Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Vulc napisał:

Godfall wygląda mega generycznie, produkcja idealna pod darmówkę z Plusa. Spiderman mnie nie interesuje, zwłaszcza w wersji Infamous. Pozostaje Demon's Souls i mimo sympatii do tej serii, to definitywnie najsłabszy start w historii konsol Sony.

Akurat jesli chodzi o lineup to Miles Morales + Demon Souls to zdecydowanie mocniejsze pozycje niz killzone i knack (a i chyba i od poprzednich generacji ale juz nie chce mi sie googlowac) 1 rok w ogole chyba najlepszy w historii (horizon 2, ratchet, miles, demon souls, gow2, gt7). Nie problem w lineupie ktory jest mocny, problem w cenach po 80 euro i dalszym supporcie ps4.

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Superplastyfikator napisał:

gry Nintendo po 200-250 zł
 

gdzie te gry od N za 250 zł ?? chyba tylko Zelda BotW ewentualnie, bo nawet w sklepie nie dla idiotów, gry średnio to 220zł, gdzie w takim np x-komie biorę co chcę po 199zł

nie wiem skąd ten mit że gry od N są mega drogie kiedy tak naprawdę SĄ TAŃSZE od tych na ps4 np, gdzie premierówki chodzą po 260zł xD no ale tak się gada, bo gdy N nie tanieją tak szybko będąc po 3 miesiącach za 120zł a po pół roku do roku ochłapem za 5-8 dych który wala się wszędzie po allegro i innych aukcjach, to potem powiela się mit że drożyzna, a one zwyczajnie trzymają cenę I BARDZO DOBRZE

Edytowane przez Amphilyon
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny pająk i DS to dobre pozycje, ale bardziej do zakupu może mnie skłonić BF6. BFV jest jaki jest, ale spędziłem już prawie 800 godzin i dobrze się bawię. W przypadku gier multi nie lubię ogrywać ich jak już dogorywają.  Z tego co się orientuję, BF6  to melodia przyszłości więc spokojnie mogę ogrywać zaległości z PS4. No chyba, że Cyberpunk+PS5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, .winter. napisał:

Przesadzasz z cenami na store. Niekiedy po 3 miesiacach od premiery z 69 na 45 euro spada cena. Wiekszosc po roku polowa ceny.

Pewnie ?
Days Gone - premiera 26 kwietnia 2019 - cena dziś 289 zł
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w Media Expert gry od Ubisoftu (Assassin, Far Cry) po 289,99 zł... Widzę, że nie ma żadnych ograniczeń i sklepy windują cenę do góry po wczorajszych zapowiedziach ekskluzywnych gier od Sony po 80 euro..

Na niektórych produktach mają nawet czelność przekreślić początkową cenę 289 zł i dać nową promocyjną 275 zł.. Powoli mam dość brania udziału w tym przeskoku generacyjnym :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie PS5 premierowo totalnie nie przekonało... Pozostaje mi czekać na premiere Horizona 2 lub God of War 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba prędzej bym przerobił konsolę niż kupował gierki za 350 PLN, to już jest gruba przesada. Kolejny powód, żeby nie lecieć na fali hajpu, włożyć łeb do lodówki i po prostu wstrzymać się z zakupem. Poczekać na następną rewizje konsoli po beta testach, większą bibliotekę gier, więcej używek. Mamy dość kosztowne hobby ale nie można z siebie robić murzyna. 

  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SNC napisał:

Akurat jesli chodzi o lineup to Miles Morales + Demon Souls to zdecydowanie mocniejsze pozycje niz killzone i knack (a i chyba i od poprzednich generacji ale juz nie chce mi sie googlowac) 1 rok w ogole chyba najlepszy w historii (horizon 2, ratchet, miles, demon souls, gow2, gt7). Nie problem w lineupie ktory jest mocny, problem w cenach po 80 euro i dalszym supporcie ps4.

No bo poprzednia genracja też miała lipny start. Ta ma troszkę mniej lipny. Chociaż mnie osobiście Spider interesuje mniej więcej w tym samym stopniu co Knack. :E

1 godzinę temu, Amphilyon napisał:

gdzie te gry od N za 250 zł ?? chyba tylko Zelda BotW ewentualnie, bo nawet w sklepie nie dla idiotów, gry średnio to 220zł, gdzie w takim np x-komie biorę co chcę po 199zł

nie wiem skąd ten mit że gry od N są mega drogie kiedy tak naprawdę SĄ TAŃSZE od tych na ps4 np, gdzie premierówki chodzą po 260zł xD no ale tak się gada, bo gdy N nie tanieją tak szybko będąc po 3 miesiącach za 120zł a po pół roku do roku ochłapem za 5-8 dych który wala się wszędzie po allegro i innych aukcjach, to potem powiela się mit że drożyzna, a one zwyczajnie trzymają cenę I BARDZO DOBRZE

No, no. Z pozycji konsumenta nie ma nic lepszego niż płacić dużo za starą grę. 

Można się poczuć premium, a nie jak ochłap co lata po Allegro. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, kanon7 napisał:

Pewnie ?
Days Gone - premiera 26 kwietnia 2019 - cena dziś 289 zł
 

1st party trzymają cenę zanim nie wejdą do Playstation Hits. Ale 3rd party tanieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję gre, przechodzę i sprzedaje, więc gra wychodzi mnie jakieś 40zł. . . co nie zmienia faktu, że cena gry wynosząca 350zł to jakiś kosmos. Mniej dawałem za kolekcjonerki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Ja kupuję gre, przechodzę i sprzedaje, więc gra wychodzi mnie jakieś 40zł. . . co nie zmienia faktu, że cena gry wynosząca 350zł to jakiś kosmos. Mniej dawałem za kolekcjonerki.

Ja też, ale sprzedaję na Allegro, bo wystawiając coś i dostając wiadomości w sprawie przedmiotów na OLX dostaję raka, a im wyższa cena gry i sprzedaż jej, to tym wyższa prowizja, teraz przy sprzedaży niektórych gierek pojedynczych przyjdzie zapłacić np. 24 zł prowizji przy sprzedaży gry za 299 zł, a przez kolejny rok jeszcze może Allegro się pokusić o wyższy % i tak dobijemy do 30 zł spokojnie.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Fjubens napisał:

Ja też, ale sprzedaję na Allegro, bo wystawiając coś i dostając wiadomości w sprawie przedmiotów na OLX dostaję raka, a im wyższa cena gry i sprzedaż jej, to tym wyższa prowizja, teraz przy sprzedaży niektórych gierek pojedynczych przyjdzie zapłacić np. 24 zł prowizji przy sprzedaży gry za 299 zł, a przez kolejny rok jeszcze może Allegro się pokusić o wyższy % i tak dobijemy do 30 zł spokojnie.

To sprzedawaj jak ja przez facebooka "Marketplace". Wystawienie przedmiotu to 1min, zero prowizji. Ostatnio TLOU2 sprzedałem chyba w 15min. Ziomek był z okolicy, podbił po gre i po robocie... a nie allegro czy olx :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Sponsi napisał:

za 2 lata - no właśnie, czy za 2 czy za 3-4 jednak? - wyjdą poprawione wersje tych konsol : / ale tak to można w nieskończoność czekać. Mam nadzieję, że jakiś giga fakap nie będzie na którejś z nowych, tak jak ten ring of fire czy jak to tam kiedyś było w X360? Czy gdzie to było.

X360 miał RROD-a, a PS3 YLOD-a. PS5 wygląda na kandydata na dużą awaryjność (szczególnie po czasie gdy nazbiera kurzu), normalny CPU i mocno podkręcone zegary GPU na kosmiczne poziomy, takiego czegoś pecetowcy nie pakują do obudowy mini-itx (i to spłaszczonej). XSX też jest zresztą za mały (ok. 1/3 objętości peceta).

Ponadto wchodzą telewizory 8K i coś musi je sprzedać, 4 lata raczej nie poczekają. 8K będzie oszukane (jak 4K na Pro), ale będzie bo musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakują, pakują. i9900k i 2080ti w 1X litrowych budach to nie nowość. Tyle, że tam zazwyczaj w parze idzie chłodzenie w cenie połowy całej konsoli. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, crush napisał:

Pakują, pakują. i9900k i 2080ti w 1X litrowych budach to nie nowość. Tyle, że tam zazwyczaj w parze idzie chłodzenie w cenie połowy całej konsoli. :E

No ja też chciałem przez chwilę kupować małego PC'ta w rozmiarach konsoli 

CORSAIR ONE i165, i160, and i140 - ONE Life, Make It Count

 

ale już mi przeszło, stwierdziłem że jak mam wydać 13 000 zł (i to bez najnowszych bebechów) to wolę jednak XBOX SERIES X i postawić go obok TV ?

 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Scudetto napisał:

Witam wszystkich,

Rozważam kupno konsoli nowej generacji.
Czy mógłby mi ktoś "po krótce" wytłumaczyć dlaczego powinienem wziąć droższą wersję z napędem?
Wiem, że specyfikacja jest taka sama, a chyba kupno gier w wersji cyfrowej to lepsza opcja?
Nie będę odtwarzał filmów czy coś z napędu.
 W życiu posiadałem:
Pegasus
PS1
XBOX 360
Więc jak widać kupuje tak co drugą generację i zatrzymałem się na systemie  z płytami :D
Będę grał w Fife/ pesa raz na rok jakiś duży tytuł z moich ulubionych czyli jak wyjdzie nowe GTA :D, a i na pewno remaster Tony Hawka wjedzie :D
Czy ceny gier cyfrowych i pudełkowych są takie same?
Ogólnie jak przebiega takie kupno gier? Ile gier zmieści się na dysku? Czy to jakoś w chmurze jest?
Trzeba mieć jakieś konto? To darmowe jest? Czy jak to wygląda?
Z góry przepraszam za moje małe ogarnięcie tematu.

Gry cyfrowe to większa wygoda, ale i często wyższa cena oraz brak możliwości odsprzedaży. Co ma duże znaczenie w przypadku nadchodzącej generacji, gdzie ceny gier poszły w górę. Gry kupujesz na Playstation Store i przypisujesz do konta. Założenie konta darmowe, płatna jest usługa Playstation Plus (dostęp do multiplayera, zniżki na zakupy w cyfrowym sklepie, co miesiąc gry za darmo do ściągnięcia). PS5 udostępni koło 825 GB miejsca na dysku SSD, to jakieś 8-12 gier, zakładając średnią wielkość gry w okolicach 80-100GB.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, SPYCHCIO napisał:

To sprzedawaj jak ja przez facebooka "Marketplace". Wystawienie przedmiotu to 1min, zero prowizji. Ostatnio TLOU2 sprzedałem chyba w 15min. Ziomek był z okolicy, podbił po gre i po robocie... a nie allegro czy olx :szczerbaty:

Nigdy nie bawalem sie w sprzedawanie gier a ograne tytuly dawalem chrzesniakowi ale chyba ta generacja to zmieni :d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze bawiłem się w odsprzedawanie gier, zwłaszcza że większość z nich ma słabe replayability, więc trzymanie ich na półce nie ma sensu. Siłą rzeczy zostawiałem gry multi, a że obecnie gram tylko w Battlefielda, po odsprzedaży pudełka kupowałem wersję cyfrową, jak już cena spadła do rozsądnego pułapu. Dlatego liczę na oferty abonamentowe - kiedy wydania fizyczne przejdą ostatecznie do lamusa (a przejdą), ilość produkcji za które będę w stanie wydać prawie 300 lub więcej złotych na premierę, spadnie o jakieś 90%. Teraz ogrywam praktycznie wszystkie większe tytuły AAA, po czym gra ląduje na Allegro/OLX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Vulc napisał:

Gry cyfrowe to większa wygoda, ale i często wyższa cena oraz brak możliwości odsprzedaży. Co ma duże znaczenie w przypadku nadchodzącej generacji, gdzie ceny gier poszły w górę. Gry kupujesz na Playstation Store i przypisujesz do konta. Założenie konta darmowe, płatna jest usługa Playstation Plus (dostęp do multiplayera, zniżki na zakupy w cyfrowym sklepie, co miesiąc gry za darmo do ściągnięcia). PS5 udostępni koło 825 GB miejsca na dysku SSD, to jakieś 8-12 gier, zakładając średnią wielkość gry w okolicach 80-100GB.

W sumie to ciekawe ile realnie zostanie miejsca na tym mitycznym dysku SSD dla użytkownika, bo na pewno mniej niż te 825 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, crush napisał:

No bo poprzednia genracja też miała lipny start. Ta ma troszkę mniej lipny. Chociaż mnie osobiście Spider interesuje mniej więcej w tym samym stopniu co Knack. :E

Line up gier na star PS4 i PS5 jest podobny - czyli średni. Ale PS4 przynajmniej miało Knack'a i Killzone: Shadow Fall - który było robiony tylko na PS4. Było to widać po grafice i rozgrywce - różnica na plus względem PS3. A nie co teraz; Horizon 2, Spiderman itd. na PS4 i PS5 i widać cięcia po grafice, a zapewne też po ograniczeniach w rozgrywce, fizyce gry przez jaguara i HDD.
Dodając do tego znaczną podwyżkę gie na PS5, to oferta na start PS5 jest dużo mniej zachęcająca, niż to było w 2013 roku z PS4.

8 godzin temu, SPYCHCIO napisał:

Ja kupuję gre, przechodzę i sprzedaje, więc gra wychodzi mnie jakieś 40zł. . . co nie zmienia faktu, że cena gry wynosząca 350zł to jakiś kosmos. Mniej dawałem za kolekcjonerki.

Do tej pory kupując za 260 zł to dało się sprzedać po 1-2 tygodniach za ~220 zł.
Teraz kupując za 359 zł, po tygodniu nikt Ci nie kupi za 319zł. Baa, twierdzę że używkę kupią dopiero poniżej 300 zł tj. ~ 270-280 zł.
Z obecnej starty 40 zł zrobi się 80-90 zł. A nadal mówimy o szybkim przejściu gry w 1-2  tygodnie takiego GOW, czy U4.
Wymiana płytami nadal będzie, ale będzie duuużo droższa, nie zależnie czy kupujesz na premierę, czy polujesz na tańszą używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rzadko kupuję gry "day one", w tym roku było to FF7R i GoT, żadnego z zakupów nie żałuję :)  Generalnie czasu na granie nie ma tyle co kiedyś, więc przeprowadzam staranną selekcję tytułów godnych uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Kszyrztow napisał:

W sumie to ciekawe ile realnie zostanie miejsca na tym mitycznym dysku SSD dla użytkownika, bo na pewno mniej niż te 825 GB.

Chyba się tym jeszcze nie chwalili. Podobnie jak średnią wielkością gry cyfrowej lub instalki z płyty, tutaj  wiadomo - sporo zależy od konkretnego tytułu.

2 minuty temu, kanon7 napisał:

Teraz kupując za 359 zł, po tygodniu nikt Ci nie kupi za 319zł. Baa, twierdzę że używkę kupią dopiero poniżej 300 zł tj. ~ 270-280 zł.
 

Skąd takie założenie? Cena używki jest ściśle powiązana z ceną nowej gry - jeśli ta nie będzie szybko spadać, nie spadną też ceny używek. Przecież to samo było na premierę PS4, gdzie też ceny były wyższe względem poprzedniej generacji. Używki trzymały ceny tak jak zwykle. Dodatkowo w początkowym okresie nie będzie jeszcze przesycenia rynku ilością gier w obiegu wtórnym, więc spokojnie sprzedasz w sensownej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle sie bawicie na tych konsolach, gry po 350zl.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...