Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

51 minut temu, Stjepan napisał:

No od CDPR wszyscy dostaną w 2021 updejt nie tylko PS5, Wiesiek 3 też dostanie updejt, a wszystko za darmo, nie za 80 Euro.

Powinni wziać przynajmniej 60 ojro, gracze kochają być dymani.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

To po co kupujesz Sx jak na Ps5 chcesz to ograć?

Już pisałem że ogram na tym co szybciej do mnie przyjedzie. XSX może być szybciej bo 10 listopada ale jak się nie uda i przyjedzie 19 PS5 to sprawa jest dla mnie prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mlody_tarnow napisał:

Co innego sukcesywny wzrost rok w rok, a co innego przypier... z grubej rury z 60 euro do 80 euro, a będzie na pewno drożej, nie ma bolca.

Na zachodzie tak to nie wygląda. Do tej pory od dobrych 2-3 lat gry AAA w rekomendowanej cenie to było 69.99euro, a nie 60.
Teraz podnieśli na przedział 74.99-79.99euro. Czyli podwyżka 5-10euro.

Najbardziej ucierpią polscy gracze gdzie do tej pory na naszym rynku gry były wyceniane na ~250pln czyli ~55euro. A teraz Sony za jednym zamachem zrównała ceny gier na naszym rynku z zachodnimi i jeszcze wprowadzili podwyżki. 100pln podwyżki to ponad 22 euro.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie ta nowa cena się przyjmie ludzie ponarzekają i rozejdzie się po kościach z resztą nowe ceny to już fakt. Może nie będzie to 349zl ale 319zl. Gdzieś czytałem że ceny wersji cyfrowych miały być mniejsze od pudlekowych ale wielkie sieci handlowe w USA i UE zagroziły że przestaną sprzedawać konsolę i gry w pudełkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ściem@ napisał:

Wg mnie ta nowa cena się przyjmie ludzie ponarzekają i rozejdzie się po kościach z resztą nowe ceny to już fakt. Może nie będzie to 349zl ale 319zl. Gdzieś czytałem że ceny wersji cyfrowych miały być mniejsze od pudlekowych ale wielkie sieci handlowe w USA i UE zagroziły że przestaną sprzedawać konsolę i gry w pudełkach.

Najdroższa gra jaka w życiu kupiłem to rdr2 na Xboxa za 149 zł i mnie bolało jak kupowałem ( bolało nie po kieszeni zresztą pozniej była na gamepass mogłem poczekac) , interesujące mnie gry zawsze kupuję za mniej niż stówę lub ogrywam w ramach xpass lub ogrywałem mając abo eaplay 79 zł na rok a teraz będzie połączone z xpassem ( Forza horizon 4, NFS, PES, FIFA , Wolfensteiny, GTA 5 itd) przyjmie się chyba na ps..Nowości Exy ms lub multiplatformowki pod ich skrzydłem z ich studiów zamierzam ogrywać na xpassie, eaplay i absolutnie nie zamierzam kupować gier a jak już coś kupie to na pewno nie za takie pieniądze. No mając Sony to bym nie miał wyboru dlatego nie kupię ps5... tylko series x...W życiu bym nie dał za grę 349 a stać mnie...Stać mnie by kupować gry za 999 zł ale gdzieś jest granica... Max co mógłbym dać to 199zl za taka legendę  jak gta6 , a tak to nie będę raczej kupował gier powyżej stówki. 

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Xbox też się przyjmie myślisz że gry od Capcom, Konami, Activision  i reszty u Sony będą po nowej cenie a u Microsoft po staremu lub w gamepass. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będę czekał aż potanieją, aż będę przeceny , wyprzedaże w ms store , grając w międzyczasie w inne nowości hity dostępne w ramach gamepassa, EA play od ms bethesdy, EA i innych.

Edytowane przez WPW
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ściem@ napisał:

Wg mnie ta nowa cena się przyjmie ludzie ponarzekają i rozejdzie się po kościach z resztą nowe ceny to już fakt. Może nie będzie to 349zl ale 319zl. Gdzieś czytałem że ceny wersji cyfrowych miały być mniejsze od pudlekowych ale wielkie sieci handlowe w USA i UE zagroziły że przestaną sprzedawać konsolę i gry w pudełkach.

Ehh według Sony cena pudełka to 359zł cena cyfry 389zł może dla Ciebie za tanio. :rozga:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ściem@ napisał:

Na Xbox też się przyjmie myślisz że gry od Capcom, Konami, Activision  i reszty u Sony będą po nowej cenie a u Microsoft po staremu lub w gamepass. 

Przyjmie się jak im się będzie kasa zgadzać, a jak dostaną kubeł zimnej wody bo ceny to nie tylko dla polaka będą wysokie ale tez dla anglika czy amerykanina... i jeżeli sprzedaż nowych gier w nowych podwyższonych cenach nie będzie im sie zgadzała to nagle w cudowny sposób cena wróci do starych widełek cenowych.

Po prostu sprawdzają ile wytrzyma rynek. Nie można powiedzieć/napisać że producenci gier "jadą na minimalnych zyskach" bo wystarczy popatrzeć ile są warte największe studia produkujące gry, ci którzy właśnie w przeważającej większości chcą podwyżek cen gier. Pazerność nie zna granic... portfel tak.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ostatnie przecieki dotyczące wydajności kart RDNA2 i na zegary rzędu 2,2 i 2,5 GHz to jest nadzieja, że PS5 będzie w stanie utrzymać swoje 2,23 GHz. Chociaż te wartości z przecieku to jest max boost, więc pewności wciąż nie ma...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, P406 napisał:

Patrząc na ostatnie przecieki dotyczące wydajności kart RDNA2 i na zegary rzędu 2,2 i 2,5 GHz to jest nadzieja, że PS5 będzie w stanie utrzymać swoje 2,23 GHz. Chociaż te wartości z przecieku to jest max boost, więc pewności wciąż nie ma...

A niech będzie jak najszybsza na dłużej wystarczy to PS5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, P406 napisał:

Patrząc na ostatnie przecieki dotyczące wydajności kart RDNA2 i na zegary rzędu 2,2 i 2,5 GHz to jest nadzieja, że PS5 będzie w stanie utrzymać swoje 2,23 GHz. Chociaż te wartości z przecieku to jest max boost, więc pewności wciąż nie ma...

Jestem ciekaw jeśli utrzyma to kosztme jakiego hałasu, obudowa tego typu nie pomaga ps5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie moge sie doczekac jakiegos rozlozenia i analizy ps5. Chlodzenie Xa wyglada zacnie, zobaczymy co sony wymyslilo, napewno pracowali w kierunku duzej wydajnosci bo wiedza jak to bedzie sie grzac. Kwestia tego jaki im limit ksiegowi dali ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszego ma pokazać rozłożenie konsoli jakiś znany kanał zajmujący się technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz gdzie bo ma paru znajomych  którzy chcą kupić a nie ma gdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgan napisał:

A niech będzie jak najszybsza na dłużej wystarczy to PS5

Ciekawe czy PRO będzie jeszcze większa. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Ściem@ napisał:

Pro nie będzie, Silm pojawi się na 100%.

A skąd ta pewność co będzie a czego nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silm zawsze ma chipy w mniejszym wymiarze technologicznym co za ten idzie mniejszy pobór prądu więc można zaoszczędzić na zasliaczu i chlodzeniu itd. Wydając takie urządzenie producent więcej zarabia. Wydanie mocniejszej wersji Pro w tej generacji jest nie możliwe bo nie ma argumentu żeby ją sprzedać jak przy Ps4 (wtedy to była wysoka sprzedaż tv 4k) wydanie taniej konsoli zdolnej do 8k i 60fps w przeciągu 3lat jest nie niemożliwe ( bardzo drogie tv i słaba sprzedaż)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ściem@ napisał:

Silm zawsze ma chipy w mniejszym wymiarze technologicznym co za ten idzie mniejszy pobór prądu więc można zaoszczędzić na zasliaczu i chlodzeniu itd. Wydając takie urządzenie producent więcej zarabia. Wydanie mocniejszej wersji Pro w tej generacji jest nie możliwe bo nie ma argumentu żeby ją sprzedać jak przy Ps4 (wtedy to była wysoka sprzedaż tv 4k) wydanie taniej konsoli zdolnej do 8k i 60fps w przeciągu 3lat jest nie niemożliwe ( bardzo drogie tv i słaba sprzedaż)

Jest w tym sporo racji jak się zastanowić ale PS5PRO nie musi wychodzić za 3 lata skoro na starcie ma mocne bebechy. Równie doborze może to być za 4-5 lat i nie do 8K a np. do jeszcze lepszego RT?? Konsola to 7 letni cykl generacji więc mają na to sporo czasu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slim jest pewny, bo to zawsze oszczędności (zyski) dla Sony. Niższy proces technologiczny; SOC chłodniejszy, tańszy w produkcji = mniejsza obudowa, możliwe cięcia w elementach konsoli itd.
Co do wersji Pro, to po PS4 Pro mnie w ogóle nie zdziwi PS5 Pro w np. 2024 roku. Tym bardziej że wiele osób wiążę małą ilość 36  CUs w gpu (XSX 52 CUs) z łatwą i bezproblemową możliwością zdublowania jej: 36 -> 72 CUs 2,2 GHz.
Na pewno przy PS5 wersja Pro jest mniej potrzebna, niż w PS4. Teraz mamy na start bardziej wyważony i mocniejszy sprzęt do możliwości PC, niż to miało w przypadku PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...