeniu DLSS jest tak 1-2 fps :szczerbaty:

Widzisz! Ile dobrego kochana nvidia dała!
Niewdzięcznicy! A tak byście mieli 2 fps.
Miłościwy ten nasz pan kurteczka.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, kadajo napisał:

Jak to beznadziejnie wygląda to aż się wierzyć nie chce.

Ale nowe Texturty widać że dali lepsze :szczerbaty:

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pewnie dlatego jest 24 fps w 4k na RTX 4090 bez DLSS i FG ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę pograłem w Portala i pomijając mordercze wymagania po wyłączeniu DLSS da się w to grać nawet na RTX 3070,. Już zapomniałem jak fajna gra był portal. :D
Nie bylem w stanie sprawdzić ile jest klatek bo nie ma czym wyswietlic ale grac się dało na ustawieniach Ultra w 1440p z DLSS Auto lub Balanced, na Quality już były problemy bo gra na moje odczucia śmigło gdzieś w okolicach 30 i często te okolice opuszczała.
Na performance zbliżało się w okolice 60 ale zdecydowanie to zależało od miejsca bo niektóre były znacznie bardziej wymagające od innych.
Podsumowując gra świateł spoko, cienie tak sobie ale samo zastosowanie Remix daje szanse na inne gry które dostana takie rozszerzenia i będzie można je "obejrzeć" w nowym świetle, dosłownie.
Bardzo ciekawa opcja, a jeśli da się w bardzo dużym zakresie dostosować ustawienia to praktycznie każdy będzie mógł z tego korzystać i grac.
Robiłem też polowania jakości i w Portalu nie robi to wszystko jakiś mega różnic, najwięcej co się rzuca w oczy to mniejsza ostrość przez używanie DLSS.
Chyba pierwszy raz widziałem żeby DLSS Performance nie dawał wyniku tak słabego ze odbierał ochotę na dalsze granie, paradoksalnie to właśnie starsze gry na tym wszystkim mogą nieźle skorzystac bo tam i geometria, jak i jakość otoczenia jest na tyle niskich lotów ze to wszystko może nieźle działać.

Patrząc czysto technicznie to jest śmich na sali ze gramy w jakiś niskich rozdzielczościach i używamy ultra sztuczek, ale rezultaty jednak są ciekawe i można dla nich wrócić do jakiś staroci i zagrać w nie jeszcze raz. Coiekawy jestem co community zdziała za pomocą Remixa.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kabor napisał:
  35 minut temu, kadajo napisał:


Nie bylem w stanie sprawdzić ile jest klatek bo nie ma czym wyswietlic

Też mam problem Msi Afterburner mi nie chce wyświetlać nie wiem czemu.

Tutaj w filmiku jakoś włączyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, kadajo napisał:

Patrząc czysto technicznie to jest śmich na sali ze gramy w jakiś niskich rozdzielczościach i używamy ultra sztuczek, ale rezultaty jednak są ciekawe i można dla nich wrócić do jakiś staroci i zagrać w nie jeszcze raz.

To tam nie ma żadnych poziomów ustawienia RT?
Tylko vanilla albo ubijacz GPU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Kabor napisał:

Sam steam ma możliwość wyświetlania FPS.

Pierwszy link z googla

https://pl.ccm.net/faq/12832-jak-wlaczyc-licznik-fps-w-grze-na-steam

 

Heh zapomniałem o tym. :E

6 minut temu, Paw79 napisał:

To tam nie ma żadnych poziomów ustawienia RT?
Tylko vanilla albo ubijacz GPU?

Jest ustawień od zarypania i jeszcze trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kadajo napisał:

Jest ustawień od zarypania i jeszcze trochę.

A to ok.
Bo jednak niestabilne 60fps w 720p na RTX3070 w 15-letniej grze to już czysta patologia.
Ale skoro ustawienia można dostosować, to nie mam problemu z tym, by Ultra było sprzętowym killerem.
Chociaż dalej jest to przeginka z wymaganiami, biorąc pod uwagę złożoność geometrii.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie Portal zabija wydajność tylko ta cala nakładka Remix, tak to przynajmniej wygląda. Plus jest taki że jest darmowa i można to stosować bardzo łatwo, minus że pożera wydajność jak smok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kadajo napisał:

W sumie to nie Portal zabija wydajność tylko ta cala nakładka Remix, tak to przynajmniej wygląda. Plus jest taki że jest darmowa i można to stosować bardzo łatwo, minus że pożera wydajność jak smok.

Chyba nie siadło :szczerbaty:

Portal RTX zadebiutował na Steam, nie wzbudził powszechnego zachwytu https://www.gry-online.pl/newsroom/portal-rtx-zadebiutowal-na-steam-nie-wzbudzil-powszechnego-zachwy/z323905

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tego typu wymaganiach z kosmosu znowu "na komputery przyszłości" ( :E) to nie ma się co dziwić, tyle mam do powiedzenia w tej sprawie...

#nikogo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie pobrałem tego Portala, ale na 2080 w sensownych ustawieniach nie pogram. Bez zbijania rozdziałki, DLSS ultra performance ok. 40-50 fps. Tylko że ultra performance upscaluje już z tak niskiej rozdzielczości że sporo szczegółów zanika. Jak sobie ustawicie DLSS z natywnej rozdzielczości a potem nawet chociażby Quality, to zobaczycie ile szczegółów z RT tracicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A podłączenie go pod płytę nie wchodzi w grę? puszczenie przewodu jakimś otworem z zasilacza i sterowanie obrotami z płyty wtedy byś miał dużo większe pole manewru inaczej to ze 140stek dobrać taki co startuje z niskiego napięcia i będzie cichy jest ciężko a musi startować nisko bo będziesz miał problem z jego obracaniem na 99%. Stare cichutkie Silent wings 2 startowały nisko, 120mm potrafił wystartować od 2.7v a 140 od 3.7 - 4v co jak na 140stkę jest bdb wynikiem, przykładowo taki arctic F12 w wersji 120 startuje poniżej 3v a wersja f14 już potrzebuje 6v  
    • No szybko, szybko, chyba niezły crunch. Dziś 4 hotfix wyszedł.     Widać te poprawki dużo dały z oceny "mieszanych" już jest 70% pozytywów.
    • @*** ChOpLaCz ***Niestety Horizon Forbidden West jest grą, która przeszła bez echa i na konsolach i, szczególnie, na PC. Nie rozumiem marketingu (jego braku) w przypadku PC-towych portów robionych przez Sony.
    • Jak masz gx'a 750 do wyrwania w takiej kasie to nie ma co się zastanawiać bdb i cichy zasilacz tylko najlepiej sobie wyłącz hybrid mode czyli wciśnij ten przełącznik z tyłu niech wentylator się kręci cały czas bo one mają często problem z lekkim terkotaniem jak tryb pół pasywny jest włączony, jak go wyłączysz to bez obciążenia kręci okoli 400rpm więc i tak jest niesłyszalny + pod obciążeniem jak "flaki" będą na bieżąco chłodzone osiągnie niższe obroty  
    • Nie wiem szczerze jakie są Alienware teraz, ale od kilku lat stawiam na ASUSa ROG lub TUF i nie zawiodłem się. Ani nie są przesadnie głośne, ani prądożerne i co lepsze, ani w TUFie A15 ani w poprzednim ROGu G15 nie miałem problemu z cewkami. Nie słyszałem też, żeby inni mieli a polecałem sporo tych laptopów ludziom.  Podobnie kwestia np Lenovo LOQ czy Legionów się tyczy - tutaj też zero odzewu że jest głośno czy coś piszczy.  W rękach miałem też kilka HP Omenów i podobna kwestia, cisza    Wiem, że onegdaj piszczały cewki w serii GTX 1xxx i chyba w pierwszych RTXach. Na forach ludzie trochę narzekali, ale te nowsze serie 3xxx i 4xxx są już zupełnie spoko. .... natomiast AORUS 17G już taki problem ma. Jak się odpali coś w 300 fpsach (np cs go) to zanim wentylator wskoczy w trybie cichym to słychać jak piszczy zasilanie od GPU.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...