Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, VAMET napisał:

 

To są pudełka tylko od DualSense?

Tak, zaczynają się pojawiać na magazynach 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W USA premiera za 3 tygodnie to nic dziwnego, że zaczynają pojawiać się pierwsze egzemplarze konsoli/ akcesoriów w magazynach/ sklepach. W sumie to dobrze, że tam jest szybciej premiera. Będzie tydzień czasu na oglądanie recenzji zwykłych użytkowników i w razie jakichś mega dużych problemów zawsze można anulować preorder, zamiast użerać się ze zwrotami :) 
Co do gier, sprawdziłem przed chwilą ceny używek GoT - premiera gry była w lipcu, a już jest do kupienia za +- 150 zł. Nie zdążyłem ograć na PS4 to akurat będzie na start PS5. Mam nadzieję, że po ograniu Ghosta ceny gier nowej generacji już się unormują i kupię Demon's Souls w bardziej atrakcyjnej cenie niż 325 zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SNC napisał:

Rozumiem ze na swoim 2080 grasz zawsze 4k 60 + rt ;d

Nie, zazwyczaj gram 144hz 1440p bo taki mam monitor, na tv nie gram z poziomu pc. Ale zapewne 2080 żeby to uciągnąć musiałoby latać w dlss 2 tylko czego to dowodzi? Z tego co wiem to sony mówiło o 4k i 60 fps nie ja więc ich możesz rozliczać nie mnie  ?

 

1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Wejdź w tematy kart graficznych i tam paru jest.

Śmiało, podąj ilu ich jest. Zaraz się okaże, że na forum poświęconym pc gdzie 95% ma jakiegoś afterburner i inne tylko 1% tego używa a już "my" stanowimy nikły % użytkowników pc. Ale spoko odin, Ty masz swój świat. 

 

2 godziny temu, Sheeneek napisał:

Dziekuje, ale mi nic nie musisz tlumaczyc "po swojemu". Kolejny raz wiesz lepiej od Sony ile moga i nie moga pracowac nad rozwiazaniem no i zweszyles ich podstep. 

Brawo ty...

Nie tłumaczę po swojemu tylko jak wspomniałem najwyraźniej nie zrozumiałeś o co chodziło. I widzę kolejny raz że tego nie czaisz i łykasz wszystko jak pelikan, sorry ale to jest forum "dyskusyjne" i prowadzi się na nim DYSKUSJE. Jeżeli moim zdaniem Sony może mieć problem z czymś to mogę o tym powiedzieć, możesz się nie zgodzić dodać coś od siebie ale debile komentarze że ja wiem lepiej wsiądź sobie tam gdzie światło nie docieram. Bo idąc tym tokiem to powinien tu być zakaz mówienia o czymkolwiek co nie jest potwierdzone bo jak to ktoś się może domyślać? W ciągu ostatnich miesięcy 90% rozmów tutaj było spekulacjami a Ty się czepiasz. 

 

Brawo Ty

Edytowane przez joloxx9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, YasiuSpacerowicz napisał:

Jak myślicie, po początkowych problemach z dostępnością PS5 kiedy będzie można normalnie sobie pójść do sklepu i zdjąć pudełeczko z półki? Albo kiedy mogą pojawić się bundle z jakimiś gierkami; w okolicach świąt będzie już ok?

https://polygamia.pl/playstation-5-w-dniu-premiery-konsoli-prawdopodobnie-nie-bedzie-w-polskich-sklepach,6566278800231072a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XSX jest dostępny we wszystkich dużych sklepach w sporych ilościach. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

Właśnie czytam na rakowej stronie że na PS5 ma być "standardem" granie w 4K i 60k/s

Przypomnę rzeczy "niemożliwe" z czasów X360/PS3:
-Mass Effect vs Mass Effect 2
-Saints Row 2 vs Saints Row 3
Czemu nowsze wersje mają dużo lepszą grafikę i chodzą dużo płynniej? Walki w Mass Effect były chyba w 15 fps. Generalnie skok z 2005-7 na 2010-2012 był bardzo duży na tym samym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Ściem@ napisał:

XSX jest dostępny we wszystkich dużych sklepach w sporych ilościach. 

Czyli co lepiej się przygotowali do premiery czy "naklepali" więcej sztuk? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, joloxx9 napisał:

Nie, zazwyczaj gram 144hz 1440p bo taki mam monitor, na tv nie gram z poziomu pc. Ale zapewne 2080 żeby to uciągnąć musiałoby latać w dlss 2 tylko czego to dowodzi? Z tego co wiem to sony mówiło o 4k i 60 fps nie ja więc ich możesz rozliczać nie mnie  ?

 

Czyli oczekujesz od Sony wymuszenia na developerach wydwania gier na ps5 w 4k 60fps, no to bylby dopiero "genialny" ruch ;)  chyba ze chodzi Ci o marketing jakis ale to juz mniej do siebie pretensje ze lykasz (btw nigdzie nie widzialem zeby Sony reklamowalo ze kazda gra na ps5 byla w 4k 60 + rt)

15 minut temu, azgan napisał:

Czyli co lepiej się przygotowali do premiery czy "naklepali" więcej sztuk? 

czy mniejsze zainteresowanie ?

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, azgan napisał:

Czyli co lepiej się przygotowali do premiery czy "naklepali" więcej sztuk? 

Jest jeszcze opcja, że zwyczajnie XBox jest mniej popularny i mniej ludzi go kupuje. Oficjalnych danych pewnie nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SNC napisał:

 

czy mniejsze zainteresowanie ?

Jakby było mniejsze to by nie brakowało w niektórych krajach 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Jakby było mniejsze to by nie brakowało w niektórych krajach 

moze w tamtych krajach jest wieksze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, azgan napisał:

Czyli co lepiej się przygotowali do premiery czy "naklepali" więcej sztuk? 

Tam pewnie tez klepia po 300h w miesiącu wiec mozliwe.:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SNC napisał:

moze w tamtych krajach jest wieksze ?

Możliwe ale z tego co czytałem wcześniej to nawet Japonia co mnie zaskoczyło https://www.ppe.pl/news/150178/japonia-rzucila-sie-na-preordery-xbox-series-x-pula-konsol-wyprzedana-w-minuty-i-komentarz-phila-spencera.html nie mówiąc już o UK czy Australii ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, joloxx9 napisał:

Nie tłumaczę po swojemu tylko jak wspomniałem najwyraźniej nie zrozumiałeś o co chodziło. I widzę kolejny raz że tego nie czaisz i łykasz wszystko jak pelikan, sorry ale to jest forum "dyskusyjne" i prowadzi się na nim DYSKUSJE. Jeżeli moim zdaniem Sony może mieć problem z czymś to mogę o tym powiedzieć, możesz się nie zgodzić dodać coś od siebie ale debile komentarze że ja wiem lepiej wsiądź sobie tam gdzie światło nie docieram. Bo idąc tym tokiem to powinien tu być zakaz mówienia o czymkolwiek co nie jest potwierdzone bo jak to ktoś się może domyślać? W ciągu ostatnich miesięcy 90% rozmów tutaj było spekulacjami a Ty się czepiasz. 

Dalej to robisz, i jak najbardziej zrozumialem i gadasz swoje wlasne wymysly poprostu.

Twierdzisz ze lykam jak pelikan, jestes w stanie udowodnic ze Sony tutaj klamie i ja jestem pelikanem ??  Nie? Bo to tylko twoje wymysly.

Gdzie ja powiedzialem ze wiem lepiej?

Chyba sam nie bardzo widzisz w jakim tonie prowadzisz rozmowe i starasz sie wcisnac tutaj innym swoje fantazje i jakies bajeczki o podstepach korporacji, ja w przeciwienstwie do ciebie trzymam sie faktow. 

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SNC napisał:

Czyli oczekujesz od Sony wymuszenia na developerach wydwania gier na ps5 w 4k 60fps, no to bylby dopiero "genialny" ruch ;)  chyba ze chodzi Ci o marketing jakis ale to juz mniej do siebie pretensje ze lykasz (btw nigdzie nie widzialem zeby Sony reklamowalo ze kazda gra na ps5 byla w 4k 60 + rt)

Ja od Sony nic nie oczekuje, widzę jak wygalda marketing od gigantycznego hype i cudów obiecywanych przed aż po realizację gdzie już nie jest tak cudownie.  Nie musiało pisać że KAŻDA gra tak będzie działać, popatrz co ludzie pisza choćbyna fcb bo tak łyknęli 4k@60fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, joloxx9 napisał:

Ja od Sony nic nie oczekuje, widzę jak wygalda marketing od gigantycznego hype i cudów obiecywanych przed aż po realizację gdzie już nie jest tak cudownie.  Nie musiało pisać że KAŻDA gra tak będzie działać, popatrz co ludzie pisza choćbyna fcb bo tak łyknęli 4k@60fps

miec pretensje do korporacji ze buduje hype przed sprzedaza konsoli to jest juz naprawde szukanie problemow na sile hehe takie sa realia i tak trzeba dzialac

Edytowane przez SNC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ODIN85 napisał:

No każdy woli Ps5.

Jakby każdy wolał to by nie sprzedali żadnego XBOX'a a na nie rzucili się nawet gracze z Japonii. Jak to logicznie wyjaśnisz?

Ile to SONY sztuk miało wyprodukować? Więcej niż sprzedało się PS4 tak?

https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/aktualnosci/sony-zwieksza-produkcje-playstation-5-w-tym-roku-firma-chce-wyprodukowac-10-mln/bn6f2yv

To gdzie one są? Owszem zainteresowanie PS5 jest ogromne ale nie oszukujmy się nie wyrobili się z produkcją i przez to są takie braki.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, SNC napisał:

miec pretencje do korporacji ze buduje hype przed sprzedaza konsoli to jest juz naprawde szukanie problemow na sile hehe takie sa realia i tak trzeba dzialac

Ja nie mam pretensji, po prostu ich podsumowałem. Marketing marketingiem, w. Tym wypadku IMO jest on bardzo niesmaczny. 

 

22 minuty temu, ODIN85 napisał:

No każdy woli Ps5.

Nie każdy, inaczej by Xbox się nie sprzedawal. 

28 minut temu, Sheeneek napisał:

Dalej to robisz, i jak najbardziej zrozumialem i gadasz swoje wlasne wymysly poprostu.

Twierdzisz ze lykam jak pelikan, jestes w stanie udowodnic ze Sony tutaj klamie i ja jestem pelikanem ??  Nie? Bo to tylko twoje wymysly.

Gdzie ja powiedzialem ze wiem lepiej?

Chyba sam nie bardzo widzisz w jakim tonie prowadzisz rozmowe i starasz sie wcisnac tutaj innym swoje fantazje i jakies bajeczki o podstepach korporacji, ja w przeciwienstwie do ciebie trzymam sie faktow. 

Przeczytaj post ze zrozumieniem jeszcze raz bo widzę że kompletnie odleciałeś?

Podpowiem - nie napisałem że Ty wiesz lepiej. Reszte może skleisz. Ja kończę rozmowę bo sensu nie ma 

Edytowane przez joloxx9
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, azgan napisał:

 Jak to logicznie wyjaśnisz?

 

Ty serio z nim wchodzisz w polemike? Typ 3/4 postów troluje, nigdy nie podaje argumentów nie jest w stanie obronić swojego zdania niczym rzeczowym i Ty serio czegoś od niego wymagasz? :E Chyba każdy już na forum wie że to zwykły troll.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, azgan napisał:

Jakby każdy wolał to by nie sprzedali żadnego XBOX'a a na nie rzucili się nawet gracze z Japonii. Jak to logicznie wyjaśnisz?

Gracze z Japonii są dziwni i nie mają racjonalnych zachowań - to już dawno zostało ustalone (np. przy okazji dmuchania w pada) :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, azgan napisał:

Jakby każdy wolał to by nie sprzedali żadnego XBOX'a a na nie rzucili się nawet gracze z Japonii. Jak to logicznie wyjaśnisz?

https://www.videogameschronicle.com/news/japans-initial-xbox-series-x-s-pre-orders-have-quickly-sold-out-everywhere/

Cytat

Given Xbox’s historically poor market performance in Japan, Series X and S stock allocation is unlikely to have been high for the region’s pre-orders. Regardless, it’s a positive start in a country where Xbox has typically struggled, but one which it claimed on Thursday had recently become its fastest-growing.

 

Odnosząc się do tego, że ten konkretny rynek jest `fastest-growing`, trzeba dodać, że nie jest to jakiś wielki wyczyn, biorąc pod uwagę, że:

Cytat

According to market research company IDC, Xbox One has made just 0.3% of its global sales in the region. In Famitsu’s annual sales report for 2018, it’s claimed that Xbox One sold just 15,339 units during the entire year (compared to 1.7 million for PS4 and 3.5 million for Switch).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

W Polsce wolą Psa.

A myślałem że PC'ty ? Możliwe że masz rację ale na pewno to nie przez to że nasz rynek jest mały i przydzielona partia będzie skromna prawda?? Pzecież to SONY i for the players więc to nie może być nic innego (naiwne jest takie myślenie). W czasach X360 i PS3 popularna była w PL konsola Microsoftu bo można było ją łatwo przerobić. PSX i PS2 w Polsce było z tego samego powodu popularne. Może gdyby Twoja przygoda z konsolami zaczęła się szybciej niż PS4 to więcej byś o tym wiedział. Trzeba było grać w latach 90 na konsolach a nie tylko PC't to inaczej byś na to patrzył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ODIN85 napisał:

Gram od Amigi.

Amiga to nie konsola. Grasz ale na komputerach. Twoja przygoda z PlayStation to dopiero PS4PRO chyba że wyskoczysz mi z oglądaniem z YouTube ?

Moja pierwsza konsola jaką miałem w domu a nie chodziłem gdzieś po znajomych to było właśnie PSX więc coś o tym wiem jak wyglądało granie w tamtych czasach.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ODIN85 napisał:

To słabo.Moja pierwsza to Ruskie jajeczka.

Chodzi Ci o coś takiego ??

GRA-BRICK-GAME-TETRIS-SNAKE-KONSOLA-9999-GIERKA-jpeg

Takie coś to i ja miałem ale czy nazwać to można konsolą?

"Jajka" tamagotchi nie miałem.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Cały czas na tym samym kablu jedziesz? A np. wyciągnięcie i ponowne włożenie kabla nie likwiduje problemu?
    • Jak oni te pasty nakładają? Ręcznie czy maszynowo? Bo jak miałem 970 strixa, to po chyba 4-5 latach od kupna uznałem że wymienię pastę, bardziej z ciekawości jak to się robi, niż ze wzrostu temperatur, jak ściągnąłem chłodzenie, to sobie myślę WTF? Pasta tak walnięta jakby ktoś to po kilku głębszych robił, nie wiem ale połówka rdzenia była bez pasty  może to tak miało być, bo wsumie jeden jedyny raz wymieniałem pastę na gpu.
    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.    Kiedy Russia Today wchodzi za mocno... "Ukraińscy naziści, którzy powinni oddać Rosji część swojego terytorium". Tak wygląda dzisiaj przeciętny Republikanin, który przedstawia narrację i propagandę rosyjską. Przerażające do czego mogą doprowadzić pieniądze i głosowanie na populistów. To pokazuje jak mocne wpływy ma Rosja w USA(ale to już wiadomo oficjalnie po raporcie dotyczącym wyborów i wygranej Trumpa).
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...