Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Mikkonen napisał:

Czy jeśli w PS Plus pojawią się w danym miesiącu gry, pobiorę je na konsolę lub zaznaczę opcję "do pobrania" lub coś takiego, to mogę ograć je za poł roku, gdy już na PS Plus ich nie będzie ? Oczywiście cały czas będę miał aktywny abonament.

możesz kiedy zechcesz gdy masz aktywny PS+ (w ciągu miesiąca musisz albo pobrać albo wrzucić "do biblioteki")

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, milekp napisał:

możesz kiedy zechcesz gdy masz aktywny PS+ (w ciągu miesiąca musisz albo pobrać albo wrzucić "do biblioteki")

Dzięki. A co w sytuacji, gdy wrzucę je "do biblioteki", nie zdążę ograć i skończy się subskrypcja. Odnowię ją powiedzmy dopiero za 3 miesiące, to te gry jeszcze tam będą, czy będzie całkowicie czyste konto ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie gry są na twoim koncie "na zawsze" - gdy nie masz PS+ nie możesz grać w te z PS+. Po odnowieniu subskrypcji, możesz znowu grać we wszystko co miałeś.

Jedyny wyjątek - chyba tylko sejwy w chmurze są przechowywane przez okres 6 miesięcy po zaprzestaniu opłaty za abonament.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Mikkonen napisał:

Czy jeśli w PS Plus pojawią się w danym miesiącu gry, pobiorę je na konsolę lub zaznaczę opcję "do pobrania" lub coś takiego, to mogę ograć je za poł roku, gdy już na PS Plus ich nie będzie ? Oczywiście cały czas będę miał aktywny abonament.

Tak, wystarczy, ze dodasz je do swojej biblioteki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Podam myk bo chyba płaczki zapomniały

Kupuje się pudło na premierę

Przechodzi w max 2tyg

Opycha się z małą stratą.

Za dwa lata kupuje się cyfrę za 50zł z wyprzedaży do kolekcji.

Sony ma teraz w ofercie 2 warianty konsoli PS5. Także osoby kupujące "tańszą" konsolę bez napędu, nie załapią się na ten jakże genialny sposób grania za grosze :) . Co więcej, trzymanie gry przez okres dłuższy niż tydzień to strata w granicy 50-100 zł (w zależności od tytułu). Nie ma to jak grać z zegarkiem w ręku, bo gra z minuty na minutę traci wartość (ach ta adrenalina) :P 
Właśnie bardzo dobrze, że ludzie tłumnie zaczynają narzekać na ceny gier, bo łykanie wszystkiego jak leci (bo po ekspresowym ograniu sprzeda się z małą stratą) doprowadza do sytuacji, gdzie starocie typu GTA V są wydawane jako nowości w cenie 300 zł+, bo ludzie i tak kupią, ograją i odsprzedadzą z małą stratą (aa i jeszcze po kilku latach kupią ponownie w cyfrze do kolekcji)....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, crush napisał:

Moja pamięć przeciwko Twojej. Ja Ci nie udowodnię i Ty mi nie udowodnisz. ;)

 

Ciekawe czy jak pudełka zdechną to będzie chociaż przejściowy okres gdy któraś z platform pozwoli na odsprzedaż cyfrówek.

Nie na mnie spoczywa ciężar udowodnienia czegokolwiek. Przecież skoro twierdzę, że nigdzie nie było takiej informacji, to nie znajdę źródła, które wskaże, że nie było takiej informacji :D Dość znamienne jest, że pomimo masy pierdzielenia na forach o tym, jak to ktoś mówił gdzieś kiedyś, że cyfra miała być tańsza, żadna z tych osób nie jest w stanie ani jednego źródła podać. Wiesz, już samo to powinno zasiać ziarno niepewności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co właściwie kupować drugi raz tę samą grę? Czy wersja PS4 w ogóle nie uruchomi się na PS5? Jeśli tak, to faktycznie rozbój w biały dzień - ale jeśli tylko sprzedają drugą, ulepszoną wersję, to w sumie co za różnica, nikt nie musi płacić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, milekp napisał:

Nawet jak ktoś wyda te 360 zł na premierę, to na rynku wtórnym odzyska większość tej kasy.

Bardziej istotne niż ceny gier, imho jest możliwość sprzedaży na rynku wtórnym i oby to się nie skończyło...

A jeśli ktoś chce kolekcjonować pudełka lub kupować premierowo cyfrówki - to faktycznie drogo ale już w tej generacji w takim przypadku było drogo.

Np. mnie nie specjalnie interesuje rynek wtórny bo jak odsprzedaje jakąś grę którą zakupiłem to musi być na prawdę mega święto :E

Do tego cyfrówki wychodzą mnie taniej lub porównywalnie jak pudełka, a mam je bez wychodzenia z domu, w każdej chwili w jakiej chce.

Konsole mam zarejestrowaną na PL.
Za 18 euro kupuję online doładowanie 100pln. Czyli każde 100pln to wydatek ~80pln.

Gra która kosztuje cyfrowo w store nawet przy premierowej cenie 289pln wychodzi mi za ~230pln.

A na premierę i tak mało kupuję, bo godnych zagrania exów w 7 letniej generacji to jest raptem kilka. Większość gier po czasie w promocjach w store za kilkadziesiąt zeta, czasami ~100pln.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, milekp napisał:

Ale jojczycie o te ceny, jakby były urzędowymi i nikt nie miał prawa ich zmienić.

Aktualnie PS+ oficjalnie kosztuje 240 zł, ja kupuję co roku i więcej niż 160 nigdy nie dałem. Ceny premier to oficjalnie 269 zł, w dniu wydania w różnych sklepach czy na allegro do wyrwania za 220 - 230 zł. Kilka tygodni czekania i poniżej dwóch stów (używka lub nówka). Nawet jak ktoś wyda te 360 zł na premierę, to na rynku wtórnym odzyska większość tej kasy.

Bardziej istotne niż ceny gier, imho jest możliwość sprzedaży na rynku wtórnym i oby to się nie skończyło...

A jeśli ktoś chce kolekcjonować pudełka lub kupować premierowo cyfrówki - to faktycznie drogo ale już w tej generacji w takim przypadku było drogo.

Z czego spora część osób lubi sobie narzekać a konsoli nie planowała i nie planuje kupić od taka szydera żeby trochę obrzydzić innym Next-Geny ?

Ja oczywiście zgadzam się z Twoją opinią ? 

Edytowane przez azgan
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stjepan napisał:

A Sony robi myk gdzie grę przepisujesz do konta, jak steam itd, taką za 360zł i Twój myk nie ma racji bytu.

Nie ma co fantazjowac, jak narazie tak nie jest.

Taki ruch bardzo by uderzyl w sklepy fizyczne, po wielkiej czesci ich racja bytu by zniknela. Bylo przeciez to przerabiane jak microsoft chcial tego przy poprzedniej generacji.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, lukadd napisał:

Np. mnie nie specjalnie interesuje rynek wtórny bo jak odsprzedaje jakąś grę którą zakupiłem to musi być na prawdę mega święto :E

Do tego cyfrówki wychodzą mnie taniej lub porównywalnie jak pudełka, a mam je bez wychodzenia z domu, w każdej chwili w jakiej chce.

Konsole mam zarejestrowaną na PL.
Za 18 euro kupuję online doładowanie 100pln. Czyli każde 100pln to wydatek ~80pln.

Gra która kosztuje cyfrowo w store nawet przy premierowej cenie 289pln wychodzi mi za ~230pln.

A na premierę i tak mało kupuję, bo godnych zagrania exów w 7 letniej generacji to jest raptem kilka. Większość gier po czasie w promocjach w store za kilkadziesiąt zeta, czasami ~100pln.

Zobaczymy, ale może być tak, że teraz w promocji to będą po 200, a 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim nazbiera się z 2-3 exy aby kupić ps5 to stanieją do 100pln w promkach.

A później się zobaczy. Persone 6 na pewno łyknę na okolice premiery, Days Gone 2 pewnie też, a poza tym to jak coś ciekawego wyjdzie od Piesów. Reszta gier może poczekać na ogranie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie grać w exy,  ale chyba jestem za wielki skąpiec.
Jak w ciągu 3-4 miechów dana gra stanieje przynajmniej o połowę.

Zależy jeszcze jak jest długa- genialne Tlou ograłem w tydzień ,a  mocno przeciętny Horiozon z dodatkiem  wystarczy mi na dobre 2-3 miechy.

W  tej syuacji obiektywnie ta druga jest dużo bardziej opłacalna ;-)

Do ogywania klasyki za 3-4 dyszki to nie ma się co szczypać, ale przy premierze to czas gry robi duża róznice.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Podam myk bo chyba płaczki zapomniały

Kupuje się pudło na premierę

Przechodzi w max 2tyg

Opycha się z małą stratą.

Za dwa lata kupuje się cyfrę za 50zł z wyprzedaży do kolekcji.

Wiesz. Sporo ludzi zna angielski i rozumie w co gra dlatego nie przechodzi każdej gry w kilka godzin. 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, BlindObserver napisał:

Nie na mnie spoczywa ciężar udowodnienia czegokolwiek. Przecież skoro twierdzę, że nigdzie nie było takiej informacji, to nie znajdę źródła, które wskaże, że nie było takiej informacji :D Dość znamienne jest, że pomimo masy pierdzielenia na forach o tym, jak to ktoś mówił gdzieś kiedyś, że cyfra miała być tańsza, żadna z tych osób nie jest w stanie ani jednego źródła podać. Wiesz, już samo to powinno zasiać ziarno niepewności. 

Problem tkwi w tym kiedy to było. Autentycznie mam przekopywać stare gazety? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, .winter. napisał:

Duża jest. MidTower pc.

Bo to jest "PC" tylko z padem 

5 godzin temu, Jaycob napisał:

EiVzOQsUwAAT8tf?format=jpg&name=large

Wow, ale bydle. Xbox najmniejszy z konsol, a najmocniejszy. :D 

Nazywanie teraz Xbox;'a xklockiem nie już jest takie trafne. :E 

Będzie trzeba zrobić więcej miejsca niż zakładałem ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BREAKING: Microsoft Has Purchased Bethesda

no to może nie być nowego Elder Scrolla ani fallouta na Ps5 ? o ile w ogóle będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, n0time4u napisał:

BREAKING: Microsoft Has Purchased Bethesda

no to może nie być nowego Elder Scrolla ani fallouta na Ps5 ? o ile w ogóle będzie

grubo, cale szczescie ze nie jestem milosniekiem ani fallouta ani elder scrolls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, n0time4u napisał:

BREAKING: Microsoft Has Purchased Bethesda

no to może nie być nowego Elder Scrolla ani fallouta na Ps5 ? o ile w ogóle będzie

Uu no to widać, że jedne z najlepszych serii ostatnich lat, przynajmniej wg mnie, przechodzą pod zielony obóz. A na ps5 będziemy grać w wesołe, strzelane blockbustery TPP z murzynami ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, n0time4u napisał:

BREAKING: Microsoft Has Purchased Bethesda

no to może nie być nowego Elder Scrolla ani fallouta na Ps5 ? o ile w ogóle będzie

Teraz dla posiadaczy wyłącznie PS4/5 pozostaje przestać lubić dobre gry RPG ;). Tylko czekać, aż na pewnym portalu zaczną pojawiać się głosy, że Elder Scrolls'y są przereklamowane, a Fallout jako marka dawno upadł po wydaniu Fallout 76 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...