Skocz do zawartości
AtGod

[2500zł] Studia/ Wirtualizacje/ Bazy Danych / Programowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam laptopa do ceny 2500zł, 100zł mogę dołożyć jak będzie warto, ale do rzeczy, laptop będzie mi służył głównie do studiów, gdzie będę skupiał się:

-na maszynach wirutalnych(Windows Server 2013+,Linux i co jeszcze wykładowca zażyczy sobie) odpalone będą przez virutalboxa lub vmware na 99%.

-bazy danych na PHP oraz SQL, choć tutaj w głównej mierze będę działał na hostingach, ale nie wiem czy czasem na lokalnych maszynach nie będzie potrzeby stworzenia serwera baz danych,skryptu czy potężnej bazy danych.

-Programowanie ale to bardzo krótkie kody, obecnie to jest VBA i nie wiem czy to nie będzie czasem koniec programowania, zresztą specjalizacją będą sieci także sprzęt kupuję ze względu na to.

 

Mówię od razu że na laptopach się nie znam, dlatego proszę was o pomoc oraz poprawienie mnie jeśli się mylę ale wymagania do moich zastosowań jakie musi posiadać będą następujące:

-Bez systemu (posiadam już odpowiedni)

-4 rdzeniowy procesor(dlatego myślę o jakiejś i5)

-8GB ramu(W10 Pro + wirutalne maszyny)

-SSD 128/256GB(system + przyszłe bazy danych, które będą rozrastać się)

 

Myślę że są to odpowiednie wymagania ale tak jak powiedziałem wcześniej jeśli to jest nad to proszę o poprawienie mnie :)

 

Laptop

Najbardziej w oko wpadł mi ten Lenovo, ze względu na cenę i jakie podzespoły które spełniają wymagania oraz że nie muszę nic dokładać praktycznie do niego, oprócz systemu ale to nie problem bo system posiadam.

 

Tak jak powiedziałem na początku laptop służy tylko i wyłącznie do pracy na studiach, do gier,filmów itd. służy PC.

 

Będę wdzięczny za wszelakie propozycje oraz opinie do tego Lenovo, zakup chciałbym dokonać w tym tygodniu, aby w przyszłym przygotować go do pracy.

Edytowane przez AtGod
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym laptop od ASUSA - ze względu na lepszy serwis, z Lenovo bywa różnie.

ASUS VivoBook 15 R542UA i5-8250U/8GB/1TB Taki model i do niego dorzucić SSD na m2. Bardzo fajnie wykonany model, z matrycą FHD.

Odnośnie SSD to możesz skontaktować się z X-Komem jaki dokładnie model będzie kompatybilny i założą Ci od razu ten dysk przed wysyłką.

Jeżeli ten będzie pasował to kupisz go za fajne pieniądze: WD 120GB Green SSD M.2 2280 3D NAND

Edytowane przez tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Stefan999 lepszym rozwiązaniem będzie model biznesowy używany. Chyba że musi być nowy to aktualnie w dobrej cenie

 

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/128 RX560

Matryca FULL HD IPS matowa lepsze kąty widzenia od tradycyjnych TN, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake wydajniejszy od procesorów U, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, dysk SSD M2 PCIe NVMe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Troszkę czasu minęło ? od ostatniego wpisu w tym temacie, ale podpinam się po niego.  Zacząłem naukę od początku SQL Serwer , możliwe że będę próbował później kolejnych "jezykow" baz danych. Najważniejsze potrzebuje jakiś sensowny sprzęt do najlepiej 2500zl - 3000zl, dorzucę coś tam jakby się okazało jakąś naprawdę fajna opcja. Mam teraz Asusa ale staruszka, jestem z niego zadowolony więc było by dobrze jakby był to ASUS , niezle wykonanie. 

Do sedna, co najmniej 4 rdzeniowy procesor pewnie i Core 5, co najmniej 16 Ram, dysk SSD min 256, matowa ekran IPS, co najmniej 15,6 cala Full hd i wygodna klawiatura, dobrze jakby była podświetlana. 

Oczywiście inne modele niż ASUS też wchodzę w grę,  tylko jak pisałem jestem z niego zadowolony. Nie znam się zbytnio na sprzęcie, wypisalem moje spostrzeżenia,  które wyczytałem na necie, więc przyjmę każdą radę na co zwrócić uwagę przy zakupie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko naprawdę dobrze wygląda, odpowiednie parametry, tylko jednak przekątna ekranu 14. Mam Asusa z 14 i troszkę brakuje mi miejsca jak pracuje. Monitor zewnętrzny już  podłączyłem do zdalnej nauki,  wideoczatu, a na lapku coś próbuje z SQL. Myślę że 15,6 było by idealne. 

Dzięki za propozycję! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.12.2021 o 18:35, Koło87 napisał:

Wszystko naprawdę dobrze wygląda, odpowiednie parametry, tylko jednak przekątna ekranu 14. Mam Asusa z 14 i troszkę brakuje mi miejsca jak pracuje. Monitor zewnętrzny już  podłączyłem do zdalnej nauki,  wideoczatu, a na lapku coś próbuje z SQL. Myślę że 15,6 było by idealne. 

Dzięki za propozycję! 

Praktycznie identyczna konfiguracja jak w modelu HP 15s, z czego Pavilion 15 jest lepiej wykonany i wyposażony. Można powiedzieć że jest serią wyżej.
 

Edytowane przez Czekoladka2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...