Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, ODIN85 napisał:

Nie to nie to.

 

A to. Nie, tego nie miałem ale znam. Moja pierwsza konsola przenośna to było dopiero 

600

Później był PSX podłączony do monitora od Amigi ?

Lata 90 to były biedne czasy ale ciekawe i dobrze je wspominam.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ODIN85 napisał:

W Tekena to się na automatach grało.

No ile kasy na to za małolata wydałem a później cyk i Tekken 3 był u mnie w domu na PSX. Dobra ale kończę OT żeby nie było dymu i wracamy do tematu PS5. Dobrze jest powspominać stare czasy ?.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z PS5 najważniejsze jest, aby klatki/s nie spadały poniżej 30 w żadnej sytuacji. Dropy i nierówny fps 20-30 to nieprzyjemne, ja nie toleruję takiego grania.

 

Np. w Assassin's Creed można z 5x szybszym CPU podnieść klatki do równych stabilnych 60 oraz podwoić ilość NPC na raz. Dropy do 20-25 klatek muszą skończyć się raz na zawsze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat głośności widzę wrócił z pełną mocą. Dyskutować oczywiście warto, ciekawe kto będzie ostatecznie bliżej prawdy. Nie, żeby było coś do wygrania z tego tytułu. :E Dla mnie nic się nie zmienia, Microsoft pokazał pewniejsze rozwiązanie. Sony, całkiem w swoim stylu, kombinuje i utrudnia sobie życie. Co nie znaczy, że ich rozwiązanie nie ma prawa działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Nie to nie to.

 

Co dzień zaglądam na chwilę do tematu i co dzień to samo :E Nic ciekawego jeśli chodzi o PS5 i gry.

Ale w sumie dzisiaj jak patrzę te ruskie jajka dają radę :thumbup:

Też miałem :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Oczywiście do neta wpadnie parę filmików gdzie chodzi jak helikopter i nakręcą aferę te trole Microsoftu.

Też miałeś cichą rewizję PS4 jak Azazell? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak a propos głośności, w sieci pojawiło się takie cuś:

2.jpg.fd02d394e75809b436a0d36833b04585.jpg

nie zweryfikuję, czy to prawdziwa wypowiedź czy nie ale zwróciłbym uwagę na ostatnie zdanie i stwierdzenie, że PS5 jest "generally quiter" od PS4, to wcale może nie wróżyć pożądanej ciszy, bo mało co ogólnie (generalnie) jest głośniejsze niż PS4... ;-)

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kynareth napisał:

Z PS5 najważniejsze jest, aby klatki/s nie spadały poniżej 30 w żadnej sytuacji. Dropy i nierówny fps 20-30 to nieprzyjemne, ja nie toleruję takiego grania.

 

Np. w Assassin's Creed można z 5x szybszym CPU podnieść klatki do równych stabilnych 60 oraz podwoić ilość NPC na raz. Dropy do 20-25 klatek muszą skończyć się raz na zawsze!

Nie da rady. Z czasem podciągną grafikę to spadnie klatkarz. 

A na PC jak masz? Tyle tylko, że na PC masz możliwość częstszego upgrade'u.

3 minuty temu, milekp napisał:

To tak a propos głośności w sieci pojawiło się takie cuś:

nie zweryfikuję, czy to prawdziwa wypowiedź czy nie ale zwróciłbym uwagę na ostatnie zdanie i stwierdzenie, że PS5 jest "generally quiter" od PS4, to wcale może nie wróżyć pożądanej ciszy, bo mało co ogólnie (generalnie) jest głośniejsze od PS4...

Zacznijmy od tego, że jak z jednej strony jest to osoba która realną wiedzę na ten temat posiada, tak jest to też osoba która pierwsza będzie kłamać. 

Widzieliście kiedykolwiek przedstawiciela którejkolwiek firmy mówiącego "no głośny/gorący/wadliwy ten nasz sprzęt jest"? :E

Edytowane przez crush
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opcji aby zawsze i wszędzie było te minimum 30fps. Nawet przy "tunelowych" i dopracowanych grach pod względem optymalizacji jak np. U4 takie dropy się przytrafiały. Co prawda bardzo rzadko, ale jednak.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, crush napisał:

Zacznijmy od tego, że jak z jednej strony jest to osoba która realną wiedzę na ten temat posiada, tak jest to też osoba która pierwsza będzie kłamać. 

Widzieliście kiedykolwiek przedstawiciela którejkolwiek firmy mówiącego "no głośny/gorący/wadliwy ten nasz sprzęt jest"? :E

no sęk w tym, że ta wypowiedź nie wygląda na bełkot marketingowy a facet takim stwierdzeniem może nie powiedział wprost, że będzie głośno ale użył eufemizmu, że będzie z zasady ciszej niż ps4.

Przyjmując ps4 z 60 dB, PS5 może mieć 50 dB i suszarkę... :szczerbaty:

Dobra, bo zaraz będzie, że hejt i podśmiechujki z takiej ekstra konsoli...

Edytowane przez milekp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, azgan napisał:

Właśnie czytam na rakowej stronie że na PS5 ma być "standardem" granie w 4K i 60k/s
PS5 skupi się na rozgrywce w 4K i 60 fps? Według twórcy Godfall to „przyszłość”

Tytuł zawiera znak zapytania niestety, takie można od razu omijać, nawet nie ma co wchodzić. Niektóre serwisy opanowały trolling tego rodzaju do takiego stopnia, że niemalże potrafią powstawać artykuły w stylu:
"Sony zrezygnuje z wydania Playstation 5?"
W treści oczywiście padnie zapewnienie i jakże zaskoczenie duże "Nie, Sony nie zrezygnuje z wydania owej konsoli". :) 
Taka moda dziennikarska na zbieranie klików i wypełnianie czymś strony, strasznie irytująca.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, crush napisał:

 

Widzieliście kiedykolwiek przedstawiciela którejkolwiek firmy mówiącego "no głośny/gorący/wadliwy ten nasz sprzęt jest"? :E

To byłoby dobre ?

58 minut temu, lukadd napisał:

Co dzień zaglądam na chwilę do tematu i co dzień to samo :E Nic ciekawego jeśli chodzi o PS5 i gry.

Ale w sumie dzisiaj jak patrzę te ruskie jajka dają radę :thumbup:

Też miałem :E

Ciekawie jest skoro tutaj co chwilę zaglądasz czyli jakaś forma rozrywki w oczekiwaniu na PS5 jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie co chwilę, średnio raz na dzień :E A jak częściej to tylko jak ktoś mnie wywoła/zacytuje i wyskoczy mi powiadomienie z automatu. Tak jak teraz.

Tak kontrolnie, aby być chociaż trochę w temacie jak coś nowego się pojawi, bo poza forum nie śledzę żadnych newsów o PS5.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ODIN85 napisał:

To opowiedz o tych Twoich profilach do grania na pc.

Chcesz nam powiedzieć że lukadd jest jedną z tych osób które miałeś na myśli co to robią do każdej gry na PC inny profil z krzywą do wentylatorów w GPU??

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ODIN85 napisał:

To opowiedz o tych Twoich profilach do grania na pc.

W wątku o PS5 mam ci mówić o profilach do grania na PC :hmm:

Po prostu robisz, klikasz na profil dostosowany dla danej gry i grasz :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, ODIN85 napisał:

To opowiedz o tych Twoich profilach do grania na pc.

kurde wy naprawde takie rzeczy robic-zazdroszcze koledzy widze duzo wolnego czasu maja skoro lubia sie takimi pierdolami zajmowac ?

ps. @odin nie wierze ze ty takie rzeczy robisz przeciez dla ciebie szczytem osiagniecia byla nauczyc sie obslugiwac pad do ps-a a itak dlugo to trwalo 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, azgan napisał:

Chcesz nam powiedzieć że lukadd jest jedną z tych osób które miałeś na myśli co to robią do każdej gry na PC inny profil z krzywą do wentylatorów w GPU??

Mam zwykle 3 główne profile. Wczytywane za "jednym klikiem"
U mnie wszystko co z PC musi być pod preferencje dostosowane.

1. Pod bicie rekordów w benchmarkach :E
2. Pod gry które wymagają wysokiej wydajności i nie znają kompromisów. Czyli dobre OC.
3. Profil UV, co zjada mało prundu i wentyle się relaksują na very low RPM. To pod mniej wymagające gry. Chociaż przy 3080, mało wymagające gry jak Forza Horizon 4 to latają w 120FPS w 4k na ultra :E

4-5 profile pośrednie.

Ja nie potrafię żyć z plug&play, gdzie nic nie działa tak jak powinno :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Nie ma opcji aby zawsze i wszędzie było te minimum 30fps. Nawet przy "tunelowych" i dopracowanych grach pod względem optymalizacji jak np. U4 takie dropy się przytrafiały. Co prawda bardzo rzadko, ale jednak.

Dropy w wiekszosci sa tam gdzie cpu nie wyrabia a nowy Zenek w next genach z tym problemu miec nie powinien ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Przecież dalej nie gram w fpsy na padzie.

nawet jak na ciebie to dosyc dlugo trwa proces edukacji obslugi pada - juz czas ogranac albo daj se spokoj i zajmij sie szydelkowaniem 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, lukadd napisał:

Mam zwykle 3 główne profile.

I to są zdaniem ODIN'a profile robione do każdej gry oddzielnie - dzięki za rozwianie wątpliwości lukadd  

To samo miałem na GTX 1080Ti GAMING X nawet gotowce przygotowane przez MSI i to nie tylko regulacja krzywej dla wentyli ale i OC. Raz wybrałem jeden który mi najbardziej odp. i zapomniałem o temacie (było cicho i wydajnie, wentyle w TWIN FROZR VI kręciły się dopiero od pewnego progu a tak to półpasywne chłodzenie było).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Dropy w wiekszosci sa tam gdzie cpu nie wyrabia a nowy Zenek w next genach z tym problemu miec nie powinien ;)

Bardziej niedopracowana optymalizacja, no ale nie da się wszystkiego przewidzieć i ogarnąć. W ostatnim Ghostcie fpsy leciały w typowych miejscach graficznych. Po prostu miejscami za dużo mgły, ognia, czy za dużo kwiatków w lesie i fps dropnął :E

W U4 nie było dużo takich miejsc, ale to też były bardziej miejsca graficzne.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

Dropy w wiekszosci sa tam gdzie cpu nie wyrabia a nowy Zenek w next genach z tym problemu miec nie powinien ;)

Zgadzam się. "Przesiadka" z Jaguara na Zen 2 to przepaść. CPU obie konsole mają moce, różnice są głównie w mocy GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady czytać tego Urumoda i 13 na GOLu, takie to fanboje Sony aż rzygać się chcę. :wymiotuje:

Edytowane przez Stjepan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy było, ale dziś czytałem że na dniach niebiescy mają zamiar rozwiązać problem z kompatybilnością wsteczną swoich produktów na vita i psn, przez usunięcie ich ze psn store.... bez komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

 

ODIN, zaczynasz przeginać, rozumiem raz na jakiś czas "dla zabawy - wsadzić kij w mrowisko" ale co chwilę? (praktycznie każdego dnia szukasz "zaczepki, jak tu stanąć w poprzek okoniem")

Jak wszyscy czarne to ty białe, jak wszystkim coś się psuje to tylko tobie się nie psuje, jak wszyscy mają problemy z czymś to tylko ty nie masz problemów, itd itd.

Nie przesadzaj z tym "prowo-trololo płynięciem pod prąd"

  • Thanks 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...