Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Stjepan napisał:

Jak by rzucili w 8K/120fps to jo. :E 

To już nie zrobiło by większej różnicy względem materiału wrzuconego w 4k.

Youtube ma ten mankament, że jak wrzucasz materiał w niskiej rozdzielczości 1080p to stosuje mocną kompresję. Więc nawet jeśli materiał jest zgrywany w oryginalnej rozdzielczości 1080p to lepiej to nagrać w 4k i dopiero wrzucić na youtube bo będzie mniejsza kompresja i tym samym youtube zaserwuje lepszą jakość materiału.
No, ale tutaj to jest celowa zagrywka od redów bo materiały z PC wrzucają w 4k, a na konsole celowo w 1080p, aby kompresja zapudrowała mankamenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, czarny1910 napisał:

Oj coś czuję, że ta gra będzie padaką :E

Nie no, bez przesady aczkolwiek ja obawiam się tego, że świat w grze będzie tylko taką wydmuszką, skończy się fabuła i w tym momencie samo miasto już zbytnio nie będzie oferować możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Słyszałem, że w PS5 jest zrypane HDR/SDR w Netflixie, bo konsola przy ustawieniu "Automatyczne" dla HDR, wymusza HDR10 w menu PS5 i aplikacjach streamingowych jak Netflix, czyli jak film/serial jest w SDR, to jest bardziej wyblakły i żeby był poprawnie odtwarzany, to za każdym razem trzeba ustawić HDR na "Wyłączony" w ustawieniach konsoli. A tak to cokolwiek się nie ogląda czy HDR czy SDR, to i tak jest HDR10 przy "Automatyczny". Mam nadzieję, że to poprawią w jakiejś aktualizacji, żeby sam zmieniał w locie. Dodatkowo nie obsługuje HDR w YT, to już w ogóle porażka... Dobrze, że chociaż z płyt z DV potrafi poprawnie przesłać metadane z HDR10 i je wyświetlić. O tym że Dolby Atmos nie ma na Netflix, to już było wiadomo.

Z poważaniem

Dodatkowo na PS5 i XSX nie działa Hdr na You Tube 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle dopóki się nie zwróci uwagi na detale.

5:41 - przepiękne tekstury
3:16 - spluwa nie rzuca żadnych cieni?
3:55 - cień tej kartki jest doprawdy niesamowity

+ ogólne rozmycie, nie jakieś tragiczne jak w RDR2 ale widoczne

Ciekawe jak to na zwykłym PS4 będzie działać, albo XOne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Kris194 napisał:

Nie no, bez przesady aczkolwiek ja obawiam się tego, że świat w grze będzie tylko taką wydmuszką, skończy się fabuła i w tym momencie samo miasto już zbytnio nie będzie oferować możliwości.

Z tego co pokazują do tej pory, dupy nie urwało mi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

Nie ma tragedii.
 

Takie porównania to będą miały sens po Patchu gry dla Next-Genów 

To co teraz pokazują na PS5 i XSX to nadal wersja z PS4PRO i XOX więc nie wiem czego oczekujesz od nowych zabawek?

Różnice pokazał już WD:L a to dopiero początek 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na twojejtubie mam nadzieję że obejrzę tą grę wymaksowaną w 8K tak jak Wieśka 3 i RDR2, na RTX3090 oraz RX6900. :E Sam będę grał w 1080p na medium. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Patch dla RX'ów nowych na PC też trzeb będzie poczekać więc nie zobaczysz na RX6900 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, azgan napisał:

Takie porównania to będą miały sens po Patchu gry dla Next-Genów 

To co teraz pokazują na PS5 i XSX to nadal wersja z PS4PRO i XOX więc nie wiem czego oczekujesz od nowych zabawek?

Różnice pokazał już WD:L a to dopiero początek 

Jeśli sądzisz, że na PS5 i XSX będzie podobna, albo choćby zbliżona jakość RT, to gratuluję dobrego humoru :E  Szczególnie, że RT w Cyberpunku jest na PC wykorzystywane do wielu różnych elementów, a nie do jednego, jak obecnie właściwie zawsze na konsolach.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BlindObserver napisał:

Jeśli sądzisz, że na PS5 i XSX będzie podobna, albo choćby zbliżona jakość RT, to gratuluję dobrego humoru :E  Szczególnie, że RT w Cyberpunku jest na PC wykorzystywane do wielu różnych elementów, a nie do jednego, jak obecnie właściwie zawsze na konsolach.

W WD:L różnice widać gołym okiem między wersją z XOX a XSX. Nie wiesz jak będzie wyglądać CP2077 na Next-Genach bo nikt tego nie wie poza CDPR. To samo tyczy się RX'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

A po co to komu jak byle ładowarka pasuje?

ładowarka 30 w moge ladowac i nic sie nie stanie?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

W WD:L różnice widać gołym okiem między wersją z XOX a XSX. Nie wiesz jak będzie wyglądać CP2077 na Next-Genach bo nikt tego nie wie poza CDPR. To samo tyczy się RX'ów.

XOX nie ma RT, więc jak ma nie być różnicy? A o RT rozmawiamy. Te konsole są w uj za słabe do efektów, które CDP zapowiedziało do wersji PC pod GeForce'y RTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BlindObserver napisał:

XOX nie ma RT, więc jak ma nie być różnicy? A o RT rozmawiamy. Te konsole są w uj za słabe do efektów, które CDP zapowiedziało do wersji PC pod GeForce'y RTX.

No właśnie XOX i PS4PRO nie mają RT a ta wersja która jest teraz pokazywana na PS5 i XSX bazuje właśnie na tym co jest na poprzedniej generacji, wersja dla Next-Genów z RT ma być w przyszłym roku i na bank różnica będzie spora tak jak w WD:L.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się nie zdziwię jak wszystko będzie za słabe do tych efektow :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

No właśnie XOX i PS4PRO nie mają RT a ta wersja która jest teraz pokazywana na PS5 i XSX bazuje właśnie na tym co jest na poprzedniej generacji, wersja dla Next-Genów z RT ma być w przyszłym roku i na bank różnica będzie spora tak jak w WD:L.

Ja piszę w jakimś innym języku niż polski? :E  Już teraz, na te pewnie kilka miesięcy przed patchem dla nextgenów mówię Ci, że PS5 i XSX będą w kwestii efektów RT pierdem komara względem RTX. Tu nie ma jednego efektu, jak w przywołanym przez Ciebie jak katarynka WD:L, w Cyberpunku jest kilka efektów RT. I jak pewnie pokażą testy, będzie do nich potrzeba sporo mocy obliczeniowej, której te konsolki nie mają. Wydajność prawie na poziomie RTX 2060 Super w WD:L - mówi Ci to coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, BlindObserver napisał:

Jeśli sądzisz, że na PS5 i XSX będzie podobna, albo choćby zbliżona jakość RT, to gratuluję dobrego humoru :E  Szczególnie, że RT w Cyberpunku jest na PC wykorzystywane do wielu różnych elementów, a nie do jednego, jak obecnie właściwie zawsze na konsolach.

Wystarczy już teraz odpalić Legion na PC i na XSX. Przepaść to mało powiedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, BlindObserver napisał:

Ja piszę w jakimś innym języku niż polski? :E  Już teraz, na te pewnie kilka miesięcy przed patchem dla nextgenów mówię Ci, że PS5 i XSX będą w kwestii efektów RT pierdem komara względem RTX. Tu nie ma jednego efektu, jak w przywołanym przez Ciebie jak katarynka WD:L, w Cyberpunku jest kilka efektów RT. I jak pewnie pokażą testy, będzie do nich potrzeba sporo mocy obliczeniowej, której te konsolki nie mają. Wydajność prawie na poziomie RTX 2060 Super w WD:L - mówi Ci to coś?

Dokładnie tak, tam jest naprawdę sporo tego RT. Obstawiam, że bez DLSS to tam klęknie wszystko i nawet 3090 nie ogarnie tego w 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, BlindObserver napisał:

Ja piszę w jakimś innym języku niż polski? :E  Już teraz, na te pewnie kilka miesięcy przed patchem dla nextgenów mówię Ci, że PS5 i XSX będą w kwestii efektów RT pierdem komara względem RTX. Tu nie ma jednego efektu, jak w przywołanym przez Ciebie jak katarynka WD:L, w Cyberpunku jest kilka efektów RT. I jak pewnie pokażą testy, będzie do nich potrzeba sporo mocy obliczeniowej, której te konsolki nie mają. Wydajność prawie na poziomie RTX 2060 Super w WD:L - mówi Ci to coś?

To ile efektów będzie i jakie zobaczymy na Next-Genowym Patchu to się okaże. Nikt nie oczekuje od sprzętu za 2300PLN wydajności RTX3080 który kosztuje sporo więcej nie licząc całej reszty. Nie wiesz jak to będzie działać na PC i ile efektów RT odpalisz w jakiej jakości. Ja Ci też mogę napisać że to co teraz pokazują z PS4PRO na PS5 i z XOX na XSX to pierd komara. To że wersja na PC będzie wyglądać lepiej nie ulega wątpliwości tak samo jak to że wersja dla Next-Genów będzie wyglądać lepiej. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

Nie wiesz jak to będzie działać na PC i ile efektów RT odpalisz w jakiej jakości.

Wiem, bo już znam listę tych efektów. Została dawno temu podana. Ale jeśli chodzi o jakość, to znając sytuację z WD:L, na konsolkach mogą dać RT obcięte poniżej minimum na PC :E Bawi mnie to Twoje gadanie, że na porównania przyjdzie czas, w odpowiedzi na gifa @lukadd z efektami RT. Będziesz miał taki sam gwałt jak w tym WD:L, a wiedząc, że efektów jest więcej, pewnie jeszcze większy. No chyba, że CDP po prostu wyrzuci część efektów RT, ale wtedy nadal będzie gwałt, tylko mniejszy. To jak potężnie architektura AMD potrafi dostać wpierdol tam, gdzie jest duże obciążenie RT, pokazywał w wątku o Navi sideband. A te karty są duuuuużo wydajniejsze nawet niż "najpotężniejsza konsola świata".

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BlindObserver napisał:

Wiem, bo już znam listę tych efektów.

Gdzie jest ta lista efektów podana dla Next-Genów? Podawali tylko na PC jakie mają być bajery dodane 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, co ja cytuję i na co odpowiadam? Czy już od bronienia dobrego imienia plastiku się zagrzało? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, BlindObserver napisał:

Ale jeśli chodzi o jakość, to znając sytuację z WD:L, na konsolkach mogą dać RT obcięte poniżej minimum na PC :E 

A różnica i tak będzie jak dzień do nocy w porównaniu z wersją gry bez RT na XOX więc porównywanie czegoś projektowanego na 7 letni sprzęt nie ma sensu skoro na nowych konsolach graficznie będzie to wyglądać lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie obchodzi XOX? :E Ty mówisz do siebie? Ja w ogóle nie poruszyłem wątku starych konsol tylko kwestię RT. Bo grafika lukadd dotyczy właśnie RT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, BlindObserver napisał:

Co mnie obchodzi XOX? :E Ty mówisz do siebie? Ja w ogóle nie poruszyłem wątku starych konsol tylko kwestię RT. Bo grafika lukadd dotyczy właśnie RT. 

Zastanówmy się? Na PS5 pokazują wersję gry z PS4PRO to samo było z XOX i XSX gdzie nie widziałeś na oczy nawet skrawka wersji dla Next-Genów z nowymi efektami (nie wiemy nawet jakie trafiają do wersji na konsole). Nie wiesz jakby wyglądało to samo ujęcie z RT na nowych konsolach więc porównania nie ma? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...