Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Sheeneek napisał:

No przy konsolach to akurat nie jest tak proste jak przy zakupie gpu.

Na dzisiaj jak bym mial wybierac ktoras z konsol nie majac PC to bym chyba zaczekal do pierwszych testow.

Ja na testy czekam tylko z czystej ciekawości bo nie zrezygnuje ani z tytułów od SONY ani Microsoftu. Różnica polegać będzie na tym gdzie lepiej będzie ogrywać pozostałe tytuły ?

PS> No chyba że XSX okaże się rozczarowaniem to "problem" sam się rozwiąże i wracam z graniem na PC a PS5 tylko do EX'ów (po staremu) ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowaniem napewno nie bedzie, tylko kwestia czy ta wyzsza moc bedzie widac. 

Sam tez myslalem zeby zostawic PC za soba ale teraz napalilem sie na nowe gpu i juz z glowy sobie tego nie wybije. Taka choroba od ponad 30 lat:)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, bleidd napisał:

Zawsze mnie to śmieszy jak ktoś stara się udowodnić wyższość jednego nad drugim wyszukując na siłę i uogólnia swoje śmiechu warte odkrycia jakby to miało dla ogółu jakiekolwiek znaczenie.

Korzyści z wyższej rozdzielczości to fakt i nie trzeba nic udowadniać, wystarczy nie być ślepym ;) 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sheeneek napisał:

 

Sam tez myslalem zeby zostawic PC za soba ale teraz napalilem sie na nowe gpu i juz z glowy sobie tego nie wybije. Taka choroba od ponad 30 lat:)

Czasami zmiany są dobre, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz czy to dla Ciebie aczkolwiek rozumiem "uzależnienie" z ciągłym ulepszaniem PC'ta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, azgan napisał:

Ja na testy czekam tylko z czystej ciekawości bo nie zrezygnuje ani z tytułów od SONY ani Microsoftu. Różnica polegać będzie na tym gdzie lepiej będzie ogrywać pozostałe tytuły ?

PS> No chyba że XSX okaże się rozczarowaniem to "problem" sam się rozwiąże i wracam z graniem na PC a PS5 tylko do EX'ów (po staremu) ?

U mnie w planach XSX/PS5 i normalnie PC do gier w które na padzie grać nie będę wiec wleci RTX 3070. Bez kompromisów :D 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Sheeneek napisał:

Rozczarowaniem napewno nie bedzie, tylko kwestia czy ta wyzsza moc bedzie widac. 

 

Tego nie wiem bo moje oczekiwania mogą przerosnąć możliwości tego sprzętu i trzeba będzie się przeprosić z PC ?

2 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

U mnie w planach XSX/PS5 i normalnie PC do gier w które na padzie grać nie będę wiec wleci RTX 3070. Bez kompromisów :D 

Na bogato. Szalejesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Phoenixsuple napisał:

Korzyści z wyższej rozdzielczości to fakt i nie trzeba nic udowadniać, wystarczy nie być ślepym ;) 

Zgadzam sie, to widac i tyle i to nie kwestia udowadniania niczego.

Oczywiscie jednym moze to przeszkadzac bardziej, innym wogole i tyle. Moj syn wogole nie zwraca uwagi na roznice w grafice, poprostu gra, i woli robic to na prosiaku zamiast PC.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, kanon7 napisał:

Nie prawda. 

W XSX, też ma 16 GB (minus system) dostępne i gpu może mieć i też 16GB przypisane. Różnica jest ze 10GB będzie działać z większą prędkością, niż pozostałe 6GB i deweloperzy muszą to wziąć pod uwagę. 

PS5 ma całość ramu 448GB/s, a gdy na XSX chcesz dać 13GB na gpu, to 10GB zadziała na 560GB/s a pozostałe 3GB ramu na 330GB/s. 

Chyba problemu nie będzie, ale M$ podkreślał to, aby było to wiadomo. 

 

Co nieprawdziwego napisalem ? W praktryce sprowadza sie do tego ze dla gpu jest 10(zreszta to oficjalne info microsoftu "In terms of how the memory is allocated, games get a total of 13.5GB in total, which encompasses all 10GB of GPU optimal memory and 3.5GB of standard memory"). bo ciezko sobie wyobrazac zeby korzystal z tych o mniejszej przepustowosci (jak to sobie wyobrazasz zreszta, ze czesc leci danych do gpu z przepustowoscia 560gb/s a inne 40% wolniej) 

Edytowane przez SNC
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Phoenixsuple napisał:

U mnie w planach XSX/PS5 i normalnie PC do gier w które na padzie grać nie będę wiec wleci RTX 3070. Bez kompromisów :D 

A nie wydaje ci sie X zbedny jak bedziesz mial mocnego PC? 

Czy noe podpinasz go pod TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Sheeneek napisał:

A nie wydaje ci sie X zbedny jak bedziesz mial mocnego PC? 

Czy noe podpinasz go pod TV?

Nie podpinam bo jest to dla mnie logistycznie niewygodne a konsole już kupiłem i PC mam na tyle zmodernizowany ze po prostu kupię gpu i mam spokój na 2lata. Raz podłączałem komputer do tv to odechciało mi się i do tego jeszcze problem z HDR był na Windows. Swoją droga konsola to taki sprawdzian dla mnie czy uda mi się odpuścić trochę ten PC master race ;)  

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Sheeneek napisał:

A nie wydaje ci sie X zbedny jak bedziesz mial mocnego PC? 

Czy noe podpinasz go pod TV?

Narazie przemawia we mnie głos skąpca i wole wydać 5000 PLN na dwie nowe platformy do grania (gram i tak na OLED'zie i padziku) niż 7000-10000 PLN na nowego PC + 2300 na PS5? W tym roku już były inne drogie zabawki kupowane a mamy kryzys i pandemię za oknem. Chcę się przekonać jak sobie poradzi "pudło" Microsoftu w takich zastosowaniach. Wcześniej byłem bliski zakupu tego zestawu w X-KOM ale nowe procki i karty graficzne też swoje zrobiły 

Odp. na Twoje pytanie. Tak, podpinam pod TV i traktuję PC jak konsolę do gier. Lubię małe PC'ty i padzika (Steam's Big Picture i te sprawy).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

Swoją droga konsola to taki sprawdzian dla mnie czy uda mi się odpuścić trochę ten PC master race ;)  

Trzymam kciuki, za PCMR oczywiście :D:D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty Odin nie placiles 50zl za wlozenie gpu przypadkiem?

Tak legenda laba glosi?

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, ODIN85 napisał:

Ale on się zna i sam umie.

Umiem ale ten zestaw po prostu mi się podoba całościowo tylko cena już mniej no i nowsze bebechy bym tam wolał 10700K i RTX3080 żeby miało to sens. Zresztą nie ma o czym gadać bo zdecydowałem się już na Next-Geny. Będę się zastanawiać co poskładać jak mi konsola nie podejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałby zobaczyć mechy w VR zaprojektowane od początku pod google. Gdyby to jeszcze było dopieszczone przez Kojime...
Niby są jakieś prototypy od indie. Mam nadzieję, że Sony nie zmarnuje tej okazji i zaskoczą nas kokpitowymi grami VR. 

 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, SNC napisał:

raczej jaka roznica miedzy 2070 a 2080 i tak oczywiscie ma absolutnie racje, 20-25% roznicy w wydajnosci to jest w swiecie konsol prawie nic 

25% 1/4 to jest prawie nic? :E :E 

 

Jakie chciałbyś różnice? jak za czasów Xbox vs PS2?

xbox-ps2-comparison.gif

DOOM z Xbox musiałby chyba dostać port "320x240" by się odpalić na PS2 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, RyszardGTS napisał:

25% 1/4 to jest prawie nic? :E :E 

 

Jakie chciałbyś różnice? jak za czasów Xbox vs PS2?

xbox-ps2-comparison.gif

DOOM z Xbox musiałby chyba dostać port "320x240" by się odpalić na PS2 ;) 

jaka ja bym chial ? najlepiej zadna albo jako przyszly posiadacz ps5 w druga strone ;) a roznica jest najmniejsza jaka kiedykolwiek byla plus gracze konsolowi nie maja zazwyczaj takiej obsesji na punkcie ustawien graficznych jak posiadacze highendowych pc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie że jest jeszcze XSS, więc multiplatformy będą różnić się tylko rozdzielczością, ponieważ wszystko musi być skalowane w dół do 4 tflop. Przecież to jest nieco mniej niż rx5500XT :E Na papierze GPU w PS4 Pro ma o 0.12 więcej tflops.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, SNC napisał:

jaka ja bym chial ? najlepiej zadna albo jako przyszly posiadacz ps5 w druga strone ;) a roznica jest najmniejsza jaka kiedykolwiek byla plus gracze konsolowi nie maja zazwyczaj takiej obsesji na punkcie ustawien graficznych jak posiadacze highendowych pc

Gorzej jak deweloperzy będą mieć ;)

Albo cięcie grafiki a wtedy mamy wysyp "comparison" Series-X grafika "cacy" vs PS5 grafika "be" albo cięcie w fpsach. Powiedzmy w wyścigach fpsy są bardzo ważne, szczególnie gdy bawisz się w multi i grasz na dobrym poziomie, masz spore umiejętności to stabilnosć animacji i wysoki framerate to podstawa. 25% różnicy czyli albo stabilne 60fps albo około 45fps? wolę to pierwsze... i po fali krytyki jeżeli Sony wybrało by jednak taki sam poziom grafiki jak Series-X to szybko wyjdzie patch lekko modyfikujący grafikę na gorszą by podnieść fps do 60fps, by już gracze multi nie dymili :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

Gorzej jak deweloperzy będą mieć ;)

Albo cięcie grafiki a wtedy mamy wysyp "comparison" Series-X grafika "cacy" vs PS5 grafika "be" albo cięcie w fpsach. Powiedzmy w wyścigach fpsy są bardzo ważne, szczególnie gdy bawisz się w multi i grasz na dobrym poziomie, masz spore umiejętności to stabilnosć animacji i wysoki framerate to podstawa. 25% różnicy czyli albo stabilne 60fps albo około 45fps? wolę to pierwsze... i po fali krytyki jeżeli Sony wybrało by jednak taki sam poziom grafiki jak Series-X to szybko wyjdzie patch lekko modyfikujący grafikę na gorszą by podnieść fps do 60fps, by już gracze multi nie dymili :) 

jezeli jakas multiplatformowa gra bedzie miec spadki fps na ps5 i miec identyczne ustawienia jak xsx to zdecydowanie fakup developerski bo lepiej zejsc troche z detalami albo najprosciej dynamiczna rozdzielczosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS w przecenie:

https://www.mediaexpert.pl/gaming/playstation-5/gry-na-ps5/gra-ps5-demons-soul-remake?utm_medium=linktxt&utm_campaign=2020.10&utm_source=fCAdkEcDcq&utm_content=2208151

325 zł zamiast 349 zł - szybko, bierzcie póki nie wykupią! :E

Gra na PROMOCJI za 325 zł. :banan:

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie, teraz w PSStore jak będą promocje -70% to i tak nie będzie żadna okazja :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

14 minut temu, bleidd napisał:

Pięknie, teraz w PSStore jak będą promocje -70% to i tak nie będzie żadna okazja :E

Produkt jest tyle wart, za ile chcą go kupić, a nie tyle i życzy sobie sprzedawca. Jednak nie sądzę, żeby to szybko zostało zweryfikowane, bo mimo iż drożej, to dla wielu państw cena i tak jest o wiele niższa, niż dla takich państewek jak nasze. Jednak może pandemia to zweryfikuje, bo ludzie mogą mieć inne cele i priorytety, niż kupować gierki.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...