Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No big PS5 announcements. Meh...... Czekajcie dalej, najlepiej do listopada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale śmieszne jest to czekanie Sony na ujawnienie ceny przez MS i odwrotnie :D

IMHO, gdyby te ceny miały być przystępne, to by je już dawno ujawnili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka im szyki pokrzyżowała. Ludzie będą bez hajsu końcem roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak im pokrzyżowała, że konsole sprzedają się jak świeże bułeczki ;)

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris194 napisał:

Tak im pokrzyżowała, że konsole sprzedają się jak świeże bułeczki ;)

A masz jakieś dane za koronkowy okres, czy strzelasz? Poza tym koniec generacji i nie ma sensu pakować się w PS4, bo ceny konsol są wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, BlindObserver napisał:

Ale śmieszne jest to czekanie Sony na ujawnienie ceny przez MS i odwrotnie :D

IMHO, gdyby te ceny miały być przystępne, to by je już dawno ujawnili.

To mówisz że tanio to już było??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu te konsole nie będą zrobione z jakiego crapu, nawet przy gigantycznej skali zamówień utrzymanie niskiej ceny będzie według mnie trudne. Podzespoły wybitnie nie taniały, pamięci i SSD nie są aż tak tanie, jak przekonują niektórzy forumowi znawcy rynku. Proces 7 nm też nie jest tani, do tego jego dostępność nie jest najlepsza, co dodatkowo zawsze zwiększa cenę.

Sony i MS czekają, który pierwszy ogłosi tę "świetną" nowinę o cenach światu, by móc na to odpowiedzieć i pokazać, jak to oni nie są fajni, bo mają 10 dolców taniej.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, BlindObserver napisał:

W końcu te konsole nie będą zrobione z jakiego crapu,

Co mnie osobiście bardzo cieszy i jest sporym plusem nawet jeśli odbije się to na cenie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, BlindObserver napisał:

W końcu te konsole nie będą zrobione z jakiego crapu, nawet przy gigantycznej skali zamówień utrzymanie niskiej ceny będzie według mnie trudne. Podzespoły wybitnie nie taniały, pamięci i SSD nie są aż tak tanie, jak przekonują niektórzy forumowi znawcy rynku. Proces 7 nm też nie jest tani, do tego jego dostępność nie jest najlepsza, co dodatkowo zawsze zwiększa cenę.

Sony i MS czekają, który pierwszy ogłosi tę "świetną" nowinę o cenach światu, by móc na to odpowiedzieć i pokazać, jak to oni nie są fajni, bo mają 10 dolców taniej.

Zwłaszcza, że TSMC będzie musiało się wyrobić z produkcją wszystkich procesorów GPU i CPU od AMD (dwa nowe GPU wchodzą, i nowe CPU), procków do telefonów, procesorów GPU u NV (prawdopodobnie), i to wszystko w ostatnim okresie 3 miesięcy kiedy będzie premiera wszystkiego na raz, a popyt zrobi swoje, bo będzie zainteresowanie.

Jedynym wyjściem jest brać na premiere bo ceny szybko nie spadną, a z dostępnością będzie trzeba czekać do nowego roku.

Jakby wystawili cenę ~3000 zł/599$ to mogliby zastopować popyt i później obniżać cenę powoli, a konsola i tak się sprzeda :) 

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, TheMr. napisał:

Zwłaszcza, że TSMC będzie musiało się wyrobić z produkcją wszystkich procesorów GPU i CPU od AMD (dwa nowe GPU wchodzą, i nowe CPU), procków do telefonów, procesorów GPU u NV (prawdopodobnie), i to wszystko w ostatnim okresie 3 miesięcy kiedy będzie premiera wszystkiego na raz, a popyt zrobi swoje, bo będzie zaintersowanie.

Jedynym wyjściem jest brać na premiere bo ceny szybko nie spadną, a z dostępnością będzie trzeba czekać do nowego roku.

Jakby wystawili cenę ~3000 zł/599$ to mogliby zastopować popyt i później obniżać cenę powoli, a konsola i tak się sprzeda :) 

Next-Geny i tak wychodzą pod koniec tego roku więc jak już tyle się czeka to można poczekać do przyszłego roku. To jest w interesie SONY by sprzedać tego jak najwięcej. Czy to będzie 3000 czy 3500 PLN bez znaczenia bo i tak kupię ma być solidnie wykonane i wydajne jak na nową generację przystało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Next-Geny i tak wychodzą pod koniec tego roku więc jak już tyle się czeka to można poczekać do przyszłego roku. To jest w interesie SONY by sprzedać tego jak najwięcej. Czy to będzie 3000 czy 3500 PLN bez znaczenia bo i tak kupię ma być solidnie wykonane i wydajne jak na nową generację przystało.

To już decyzja analityków Sony, muszą mieć niezły burdel w głowie, bo jest sporo czynników które kształtują cenę, a dla klienta końcowego liczy się tylko żeby dostać prawie za darmo :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, TheMr. napisał:

To już decyzja analityków Sony, muszą mieć niezły burdel w głowie, bo jest sporo czynników które kształtują cenę, a dla klienta końcowego liczy się tylko żeby dostać prawie za darmo :E 

To że oni tam mają burdello bum bum to jest więcej niż pewne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, TheMr. napisał:

Zwłaszcza, że TSMC będzie musiało się wyrobić z produkcją wszystkich procesorów GPU i CPU od AMD (dwa nowe GPU wchodzą, i nowe CPU), procków do telefonów, procesorów GPU u NV (prawdopodobnie), i to wszystko w ostatnim okresie 3 miesięcy kiedy będzie premiera wszystkiego na raz, a popyt zrobi swoje, bo będzie zainteresowanie.

Jedynym wyjściem jest brać na premiere bo ceny szybko nie spadną, a z dostępnością będzie trzeba czekać do nowego roku.

Jakby wystawili cenę ~3000 zł/599$ to mogliby zastopować popyt i później obniżać cenę powoli, a konsola i tak się sprzeda :) 

W przyszłym roku AMD ma być największym zamawiającym chipy w litografii 7 nm. Nvidia prawdopodobnie tylko najwyższe modele będzie robić w TSMC, resztę u Samsunga.

Ja już żadnej konsoli na premierę czy krótko po nie kupię. Moje premierowe PS4 to odrzutowiec, nawet po wymianie pasty. XONE musiał lecieć na rękojmię, bo wydawał dziwne dźwięki i dopiero z XONE X byłem zadowolony, choć na nim za dużo nie pograłem :D Niech beta testerzy sprawdzą, no i niech jakieś gry w ogóle wyjdą, bo po co mi konsola, gdy mam mocnego PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy każdej konsoli na początku były jakieś wady. PS4 miało chyba największe, bo co z konsoli na której HDMI nie działało. Często trzeba było kabel zamieniać, bo ten dodawany do zestawu coś się pieprzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsza premiera to chyba jednak był X360. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RRODy? No wtedy chyba tak. MS musiał program wymiany uruchomić na szeroką skalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, .winter. napisał:

Koronka im szyki pokrzyżowała. Ludzie będą bez hajsu końcem roku.

Ludzie nawet w czasie największej koronki kupowali konsole bo przymusowo siedzieli w chacie, a koniec roku = święta nawet jak bez hajsu to sie zapożyczą jak co roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Elvis79 napisał:

Ludzie nawet w czasie największej koronki kupowali konsole bo przymusowo siedzieli w chacie, a koniec roku = święta nawet jak bez hajsu to sie zapożyczą jak co roku :)

Mówimy o Polsce, czy ogólnie o Europie + USA? Jakoś mi się trend kupowania konsoli w czasie kryzysu nie widzi. A to, że na święta się ludzie zapożyczają to naturalne, ale żeby na konsolkę do gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak na samym początku kryzysu i tej całej niepewności (marzec-kwiecień) sklepy robiły tzw. fejkowe promocje, a i tak towary schodziły. Morele dało na klawiaturę zniżkę 16 zł przy kwocie produktu 685 zł (669 zł), a i tak 3 z 4 sztuk tego samego dnia zeszło:
IwP41v4.png

Także ja tam nie wierzę w jakieś przestoje w zakupach i z tego względu małą sprzedaż PS5, nawet i w Polsce, generalnie odnoszę wrażenie jeśli chodzi o kupowanie sprzętu, że wcale nie jest tak źle u nas, w tym sensie, że wiele osób pozwala sobie na drogi sprzęt.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, .winter. napisał:

Mówimy o Polsce, czy ogólnie o Europie + USA? Jakoś mi się trend kupowania konsoli w czasie kryzysu nie widzi. A to, że na święta się ludzie zapożyczają to naturalne, ale żeby na konsolkę do gier?

O kasę się nie martw, to jest nowa konsola, marketing i ogólny szum wokół nowej generacji zrobią swoje. Aczkolwiek w Stanach sytuacja naprawdę kiepska, więc ciężko zakładać rekordowe wyniki sprzedaży. Zwłaszcza że lineup gier zapowiada się mega przeciętnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w USA sytuacja jest kiepska to i w Europie będzie jeszcze gorzej. W Polsce już zaczęło się zwalnianie ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DualShock 4 zadziała na PS5 tylko w grach z PS4 w ramach wstecznej kompatybilności. W linku też kilka innych informacji odnośnie działania akcesoriów z PS4 na PS5:

https://blog.playstation.com/2020/08/03/playstation-5-answering-your-questions-on-compatible-ps4-peripherals-accessories/

Will DualShock 4 work with PS5 games?

No, we believe that PS5 games should take advantage of the new capabilities and features we’re bringing to the platform, including the features of DualSense wireless controller.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Odpowiedzi

    • To jest takie moje "na chłopski rozum" ale - sporo ludzi którzy wychowali się na PCtach teraz już dorosło (np ja  ) i jak kiedyś mogłem kupić GTX 460 za oszczędności 3 lat, to teraz zarabiam i mogę sobie pozwolić kupić jakieś dobre podzespoły. Nie ciągle i nie wszystkie (bo też jednak aż tak zapalonym graczem nie jestem), ale kiedyś kupno topowej grafiki np GTX 480 to było w moim mniemaniu coś na co stać tylko milionerów   A młodsze pokolenie jednak mniej siedzi w PCtach, bo wolą mobilki, a jeśli coś grają z kolegami to gierki "dla mas" typu valorant albo cs które pójdą na ziemniaku. Więc też chyba przypływ entuzjastów po prostu się zmniejszył, bo zmieniły się nawyki. Zostali głównie starsi, ja sam nie wyobrażam sobie nie mieć peceta stacjonarnego (pomijając jego podzespoły czy wydajność).  Mam szwagra który w tym roku skończył 18 lat, i przeszedł z laptopa na konsolę PS5 i tam ogrywa jakieś pojedyncze gry a tak to z kolegami właśnie ciśnie te MMO których ja nie trawię. 
    • No ale skoro kalibrator traci detale na 570 to gry tak samo. Więc nawet jak daje 3000 nit to nie ma to żadnego sensu, bo tracicie elementy obrazu  Co mi po 3000 nit jasnej plamy? Ja nie mówię, że on tam nie daje powyżej 1000. Ja mówię, że to nie ma sensu bo psuje obraz A w ustawieniach które ja podałem traci detale od 1080 nit w ustawieniach. 
    • I to jest lepszy kompromis, bo Asus jak wyświetlał 1000 nit w 1-10% to z resztą zjeżdżał do 170 nit.
    • Pełna zgoda ; -). Rzuciłem jednak okiem na test w interesującej mnie rozdzielczości 3440×1440 4K i choć wyniki przemawiają na korzyść Ryzena, różnica sprowadza się zaledwie do kilku, max kilkunastu FPSów, więc i5 13600k też daje radę. W teście zabrakło miejsca na i5 14600KF.
    • Tylko jak on próbował włożyć proca LGA1200 do płyty LGA1155... to z ramami co będzie? To samo. Mi to już pod trolling zaczyna podlatywać  albo pod babe co próbuje elektryka zatankować...
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...