Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Azazell

Ja czasami nie wytrzymuje i musze mieć grę na premiere np Metro :) Albo GTA 5 czy inne topowe hiciory :D.

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amphilyon Tak sie zastanawiam nad tym co napisales i wydaje mi sie ze ty bardziej chcesz pokazac jak lepsze jez twoje podejscie do gier zamiast spojrzec realnie jak rynek sie prezentuje.

Wiekszosc gier sprzedaje sie najwiecej w pierwszych 1-2 mc od premiery, tak juz jest ludzie chca sie bawic w nowosci.

Super ze ty tak nie masz, ze jestes cierpliwy i sobie rok albo dwa poczekasz. Ale na calym swiecie przewazaja gracze ktozy chca grac w nowosci. I tutaj gry na konsole kosztuja duzo taniej, wlasnie dzieki odsprzedazy. I nie bardzo wiem dlaczego piszesz o exach, przeciez to dotyczy wszystkich gier.

Ja mam mase gier ktore wzialem na premiere na PC dla lepszej grafiki i fps, i niestety czesto zalowalem ze nie wzialem jednak wersji na PS4. Nie dlatego ze byly kiepskie, tylko dlatego ze nawet po dziesiatkach godzin swietnej zabawy i ich ukonczeniu wiem ze nie zagram w nie przez nastepne 2 lata albo i wcale, a gdybym mial wersje z konsoli poszla by za 3/4 ceny. Ostatni przyklad Days Gone (wiem ze ex ale nie ma to znaczenia), jak dla mnie najlepsza gra w jaka gralem od RDR2, i po 6 tygodniach ogrywania kosztowala mnie jakies 55zl.

PC jest i bedzie drozsza zabawka i napewno nie oplacalna, takie realia i zadne wymyslne teorie tego nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie pora żeby zacząć weryfikować nasze oczekiwania

 

https://videocardz.com/80966/amd-radeon-rx-5700-xt-picture-and-specs-leaked

 

Masakra, pod względem czystej mocy gorzej od Vegi 56...

Mają być 2 wersje - słabsza i mocniejsza.

Może to jest gpu tej słabszej wersji? To wszystko by było ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to nie pora żeby zacząć weryfikować nasze oczekiwania

 

https://videocardz.com/80966/amd-radeon-rx-5700-xt-picture-and-specs-leaked

 

Masakra, pod względem czystej mocy gorzej od Vegi 56...

A to juz tylko potwierdzenie wczesniejszych doniesien. Zobaczymy jak navi 10 sprawuje sie w grach i czy mimo mniejszego peak tflops jest na pozimie vega 56 - 64.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to juz tylko potwierdzenie wczesniejszych doniesien. Zobaczymy jak navi 10 sprawuje sie w grach i czy mimo mniejszego peak tflops jest na pozimie vega 56 - 64.

Rtx 2070 ma 7,5 tflops a to z tą kartą miała konkurować.

Myślę ze nowe Radki będą bardziej nastawione na gry aniżeli na obliczenia także te flop's mogą nic nie znaczyć jeżeli chodzi o płynność działania gier.

Flopsy przydawały radkom się do kopania i obliczeń zmiennoprzecinkowych.

Po prostu teraz zmienia się target Producenta ale pożyjemy zobaczymy.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do usunięcia

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze słyszałem nowy xbox ma być 4x wydajniejszy od xoxa :D

CHociaż może chodziło o procka.

GPU Navi z GDDR6, procek Zen2.

 

Plotki mówią o ponad 14 teraflopsach

https://www.notebookcheck.net/Supposed-Xbox-Scarlett-devkit-specifications-leaked-outguns-rumored-PlayStation-5-power.423663.0.html

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło właśnie o CPU niby co by się zgadzało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plotki mowia ze ps5 szybszy od nextboxa, oraz

https://www.forbes.com/sites/paultassi/2019/06/09/microsoft-fails-to-capitalize-on-sonys-absence-with-a-surprisingly-light-xbox-scarlett-reveal/#52a2e70c1991 "Their chose of words was deliberate, they said it’s “the most powerful console we’ve ever made,” and there are rumblings from industry insiders that the PS5 actually might have a slight power edge over Scarlett"

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, w przypadku Sony wiadomo, że dodatkową moc doskonale wykorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zadowolony, bo nie będzie wydmuszek typu 8 teraflopsów za 1500 pln.

Ja byłbym w stanie dać nawet 3500 jeśli konsola byłaby odpowiednio mocna.

Nie wiem skąd te przeświadczenie, że konsola musi być tania, jak tylko jedna generacja z wielu (PS4/XBOX) była tania.

 

Widać, że oba obozy idą w braki loadingów (SSD, ich optymalizacja i nowatorskie technologie).

Po ograniu Bloodborne jestem jak najbardziej za :D

W tej grze loadingi były wręcz kuriozalne, często dłużej czekałem na grę niż faktycznie grałem xD

Edytowane przez Luqart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem zadowolony, bo nie będzie wydmuszek typu 8 teraflopsów za 1500 pln.

Ja byłbym w stanie dać nawet 3500 jeśli konsola byłaby odpowiednio mocna.

Nie wiem skąd te przeświadczenie, że konsola musi być tania, jak tylko jedna generacja z wielu (PS4/XBOX) była tania.

W takiej cenie malo osob by kupilo i bylaby klapa finansowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie malo osob by kupilo i bylaby klapa finansowa.

 

Dlaczego? Też wolałbym wydać więcej za sprzęt który będzie służył latami. Trzymam kciuki za 3000zł a minimum 2700zł w dniu premiery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego? Też wolałbym wydać więcej za sprzęt który będzie służył latami. Trzymam kciuki za 3000zł a minimum 2700zł w dniu premiery

Bo takie sa prawa rynku, entuzjastow sprzetu potrafiacych wydac duze pieniadze jest mniej niz ludzi liczacych kazdego dolara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plotki mowia ze ps5 szybszy od nextboxa, oraz

https://www.forbes.com/sites/paultassi/2019/06/09/microsoft-fails-to-capitalize-on-sonys-absence-with-a-surprisingly-light-xbox-scarlett-reveal/#52a2e70c1991 "Their chose of words was deliberate, they said it’s “the most powerful console we’ve ever made,” and there are rumblings from industry insiders that the PS5 actually might have a slight power edge over Scarlett"

 

Wybornie jeśli się to potwierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo takie sa prawa rynku, entuzjastow sprzetu potrafiacych wydac duze pieniadze jest mniej niz ludzi liczacych kazdego dolara.

O tym, że PS5 wyjdzie pod koniec 2020 roku wiadomo praktycznie od początku tego roku także jak ktoś bardzo chce mieć sprzęt na premierę a nie oszczędza to już jego problem. A jak ktoś liczy każdego dolara to zapewne nie jest zainteresowany kupnem konsoli. Darujmy sobie te pseudo oszczędności rzędu 50$ w sprzęcie na 8 lat tym bardziej, że to daje 2 centy dziennie...

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę fakty to na PS3 (nie wiem jak było z X360) przez lata nic nie zarabiało tylko dokładali do sprzętu bo wydali sprzęt drogi w produkcji. Hajs był z gier. Przy PS4 postanowili tego błędu nie robić i wyszło co wyszło z mocą na premierę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko szybko tanieje. Nawet jak dziś kupisz nówkę ps4 pro za 1600pln to jutro jak będziesz chciał ją sprzedać musisz zejść z ceny. To samo z grami, wystarczy, że gra przeszła przez czyjeś ręce i traci na wartości, ale to nie jest reguła bo czasami w promo przed premierą można w niektórych sklepach wyrwać taniej gry i po tygodniu czy dwóch sprzedać bez straty.

 

Mnie się udało sprzedać prosiaka ze stratą dokładnie 70zł. :) Oczywiście miałem trochę farta i specyficzny egzemplarz, więc na pewno nie jest to reguła, natomiast nie ma co się martwić jeżeli ktoś kupił PRO za powiedzmy nawet 2000zł, a będzie musiał sprzedać za 1000zł. Bezwzględnie strata duża, ale pomyślcie ile przecież gier i godzin zabawy było za tę forsę w skali paru lat. Komputera nawet używanego za to nie dałoby się złożyć.

 

Z drugiej strony konsoli dość szybko miałem dosyć. Gry działały dobrze, pod warunkiem, że były wesołymi platformówkami, w których bardziej liczyła się wizja artystyczna niż surowe TFLOPy albo jeśli były to dopracowane exy od Sony (jak Uncharted 4). Niestety w momencie odpalenia gry od zewnętrznego studia (typu Hitman) na TV 4k (nic nadzwyczajnego już od paru lat), to czuć było brak płynności w zbyt wielu momentach. IMHO mogliby celować w stałe 40fps, żeby chwilowy drop do 35fps nie psuł wrażenia tak jak przy spadku z 30fps do 25fps. Na przykład. Wartości strzelam.

 

W next genach chętnie zobaczyłbym mocniejsze konfiguracje "dla entuzjastów". Widocznie Sony i MS nie opłaca się konfiguracja premium za 3-4 tys. skoro takiej nie wydali, ale kurczaki no! Ludzie dają tak niesamowity szmal za kompy do grania, że wydaje się, że nawet dużo droższa konsola, ale z wypasioną kartą graficzną i obsługą myszki (natywna, bez kombinowania) mogłaby zmienić nastawienie dość dużej grupy graczy. Czy wiele trzeba, żeby konsola stała się uniwersalnym sprzętem do grania? Chociaż kto wie, może PS5 i nowy X będą obsługiwać takie konfiguracje premium w formie eGPU po czymś podobnym do Thunderbolt3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem za 1200pln :E Nówkę sztukę ofc.

 

A co do licytowania się ile kto jest w stanie dać to jest bez sensu. Sony nie koncentruję się na zarabianiu na konsolach. Głównie zarabia na grach. Więc czym konsola trafi do większej grupy ludzi tym więcej zarobią. Cena nie będzie na pewno przesadzona obstawia się nie więcej jak 499$.

 

Oczywiście pewnie wyjdą różne wersje z większym dyskiem etc. i te mogą być droższe. Układu graficznego o znacznie większej mocy też nie wyczarują tylko włożą to co AMD będzie im w stanie zaoferować w ludzkich pieniądzach i z rozsądnym poborem prundu.

 

Dzisiaj w nocy być może dowiemy się ile mocy będzie miało najmocniejsze NAVI czyli RX 5700, ja obstawiam do ~12Tflops i być może poznamy cenę karty, która ma podobno konkurować z RTX 2070.

 

A jak to prawda:

396927421.jpg

 

To trochę bida :E i te 12-14 TFLOPS w konsoli można schować głęboko do półki z bajkami :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj microsoft potwierdzil hardwerowy ray tracing na scarlet, ten radeon takiego nie ma

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj microsoft potwierdzil hardwerowy ray tracing na scarlet, ten radeon takiego nie ma

 

Bo AMD nic takiego nie ma, a w jaki sposób to będzie realizowane na xboxie to może side coś powiedzieć.

 

Mamy przedsmak/teaser technologi w nowych GPU i konsolach od AMD jedna i ta sama archi dla PC i konsoli

 

https://www.youtube.com/watch?v=_jjYhVnBHRE

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedsmak? Tam jest tylko i wyłącznie marketingowy bełkot :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Navi 20 ktora wydadza w 2020 ma miec rt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedsmak? Tam jest tylko i wyłącznie marketingowy bełkot :E

Jak zwał tak zwał :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie . Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .   Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .   Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum . Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....    
    • Dokładnie tak. I ładnych parę razy to już tu opisywałem. I od atomu odeszli. Są też w trakcie dekarbonizacji i też wszystko wskazuje, że skończą wiele lat przed nami.
    • Jest tu kilku szosowców, mamy jakieś doświadczenia, ale z mojej strony to najpierw padnie pytanie: czy kiedykolwiek cokolwiek wybrałeś po poprzednich dyskusjach o sprzęcie?  Wiesz, to pytanie w temacie czy jest sens się produkować. Ogólnie patrząc na post, masz w nim wiele zagadnień, które nikt za ciebie nie przetrawi. Jeżeli chcesz bezpieczeństa, to kup trenażer  
    • A dzięki, zapomniałem. Jak coś to mam czarną taśmę
    • Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...