Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym nie pogardził 3cią częścią Star Wars Force Unshlead (która była w planach) jak i jednak dokończeniem Star Wars 1313 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze że spodziewałem się więcej :/ Niby to jest next-gen a w stosunku do 4 Pro jest tylko zdecydowanie lepsza płynność gry, responsywność i szybkość działania. Plus kultura pracy. Jeśli nie korzystamy z płyty bo wtedy i tak jest głośno.

Do tego tylko 1 port HDMI??? Mamy 2021 rok - to jest żart jakiś? Bardzo kiepsko, myślałem że podepnę to sobie jednocześnie do TV i monitora a tu trzeba kabel przepinać. I do tego brak wyjścia optycznego. Kwestii drugiego nvme nawet nie będę komentował - 620gb na dane haha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fenrir_14 napisał:

Do tego tylko 1 port HDMI??? Mamy 2021 rok - to jest żart jakiś? Bardzo kiepsko, myślałem że podepnę to sobie jednocześnie do TV i monitora a tu trzeba kabel przepinać. I do tego brak wyjścia optycznego.

IMO w żadnej konsoli do gier nie będzie więcej niż 1 wyjścia, bo korzystałoby z tego zbyt mało użytkowników. Podobnie z optykiem - mamy 2021 rok, jest hdmi 2.1 i eARC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę ;/ Może po prostu liczyłem na więcej, bo byle markowy odtwarzacz BluRay ma więcej niż jeden port HDMI i eARC bezproblemowo. A to PS5 często widzę reklamowane jako "platforma multimedialna" ;) więc trochę bida z tymi portami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Camil666 napisał:

IMO w żadnej konsoli do gier nie będzie więcej niż 1 wyjścia, bo korzystałoby z tego zbyt mało użytkowników. Podobnie z optykiem - mamy 2021 rok, jest hdmi 2.1 i eARC.

BS, to wyraźne ciecia pod koszta.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox One ma 2 HDMI, przypadkiem po zmianie TV przypomniałem sobie :) gdy sprawdzałem co się uszkodziło, a tu się wpiąłem po ciemku nie tam gdzie trzeba. To drugie jest do DVB-T czy coś, chyba też innych dekoderów.

Konsole nie będą mieć 2 wyjść HDMI, bo po co to komu? Jeśli ktoś ma dziwne wymagania jak Fenrir to czemu sobie nie kupi splittera HDMI (nie switcha - uważać na kierunek, ważna też wersja HDMI czy HDCP).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, sino napisał:

Xbox One ma 2 HDMI, przypadkiem po zmianie TV przypomniałem sobie :) gdy sprawdzałem co się uszkodziło, a tu się wpiąłem po ciemku nie tam gdzie trzeba. To drugie jest do DVB-T czy coś, chyba też innych dekoderów.

Konsole nie będą mieć 2 wyjść HDMI, bo po co to komu? Jeśli ktoś ma dziwne wymagania jak Fenrir to czemu sobie nie kupi splittera HDMI (nie switcha - uważać na kierunek, ważna też wersja HDMI czy HDCP).

jedno hdmi było IN a drugie OUT w x1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

pograłem dziś chwilę w Astro's Playroom i faktycznie Dualsense robi wrażenie :)

Samo UI jest na minus w porównaniu do tego z PS4 (dla mnie nieintuicyjne, jednak pewnie to kwestia przyzwyczajenia). XSX ma lepszy wygląd i lepszą kulturę pracy. Na tę chwilę ta konsola to żaden must-have i jeszcze bardziej śmieszna jest dla mnie cała ta sytuacja z brakiem dostępności konsol i walką o każdy egzemplarz. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, esef napisał:

pograłem dziś chwilę w Astro's Playroom i faktycznie Dualsense robi wrażenie :)

Samo UI jest na minus w porównaniu do tego z PS4 (dla mnie nieintuicyjne, jednak pewnie to kwestia przyzwyczajenia). XSX ma lepszy wygląd i lepszą kulturę pracy. Na tę chwilę ta konsola to żaden must-have i jeszcze bardziej śmieszna jest dla mnie cała ta sytuacja z brakiem dostępności konsol i walką o każdy egzemplarz. 

+1

Dlatego postanowiłem sprzedać obie konsole które zamówiłem w Euro i ME. Jedna miala być dla mnie ale na prawdę na razie nie ma nic ciekawego do grania na PS5. Plus nie wiem czy juz poprawili wydajność modułu wifi6 bo u mnie w domu nie dało się łączyć z siecią 5ghz i musiałem stworzyć sieć 2.4ghz dedykowaną tylko do ps5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używacie 3d pulse lub Arctis 7 (7p) z PS5? Jak oceniacie?

Mam Cloud 2 i już powoli męczy mnie podłączanie ich, jak chcę pograć i nikomu nie przeszkadzać w pobliżu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ODIN85 napisał:

A co masz ciekawego do ogrania na Sx czego na Ps5 nie ma?

np. Gears 5: Hivebusters, Gears Tactics, The Medium, Ori and the Will of the Wisps, Microsoft Flight Simulator

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ODIN85 napisał:

No super ciekawe gry,z czego jedna nawet jeszcze nie wyszła.

Która nie wyszła? A co do gier sam np. w Hivebusters grałeś. To że coś dla Ciebie nie jest ciekawe nie znaczy że dla innych nie będzie. Na PS5 też nie każdy ekscytuje się DLC do pająka czy Remake Demon's Souls którego sam nie ogrywasz mimo że masz takie możliwości ? Równie dobrze można odwrócić pytanie i efekt będzie podobny.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

The Medium.

 

Preniera za 13 dni w dodatku do ogrania za darmo w XGPU. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

Ds za trudny dla mnie,po godzinie na olx poszedł?

No widzisz to równie dobrze można odwrócić pytanie bo na PS5 też szału z grami nie ma.

3 minuty temu, ODIN85 napisał:

To skąd wiesz że jest warta ogrania?

Bo zapowiada się ciekawie i jest za darmo a nie za 300 PLN jak np. Returnal który nawet po 3 trailerach nie wiadomo o czym będzie ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, azgan napisał:

Bo zapowiada się ciekawie i jest za darmo a nie za 300 PLN jak np. Returnal ?

Za abo nie płacisz?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

A co za problem kupić Returmala i jak nie podejdzie to wystawić tego samego dnia z małą stratą?

Taki że trzeba kupić i sprzedać ze stratą. Na tą chwilę to jak mam grę za free a taką za 300 PLN i dalej nie wiem czy fajna to szybciej spróbuję tą pierwszą.

1 minutę temu, Camil666 napisał:

Za abo nie płacisz?

Na start za darmo albo 5 zł a sam abo tańszy od jednej gry w pudełku a dostęp masz do wszystkiego nawet nowości 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Na start za darmo albo 5 zł a sam abo tańszy od jednej gry w pudełku a dostęp masz do wszystkiego nawet nowości 

Nie do wszystkiego, a do gier od MS.

Poza tym, ja akurat nie jestem targetem dla takich abo, bo za mało i nieregularnie gram.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Camil666 napisał:

Poza tym, ja akurat nie jestem targetem dla takich abo, bo za mało i nieregularnie gram.

U SONY też trzeba wykupić abo np. żeby grać online a dostępu do nowych gier na PS5 nie dają tylko wołają po 300PLN. Mam wykupiony na rok PS+ oraz XGPU (oba w promocji) i usługa Microsoftu jest na razie lepsza.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

U SONY też trzeba wykupić abo np. żeby grać online a dostępu do nowych gier na PS5 nie dają tylko wołają po 300PLN. Mam wykupiony na rok PS+ oraz XGPU i usługa Microsoftu jest na razie lepsza.

No spoko, tylko porównujesz 2 inne usługi.
Porównaj PSPlus do XBLive, a nie do GP.
GP to można z PSNow ew. porównywać.

MS swoje pudełkowe gry za darmo rozdaje jak ktoś chce pograć bez abo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, azgan napisał:

Na start za darmo albo 5 zł a sam abo tańszy od jednej gry w pudełku a dostęp masz do wszystkiego nawet nowości 

No pod warunkiem, że przejdziesz grę w miarę szybko, a jak będziesz chciał wrócić po jakimś czasie bo wyjdzie DLC albo po prostu to znowu płacisz za abo :E XGP nie jest ani trochę lepszy niż gry w pudełkach, jest inny i co najwyżej komuś bardziej może przypasować ze względu na to w jaki sposób gra.

Ja ogrywam Tsushime 3-ci miesiąc, ile by mnie wyszło abo za to? A przecież mogę grę sprzedać za 80% ceny zakupu, pożyczyć znajomemu albo wrócić do niej za 2 lata bez ponoszenia żadnych kosztów :)

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Camil666 napisał:

No spoko, tylko porównujesz 2 inne usługi.
Porównaj PSPlus do XBLive, a nie do GP.
GP to można z PSNow ew. porównywać.

MS swoje pudełkowe gry za darmo rozdaje jak ktoś chce pograć bez abo?

Game Pass Ultimate ma już w sobie XBLive tak jak PS+ ma kolekcje gier z PS4. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Game Pass Ultimate ma już w sobie XBLive tak jak PS+ ma kolekcje gier z PS4. 

No znowu super, tylko to nadal 2 inne usługi.
XLive = PSPlus
GP = PSNow
GPU = PSPlus + PSNow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bleidd napisał:

No pod warunkiem, że przejdziesz grę w miarę szybko, a jak będziesz chciał wrócić po jakimś czasie bo wyjdzie DLC albo po prostu to znowu płacisz za abo :E XGP nie jest ani trochę lepszy niż gry w pudełkach, jest inny i co najwyżej komuś bardziej może przypasować ze względu na to w jaki sposób gra.

Bez przesady w XGPU kupując np. 3 miesiące abo dostajesz w promocji 2 kolejne za w free w dodatku bardzo często można zdobyć kody za darmo i doładować sobie. 5 miesięcy a nawet te 30 dni to spokojnie można ograć nie jeden tytuł. Co do dodatków to nie jest to reguła np. Gears 5 dostało fabularne DLC za darmo, Final Fantasy XV też ma wszystkie dodatki w abo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.  
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...