Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A kiedyś mówiono że cyfrówki miały być tańsze od pudełek... bo z założenia na pewno koszty są dużo mniejsze. Tutaj mógłby microsoft narobić trochę dymu, wrzucić filmik jak kiedyś sony z odprzedaża pudełek w stylu "My Wam nie podniesiemy cen i oferujemy znakomity game pass". Dziwi też dlaczego nie chce im się poświęcić trochę kasy na wydanie prawdziwego next gen halo. Na pewno im by to pomogło na początek i postraszyło sony. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, .winter. napisał:

Wg tego co jest to PS5 byłoby tylko niewiele lepsze od Ps4 Pro. Wierzysz w to?

RDNA 100% = RDNA 2 150%

PS4 Pro - 4,29 TF
PS5 - od 8,25TF do 15,42 TF
XSX - 18,55 TF
XSS - 6 TF

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, amsztel napisał:

Kolejny fanboj :lol2: Nawet Cie nie interesuje przeczytanie wczesniejszych postow. Na konsolach tez masz gry za darmo tak jak i na PC, chyba ze mowisz o kradziezy wtedy spadowa z tego watku.

Mam PS4 od 4 lat i ani razu nie dostałem za darmo gry jak np. Epic dał GTA V pctowcą. Gry z ps+ nie liczę, bo muszę za tego ps+ zapłacić. Gdzie te gry za darmo na konsoli? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Dlatego bierze się PS5 tylko do EX'ów a XSX z XGP do całej reszty.

XSX także do exów. Nie zagrasz na PS5 w Gears 5, Ori czy Medium. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Ale co Was cena płyt tak boli?

Ogrywasz i do żyda,chętnych nie zabraknie.

Pewnie tak, że się znajdą, ale jak schodzisz z 350 zł na 300 zł to taka cebula jak ja nie kupiła by i tak gry. Przy starych cenach jakie były bardziej był bym zdecydowany. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony nowy COD ma byc w tej samej cenie na wszystkie platformy czyli 60€. Coz - nic tylko czekac no przyszloroczne tytuly i obserwowac zmiany cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Ale co Was cena płyt tak boli?

Ogrywasz i do żyda,chętnych nie zabraknie.

Cena gier, a nie płyt boli  - proszę pamiętać, że nie każdy żongluje pudełkami ;). W ogóle jest już oficjalna informacja o cenach gier w PS Store?. Na PS4 zazwyczaj w sklepach ceny gier były w granicach 249 zł, a cyfrowo u Sony 289 zł.  Ciekawe czy teraz też będzie jakaś różnica i sobie wyśrubują cenę np. do 389 zł :D -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy poprzednich generacjach, nie było tak, że gry na starcie miały sporo wyższe ceny, a po jakimś czasie się wszystko stabilizowało na niższym poziomie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tomek1623 napisał:

A przy poprzednich generacjach, nie było tak, że gry na starcie miały sporo wyższe ceny, a po jakimś czasie się wszystko stabilizowało na niższym poziomie? 

Nie,
Na premierę PS4 gry były nadal w cenie 60 euro, jak za PS3.
Gry miały cenę premierową 239 zł, a na początek gry miały do tego + "januszowe" więc taki Killzone Shadow Fall był za 289 zł, ale ceny potem zeszły do ustalonej ceny 60 euro tj. 239 zł za AAA na premierę.

Teraz masz już nie 60 a 80 euro (~ 339 zł) + "januszowe", dlatego nowy COD kosztuje 359 zł. Za jakiś czas "januszowe" zniknie i pozostanie 339 zł za AAA PS5, a nie jak to było 239 zł za PS4.
Podwyżka 20 euro musi się odbić na cenie 80-100 zł więcej za gry PS5.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jicDgYF.jpg

CZSQDbx.jpg

DlbBC0i.jpg

Wduyq79.jpg

Kto wie czy nie jest jedna podstawka pod konsole, do ustawienia w pionie jak i w poziomie.

Edytowane przez Tomek1623
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demon Souls 66GB, Miles Morales bez podstawki 50GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demon's Souls remake wygląda znakomicie na trailerze. Mam nadzieję, że wyjdzie również na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, kanon7 napisał:

Nie,
Na premierę PS4 gry były nadal w cenie 60 euro, jak za PS3.
Gry miały cenę premierową 239 zł, a na początek gry miały do tego + "januszowe" więc taki Killzone Shadow Fall był za 289 zł, ale ceny potem zeszły do ustalonej ceny 60 euro tj. 239 zł za AAA na premierę.

Teraz masz już nie 60 a 80 euro (~ 339 zł) + "januszowe", dlatego nowy COD kosztuje 359 zł. Za jakiś czas "januszowe" zniknie i pozostanie 339 zł za AAA PS5, a nie jak to było 239 zł za PS4.
Podwyżka 20 euro musi się odbić na cenie 80-100 zł więcej za gry PS5.

Wątpię w ceny na poziomie 339zł, sprzedaż by siadła konkretnie. To jest praktycznie 100zł drożej niż teraz.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Miałem na myśli ich własny sklep cyfrowy (PS Store). Tam już w "starej" generacji odjechali z cenami - w sklepach na premierę TLOU, Days Gone za 249 (lub mniej) a u nich sztywne 289 zł za wersję standardową. Nigdy tego nie mogłem pojąć - dlaczego cyfrowe wersje są jeszcze droższe, gdy Sony ponosi mniejsze koszty w porównaniu do tradycyjnej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby się Sony na tym nie przejechało. Teraz brakuje tylko aby Microsoft wyskoczył z hasłem "u Nas ceny bez zmian" i Gamepassem czy jak się tam ta usługa zwie, do tego standardowo przypominanie na każdym kroku o najmocniejszej konsoli na rynku i sytuacja się odwraca i Sony tym razem robi za chłopca do bicia.

Miałem brać PS5 na premierę, później nie wcześniej niż po roku jak pierwsi napaleńcy ją przetestują i wyjdzie przynajmniej Horizon 2 a teraz to myślę czy miedziaków, które ciułam nie przeznaczyć na 3070 i może jakieś 8 rdzeni a PS5 kupić po kilku latach jak się zbierze trochę exów i używki będą latać w sensownych pieniądzach. Bo trzech i pół stówy za grę to nie położę na premierę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, kanon7 napisał:

RDNA 100% = RDNA 2 150%

PS4 Pro - 4,29 TF
PS5 - od 8,25TF do 15,42 TF
XSX - 18,55 TF
XSS - 6 TF

Oglądałem materiał Digital Foundry na ten temat i z tego co zrozumiałem to chodzi łatwiejsze o wykorzystanie całej dostępnej mocy.
Jeśli coś było maksymalnie zoptymalizowane na PS4 to skuteczność nowej architektury nic nie zmienia, ale realnie chyba nic nie jest aż tak zoptymalizowane.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, bardak napisał:

Oby się Sony na tym nie przejechało. Teraz brakuje tylko aby Microsoft wyskoczył z hasłem "u Nas ceny bez zmian" i Gamepassem czy jak się tam ta usługa zwie, do tego standardowo przypominanie na każdym kroku o najmocniejszej konsoli na rynku i sytuacja się odwraca i Sony tym razem robi za chłopca do bicia.

Miałem brać PS5 na premierę, później nie wcześniej niż po roku jak pierwsi napaleńcy ją przetestują i wyjdzie przynajmniej Horizon 2 a teraz to myślę czy miedziaków, które ciułam nie przeznaczyć na 3070 i może jakieś 8 rdzeni a PS5 kupić po kilku latach jak się zbierze trochę exów i używki będą latać w sensownych pieniądzach. Bo trzech i pół stówy za grę to nie położę na premierę. 

Jeszcze tydzień temu byłem pewny że biorę ps5 na premierę, ale przez to ich zdzierstwo waham się między series x. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, crush napisał:

To mówisz prosimy moderatora o zamknięcie tematu? :hmm:

Zdecydowana większość klientów ma w dupie 2.2 ghz, ma działać i tyle. A niektórzy już płacz, chociaż to plotki i konsola nadal nie wyszła.

Ocenimy po premierze.

Okropnie jednak te ps5 wygląda na fotkach. Kupa plastiku, pewnie gorsze wykonanie niż xbox jak zwykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, esef napisał:

Nigdy tego nie mogłem pojąć - dlaczego cyfrowe wersje są jeszcze droższe, gdy Sony ponosi mniejsze koszty w porównaniu do tradycyjnej dystrybucji.

Dlatego, że nie mają konkurencji. Chcesz cyfrową wersję? No to musisz ją kupić u Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Kris194 napisał:

Dlatego, że nie mają konkurencji. Chcesz cyfrową wersję? No to musisz ją kupić u Sony.

Z tego co kojarze, to w okolicy premiery PS4 gry w PSStore przez chwile byly tansze, ale wielkie sklepy zagrozily, ze przestana sprzedawac wersje pudelkowe i sony sie wycofalo z tego pomyslu. Poprawcie mnie jesli sie myle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Kris194 napisał:

Dlatego, że nie mają konkurencji. Chcesz cyfrową wersję? No to musisz ją kupić u Sony.

Nie dlatego. Pudełka są tańsze dlatego, że ich sprzedaż rządzi się prawami handlu detalicznego. To sprzedawca a nie producent ustala ostateczną cenę. Jeśli dochodzi do nadwyżek magazynowych, to cenę towaru obniża się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kanon7 napisał:

Mam PS4 od 4 lat i ani razu nie dostałem za darmo gry jak np. Epic dał GTA V pctowcą. Gry z ps+ nie liczę, bo muszę za tego ps+ zapłacić. Gdzie te gry za darmo na konsoli? :E

Jak mam ps4 to jedyne prawdziwie darmowe gry jakie pamiętam od sony to było Uncharted kolekcja, pac-man i Journey. Dali na koranawirusa :E

Na PC co chwilę są jakieś darmowe gry, że aż nie jest w stanie się tego zliczyć włącznie z dużymi hitami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

Na PC co chwilę są jakieś darmowe gry, że aż nie jest w stanie się tego zliczyć włącznie z dużymi hitami.

Na PC jest tyle darmowych gier, że muszę się zastanowić czy ogóle warto pobrać. Robię selekcje - czytam opinie i recenzje. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, .winter. napisał:

Zdecydowana większość klientów ma w dupie 2.2 ghz, ma działać i tyle. A niektórzy już płacz, chociaż to plotki i konsola nadal nie wyszła.

Ocenimy po premierze.

Okropnie jednak te ps5 wygląda na fotkach. Kupa plastiku, pewnie gorsze wykonanie niż xbox jak zwykle.

Nikt nie płacze, takie wnioski tylko ty wyciągasz. Fakt jest taki, że PS5 ma gorsze gpu od XSX to może być problem w multiplatformach. Jednostek nie przeskoczysz zegarem tak jak próbuje to zrobić Sony. :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...