Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, TheMr. napisał:

Kopiowanie przeciwników. Jeśli MS robi to samo, to czemu Sony ma być gorsze? Czasowy exclusive już działa na PCtach przez Epic Game Store, więc teraz wchodzi na konsole. 

Przecież to nic nowego na konsolach, praktykuje to od dawna Sony jak i MS - czy chodzi o same gry, czy np. dodatki do nich w postaci DLC (nikt już nie pamięta co się działo za czasów X360 i PS3?). Takie przeciąganie liny to jak pisałem żadna nowość, a się robi z tego newsa jakby ktoś na to wpadł wczoraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, BlindObserver napisał:

Czasowy exclusive był na konsolach od wielu lat.

Ale nie mocnych tytułów AAA jakie Sony będzie chciało pokazać. Zobaczymy co tam upiekli w umowach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potraktujcie to tylko jako plotkę

 

Cytat

[...] from some murmurings I've been hearing, I'll just say I suspect this topic is going to age "interestingly" when a few more details on both platforms are revealed.

I mean this in a few more ways, but to give the broadest idea, I'll just say the Xbox Series X is by far more powerful than the PS5 if we're just talking raw power, multi-platform games will run better there, it is something people are going to have to prepare themselves for. Add to this Microsoft are ready to lowball Sony when it comes to price. They can more easily make a sacrifice and get back profits from Game Pass than console sales than Sony can from that comparatively.

PS5 is easier to develop for overall and Sony has very talented studios behind it that will get the most out of the PS5, that I have no doubts about either, but this topic is about how Microsoft will compete so what I'm focused on. But when it comes to cross-platform games, they will end up performing a lot better on Xbox Series X. Xbox Series X will have the tech advantage over PS5, and it will be more than marginal.

The basic gist of what I've heard is the PS5 is really good to work on for games exclusive to it, but in practice the specs kinda' get weird for multi-platform games. If multi-plat the usage of PS5's SSD systems does help a bit, but not to the fullest, and I've heard some dev friends talk a bit about the struggle PS5 has for 1080p games running 60fps still, while Xbox Series X doesn't have the same problem and can push above that even in most cases. Of course, this is a small selection of people I've talked to, there's more to it, but I hear something that's going to make this generation a bit interesting is the PS5 & Xbox Series X's focus in other areas are going to make multi-platform games "interesting" this generation, to the point we may actually see less of them and far more games coming to one platform or the other (plus PC), as it's actually kinda' hard to make a game optimal for both platforms due to where they're a bit differently focused.

In a follow-up post, he clarified that he was referring mostly to Resident Evil Village, which is apparently struggling to get 1080p at 60 frames per second on the PlayStation 5. That said, Dusk Golem also heard from other developer friends that this is probably going to be happening in other multiplatform games, too.

Okay, so I guess I'll just come clean here... I'm talking about Resident Evil Village. The game's terrible performance at the PS5 reveal event with the terrible frame rate present in the trailer was kinda the current status of the game on PS5 as of a few months ago. The thing is, apparently the game runs perfectly on Xbox Series X, they've been having some troubles getting the frame rate stable on PS5 (which as Sony had a rule to record the PS5 event gameplay on PS5, lead to the weird frame showing in that trailer). But it's running in the RE Engine, and they'll be making more optimizations to take advantage of the game there.

The price stuff is from different sources, I said that earlier but will clarify here.

From what I've anecdotally heard from some other dev friends of mine, Xbox Series X does have the advantage when it comes to multi-platform games on most fronts. But this is still anecdotal from the few people I've talked to on this topic, but I think some people should get ready for that as it was consistent at least with everyone I've talked with making games for PS5 & Xbox Series X.

https://wccftech.com/ps5-to-cost-more-than-xsx-while-struggling-more-with-multiplatform-games-in-performance-says-insider/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest totalnie naciągana plotka, ziomek od którego to pochodzi sprostował to ostatnio na Twiterze. Napisał, że są to informacje sprzed kilku miesięcy, obecnie stan gry wygląda całkiem inaczej i wszystko śmiga. Tyle w temacie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M$ przenosi swoją konferencje na wrzesień... czyli Sony, które za nimi wiecznie czeka zrobi to samo. Oznacza to, że dokładne ceny, daty premier, listy gier na start dopiero we wrześniu.

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

M$ przenosi swoją konferencje na wrzesień... czyli Sony, które za nimi wiecznie czeka zrobi to samo. Oznacza to, że dokładne ceny, daty premier, listy gier na start dopiero we wrześniu.

To pewnie przez ostatnie zamieszki na Białorusi ? 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

M$ przenosi swoją konferencje na wrzesień... czyli Sony, które za nimi wiecznie czeka zrobi to samo. Oznacza to, że dokładne ceny, daty premier, listy gier na start dopiero we wrześniu.

skąd to info ? nawet na PPE jest jako plota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bankowo tak będzie, już kilka tygodni temu na zagranicznych forach były przecieki, że Sony chce podać ceny dopiero we wrześniu. Sam też tak obstawiam, zwłaszcza, że totalnie się nikomu z tym nie śpieszy.

Ceny konsol to i tak małe piwo, bardziej czekam na ceny RTXów.

Edytowane przez SPYCHCIO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nowym filmiku Df mowi ze slyszalo info o tym ze ps5 bedzie kosztowac zdecydowanie powyzej 500$ (i podobnie xsx)... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, hennepin napisał:

Odebrałem dzisiaj nowe PlayStation :D

 

Prawie tęcza. Zgłaszam do prokuratury. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, crush napisał:

Prawie tęcza. Zgłaszam do prokuratury. 

też mi podjechało LGBT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SNC napisał:

W nowym filmiku Df mowi ze slyszalo info o tym ze ps5 bedzie kosztowac zdecydowanie powyzej 500$ (i podobnie xsx)... ?

Cóż za niespodzianka i wielkie zaskoczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

Bankowo tak będzie, już kilka tygodni temu na zagranicznych forach były przecieki, że Sony chce podać ceny dopiero we wrześniu. Sam też tak obstawiam, zwłaszcza, że totalnie się nikomu z tym nie śpieszy.

Ceny konsol to i tak małe piwo, bardziej czekam na ceny RTXów.

co nie zmienia faktu ,że na razie to tylko plota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hennepin napisał:

Odebrałem dzisiaj nowe PlayStation :D

Już coś takiego widziałem 

5de7cf8e9ac181f4f1db9d22f75c1d60

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to kupić i czy można mieć w jednym kolorze zamiast tęczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są dwie wersje: duża i ta widoczna mniejsza, kolorów poszczególnych znaków zmieniać nie można, są 3 programy podświetlenia, zasilać można przez usb lub przez 3 AAA. Ja kupiłem na allegro.

 

 

 

 

 

Edytowane przez hennepin
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, hennepin napisał:

Są dwie wersje: duża i ta widoczna mniejsza, kolorów poszczególnych znaków zmieniać nie można, są 3 programy podświetlenia, zasilać można przez usb lub przez 3 AAA. Ja kupiłem na allegro.

 

 

 

 

Fajne to, też chcę ? Ile takie cacko? 

No i widzę że teraz LED'y są u Ciebie tam gdzie powinny czyli obok OLED'a a nie zamiast niego ?

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała mi wystarczy ? Rozumiem że zamawiałeś od tej osoby z linka i polecasz?

Nie mam Ambilight to sobie chociaż taki bajer sprawię ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak od tej osoby i jest wszystko w porządku, paczka następnego dnia u mnie była oryginalnie zapakowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ją w innych przedmiotach tego sprzedającego, poszukaj. Dasz sobie radę.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...