Skocz do zawartości
Realt

Acer BE270U- backlight bleed

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie chciałem się dopytać o backlight bleed w przypadku tego monitora. Mogę po akceptowalnej cenie zakupić ten "ekran", niestety backlight bleed wygląda tak:

img_20180324_200917_hm1r50.jpg

I teraz pytanie, kupować ten egzemplarz czy dołożyć kilka stówek i brać ze sklepu z nadzieją na lepszą sztukę? A może jakiś inny ekran z podobnymi parametrami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kij wie :D brązowawe zabarwienie w rogach jest od kąta patrzenia. Natomiast lewy dolny róg aż do środka matrycy, to już jest srogie blb nawet@100% jasności. Pewnie będzie widoczne dość wyraźnie na ciemniejszych tłach nawet na podświetlaniu@50%. Jeśli jednak możesz w dobrej cenie przytulić imo można brać. Pamiętaj, że to IPS może być nawet gorzej w nowej sztuce i bujaj się przez kilka egzemplarzy miesiącami. Wybór klasycznie należy do ciebie, ale jak możesz przytulić parę stówek taniej, to imo brać i się nie zastanawiać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiadomo czy to backlight bleeding.

Nie wiadomo czy w rzeczywistości ten ekran będzie tak wyglądać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po zdjęciu to co najwyżej zobaczysz w jakich miejscach światło się mocniej przebija, co nie znaczy że to w ogóle będzie widać. Gdyby to było widoczne tak jak na zdjęciu to każdy monitor miałby koszmarny BLB i nadawałby się na śmietnik.

Różnica w prawym dolnym rogu jest dość spora ale nadal nie wiadomo jak to wygląda na żywo. Ciężko ocenić, póki się nie zobaczy gołym okiem.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te brązowawe/żółtawe plamy w rogach, to od kątów patrzenia i to nie jest blb. Za to jak już wspomniałem wyżej lewy dolny róg to blb. Jak się przyjrzycie, to aż maskuje tę plamę brązowo-żółtawą plamę, która pojawia się w związku z kątem. Przebijają diody umieszczone gdzieś w 2/3 długości dolnej części matrycy patrząc od lewej strony. Dobrze nie jest ale tragicznie też nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedzi, czyli mówicie że nie jest tak źle i jeśli mam w miarę dobrą ofertę to można brać (pełen komplet z gwr.)?

PS.

Obecnie używam Asusa MS236H, wiem że to nie ten dział, ale z nowym monitorem ten mi już potrzebny nie będzie. Jest on cokolwiek warty w erze ekranów WQHD i innych HDRów na rynku wtórnym?

Edytowane przez Realt

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obejrzyj monitor na własne oczy, w normalnym środowisku jego pracy, a nie na fotkach zrobionych w ciemności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Obejrzyj monitor na własne oczy, w normalnym środowisku jego pracy, a nie na fotkach zrobionych w ciemności.

Niestety nie mam takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nie będziesz widział przed zakupem, jak realnie ten monitor dobry, lub zły jest.

Wbrew obiegowej opinii, zdjęcia nie oddają rzeczywistości - chyba że ktoś jest w stanie ustawić aparat na takie parametry, żeby ekspozycja była zbliżona do tego, co widać ludzkim okiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to nie będziesz widział przed zakupem, jak realnie ten monitor dobry, lub zły jest.

Wbrew obiegowej opinii, zdjęcia nie oddają rzeczywistości - chyba że ktoś jest w stanie ustawić aparat na takie parametry, żeby ekspozycja była zbliżona do tego, co widać ludzkim okiem.

Ostatnio widziałem gdzieś na forum informację jak ustawić aparat, żeby zasymulować co widzi ludzkie oko. Chyba nawet w temacie o BLB. Ustawiłem i nic. szczerbaty.gif Światło nadal nienaturalnie się przebija, czego nie widać gołym okiem. No chyba, że ta reguła nie tyczy się smartfonów, ale myślę że w tym wypadku opieranie się na zdjęciach to jest tragiczny pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak sobie cykniesz foteczki i potem sobie porównasz z tym co widzisz okiem, to mózg jest takim fajnym urządzeniem, że ogarnie mniej więcej czego się spodziewać. Tutaj monitor jest na podświetlaniu 100% i blb jest u dołu a w mniejszym stopniu można powiedzieć, że pokrywa 1/4 ekranu. Tragedii nie ma, dobrze też nie jest. Jak dobry deal to brać zjedzie do 50-60% i będzie jak cię mogę. Co do ustawień aparatu, no też testowałem nie ma bata aby złapać to tak jak widzimy. Zawsze będzie dużo gorzej, szczególnie, że zawsze w rogach złapie brązowo-żółte fragmenty, które nie są blb i fota wygląda tragicznie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystko zależy od tego, jakie to były porady. Aparat nie ma akomodacji oko-mózg, ma mniejszą od ludzkiego oka rozpiętość tonalną, itd itp. Generalnie każdemu monitorowi, także takiemu wartemu kilkadziesiąt razy więcej, niż ten z tego wątku, da się zrobić zdjęcie, na którym będzie jego ekran wyglądał tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi