Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Porównanie z tymi filmami dalej nie ma najmniejszego sensu. Zdajesz sobie sprawę ile mocy obliczeniowej potrzeba do takiej jakości? Tam generują to fermy komputerowe o mocy dziesiątek tysięcy konsol. Efekty w filmach to totalnie inna liga w porównaniu do bieda konsol czy zwykłych domowych PC.  

Porównanie z filmami pokazuje na co można położyć nacisk zamiast na rozdzielczość a nie że od razu musimy mieć film albo nic... Z tego wynika że gdyby teraz skupiano się przykładowo na 1080p czy 1440p to grafika byłaby dużo lepsza niż w wyścigu po 4k, z obecną mocą bo jak sam zauwazyles to bieda konsole i 4k je strasznie ogranicza.

14 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Sam będę zmieniał max za 3 lata na 75" -85" i co wtedy?

No odpalisz tą nędzną grafikę w 4k i będziesz się cieszył że widzisz amebę ale chociaż w 4k. Potem kupisz kolejną konsolę która musi już renderować blisko 8k bo takie czasy i dalej będziesz oglądał amebę, grafika będzie stała w miejscu ale chociaż będziesz widział 8k ;)

Faktycznie, nie mogę się doczekać

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Wu70 napisał:

Porównanie z filmami pokazuje na co można położyć nacisk zamiast na rozdzielczość a nie że od razu musimy mieć film albo nic... Z tego wynika że gdyby teraz skupiano się przykładowo na 1080p czy 1440p to grafika byłaby dużo lepsza niż w wyścigu po 4k, z obecną mocą.

No odpalisz tą nędzną grafikę w 4k i będziesz się cieszył że widzisz amebę ale chociaż w 4k. Potem kupisz kolejną konsolę która musi już renderować blisko 8k bo takie czasy i dalej będziesz oglądał amebę, grafika będzie stała w miejscu ale chociaż będziesz widział 8k ;)

Faktycznie, nie mogę się doczekać

Rozumiem Cię i Twój punkt widzenia, ale tego już nie zatrzymamy. Sam twierdzę, że wszystko ponad 4K w domowym zastosowaniu nie ma sensu, ale pewnie PS6 i kolejny Xbox będą miały parcie na 8K a to ogromny błąd.

Czyli jestem przeciwko 1080p, 1440p oraz 8K. Popieram 4K, które będzie złotym środkiem w TV 65-85" w domowych zastosowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, można jedynie ponarzekać i pogodzić się z rzeczywistością ;)

Dziwi mnie tylko, że ani Sony ani MS nie inwestuje albo nie chciało od AMD jakiegoś wyjątkowo dobrego upscalingu, coś w rodzaju DLSS 2.0 nvidii, aż prosi się o to na konsolach..
A może chcieli ale nie dostali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, SNC napisał:

pusc sobie na tv demko 1440p30fps unreal engine 5 lub hellblade2 1608p24fps i poweidz ze wolisz jak sie prezentuje assasins valhalla 4k60 ;) 

Zdecydowanie przemawia do mnie bardziej oprawa z Hellblade 2

Epic potwierdza, że zwiastun Hellblade II prezentował grę w czasie rzeczywistym https://www.gamereactor.pl/amp/epic-potwierdza-ze-zwiastun-hellblade-ii-prezentowal-gre-w-czasie-rzeczywistym/

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, PHYSXftw napisał:

Dynamiczne 4K w ratchecie, macie tą swoją "żadną" różnice pomiędzy Xboxem a ps5. Wychodzą to coraz lepsze kwiatki. 

A na cholere Ci 4k ? Skąd wiesz czym to jest okupione i ze z miejsca byłoby 4k na series x jak nigdy tam sie nie pojawi.

100 razy wole bardziej dopakowana grafike kosztem ilosci pikseli niz parcie w głupotę. Może jeszcze 8k i będziemy się cofac w grafice ? 

Mądrzy ludzie, tu były programista ice team już wieszczył głupote jak będzie nas zalewać 

 

Edytowane przez Arszenik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat faktycznie robi się coraz bardziej polewny, it's not a bug, it's a feature. :E Tragedii nie ma, ale zaklinanie rzeczywistości nabiera rozmachu.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Wu70 napisał:

Zgadza się, można jedynie ponarzekać i pogodzić się z rzeczywistością ;)

Dziwi mnie tylko, że ani Sony ani MS nie inwestuje albo nie chciało od AMD jakiegoś wyjątkowo dobrego upscalingu, coś w rodzaju DLSS 2.0 nvidii, aż prosi się o to na konsolach..
A może chcieli ale nie dostali

Tutaj dołączę się do Ciebie? można tylko pozazdrościć Nvidii DLSS 2.0. Nie ma co się kłamać, że to jest przyszłość. Trzeba doszlifować tą technologię jeszcze bardziej przez kolejne lata. Wtedy w takim PS6 standardem byłoby 4K a kto chce 8K to leci na DLSS. Wtedy cała moc mogłaby iść w grafikę, fizykę, oświetlenie itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony-gra-ps5-demon-s-soul-remake-7099819

sony-gra-ps5-spider-man-miles-morales-ul

godfall-2020-07-10-20-52rn.png

sony-gra-ps5-sackboy-a-big-adventure-665

destruction-allstars-w-iext62889363.jpg

Dlatego dobrze mieć obie konsole 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, SPYCHCIO napisał:

Rozumiem Cię i Twój punkt widzenia, ale tego już nie zatrzymamy. Sam twierdzę, że wszystko ponad 4K w domowym zastosowaniu nie ma sensu, ale pewnie PS6 i kolejny Xbox będą miały parcie na 8K a to ogromny błąd.

Czyli jestem przeciwko 1080p, 1440p oraz 8K. Popieram 4K, które będzie złotym środkiem w TV 65-85" w domowych zastosowaniach.

1440p wygląda nadal "źle" na TV 4K, ponieważ nie ma jak tego dobrze skalować. 
Crysis 1 zapisał się w historii, bo miał 4k 60 FPS czy dlatego, że był najbardziej rozbudową graficznie grą z fizyką w swoich czasach?
Chcę zobaczyć gry, które swoim projektem zrobią takie wrażenie, że nie zwrócę uwagi na rozdzielczość. Ostatnio doznałem tego, gdy przechodziłem GoW 3 zaraz po 2 :E 
Cóż... przyjdzie nam czekać na Half Life 3.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Vulc napisał:

Ten temat faktycznie robi się coraz bardziej polewny, it's not a bug, it's a feature. :E Tragedii nie ma, ale zaklinanie rzeczywistości nabiera rozmachu.

tez z rozbawieniem czytam te dramy ze nie ma natywnego 4k, a wystarczy troche pomyslec

demon souls natywne 4k30 a tryb 60fps prawdopodobnie nizsza rozdzialka choc nawet df zgaduje ze nizsza w performance trybie bo tak dobrze upscaling jest zrobiony na prezentowanym materiale 4k

ratchet od Insomniac dynamic 4k - df myslalo ze natywne

gt7 4k 60 natywne (a szkoda mogli by bardziej dopiescic grafike niz natywne targetowac)

spiderman kolejna gra od insomniac ktora slusznie korzysta z temporal injection, na pro chodzilo to w przedziale 3456 x 1944 (81% of full 4K) do 2560 x 1368 (42%) 30fps, ludzie oczekuja ze ze spadkow do 1368p30fps na gpu 4.2tf ma byc skok do zawsze 4k60 lub z rt a jak ktos skorzysta z dynamic 4k to dowod na to ze szmelc, jak ja czytam tutaj te wypociny to mam duze watpliwosci ze to forum entuzjastow ?

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

No staram mu się dorównać?

Oboje już dawno przebiliście jądro ziemi także masz tu puchar.

???

 

Ale tu nikt nie oczekuje bo wszyscy rozsądni wiedzieli od samego początku, że 4k to kłamstwo. 

I o to kłamstwo się rozchodzi, a nie o samą rozdzielczość. 

Edytowane przez crush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, crush napisał:

Oboje już dawno przebiliście jądro ziemi także masz tu puchar.

???

 

Ale tu nikt nie oczekuje bo wszyscy rozsądni wiedzieli od samego początku, że 4k to kłamstwo. 

I o to kłamstwo się rozchodzi, a nie o samą rozdzielczość. 

nie widze klamstwa w sytuacji gdzie jest tryb natywny 4k i tryb performance z nizsza rozdzialka 60, w ogole dziwie sie ze insomniac taka szczeroscia sie wykazal z tym przekazaniem info o dynamic 4k, w obecnych czasach teraflopsow i gonieniem rozdzielczosci dziwny marketingowy ruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, musichunter1x napisał:

1440p wygląda nadal "źle" na TV 4K, ponieważ nie ma jak tego dobrze skalować. 
Crysis 1 zapisał się w historii, bo miał 4k 60 FPS czy dlatego, że był najbardziej rozbudową graficznie grą z fizyką w swoich czasach?
Chcę zobaczyć gry, które swoim projektem zrobią takie wrażenie, że nie zwrócę uwagi na rozdzielczość. Ostatnio doznałem tego, gdy przechodziłem GoW 3 zaraz po 2 :E 
Cóż... przyjdzie nam czekać na Half Life 3.

Pamiętaj tylko, że jak wychodził Crysis (2007r.) to monitory i TV to były małe wypierdki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SNC napisał:

ludzie oczekuja ze ze spadkow do 1368p30fps na gpu 4.2tf ma byc skok do zawsze 4k60 lub z rt a jak ktos skorzysta z dynamic 4k to dowod na to ze szmelc, jak ja czytam tutaj te wypociny to mam duze watpliwosci ze to forum entuzjastow ?

Jakoś ci entuzjaści zapomnieli, że 1080p 30 FPS ---> 4K 60 FPS to teoretycznie 8 razy większe wymagania :E 
Gdyby to miało 100% odzwierciedlenie w rzeczywistości to gralibyśmy w gry o takiej samej grafice, ale w wyższej rozdzielczości i FPS.
Niech ktoś odpali half life 1 w 4K 120 FPS i niech powie, że robi większe wrażenie od Half Life 2 w 720p 30 FPS.

Edytowane przez musichunter1x
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzoe nvidia już widzi że ślepe gonienie za pikselami nie ma sensu i popycha ray tracing do przodu ( i słusznie ) z dlss

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni się sami trochę zaorali, producenci konsol.

PS4 Pro i XOX to były urządzenia reklamowane jako sprzęt do grania w 4K, sami nakręcali tę spiralę oczekiwań jeśli chodzi o rozdzielczość (pomijam fakt marketingowego bełkotu i stanu faktycznego jak to rzeczywiście wyglądało). Teraz przy premierze PS5 i XSX czego niby ludzie mają wymagać, skoro jeszcze kilka miesięcy temu wszyscy wciskali typowemu Kowalskiemu pod strzechę TV 4K, bo inaczej grać się nie da? :lol2:

I też uważam, że puste paracie w piksele to jest ślepy zaułek.

 

Edytowane przez Kszyrztow
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Pamiętaj tylko, że jak wychodził Crysis (2007r.) to monitory i TV to były małe wypierdki.

Od monitora siedziało się w odległości 60-80cm. Obecnie entuzjaści siedzą w odległości 1.5m-2m od TV.  Co najmniej 2 razy większa odległość, pozwala nam zwiększyć dwukrotnie calarz telewizora lub zmniejszyć rozdzielczość 4-krotnie. Przez długi okres czasu 1080p z 60-80cm na 21-24 calach było wystarczające, więc można zwiększyć wielkość i odległość dwukrotnie bez zauważenia różnicy w rozdzielczość, teoretycznie... FullHD z 180cm na 65 calach(63), będzie wyglądać tak samo dobrze jak na monitorze 21 cali. Rynek konsol jest dla mas, a wątpię by ludzie masowo siadali w odległości 90cm od 65 cali... Tak w ogóle korzystam z monitora 1080p 27 cali i nadal jest dobrze, więc dla mnie FullHD z 140cm na 55 calach będzie ok. Mam porównanie na swoim TV i to się zgadza.

Mnie martwi zastój w grach, ale nie w kwestii rozdzielczość, lecz formy. Interaktywność i fizyka często leży trupem, w stanie niekiedy gorszym od Half Life 2 :E 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, azgan napisał:

Dlatego dobrze mieć obie konsole 

Godfall na PC także. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i chyba całkowicie przestanę zaglądać do tego wątku :E Przecież to co Sony serwuje na ten sezon to jest nic innego jak PS Frajer Edition :rotfl:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, azgan napisał:

sony-gra-ps5-demon-s-soul-remake-7099819

sony-gra-ps5-spider-man-miles-morales-ul

godfall-2020-07-10-20-52rn.png

sony-gra-ps5-sackboy-a-big-adventure-665

destruction-allstars-w-iext62889363.jpg

Dlatego dobrze mieć obie konsole 

Nic mnie nie interesuje, czekam na CP 2077, Stalker 2 :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, musichunter1x napisał:

Mnie martwi zastój w grach, ale nie w kwestii rozdzielczość, lecz formy. Interaktywność i fizyka często leży trupem, w stanie niekiedy gorszym od Half Life 2 :E 

Mnie też, ale dziwisz się? Bo ja nie, wystarczy zobaczyć o czym ludzie piszą w wątkach o grach czy konsolach, tylko grafika i grafika. Gra może być pusta albo prosta jak dla przedszkolaka ale jak jest grafika to będę siedział i grał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, SNC napisał:

nie widze klamstwa w sytuacji gdzie jest tryb natywny 4k i tryb performance z nizsza rozdzialka 60, w ogole dziwie sie ze insomniac taka szczeroscia sie wykazal z tym przekazaniem info o dynamic 4k, w obecnych czasach teraflopsow i gonieniem rozdzielczosci dziwny marketingowy ruch

Ty nigdzie nie widzisz kłamstwa, wszystko jest w porządku. Idealny klient, chciałoby się rzec. Co za odważny ruch ze strony Insomniac, dajmy im jakiś order. :E

Całkiem na serio, ludzie przeżyją brak tego czy tamtego ficzera, większość pewnie nie zauważy różnicy. Niezmiennie jednak takie akcje będą bawić, zwłaszcza w kontekście nowej generacji i marketingowego bełkotu jakim była reklamowana.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Vulc napisał:

Ty nigdzie nie widzisz kłamstwa, wszystko jest w porządku. Idealny klient, chciałoby się rzec. Co za odważny ruch ze strony Insomniac, dajmy im jakiś order. :E

Nie, ja poprostu jestem normalny i jak sony daje d(ceny gier, support ps4) to jawnie mowie a jak widze trollowe argumenty to sie z nich smieje ;)

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SNC napisał:

Nie, ja poprostu jestem normalny i jak sony daje d(ceny gier, support ps4) to to jawnie mowie a jak widze trollowe argumenty to sie z nich smieje;)

Ja trollowych argumentów we wcześniejszej dyskusji nie widziałem, widziałem za to jak gorączkowo próbowałeś jakieś sobie wynaleźć, na potrzeby własnych wypowiedzi. A fakt jest taki, że ze swoim podejściem Sony zasługuje na kubeł zimnej wody na głowę. Na czym, o ironio, również Ty dobrze wyjdziesz.

Teraz, ODIN85 napisał:

Ale masz już Psa w domu i możesz potwierdzić te kłamstwa?

Mam już Psa w domu, 3 dni był u teściów. Niestety nie chce niczego potwierdzać, merda tylko radośnie ogonem. Może bliżej premiery będzie bardziej wylewny.

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...