Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, .winter. napisał:

Spokojnie, na początku może tylko takie ceny. Z czasem spadną, jak xbox przyciśnie z konkurencją.

Poza tym w cenie konsoli macie teraz odtwarzacz ultra hd.

I to jest cudo. Lepiej wziąć wersję z napędem, czyli droższą bo można gierki odsprzedać, a z drugiej strony na grzyba komu odtwarzacz w erze streamingu? 

 

Tyle lat, a ja dalej czuję się wydymany obietnicą, że digital będzie sporo tańszy od fizycznych kopii. :E

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kszyrztow napisał:

Blood Omen? :E

Blood. Bez Omen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy w życiu tej obietnicy, że digital będzie tańszy nie słyszałem. Chętnie bym też zobaczył źródło tych informacji, bo masa osób to powtarza i nikt jeszcze nigdy mi nie przedstawił materiału, na którym miałoby się to opierać. Najwyżej, że coś "słyszeli". Samo założenie, że cyfra będzie tańsza w warunkach rynkowych jest nielogiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, crush napisał:

I to jest cudo. Lepiej wziąć wersję z napędem, czyli droższą bo można gierki odsprzedać, a z drugiej strony na grzyba komu odtwarzacz w erze streamingu? 

 

Tyle lat, a ja dalej czuję się wydymany obietnicą, że digital będzie sporo tańszy od fizycznych kopii. :E

Obietnice, obietnice. Gdyby na papierze to było to przynajmniej ktoś mógłby ich podać do sądu. A jest jak jest. Mimo wszystko teraz dostaniemy najwięcej nowości - obsługa choćby HDMI 2.1 wiele zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BlindObserver napisał:

Ja nigdy w życiu tej obietnicy, że digital będzie tańszy nie słyszałem. Chętnie bym też zobaczył źródło tych informacji, bo masa osób to powtarza i nikt jeszcze nigdy mi nie przedstawił materiału, na którym miałoby się to opierać. Najwyżej, że coś "słyszeli". Samo założenie, że cyfra będzie tańsza w warunkach rynkowych jest nielogiczne.

Początki Steam'a jako platformy sprzedaży. Bo bez tłoczenia, bo bez pudełek, bez wysyłania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, crush napisał:

Początki Steam'a jako platformy sprzedaży. Bo bez tłoczenia, bo bez pudełek, bez wysyłania itd.

Ja pamiętam początku Steama. Nie pamiętam niestety tej informacji, o której wspominasz Ty i masz innych osób. I dlatego właśnie proszę o to źródło, bo w końcu to jest głośna sprawa, więc chyba nie powinno być trudno je znaleźć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, crush napisał:

Początki Steam'a jako platformy sprzedaży. Bo bez tłoczenia, bo bez pudełek, bez wysyłania itd.

Steam rodził się w bólach to raz i w zdecydowanie innych czasach. Wówczas nie było żadnej konkurencji na rynku.

Edytowane przez .winter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy my się chyba nie rozumiemy. Nie, że Steam obiecał. Bardziej od strony branżowej - gazety, strony, producenci.

Mam stare CD-Action wykopać z piwnicy i szukać? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, crush napisał:

Znaczy my się chyba nie rozumiemy. Nie, że Steam obiecał. Bardziej od strony branżowej - gazety, strony, producenci.

Mam stare CD-Action wykopać z piwnicy i szukać? :E

A ja pamiętam, że nikt tego nie obiecał, tylko sobie ludzie takie coś założyli. I ci ludzi pracujący w mediach growych również. I ten mit tak został.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja pamięć przeciwko Twojej. Ja Ci nie udowodnię i Ty mi nie udowodnisz. ;)

 

Ciekawe czy jak pudełka zdechną to będzie chociaż przejściowy okres gdy któraś z platform pozwoli na odsprzedaż cyfrówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abonament PS Plus można kupić w różnych sklepach, w tym jakieś Allegro gdzie wychodzi najtaniej. Jak to z tym jest ? Czy kupując wyraźnie tańszą wersję na Allegro ryzykuję jakimś zbanowaniem konsoli, czy coś ? Pytam, bo nigdy nie miałem z tym styczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

1 godzinę temu, Mikkonen napisał:

Abonament PS Plus można kupić w różnych sklepach, w tym jakieś Allegro gdzie wychodzi najtaniej. Jak to z tym jest ? Czy kupując wyraźnie tańszą wersję na Allegro ryzykuję jakimś zbanowaniem konsoli, czy coś ? Pytam, bo nigdy nie miałem z tym styczności.

Wejdź sobie na stronę Eneba i tam wpisz PS Plus, kupisz bez problemu za około 140 zł, a zasilenie PS Store 100 zł za około 85 zł. Kupuję tam od 2 lat i nie mam żadnego problemu, mnóstwo gier kupionych z zasilenia tak portfela.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecieli z tą ceną dżi ti ej :E

Ciekawe czy wraz ze wzrostem cen za gry poprawi się ich poziom dopracowania w dniu premiery...

lol-lets-be-frank-never-gonna-happen.jpg

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

75 baksów za gierkę z 2013 :E ta generacja jest coraz śmieszniejsza. A Cockstar to niech już zdechnie z tym swoim kotletem. 

Coś wiadomo kiedy Bethesda uraczy nas Skyrimem 4K w pełnej cenie? :E

Edytowane przez TmK
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U rockstara to było pewne, rockstar kocha konsole właśnie za to, że kilka razy może sprzedać jedną gre za full price :E

A tak jak patrzę na ceny w holenderskim media to na zachodzie relatywnie niewiele poszły ceny gier bo z 69.99 na 74.99euro. Czyli 5 euro podwyżki.

https://www.mediamarkt.nl/nl/category/_playstation-5-games-766028.html

No, ale w Polsce grubo bo wyrównali ceny do zachodnich + podwyżka i zrobił się z dnia na dzień mega skok z 250 na 350pln.

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, lukadd napisał:

U rockstara to było pewne, rockstar kocha konsole właśnie za to, że kilka razy może sprzedać jedną gre za full price :E

A tak jak patrzę na ceny w holenderskim media to na zachodzie relatywnie niewiele poszły ceny gier bo z 69.99 na 74.99euro. Czyli 5 euro podwyżki.

https://www.mediamarkt.nl/nl/category/_playstation-5-games-766028.html

No, ale w Polsce grubo bo wyrównali ceny do zachodnich + podwyżka i zrobił się z dnia na dzień mega skok z 250 na 350pln.

Niemcy - minimalna na rękę 1280 euro, gra 75 euro - 1 szt. gry kosztuje 5,85% płacy minimalnej Niemca.
Polska - minimalna na rękę 1980 zł, gra 359 zł - 1 szt. gry kosztuje 18,13% płacy minimalnej polaka.
3,1 razy więcej wydajemy niż na zachodzie - udało się dogonić zarobki, ee ceny z zachodu :E

  • Like 1
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z uśmiechem na te ceny gier chyba naprawdę poczekam na wersję Pro a na chwilę obecną kupię sobie na początek tego słabszego xboxa, żeby ze znajomym grać online głównie w next genową fifę ;)

Jak M$ nic nie namiesza z kontami to wzorem obecnej generacji koszty rocznego game passa ultimate rozłożymy sobie na pół i tyle :) Do tego będzie jeszcze EA Play i mamy tanie granie only for fun :beerchug:

 

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Jakbyś ktoś z Was nie miał PS4 Pro (2019) + 2x DualShock 4 + Sony HD Camera + Sony Docking Station + Sony Vertical Stand + Samsung SSD EVO 1TB (model 800/900 coś, jest na gwarancji 3/5 lat muszę sprawdzić), a nie chce kupować jeszcze PS5, to zapraszam do mnie na PW, będę sprzedawał w listopadzie.

Chyba jednak sentymenty do Sony wygrały i zaopatrzę się w model PS5 DE, a jak to @azgan podpowiada, zawsze można później dokupić XSX.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EiVzOQsUwAAT8tf?format=jpg&name=large

Wow, ale bydle. Xbox najmniejszy z konsol, a najmocniejszy. :D 

Nazywanie teraz Xbox;'a xklockiem nie już jest takie trafne. :E 

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jojczycie o te ceny, jakby były urzędowymi i nikt nie miał prawa ich zmienić.

Aktualnie PS+ oficjalnie kosztuje 240 zł, ja kupuję co roku i więcej niż 160 nigdy nie dałem. Ceny premier to oficjalnie 269 zł, w dniu wydania w różnych sklepach czy na allegro do wyrwania za 220 - 230 zł. Kilka tygodni czekania i poniżej dwóch stów (używka lub nówka). Nawet jak ktoś wyda te 360 zł na premierę, to na rynku wtórnym odzyska większość tej kasy.

Bardziej istotne niż ceny gier, imho jest możliwość sprzedaży na rynku wtórnym i oby to się nie skończyło...

A jeśli ktoś chce kolekcjonować pudełka lub kupować premierowo cyfrówki - to faktycznie drogo ale już w tej generacji w takim przypadku było drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

Podam myk bo chyba płaczki zapomniały

Kupuje się pudło na premierę

Przechodzi w max 2tyg

Opycha się z małą stratą.

Za dwa lata kupuje się cyfrę za 50zł z wyprzedaży do kolekcji.

A Sony robi myk gdzie grę przepisujesz do konta, jak steam itd, taką za 360zł i Twój myk nie ma racji bytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Stjepan napisał:

A Sony robi myk gdzie grę przepisujesz do konta, jak steam itd, taką za 360zł i Twój myk nie ma racji bytu.

ale na razie nie ma o tym mowy więc po co jojczyć? Przed premierą tej generacji chciał to zrobić m$ i jak tylko o tym chlapnęli zaczął się jazgot wszystkich zainteresowanych taki, że wycofali się z pomysłu rakiem. A Sony zrobiło sobie z tego podśmiechujkę i spot reklamowy.

Gdyby Sony z czymś takim wyjechało teraz to byłby marketingowo nie strzał w kolano lecz w łeb i nikt o tym nawet nie wspomina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli w PS Plus pojawią się w danym miesiącu gry, pobiorę je na konsolę lub zaznaczę opcję "do pobrania" lub coś takiego, to mogę ograć je za poł roku, gdy już na PS Plus ich nie będzie ? Oczywiście cały czas będę miał aktywny abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...