Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, SNC napisał:

Zostal wyceniony na 50 dolkow w USA (bez podatkow) i 60 euro w Europie co sie przelozylo na 269-279zl w zaleznosci o sklepu (nie ze to malo)

Przy czym to też jest wzrost ceny o $10, bo normalnie tego typu standalone expansion kosztowałoby $40 (jak np. Lost Legacy).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kris194 napisał:

Bzdura do kwadratu, nic nie musiało nastąpić. Budżety gier nie są i długo nie będą tak napompowane żeby były nierentowne. Choćby na przykładzie Uncharted 4.

Within seven days of its release, Uncharted 4sold over 2.7 million units, making it the fastest-selling first-party PlayStation 4 game.[81] Three weeks after its release, the game had grossed over $56 million in digital sales.[82] By December 2016, the game had sold 8.7 million copies, making it one of the best-selling PlayStation 4 games.[83]

 

 

Kolejny który cytuje artykuł z GOL'a jako odp. na "mój" post ?

Ja tylko przekazałem linka do całości zamieszczając wstęp do artykułu 

Nie ja to pisałem  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko cytuję artykuł i wyrażam swoją opinię, nigdzie nie napisałem, że ty to napisałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Ściem@ napisał:

A to PS Plus Collection będzie tylko dla posiadaczy PS5?

A tego to nie wiem ale mówią o tym w kontekście PS5 a nie ogólnie PlayStation 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, azgan napisał:

Na GOL'u pojawił się ciekawy nowy artykuł gdzie mówi się o wzroście cen na wszystkich platformach i nie tylko PS5 ale również XBOX oraz PC - cytat:

"Nowa gra za 360 zł? To może zmienić wszystko

Dowiedzieliśmy się, ile będą kosztowały nowe konsole, i to odwróciło naszą uwagę od tego, co jest jeszcze ważniejsze - od cen gier. 

Na prezentacji Sony padła informacja, że gry na PS5 będą kosztowały nawet 80 euro, czyli około 360 złotych. To bardzo, bardzo dużo. Nawet będący w zasadzie samodzielnym dodatkiem nowy Spider-Man został wyceniony na 70 euro, czyli około 320 złotych. Możemy założyć, że na Xboksach i PC-tach ceny także pójdą w górę, a portfele będą bolały.

Zacznę od tego, że dawno w branży mówiło się, iż budżety gier rosną, a ich ceny nie. Wielu wskazywało na to, że właśnie przez to wydawcy upychają w swoich produkcjach mikropłatności i stawiają przede wszystkim na gry-usługi. Jak widać, doszliśmy do punktu, w którym utrzymywanie dawnej ceny nie było już opcją. Bardziej zorientowani wiedzieli, że to musi nastąpić. Pytanie brzmi, do czego to doprowadzi? Odpowiedzi może być przynajmniej parę."

Źródło: https://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=2586

 

Kolejny klickbaitowy news i pierdzielą głupoty :E

Nowy Spiderman jako pół gra :E nie został wyceniony na ~320pln tylko na 269pln
https://www.euro.com.pl/gry-playstation-5/sony-gra-ps5-spider-man-miles-morales.bhtml

Ale to tylko z tego względu, że to nie jest w 100% pełnoprawna nowa produkcja.

Sony po prostu swoje exy wyceniło drożej na PS5(jakoś muszą sobie odbić koszta sprzedaży PS5 po zaniżonej wartości :E) i tak:

Sackboy: A Big Adventure - 319pln
Destruction Allstars  - 349pln
Demon’s Souls Remake - 349 pln
 

Inne gry multiplatformowe  na PS5 przeważnie i w wersjach pudełkowych trzymają się jak na razie starych cen ~249pln
np.
Assassin’s Creed Valhalla PS5
far cry 6 PS5

To Sony jako pierwsze odpływa z swoimi exami :E

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Spider-Mana mylna, bo jedni podają cenę z samym Mailsem a inni z dodatkiem Parkera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tomek1623 napisał:

Cena Spider-Mana mylna, bo jedni podają cenę z samym Mailsem a inni z dodatkiem Parkera.

Dokładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wspomnianych jeszcze subskrypcji to to jest mokry sen korpo. W ten sposób nawet casuale zapłacą przynajmniej 120$ w ciągu roku. Ten wychwalany tak przez niektórych gamepass (Ultimate) już teraz kosztuje 55zł co daje ponad 600zł przychodu od łebka w ciągu roku (koszt niemal 3 gier AAA na premierę).

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już widzę te gry na PC po 359zł, pewnie tydzień po premierze będzie -40% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Tomek1623 napisał:

Cena Spider-Mana mylna, bo jedni podają cenę z samym Mailsem a inni z dodatkiem Parkera.

Wersja Ultimate kosztuję więcej, ale mówimy i bierzemy pod uwagę  podstawke ;)

Sony na razie ciśnie tylko swoje exy po wyższej cenie. Bo przecież exy sony są najlepsze na świecie więc muszą być droższe.

Sony cen multiplatform nie podnosi, bo jakby podniosło to kolejny powód aby wybrać np. xboxa lub PC gdzie by one były tańsze.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kris194 napisał:

Co do wspomnianych jeszcze subskrypcji to to jest mokry sen korpo. W ten sposób nawet casuale zapłacą przynajmniej 120$ w ciągu roku. Ten wychwalany tak przez niektórych gamepass (Ultimate) już teraz kosztuje 55zł co daje ponad 600zł przychodu od łebka w ciągu roku (koszt niemal 3 gier AAA na premierę).

Więcej płacę za Netflixa żeby oglądać filmy i seriale w "4"K z HDR'm

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Wersja Ultimate kosztuję więcej, ale mówimy i bierzemy pod uwagę  podstawke ;)

 

Owszem, ale jak widać nie wszyscy zdają sobie sprawę że mamy 2 wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi dali dostęp do takiej ilości wysokiej jakości gier w cenie netflixa.

To łykałbym jak pelikan :E W końcu roczna cena netflixa to koszt 2 gier AAA, a ilość kontentu w stosunku do ceny poraża :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Wu70 napisał:

Już widzę te gry na PC po 359zł, pewnie tydzień po premierze będzie -40% ?

Po tygodniu to płytki z EX'ami też śmigają taniej na Allegro i innych OLX'ach żadna nowość. Teraz np. taki DG za 70 zł do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tomek1623 napisał:

Owszem, ale jak widać nie wszyscy zdają sobie sprawę że mamy 2 wersje.

Większość dzisiejszych gier AAA ma dwie lub nawet i 3 wersje. Ale bazuje się na podstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

Gdyby mi dali dostęp do takiej ilości wysokiej jakości gier w cenie netflixa.

To łykałbym jak pelikan :E W końcu roczna cena netflixa to koszt 2 gier AAA, a ilość kontentu w stosunku do ceny poraża :E

No to już Microsoft połączył się z EA i masz jeden abo z wszystkimi grami teraz tylko czekać aż dogadają się z UBI 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, azgan napisał:

Więcej płacę za Netflixa żeby oglądać filmy i seriale w "4"K z HDR'm

I o tym właśnie mówię, to jest właśnie pułapka subskrypcji. Tu Netflix, tam Disney+, jest jeszcze HBO GO i wiele innych (a rynek ciągle się rozdrabnia) i miesięcznie wychodzi z tego ładna sumka a jakościowo (obraz i dźwięk) jest bieda aż piszczy. Netflix to się do oglądania na telefonie nadaje.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kris194 napisał:

I o tym właśnie mówię, to jest właśnie pułapka subskrypcji. Tu Netflix, tam Disney+, jest jeszcze HBO GO i miesięcznie wychodzi z tego ładna sumka a jakościowo (obraz i dźwięk) jest bieda aż piszczy.

Można brać na zmianę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kris194 napisał:

I o tym właśnie mówię, to jest właśnie pułapka subskrypcji. Tu Netflix, tam Disney+, jest jeszcze HBO GO i miesięcznie wychodzi z tego ładna sumka a jakościowo (obraz i dźwięk) jest bieda aż piszczy.

Mam tylko netfixa i czasami Amazon Prime oglądam.

Disney+ olewka, HBO GO jeszcze większa z tą ich jakością materiału rodem z lat 90tych :E 

Ale taki Game Pass + EA to jest łakomy kąsek za nawet ~40pln miesiąc. Rocznie wyjdzie ~500zeta, ale to przy dzisiejszej wycenie gier AAA to cena za tylko dwie gry AAA.

A masz dostęp do setek gier, również nowości jak Fifa, BF, forzy i inne

Edit. Zresztą nikt nikomu nie każe brać tego na rok można na miesiąc i ograć za 40zeta 2-3 gry za które normalnie trzeba było by zapłacić powiedzmy przy dzisiejszych cenach te 600-700pln :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Netflix mam kiedy chcę a HBO GO za "darmo" w ramach TV z NC+

Nie widzę problemu żeby w jednym miesiącu podmienić Netflix na Amazona i obejrzeć wszystko co mnie tam ciekawi z grami podobnie jak mam XGP to nie muszę brać Uplay+ 

Teraz jak MS jest razem z EA to jest jeszcze prościej. Tylko czekać aż Uplay + wyląduje w XGP 

9 minut temu, lukadd napisał:

 

Ale taki Game Pass + EA to jest łakomy kąsek za nawet ~40pln miesiąc. Rocznie wyjdzie ~500zeta, ale to przy dzisiejszej wycenie gier AAA to cena za 2 gry AAA. 

Zgadzam się 

12 minut temu, lukadd napisał:

 

Edit. Zresztą nikt nikomu nie każe brać tego na rok można na miesiąc i ograć za 40zeta 2-3 gry za które normalnie trzeba było by zapłacić powiedzmy przy dzisiejszych cenach te 600-700pln :E

Dokładnie ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, azgan napisał:

Kolejny który cytuje artykuł z GOL'a jako odp. na "mój" post ?

Ja tylko przekazałem linka do całości zamieszczając wstęp do artykułu 

Nie ja to pisałem  

Przecież on się po prostu odnosi do słów z artykułu, które przytoczyłeś. Zjedz Snickersa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kszyrztow napisał:

Zjedz Snickersa :E

ja-fasola6555.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DF: All Developers Extremely Happy With PS5 Development But Not All Are Happy With XSX Development

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o czym mówicie ale sami wiecie, że to tak nie działa. Nie bez powodu te wszystkie subskrypcje działają na zasadzie "aby przestać płacić musisz anulować" czego pewnie przynajmniej 70% nie zrobi czyli do tego czasu będzie pobierało miesiąc w miesiąc pieniądze z konta a jak już opcja jednorazowego zakupu jest dostępna to jest ukryta. Pomijam już fakt kompletnego uzależnienia od właściciela danej platformy. Do tego wystarczy odcięcie kogoś od sieci i nagle okazuje się, że nie ma nic za co zapłacił. Wiem, że to wizja rodem z Sci-fi ale taka jest prawda. Jeszcze z dekada albo dwie i bez sieci człowiek nie będzie miał praktycznie nic.

- Gry? W sieci

- Filmy? W sieci

- Dokumenty? W sieci

- Samochód? Tu coraz śmielej się mówi o usłudze transportu czyli zwyczajnym abonamencie.

Może mam trochę staroświeckie podejście mimo młodego wieku ale nigdy nie postawię dobra cyfrowego ponad czymś fizycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zgoda. 1 miesięczny plus jest bardzo ukryty. Nie bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...