Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę.

Po pierwsze 8K@60 to kwestia raczej więcej niż 5 lat. Popatrz jak długo dochodziliśmy do 4K@60. Już przy 980 Ti była mowa o 4K a i tak 3080 ledwo ten poziom osiąga, a to 3 generacje dalej niż 980 Ti i równo 5 lat później. 8K to kolejne 4-krotne zwiększenie wymagań. Pieśń odległej przyszłości, zwłaszcza że wszedł RT i to on zdaje się będzie dyktował warunki przez najbliższe lata.

Dwa, generacja GPU to raczej 2 lata a nie rok, więc za 3 lata od teraz wzrost wydajności raczej nie będzie spektakularny. Prawdopodobnie wyjdzie Hopper i RDNA3, na pewno wzrosty będą spore ale żadna rewolucja.

Trzy, to podwójne GPU to pewnie tylko przymiarki Sony "a nuż może coś z tego będzie". Nawet jeśli będzie, to prędzej w PS6 a nie PS5 Pro. Firmy patentują pomysły aby konkurencja nie wpadła na ten sam pomysł, ale sporo z tych patentów nigdy nie ujrzy światła dziennego i pozostanie na etapie prototypów albo nawet i deski kreślarskiej.

Cztery, Xboxy 360, PS3, XOne, PS4 też szybko stały się średniakami pod względem mocy obliczeniowej względem PC-tów i co z tego? ;) Pro/XOX wyszły bo TV 4K stały się powszechne, w tej generacji premiera ulepszonych wersji wydaje się nie mieć większego sensu. Nie bardzo wiem czym miałaby być reklamowana. Prędzej widziałbym lekkie skrócenie cyklu tych konsol, z drugiej strony development gier się wydłuża więc może nie. Na PS3 wyszły 3 części Uncharted i TLOU, na PS4 1 częśc + spin-off i TLOU2. W tym tempie na PS5 wyjdzie TLOU3 i tyle :E 

Edytowane przez bleidd
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie
(...)

Z poważaniem

A tabletki już wziąłeś? :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boziu, jeszcze zwykła piątka nie odtajała a już szukają prosiaka :E Pewnie SONY gdzieś tam sobie spekuluje czy i kiedy nie wypuścić ulepszonej wersji, ale ja bym bardziej tutaj widział usprawnienie obecnego procesu=zmniejszenie ilości ciepła co z kolei pozwoli na mniejszy sprzęt o być może większej wydajności (np 14 tfps) osiągniętej przez dołożenie gratów do GPU i podniesienie taktów CPU, może więcej ramu (o ile będzie potrzebny) i, o zgrozo, przynajmniej 2tb ssd :E Takie upgrade *może* da radę utrzymać 4k@60 lub 2k@120, lub też nic nie zmieni wiele bo i gry będą więcej wymagały...

 

Generalnie, upadła mi szklana kula pod stół i teraz niedowidzę ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

...to co te ploty o PS5 Pro z 2xGPU na 2023 to będzie prawda, czy nie? :) Obawiam się, że za 3 lata to technologia pójdzie tak w górę, że będziemy już po 3 generacji GPU do PC, które bez problemu poradzą sobie z 8K@60, a PS5 Pro już na start to będzie stara konsola, która 4K@60 lub dynamiczne 4K@60 pociągnie i nic więcej.

Z poważaniem

Pro nie obędzie nawet samo Sony o tym wspominało że skróci generację o rok lub dwa i wyda następna. To porostu patenty nic więcej. Silm będzie na 100% bo to cięcie kosztów produkcji więc większy zarobek dla firmy. Będąc w temacie ktoś już wyliczył ile kosztuje Sony i Microsoft wyprodukowanie konsoli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fantek napisał:

Wiem, że jest opcja przeniesiena danych z PS4 na PS5 i kontynuowania gry, ale czy np dzieki PS+ można ogrywać jeden tytul naprzemiennie 2 konsolami bez jakiegoś uciążliwego przenoszenia danych za każdym razem? Ktoś z posiadaczy obu konsol może coś takiego sprawdzic?

Jak masz Plusa, sejwy kopiują się automatycznie do chmury. W teorii nie powinno więc być problemów, ale to już musi sprawdzić ktoś z obiema konsolami. To jest Sony, z ich usługami nigdy nie wiadomo. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ściem@ napisał:

Będąc w temacie ktoś już wyliczył ile kosztuje Sony i Microsoft wyprodukowanie konsoli?

Też mnie to ciekawi bo że dopłacają to jest więcej niż pewne pytanie tylko ile ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, można w Cold War na PS5 grać singla w 120 klatkach? Jeśli tak to warto czy lepiej dopicowane 60? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hype na PS5 trwa, a raczej bardziej cyrk :) W Media udostępnili konsolę tylko i wyłącznie  z opcją leasingu :D Podobno jakiś błąd i była tylko jedna sztuka, a ludzie rzucili się jak lwy na ranną antylopę :) Na razie definitywnie odpuszczam kwestię zakupu, podobnie jak odpuściłem nowe RTX-y, które nie są mi do niczego potrzebne. Hype na Cyberpunka też rośnie. Wszędzie reklamy, premiera w TV, nawet na głównej ulicy w Nowym Jorku duży wyświetlacz z reklamą Cyberpunka. Życzę im jak najlepiej ale osobiście dla mnie to dość męczące. Mimo wszystko uważam, że to nie będzie tak dobra gra jak Wiedźmin III, ale obym się mylił :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kolejne porównanie od DF, tym razem NBA 2K21:


W skrócie: na Series X okazjonalne dropy poniżej 60klatek, przy określonych pozycjach kamery. Na PS5 zaskakująco stałe 60 klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Watch Dogs Legion wersja zwykła płyta na PS5 ma już poprawki graficzne na ps5 ? I ona będzie działać tylko na PS5 ?

Edytowane przez mxv1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mxv1 napisał:

Czy Watch Dogs Legion wersja zwykła płyta na PS5 ma już poprawki graficzne na ps5 ? I ona będzie działać tylko na PS5 ?

2 razy tak.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 1410 napisał:

Hype na PS5 trwa, a raczej bardziej cyrk :) W Media udostępnili konsolę tylko i wyłącznie  z opcją leasingu :D Podobno jakiś błąd i była tylko jedna sztuka, a ludzie rzucili się jak lwy na ranną antylopę :) Na razie definitywnie odpuszczam kwestię zakupu, podobnie jak odpuściłem nowe RTX-y, które nie są mi do niczego potrzebne. Hype na Cyberpunka też rośnie. Wszędzie reklamy, premiera w TV, nawet na głównej ulicy w Nowym Jorku duży wyświetlacz z reklamą Cyberpunka. Życzę im jak najlepiej ale osobiście dla mnie to dość męczące. Mimo wszystko uważam, że to nie będzie tak dobra gra jak Wiedźmin III, ale obym się mylił :)

??

43 minuty temu, ODIN85 napisał:

Żadnej reklamy oprócz neta nie widziałem.

Ja widziałem na autobusach reklamy CP2077 ale nic w TV.  W TV tylko reklamy PS5 żeby ludzi irytować na święta ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

Ps5 też nie widziałem,za to Sx co chwilę leci.

Serio? Ja SX nie widziałem ani jednej w TV za to PS5 praktyczne cały czas od premiery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, ODIN85 napisał:

Żadnej reklamy oprócz neta nie widziałem.

U mnie w mieście nawet oświetlone drony latały i robiły na nocnym niebie logo Cyberpunk. To było przy okazji premiery xboxa. Hype jest konkret i marketing na maksa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hype na CP 2077 jest już chyba tak nakręcony, że nie ma opcji spełnienia oczekiwań nawet jakby to była najlepsza gra ostatnich kilku lat. W przypadku gdy okaże się obiektywnie grą dobrą, ale nie wybitną to już będzie odbierane jako mega porażka. Wydaje mi się, że nawet poziom podobny do Wieśka 3 nie uratuje tej gry w odbiorze w Internetach.  Jeśli CDProjekt będzie w stanie wyjść z tej sytuacji obronna reką to już nie ma dla nich limitu, możemy wszystkie oszczędności i kredyty ładować na produkcje następnego tytułu xD

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

Wczasie reklam Pierwszej miłości codziennie leci.

A Marcela w reklamie występuje ??

081d9c6f842b598cc43756882a083524.jpg

 

52 minuty temu, lukadd napisał:

U mnie w mieście nawet oświetlone drony latały i robiły na nocnym niebie logo Cyberpunk. To było przy okazji premiery xboxa. Hype jest konkret i marketing na maksa.

 

No to z dronami klimatyczny pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mxv1 napisał:

znów wykupili ?
 

Ale tutaj są nadal tacy co myślą że za 2 miesiące tony tego sprzętu będą się walać po sklepach ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to w ogóle jest prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli chcą zaiwanić customowe szprajowane panele? nieładnie Sony, nieładnie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłać bez paneli i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, RyszardGTS napisał:

Czyli chcą zaiwanić customowe szprajowane panele? nieładnie Sony, nieładnie ;) 

Oby nie bo niektóre customy są naprawdę kozackie 

20201204-232649.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat
21 godzin temu, Tomek1623 napisał:

Pytanko, można w Cold War na PS5 grać singla w 120 klatkach? Jeśli tak to warto czy lepiej dopicowane 60? 

 

Jak najbardziej można, czy warto?  Kwestia indywidualna ja gram w 120fps i jestem mega zadowolony :)

Edytowane przez nOObzoR
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteście ciekawi jak wypada PS5 vs PS4PRO z wodnym chłodzeniem?

PS5 VS Water-Cooled PS4 Pro Thermals

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tzn? Jak wbijesz na kogoś profil to nie widać, chyba że jest to jakaś ukryta opcja  ale na swoim widać kolorowo  
    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...