Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bo na PS2 można było piracić na potęgę, a sam nośnik DVD (później) w porównaniu do BD był mega tani.

 

Taki argument, że inne urządzenie robią to lepiej i szybciej. PS4 ma mulący system. :E

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam napęd dla BD UHD też był droższy. I to jest główny powód dla którego Sony podjęło taką decyzję. Widocznie rzeczywiście mogą mieć od dłuższego czasu duże problemy finansowe, skoro tną koszta na każdym kroku.

 

No ten system na PS4 to też tragedia. Co gorsza nawet po zainstalowaniu na SSD nadal potrafił zamulać.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 generacji konsol za mną i jeszcze nigdy nie używałem ich do filmów czy muzyki. :D Filmy? Jakie, BD może? Za 100 zł od sztuki? Raczej mało kogo stać na takie luksusy.Jak tu ludzie składają się na Netflixa za 52 zł. :D;) Inne funkcje multimedialne? Nie oszukujmy się jak ktoś ma konsolę, to na pewno i pieca/lapka lub smartphona i tam ma resztę. A jeśli nawet chciałbym posłuchać muzyki na TV to chyba każdy już ma jakiś prymitywny system typu Android czy inny OS i tam może bez żadnych problemów odpalić YT, czy nawet Spotify.

 

Racji masz sporo z BD, bo na polskim rynku mamy kiepską dystrybucję i w związku z tym ceny są z kosmosu. Mi na szczęście kompletnie wisi polska wersja, i tak każdy film oglądam z dzieciakami w j. angielskim + angielskie napisy więc ściągam filmy z UK - tańsze + nierzadko lepsze, ładniejsze wydania. I wbrew pozorom konsola jako takie centrum rozrywki się sprawdza, choć u mnie to XboX jest odtwarzaczem filmów. Jak już kupuję filmy to w formacie UHD, na odpalanie których konsola Sony nie pozwala z wiadomych przyczyn.

Edytowane przez Kaczkofan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam napęd dla BD UHD też był droższy. I to jest główny powód dla którego Sony podjęło taką decyzję. Widocznie rzeczywiście mogą mieć od dłuższego czasu duże problemy finansowe, skoro tną koszta na każdym kroku.

Chyba już tylko rynek konsol, gier i filmów generuje im solidne zyski

 

https://pclab.pl/news81569.html

 

https://pclab.pl/news80244.html

 

https://pclab.pl/news79620.html

 

Wydanie nowej konsoli mogłoby korzystnie wpłynąć na ich dział TV który też nie bije rekordów w sprzedaży.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 generacji konsol za mną i jeszcze nigdy nie używałem ich do filmów czy muzyki. :D Filmy? Jakie, BD może? Za 100 zł od sztuki? Raczej mało kogo stać na takie luksusy.Jak tu ludzie składają się na Netflixa za 52 zł. :D;) Inne funkcje multimedialne? Nie oszukujmy się jak ktoś ma konsolę, to na pewno i pieca/lapka lub smartphona i tam ma resztę. A jeśli nawet chciałbym posłuchać muzyki na TV to chyba każdy już ma jakiś prymitywny system typu Android czy inny OS i tam może bez żadnych problemów odpalić YT, czy nawet Spotify.

Luksusy? Wypad do kina we dwójkę podchodzi pod 100zł ;) A film na płytce zawsze można odsprzedać jak ktoś chce.

 

edit

 

Sony w tym roku nie będzie prowadzącym Destination PlayStation

 

https://mobile.twitter.com/Futterish/status/1217110686528045061?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1217111627968937986&ref_url=https%3A%2F%2Fs9e.github.io%2Fiframe%2F2%2Ftwitter.min.html%231217111627968937986

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS i Xbox nigdy nie były tylko do gier. Były też np. do filmów czy muzyki.

Jednak to glownie zabaweczki to pogrania w gierki a jak microsoft myslal ze jest inaczej (tv tv tv) to wiemy jak skaczyl z x one ;) Teraz w swiecie smart tv w ogole to sa drugorzedne rzeczy.

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynikałoby, że skupili się na exach kosztem całej reszty. Nie mogę się z tym zgodzić. To nie tylko od Sony zależy ile exów wyjdzie na ich platformę. Prawda, mogą przekonać studia i sypnąć im kasą za wyprodukowanie exa i na większą skalę może to być kosztowne dla Sony, ale budżet raczej nie jest tutaj problemem. Największy wpływ na taki stan rzeczy ma prawdopodobnie stara korporacyjna zasada, czyli "minimum wysiłku, maksimum rezultatu". Widocznie Sony zdecydowało, że skoro PS4 wręcz zgniotło sprzedażą Xboxa, to nie muszą się wysilać żeby zrobić coś ponad to co do tej pory zrobili. I to raczej z tego wynika biedota software'owa PS4.

 

Zresztą teraz Nintendo wpada w tę samą pułapkę.

Uważam, że tak było. MS przy One od pierwszego dnia mówił, że to będzie centrum multimedialne. Co z tego wyszło, każdy widzi.

 

Sony postawiło na gry, dlatego dostaliśmy sporo super exów.

 

Jak olali funkcje multimedialne? Przecież PS2 się kupowało dla DVD, a PS3 dla BluRay'a. Na PS4 nie ma problemu, żeby sobie pooglądać netflixa lub yt (i sporo innych appek). Można powiedzieć, że skupili się na grach ale nie, że olali multimedia.

Kto kupował ten kupował. Może "olali" to trochę przesadzone. Ale pamiętasz co mówił MS? Xbox centrum multimedialne. Sony postawiło na gry. Chwała im.

 

Teraz MS chce zrobić z Xboxa peceta i stawia na abonamenty. Finansowo może i słusznie, świat idzie w kierunku cyklicznych płatności. Ale uważam, że Sony będzie miało lepsze jakościowo gry. Zwłaszcza, jak dostaniemy tytuły projektowane tylko na PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę zabłądziliście przy szukaniu przyczyny porażki Xboxa. Przyczyną nie jest decyzja o zrobieniu z niego centrum multimedialnego, tylko gorsza wydajność niż PS4, kiepska oferta gier i wiele innych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luksusy? Wypad do kina we dwójkę podchodzi pod 100zł ;) A film na płytce zawsze można odsprzedać jak ktoś chce.

 

edit

 

Sony w tym roku nie będzie prowadzącym Destination PlayStation

 

https://mobile.twitter.com/Futterish/status/1217110686528045061?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1217111627968937986&ref_url=https%3A%2F%2Fs9e.github.io%2Fiframe%2F2%2Ftwitter.min.html%231217111627968937986

Chyba jak bierzesz nachosy i kolę i jedziesz taxi. :D Max 40 zł u mnie. ;)

 

Jak ktoś chce się bawić w aukcje i czekać to można i tak ze wszystkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak olali funkcje multimedialne? Przecież PS2 się kupowało dla DVD, a PS3 dla BluRay'a. Na PS4 nie ma problemu, żeby sobie pooglądać netflixa lub yt (i sporo innych appek). Można powiedzieć, że skupili się na grach ale nie, że olali multimedia.

A jakie eleganckie piloty można sobie było kupić do PS2 albo PS3, wtedy się z tego robił odtwarzacz z prawdziwego zdarzenia dosłownie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jak bierzesz nachosy i kolę i jedziesz taxi. :D Max 40 zł u mnie. ;)

 

Jak ktoś chce się bawić w aukcje i czekać to można i tak ze wszystkim.

Wystarczy popcorn + cola/pepsi. Bilet do np Heliosa w Poznaniu to koszt ~28zł (w przypadku sali Dream dopłata 5zł dodatkowo) i pyk, 80zł idzie jak nic ;)

 

Ty nie używałeś, 5 innych osób używało. Nie ma sensu oceniać całego rynku z własnej perspektywy, a nawet perspektywy całego forum, bo ta jest mocno zakrzywiona. PS2 miało ogromną zaletę - napęd DVD. I sporo osób wykorzystywało ten napęd nie tylko do gier, ale też do filmów. Konsola znakomicie zastępowała zwykły odtwarzacz DVD, a przy tym nie była zbyt droga i oferowała o wiele więcej.

 

 

Mhm, a jak chcę ugotować parówki to nie potrzebuję garnka, bo mam czajnik elektryczny. Chyba każdy ma w domu czajnik elektryczny. :E Co to za argument? Konsola to urządzenie multimedialne. Nie było żadnego sensownego powodu, żeby ucinać funkcjonalności z PS4, tym bardziej że te funkcje, które pozostały i tak są marnej jakości.

Ja bym nie powiedział, że dużo osób wyczekuje funkcji odtwarzacza płyt Ultra HD w PS5. Usługi typu Netflix idealnie pokazują, że większość ludzi jest ślepa jeśli chodzi o jakość obrazu. Ostatnio wykupiłem sobie Netflixa żeby obejrzeć Narcosa i powiem szczerze, pierwszy i ostatni raz bo jakości to to za grosz nie ma. Do tego idiotyczne zabezpieczenia DRM przez które nie na wszystkim obejrzysz w tym ich "4K", które koło 4K nawet nie stało...

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ludzie wolą Netflixa wynika bardziej z wygody i ceny. Filmy na blu-ray są drogie. Ale większość pewnie i tak nie dopłacałaby do różnicy w jakości. Sam fakt, że PS4 Pro reklamowane jako konsola "for kej" nie posiadała nawet odtwarzacza, który mógłby pozwolić na oglądanie filmów w takiej jakości, wydaje się być śmieszny. Bo co tak naprawdę było w 4K na tej konsoli? Filmy nie, gry też nie (chyba że jakieś indyki były w natywnym 4K). Chyba jedynie menu. bigsmile.gif

 

Jeśli ktoś myśli, że na PS5 będzie lepiej to jest bardzo naiwny. Już widziałem takich co pisali o 4K 60fps. Możecie pomarzyć. A 8K to będzie prawdopodobnie w menu, tak samo jak 4K w obecnej generacji. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny? Jak chcesz faktycznie obejrzeć to co chcesz (a taki był zawsze argument zwolenników VOD) to wyjdzie Cię to sporo więcej niż Netflix (rynek VOD się rozdrabnia) a jakość i tak koło płyty Blu-ray nie będzie stała. Co do 4K to wiadomo, że długo się nie utrzyma i z tego powodu wyjdzie PS5 Pro w środku generacji.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci chodziło z tymi cenami. Filmy na płytach są drogie, nawet na Allegro. Oczywiście można je potem odsprzedać, ale to dodatkowa robota, no i tak trzeba liczyć się ze stratą. Odpada więc tutaj aspekt wygody, równie ważny co cena.

 

Zresztą uczepiliście się tego napędu, a przecież wspomniałem o wielu innych bolączkach PS4. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie eleganckie piloty można sobie było kupić do PS2 albo PS3, wtedy się z tego robił odtwarzacz z prawdziwego zdarzenia dosłownie :E

 

A w PS4 jak właczysz CEC działa zwykły pilot od TV (da się nim właczyć konsolę, wejść i używać na netfliksie ale nie da się już z niego wyjść :E).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ps3 też mi działa pilot od panasa ;)

Tylko tam chyba dopiero nowsze modele obsługiwały CEC, ale nie jestem teraz pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta taka dupa kupiłem sobie TV 4K Xbox One S śmiga aż miło ale ps 3 nie daje sobie rady.Po co to mówię ano dlatego że w 7 generacji nawet nie myślano o 4K.W 8 gracji jak się zaczynała nadal myślano że FULL HD to przyszłość ale zrozumieli producenci konsol Sony i Microsoft że przyszłość to 4K a odległa to 8K ale jak na razie ta technologia wchodzi w życie a te telewizory są bardzo drogie. :D

 

Polecam dobrą muzę bo mam dobry humor bo do premiery nowych konsol jest bliżej niż dalej

 

Już nie mogę doczekać jak będę kupował konsole 9 gracji a w domu będzie symboliczne rozpakowanie a potem gaming :heartpump:

Edytowane przez Maryha145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrasz unboxing i nam pokarzesz?

PokaRZesz? pokaRZemy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie mogę doczekać jak będę kupował konsole 9 gracji a w domu będzie symboliczne rozpakowanie a potem gaming :heartpump:

 

Ja tam bardziej czekam na gry na nową generację wyciskające z niej sensownie soki, ale to jeszcze przynajmniej 2-3 lata czekania :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardziej czekam na gry na nową generację wyciskające z niej sensownie soki, ale to jeszcze przynajmniej 2-3 lata czekania :E

Zalezy, jesli chodzi o sam skok grafiki (nie nextgenowy projekt poziomow i bardziej ambitne pomysly) to mysle ze nastapi bardzo szybko. W tej generacji mielismy Ryse son of rome na premiere, Assasin's Unity 2014 i Order 1886 na poczatku 2015.

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tylko Order do dziś robi wrażenie.

Ja wszystkie te 3 gry bym umiescil w top10 graficznym tej generacji (unity robi na mnie wieksze wrazenie niz origins).

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unity to był festiwal bugów nic więcej.

Gralem chyba 2 lata po premierze to troche inne doswiadczenie mam ;) Ale tak czy siak mowimy o grafice a nie czy gra byla dobra i dopracowana.

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie doświadczyłem żadnych problemów i gra jest w moim top5 generacji. W sumie nawet dla niej to kupiłem konsolę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy były co nie zmienia faktu, że gra robiła wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na necie krąży informacja (niby już prawie potwierdzona) że DS4 z PS4 połączymy do PS5 i odwrotnie DS5 z PS5 połączymy pod PS4.

 

Jeżeli to prawda, to fajnie. Bo Sony jest znane aby płacić kilka razy za to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...