Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Niech wykorzystają DLSS AMD i będzie upscalowane 4K z 1080p, co wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD nie ma żadnego odpowiednika DLSS. Oni nie mają nawet podobnej do tego techniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, BlindObserver napisał:

AMD nie ma żadnego odpowiednika DLSS. Oni nie mają nawet podobnej do tego techniki.

Oby AMD się wyrobiło ze swoim odpowiednikiem DLSS do wyjścia PS6 bo wtedy będzie pewnie parcie na 8K:szczerbaty: które będzie niewykonalne (abstrakcyjne). Jedyną opcją jaką wtedy widzę to renderowanie w natywnym 4K i skalowanie dzięki odpowiednikowi DLSS do 8K.

Podkreśle tylko, że 8K będzie totalnie bez sensu skoro ludzie będą grać przy dobrych wiatrach na 65"/75" z 3-4m. Więc jak dla mnie mogą zostać w następnej generacji przy 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, BlindObserver napisał:

AMD nie ma żadnego odpowiednika DLSS. Oni nie mają nawet podobnej do tego techniki.

Oni nie a SONY? Checkerboard rendering w PS4PRO to zasługa AMD czy SONY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony też nie ma. Dziwne żeby Sony miało, skoro sprzęt wykorzystujący AI do tego typu obliczeń miała tylko Nvidia :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam to. Będzie miało to nie znaczy, że ma. I do tej pory nie miało, bo nie miało sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Oby AMD się wyrobiło ze swoim odpowiednikiem DLSS do wyjścia PS6

Jakiego PS6?? A gdzie miejsce na PS5PRO?

2 minuty temu, BlindObserver napisał:

Znam to. Będzie miało to nie znaczy, że ma. I do tej pory nie miało, bo nie miało sprzętu. 

Ja tam tylko pytam bo wiem że już o tym odp. "DLSS" na PS5 gdzieś czytałem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPYCHCIO nawiązywał do 8K, PS5 Pro, to przy dobrych wiarach natywne 4K w grach AAA  :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że wchodzą TV 8K i coś musi je sprzedać i będą to konsole jak poprzednio. W obecnej generacji 4K wygrało z 1080p, dużo chętniej wybierali oszukane 4K zamiast prawdziwe 1080p 60 fps.

Pytanie czy to się uda z 8K, tu różnica może być taka, że ludzie będą przyzwyczajeni do 4K 60 fps (przynajmniej na XSX), a oszukane 8K z szachownicą, niskimi detalami i 15-30 fps może się nie spodobać :) To nie tak jak teraz, że ludzie przechodzili z Xbox One na X, z PS4 na Pro i dostawali wyższą rozdzielczość bezstratnie. Z PS5 na PS5 Pro już tak nie będzie, bo wzrost mocy będzie zbyt mały, a wzrost wymagań 4K na 8K ogromny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, ODIN85 napisał:

Już od dawna ma.

Co ma? Na PS4PRO jest checkerboard rendering a to nie jest to samo co DLSS2.0. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ty temu trollowi w ogóle na takie posty odpowiadasz?

Szkoda czasu i energii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie gorsze od DLSS, nie ma wątpliwości ale uważam że AMD i Sony będą mieć w przyszłym roku odpowiednik DLSS. Nowe konsole to prawie 100 teraops dla czegoś w rodzaju DLSS, więc powinny dać radę wykonywać upscaling 1080p->2160p. A gry FHD 30-60fps będą mogłyby być next-gen w grafice, fizyce, SI i dźwięku. Natywne 4K120 oczywiście nierealne poza mniej wymagającymi indykami. PS5 Pro może być 2x szybsze od PS5 i 4x szybsze w ray-tracingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kynareth napisał:

Zdecydowanie gorsze od DLSS, nie ma wątpliwości ale uważam że AMD i Sony będą mieć w przyszłym roku odpowiednik DLSS. Nowe konsole to prawie 100 teraops dla czegoś w rodzaju DLSS, więc powinny dać radę wykonywać upscaling 1080p->2160p. A gry FHD 30-60fps będą mogłyby być next-gen w grafice, fizyce, SI i dźwięku. Natywne 4K120 oczywiście nierealne poza mniej wymagającymi indykami. PS5 Pro może być 2x szybsze od PS5 i 4x szybsze w ray-tracingu.

W zasadzie to niewiele wiadomo o wydajności ps5, jak sobie poradzi w jakiej rozdziałce,  a tu już ps5 pro i dwa razy szybsza konsola a w rt 4x szybsza, jakie numery w totka w najbliższym losowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Fjubens napisał:

Przewiduję, że kiedyś będzie PS6.

I tu się możesz mylić, przybliżona żywotność generacji 8-10lat, z hipotetycznym pro pomiędzy, producenci raczej będą szli w gry sieciowe,w chmurze, nigdy do tego nie byłem przekonany, ale za 10 lat to kto wie. Takie sony nie będzie wydawać kasy na projekt konsoli i samą produkcję a od razu będzie kosić kasę za cyfrową dystrybucję, a grać będziesz na każdym urządzeniu z wyświetlaczem i dostępem do neta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, bodziokrak napisał:

I tu się możesz mylić, przybliżona żywotność generacji 8-10lat, z hipotetycznym pro pomiędzy, producenci raczej będą szli w gry sieciowe,w chmurze, nigdy do tego nie byłem przekonany, ale za 10 lat to kto wie. Takie sony nie będzie wydawać kasy na projekt konsoli i samą produkcję a od razu będzie kosić kasę za cyfrową dystrybucję, a grać będziesz na każdym urządzeniu z wyświetlaczem i dostępem do neta.

Większych głupot dawno nie czytałem, około 10 lat PS6 będzie spokojnie , w jaką stronę producenci pójdą tego nie wiesz, a jak na razie to MS idzie w strone grania na tablecie/fonie a Sony ma to w dupie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To o czym on napisał zapewne będzie. Znikome szanse, że za 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Elvis79 napisał:

Większych głupot dawno nie czytałem, około 10 lat PS6 będzie spokojnie , w jaką stronę producenci pójdą tego nie wiesz, a jak na razie to MS idzie w strone grania na tablecie/fonie a Sony ma to w dupie :lol2:

Oczywiście masz prawo myśleć co chcesz, być przekonanym że będzie ps6, a ja wcale nie napisałem że już nie będzie, tylko całkiem możliwe że tak się stanie. Wskaż palcem gdzie tak stwierdziłem, "za 10 lat to kto wie". Myślisz że sony czy microsoft zarabia jakieś duże pieniądze na sprzęcie, zarabiają na grach. Mi zarzucasz gadanie głupot, poczytaj trochę w internecie ilu ludzi z branży sądzi że to ostatnia generacja, powiedz im że gadają głupoty. Może się tobie to nie podobać, wielu graczom również, ale firmy mają to gdzieś i zrobią to co im się bardziej będzie opłacało. Chcesz czy nie świat się zmienia, żeby słuchać muzyki już raczej nie idzie się kupić płyty do salonu, oglądnąć film nie idziesz do wypożyczalni, poczytać gazetę nie idziesz do kiosku. Wchodzi sieć 5g, już pracuję nad 6g, 10 lat to kawał czasu w technologii. Sam osobiście wolałbym mieć sprzęt u siebie w domu, ale chcieć nie zawsze znaczy mieć. Z tego co pamiętam już chyba przy ps4 mówiło się że to ostatnia generacja konsol, swojego streamingu próbuje microsoft nvidia, ktoś jeszcze, narazie średnio to im wychodzi, ale czas pokaże.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy SONY wspominało czy będzie możliwe przeniesienie postępów w grze z ps4 do ps5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, bodziokrak napisał:

Oczywiście masz prawo myśleć co chcesz, być przekonanym że będzie ps6, a ja wcale nie napisałem że już nie będzie, tylko całkiem możliwe że tak się stanie. Wskaż palcem gdzie tak stwierdziłem, "za 10 lat to kto wie". 

 

 

poniżej stwierdziłeś tak

19 godzin temu, bodziokrak napisał:

 Takie sony nie będzie wydawać kasy na projekt konsoli i samą produkcję a od razu będzie kosić kasę za cyfrową dystrybucję, a grać będziesz na każdym urządzeniu z wyświetlaczem i dostępem do neta.

a co do przyszłości to wielu ludzi z branży progonozuje ostatnie generacje od X lat i g.. z tych prognoz wynika.

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2020 o 19:52, Kris194 napisał:

Resident Evil Village, which is apparently struggling to get 1080p at 60 frames per second on the PlayStation 5.

Każda osoba myśląca zdroworozsądkowo, wie że nie ma opcji żeby gpu w PS5 o mocy geforce'a 2070 Super, nie pociągnie gry 1080p/60kl/s. Gdyby to było 4k/60 to jeszcze, ale "geforce 2070 Super = 1080p60 nie uciągnie? ?
Samo wklejanie takiego g$@a dla mnie powinno być karane - jak mówienie pseudo lekarzy, że koronawirus nie istnieje i nikt na niego jeszcze nie umarł.

Jako dowód pseudo plotki ww. dodam oficjalny komunikat innego dewelopera gry Quantum Error na PS5.

123.jpg

""Quantum Error działa obecnie w 4k 65/70 fps bez optymalizacji."

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...