Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Film od DF zawsze na propsie... ?

Capcom ładnie sobie leci... 4:21 w tym filmiku to śmiech na sali. Naughty dog robi tysiące animacji a oni nie zrobią nawet jednej animacji jak ręka bohatera łapie ten wytrych i otwiera? Lewitujący wytrych sam otwiera skrzynkę... jak gra robiona 20 lat temu. Totalnie niszczy to immersję a mamy 2021 rok. Czyli nasz bohater to tylko lewitująca kamera....

Dobrze wypunktowali to, że w grze trwa zima i może to nie być przypadek bo to otwarte przestrzenie wymagają więcej mocy do 60fps, zwłaszcza przy 4K. Zima daje im to, że odchodzi wiele efektów do liczenia, zwłaszcza jesli chodzi o roślinność, drzewa, trawy, kwiaty. Wiatr który nimi porusza. A tak mamy łyse drzewa, brak trawy, kwiatów... wiatru praktycznie nie ma na czym generować.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, esef napisał:

Dla mnie kampania Microsoftu była średnia. Nie mięli żadnej ekskluzywnej gry na start i ciągle kuszą ludzi obietnicami. Doceniam ich starania, jednak na tę chwilę dla większości osób PS5 jest lepszym wyborem :) 

Bo ich exem jest GP, jeden na lata w ciągłej (jak na razie) rozbudowie.

4 minuty temu, esef napisał:

U Sony masz PS Now i możesz grać na playstation bez playstation :P  Jak nie grasz na premierę to nie musisz odkładać 350 zł - ceny szybko lecą w dół. 

Nie masz ,w PL nadal nie jest dostępne, poza tym tam nie ma nowych gier w przeciwieństwie do GP.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, esef napisał:

Za parę dni będzie rozdawane w Plusie Destruction All Stars.

a propos , nie wiem czy już było... ale jak ktoś ma plusa i jeszcze nie kupił "białego kawałka plastiku" to można dodać przez przeglądarkę gry z ps5 do swojego konta 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, esef napisał:

Trochę przesadzasz, bo na PS5 są nowe gry. Za darmo masz demo Astro's Playroom. Do tego możesz kupić kilka eksów tj. Sackboy, Demon's Souls i dodatek do Spidermana. Jak dla mnie to świetny zestaw na start.

Nie no proszę Cię... Prawda jest taka że PS5 jest obecnie atrakcyjne jedynie dla kogoś kto posiada dobrą bibliotekę gier z PS4. Ja taką mam i sprzedając prosiaka w listopadzie zostawiłem sobie sporo do ogrania. Jednak osoba która nie ma dobrego pc, kupuje konsolę na start jak nie wyda nie wiem ile w porównaniu do X-a nie ma praktycznie nic. Popatrz oczami kogoś z poza forum czyli normalnego klienta który jak napisałem nie ma w spadku po starszym bracie biblioteki po ps4, po ojcu dobrego pc i na start nie stać go aby wydać 1500 zł na 5 nowych gier.  Dla takiej osoby xsx z passem to nieporównywalnie lepszy zakup niż łyse i gołe PS5. Do tego serio ale ten cały ps5 za którego niektórzy byli wstanie zapłacić 4k i więcej jest na przeciwko konkurencji tandetnie wykonany. Nikomu kto zaczyna przygodę z konsolami i nie ma szafy gier z ps4 nie polecę długo ps5. 

ps. żebym dobrze był zrozumiany. Całe moje jęczenie nie dotyczy nas wspaniałych czytelników tego forum gdzie większość ma jednak szafę gier, do tego dobrego pc. Wtedy kupowanie x-a jest niezbyt opłacalne :-E Chciałem tylko zasygnalizować jak różna może być ocena PS5 (na dzsiaj) w zależności o sytuacji konkretnego klienta.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, eagle napisał:

Popatrz oczami kogoś z poza forum czyli normalnego klienta który jak napisałem nie ma w spadku po starszym bracie biblioteki po ps4

Kupuje ps+, ma ps+ collection w pakiecie i gier na kilkaset godzin do ogrania.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Camil666 napisał:

Kupuje ps+, ma ps+ collection w pakiecie i gier na kilkaset godzin do ogrania.

Pod warunkiem że nie miał i nie grał w nie na PS4

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, eagle napisał:

Nie no proszę Cię... Prawda jest taka że PS5 jest obecnie atrakcyjne jedynie dla kogoś kto posiada dobrą bibliotekę gier z PS4. Ja taką mam i sprzedając prosiaka w listopadzie zostawiłem sobie sporo do ogrania. Jednak osoba która nie ma dobrego pc, kupuje konsolę na start jak nie wyda nie wiem ile w porównaniu do X-a nie ma praktycznie nic. Popatrz oczami kogoś z poza forum czyli normalnego klienta który jak napisałem nie ma w spadku po starszym bracie biblioteki po ps4, po ojcu dobrego pc i na start nie stać go aby wydać 1500 zł na 5 nowych gier.  Dla takiej osoby xsx z passem to nieporównywalnie lepszy zakup niż łyse i gołe PS5. Do tego serio ale ten cały ps5 za którego niektórzy byli wstanie zapłacić 4k i więcej jest na przeciwko konkurencji tandetnie wykonany. Nikomu kto zaczyna przygodę z konsolami i nie ma szafy gier z ps4 nie polecę długo ps5. 

Ja mam zupełnie inne zdanie. PS5 jest idealne dla osób, które nigdy nie miały konsoli od Sony. Duże gry AAA z PS4 dzisiaj kosztują grosze, także nie trzeba wydawać majątku, żeby mieć w co grać. Po zakupie PS Plus to już w ogóle można sobie zrobić zapas gier na miesiące/lata. 

Też nie podoba mi się ten wzrost cen za gry u Sony, ale nikt nikogo nie zmusza do kupowania gier na premierę. Cierpliwi gracze zawsze są na wygranej pozycji, bo kupują połatane gry w niskich cenach ;) 

Sam ostatecznie zdecydowałem się na zakup XSX i jestem zadowolony. MS bardzo się stara, ale PS5 robi znacznie lepsze pierwsze wrażenie (nie zgodzę się ze zdaniem, że PS5 jest wykonane tandetnie). Grając w Astro's Playroom u brata na PS5 uśmiech sam pojawiał mi się na twarzy i miałem poczucie, że obcuję z nową generacja :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie anulują mi zamówienia z RTV (Ps5+pad+soulsy), to mogę komuś oddać. Odbiór we Wrocławiu na Bielanach, niby wstępnie na poniedziałek, ale z RTV nic nie wiadomo.  

Edytowane przez Garru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iUp8Vzi.jpg

 

Potestowałem już trochę konsolę i powiem że jestem bardzo zadowolony z niej. Czekam tylko na więcej fajnych gier typowo na PS5. 

To ogrania mam masę tytułów z PS4, tak że zabawa na kilkadziesiąt miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle się wątek rozkręcił, wliczając zmianę tematu :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Garru napisał:

Jak nie anulują mi zamówienia z RTV (Ps5+pad+soulsy), to mogę komuś oddać. Odbiór we Wrocławiu na Bielanach, niby wstępnie na poniedziałek, ale z RTV nic nie wiadomo. 

na pepperze juz czytałem że zaczeli anulować :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, eagle napisał:

Nie no proszę Cię... Prawda jest taka że PS5 jest obecnie atrakcyjne jedynie dla kogoś kto posiada dobrą bibliotekę gier z PS4. Ja taką mam i sprzedając prosiaka w listopadzie zostawiłem sobie sporo do ogrania. Jednak osoba która nie ma dobrego pc, kupuje konsolę na start jak nie wyda nie wiem ile w porównaniu do X-a nie ma praktycznie nic. Popatrz oczami kogoś z poza forum czyli normalnego klienta który jak napisałem nie ma w spadku po starszym bracie biblioteki po ps4, po ojcu dobrego pc i na start nie stać go aby wydać 1500 zł na 5 nowych gier.  Dla takiej osoby xsx z passem to nieporównywalnie lepszy zakup niż łyse i gołe PS5. Do tego serio ale ten cały ps5 za którego niektórzy byli wstanie zapłacić 4k i więcej jest na przeciwko konkurencji tandetnie wykonany. Nikomu kto zaczyna przygodę z konsolami i nie ma szafy gier z ps4 nie polecę długo ps5. 

ps. żebym dobrze był zrozumiany. Całe moje jęczenie nie dotyczy nas wspaniałych czytelników tego forum gdzie większość ma jednak szafę gier, do tego dobrego pc. Wtedy kupowanie x-a jest niezbyt opłacalne :-E Chciałem tylko zasygnalizować jak różna może być ocena PS5 (na dzsiaj) w zależności o sytuacji konkretnego klienta.

Gówna prawda :) atrakcyjne jest bo - "Normalny klient" to często taki który ciupie tylko w Fife, CoD itp i chce mieć nową konsolę bo - "tato kup bo chcę" , bo "będe mieć szacun na dzielni" i "kumple mają"  itd itp a Sony to Sony a Xboxa mało kto ma ;)

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc wśród znajomych którzy mają starsze dzieci jednak przeważa Xbox o dziwo, większość znajomych ma ps5.

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps5 kupili bo są fanami marki. Na dzień dzisiejszy PS5 to kpina i żart. Xbox jest lepszym wyborem pod względem ilości gier jak i technicznie. A Sony trzyma się na powierzchni tylko i wyłącznie dzięki (byłym) użytkownikom  PS4. Rozumiem że ktoś ich broni ale niestety Sony dało mocno ciała z tą konsolą, brak gier, słaba wydajność i problemy na starcie+dostępność to jakiś żart. Na razie tylko z tego jest znane PS5.

Edytowane przez kadajo
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

Film od DF zawsze na propsie... ?

Capcom ładnie sobie leci... 4:21 w tym filmiku to śmiech na sali. Naughty dog robi tysiące animacji a oni nie zrobią nawet jednej animacji jak ręka bohatera łapie ten wytrych i otwiera? Lewitujący wytrych sam otwiera skrzynkę... jak gra robiona 20 lat temu. Totalnie niszczy to immersję a mamy 2021 rok. Czyli nasz bohater to tylko lewitująca kamera....

Dobrze wypunktowali to, że w grze trwa zima i może to nie być przypadek bo to otwarte przestrzenie wymagają więcej mocy do 60fps, zwłaszcza przy 4K. Zima daje im to, że odchodzi wiele efektów do liczenia, zwłaszcza jesli chodzi o roślinność, drzewa, trawy, kwiaty. Wiatr który nimi porusza. A tak mamy łyse drzewa, brak trawy, kwiatów... wiatru praktycznie nie ma na czym generować.

To jest celowy zabieg nawiązujący do klasycznych Residentów. Nie wpadłeś na to, że w każdej kolejnej części są zachowane tego rodzaju archetypy ?

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Strilok napisał:

iUp8Vzi.jpg

 

Potestowałem już trochę konsolę i powiem że jestem bardzo zadowolony z niej. Czekam tylko na więcej fajnych gier typowo na PS5. 

To ogrania mam masę tytułów z PS4, tak że zabawa na kilkadziesiąt miesięcy. 

To była pierwsza gra (tsushima) jaką włączyłem dzisiaj po zakupie PS5 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, eagle napisał:

8pRLoSq.png

Damn, ależ z tego prosiaka bydle... Wiem, że to może być efekt perspektywy, ale XSX wygląda tu bardzo kompaktowo.
Podziwiam M$, że byli w stanie zrobić konsolę mniejszą, wydajniejszą i do tego cichszą od Sony. 

Nie dziwię się, że kolega wyżej musiał dostawić osobny stoliczek, żeby mieć gdzie postawić monumentalne dzieło Japończyków. ?
Odpustowy wygląd i projekt stworzony chyba pod gusta dzieci pozostawię bez szerszego komentarza. Kwestia gustu. Każdy ma swój i niech się go wstydzi bądź nie.

Doniesienia o tandetnym wykonaniu PS5 w stosunku do XSX pojawiają się już od premiery. Dotyczy to zarówno jakości zestawu sprzedażowego, użytych materiałów, jak i samych projektów konsoli. Widać, że Sony szukało oszczędności. Teraz dochodzą do tego problemy z padami.

Natomiast z tymi grami na premierę PS5 też nie przesadzajmy, bo liczenie dema technologicznego (Astro) i podrasowanej wersji produkcji z PS4 (pająk) zakrawa o skrajne fanbojstwo.

  • Thanks 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak jest zapakowany nowy prosiak? solidnie? Bo udało mi się kupić od jednego z kolegów po normalnej cenie,ale konieczna jest wysyłka , bo mieszkamy w innych miastach. Troche się boję tych przesyłek kurierskich. Jak on jest zabezpieczony w pudle, jest szansa że dojedzie calo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LJ19 napisał:

 

Nie dziwię się, że kolega wyżej musiał dostawić osobny stoliczek, żeby mieć gdzie postawić monumentalne dzieło Japończyków. ?
Odpustowy wygląd i projekt stworzony chyba pod gusta dzieci pozostawię bez szerszego komentarza. Kwestia gustu. Każdy ma swój i niech się go wstydzi bądź nie.

Dla mnie to wygląda nie jak dzieło ale dziwo jakoweś :-) taki film sf klasy b z przelomu wieków :-) Na serio to już lepiej wyglądało pierwsze PS2. Toto jest koszmarne. Najbardziej paździerzowe było dla mnie dokręcanie wstrętną śrubą tej "cudownej" podstawki. Obudowa cudownie rezonuje z szafką gdy chodzi napęd. Wtedy jest zdecydowanie głośniej niż napęd w x klocu. Wychwalany pad jest dla mnie po dłuższym graniu niewygodny. Klocowy pad nadal leży lepiej w dłoni. I jeszcze takie szwindle z brakiem darmowego update. Właśnie się przekonałem że kupiony w wersji digital Spiderman na ps4 nie będzie Spiderman remastered za free. Dla mnie to szwindel i tyle. MS daje za darmo update do gier do wersji XSX. Każdy xbox od czasów x one x to dzieło inżynierii jeżeli chodzi obudowę, chłodzenie, kulturę pracy i wygląd. Kupując jeszcze za poprzedniej generacji ps4 pro i x one x miałem to samo wrażenie obcowania z tandetą i oszczędnościami u Sony. Przy x-e był efekt wow po wyjęciu z pudełka tutaj był jedynie efekt - aj boli 

  • Haha 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, eagle napisał:

Dla mnie to wygląda nie jak dzieło ale dziwo jakoweś :-) taki film sf klasy b z przelomu wieków :-) Na serio to już lepiej wyglądało pierwsze PS2. Toto jest koszmarne. Najbardziej paździerzowe było dla mnie dokręcanie wstrętną śrubą tej "cudownej" podstawki. 

Zastosowali taki sam system jak w tanich monitorach? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LJ19 napisał:

Zastosowali taki sam system jak w tanich monitorach? :D

Pojedyncza śruba bez krzyżaka na główce tylko z pojedynczym wycięciem na główce jak za dobrych starych lat w prl. Serio mogli się postarać i zrobić podstawkę jak w one x. Szkoda że gwoździ nie dołożyli :E 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eagle napisał:

Pojedyncza śruba bez krzyżaka na główce tylko z pojedynczym wycięciem na główce jak za dobrych starych lat w prl. Serio mogli się postarać i zrobić podstawkę jak w one x. Szkoda że gwoździ nie dołożyli :E 

Jest gorzej niż myślałem. 

Liczyłem, że śruba ma wygodną, składaną "rączkę" pozwalającą na dokręcenie podstawki. xD

Powinieneś to skręcić nożem do smarowania masła, żeby w pełni poczuć ducha dawnych, młodzieńczych lat. ?

Edytowane przez LJ19
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LJ19 napisał:

Jest gorzej niż myślałem. 

Liczyłem, że śruba ma wygodną, składaną "rączkę" pozwalającą na dokręcenie podstawki. xD

Powinieneś to skręcić nożem do smarowania masła, żeby w pełni poczuć ducha dawnych, młodzieńczych lat. ?

Ja tak zrobiłem ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

A co się lepiej sprzedaje?

Poczytaj od tego miejsca w górę to sam sobie odpowiesz CO się sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To akurat wiemy. Liniowy wzrost stężenia gazów cieplarnianych powoduje wykładniczy wzrost przeciętnych temperatur a także wariancji temperatur. Termodynamika i nic poza tym. A jak rośnie wariancja temperatur to i rośnie szybkość wiatrów itd.
    • To zobacz która karta jest najchętniej kupowana i nie patrz na forum gdzie masz jednak miłośników sprzętu z zasobnym portfelem  
    • nieprawda - także, i w późniejszym okresie nawet głównie, żeby mieć rynki zbytu - np GB w 19 wieku produkowała już tyle tkanin, głównie bawełnianych, że rynek europejski i amerykański był dla nich zbyt ciasny, i głównym rynkiem zbytu stały się Indie - i w zasadzie zniszczyły głównie chałupniczy przemysł tekstylny w Indiach, za pomocą ceł, ale i samych cen, bo ręczni tkacze w Indiach nie byli w stanie konkurować z  fabrycznym przemysłem w GB - jest o tym mnóstwo materiałów, a niejaki Marks napisał np że równiny Bengalu pokryły się kośćmi zmarłych z głodu tkaczy indyjskich (o ile pamiętam w artykule z 1857) - raczej przesada, ale w zasadzie zgodne z rozwojem historycznym; dodam, że bawełna na tkaniny z GB pochodziła z USA, choć Indie same były wielkim producentem bawełny, i że Indie już wtedy liczyły ponad  200 mln ludności, gdy np USA ok 50 - więc nie rabowanie z bogactw, których Indie zresztą dużo nie miały (głównym importem z Indii do GB była herbata), było decydującym bodźcem rozwoju krajów przemysłowych, tylko pozyskiwanie dużych rynków zbytu i wykorzystywanie przewagi produkcji maszynowej nad ręczną; czyli potęgi gospodarcze dorobiły się na postępie technicznym, tzn produkcji maszynowej, nie ręcznej, a rabowanie tzw bogactw, które wtedy z reguły były produktami rolniczymi, odgrywało drugorzędną rolę; jeśli już rabowanie, to przede wszystkim niewolników z Afryki do produkcji bawełny w USA i cukru w Brazylii i na Karaibach, bo oba te produkty stały się podstawą masowej konsumpcji w Europie, która napędzała wzrost i umaszynowienie produkcji, itd
    • Właśnie jestem w tym kotle Skończę go i zapoluję na alfę. Dz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...