Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak dokladaja do konsol to na czyms musza odrabiac.

Wolałbym dopłacić te 50 zł i dostać mniej zawodny mechanizm niż wydawać po 300 zł co 417 godzin. SONY oszczędza 1$ a gracze tracą znacznie więcej. 

Na czymś muszą zarabiać i tym czymś są już gry (EX'y) po 350-380 zł 

Potwierdziło się też to o czym mówił Mestre w okolicach premiery - mechanizm stosowany przez SONY jest mniej trwały i bardziej narażony na uszkodzenia 

 

CYTAT:

"iFixit namierzył ostatecznie dokładny model joysticka. Model Alps RKJXV ThumbPointer okazał się być tańszym zamiennikiem, który dodatkowo wymaga droższych napraw. Z kolei żywotność jego potencjometrów wynosi do 2 milionów cykli. Serwis iFixit oszacował, że przekłada się to na zaledwie 209 dni grania w strzelanki po 2 godziny dziennie (4 - 7 miesięcy sporadycznego grania)". 

 

Źródło: https://www.purepc.pl/zespol-ifixit-przyjrzal-sie-problemowi-dryfrujacych-galek-kontrolera-dualsense-z-playstation-5-do-jakich-doszedl-wnioskow

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię Wam po raz kolejny, PS5 to szmelc a Wy mi dalej nie wierzycie.  :E 

 

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, zaodrze244 napisał:

Ja chcę kupić ps5, dla exow oraz dla crossow i wybierać je w zależności od tego na której konsoli dzialają lepiej. Już miałem kilkarazy kliknąć zapłać i zamów w mediamarkcie  ale póki co wady konsoli i padów mnie zniechęcają. 

Poza tym te bundle które podwyższają cenę konsoli do 3000 są dla mnie nie do przyjęcia. 

To że na ps5 najeżdżam to nie znaczy że jej niechcę kupić poprostu narazie ona nie jest tego warta.

W porównaniu do xsx to jest to totalny szajs. 

 

Nie przesadzajmy obie konsole są dobre jedna i druga ma swoje plusy i minusy. XBOX też nie jest idealny. Obejrzyj sobie materiał od Mestre on też ma PS5 i Series X

 

8 minut temu, zaodrze244 napisał:

Mówię Wam po raz kolejny, PS5 to szmelc a Wy mi dalej nie wierzycie.  :E 

 

Jak wyżej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

Trzeba czekać na PRO kontrolery dla PS5 tak jak zrobili to z padami do PS4

 

 

Miałem tego pada od Razera (druga rewizja, po kablu stety/niestety), świetny sprzęt. Oby jak najszybciej wydali coś podobnego do PS5, bo DS trochę za mały i delikatny na moje ręce ;) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kaczkofan napisał:

Miałem tego pada od Razera (druga rewizja, po kablu stety/niestety), świetny sprzęt. Oby jak najszybciej wydali coś podobnego do PS5, bo DS trochę za mały i delikatny na moje ręce ;) 

Wiesz co dobre?Jak będzie do PS5 to też sobie kupię takiego PRO pada ?

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie boje o pada, konsole mam z amazona wiec jak cos padnie oni wymieniaja pada za darmo jezeli nie chcesz na naprawe wysylac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ODIN85 napisał:

Tam też masz 6 m gwarancji.

Nie, amazon daje rok i nie robia zadnego problemu z wymiana. Mi o dziwo zwrocili kase za to ze kupilem drugiego pada jak mi ten z zestawu konsoli sie popsul, nawet sie o to nie prosilem tylko pytalem czy mam z nimi na naprawe wysylac czy do sony....

A pada wadliwego nie chcieli spowrotem wogole, wiec pojechal do sony bezposrednio na naprawe:)

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

To na 5 lat grania w moim przypadku:thumbup:

Czyli ponad 13 minut grania codziennie przez 5 lat. 

Obyś tylko za szybko tych exclusivow PS5 nie przeszedł, bo ci się skończą gry do ogrywania na PS5. A 13 minut na dzień to wiesz.... nie dziwię się ze się nie widzi problemów z PS5 - ledwo włączysz, to już musisz wyłączać :E wiatrak się jeszcze dobrze nie rozkręci, a ty już musisz wyłączać konsole, bo skróci ci się limit 5 lat na pada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ODIN85 napisał:

4 exy w roku to 80h grania.

Jak oddzielnie kupisz masz rok.

Na caly zestaw z konsola amazon powiedzial mi ze mam 2 lata. A osobno rok. Chyba ze osoba z chatu sie mylila. W kazdym badz razie w Amazonie sa zawsze bardzo pomocni w strone klienta, nigdy nie mialem problemu z gwarancjami, zwrotami itd.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

4 exy w roku to 80h grania.

Jak oddzielnie kupisz masz rok.

1 gra 20 godzinna na kwartał (3 miesiące). Te PS5 za 5 lat możesz sprzedać jak nowy polonez z przebiegiem 210KM w 2026r. :E

Edytowane przez kanon7
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, kanon7 napisał:

1 gra 20 godzinna na kwartał (3 miesiące). Te PS5 za 5 lat możesz sprzedać jak nowy polonez z przebiegiem 210KM w 2026r. :E

Ja tak gram na PS4 ;) Ghost of Tsushima zacząłem początkiem grudnia i jeszcze mi trochę zostało.

Edytowane przez bleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, azgan napisał:

Pad PS5 ma poważny problem - DualSense może paść po 417 godzinach

Przypomnę, że za czasów X360 i Nintendo 64 też nie było różowo. Mam 5 na 5 pływających padów do X360, zwykle wytrzymywały rzędu 750h grania, odechciało mi się kupować nowe, łatwiej się przyzwyczaić - trzeba pamiętać, że to zależy od gry i martwej strefy. Np. na PS2 Medal of Honor często pływał, a inne gry nie. Na Nintendo 64 to była makabra i większość miała gałki wygięte na bok (nie przypominam sobie pozwów, oby z PS5 się udało).

2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Jak dokladaja do konsol to na czyms musza odrabiac.

Jeśli złodziej ukradnie ci banknot 200 zł to nie jest wielki problem dla gospodarki, gorzej gdy stracisz 20000 zł, a on sprzeda na złom za 200. Tu w cenie pada jest masa pośredników, to nie jest 300 zł zysku, ty tracisz 300, a Sony nie wiem czy zyskuje 100. Nie ma to znaczenia - rękojmia jest 2 lata i oszuści z Sony muszą się do tego stosować (a nie zrzucać na sklepy). Ale oni liczą na casuali jak ODIN, bo rzeczywiście takie casuale to pewnie ze 2/3 graczy (tak jak X360 o awaryjności ponad 99%, oficjalnie miał 30% - dzięki casualom)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bleidd napisał:

No ja też mam drugi pad, kupiony w 2018 na BF i działa do tej pory dobrze (chociaz ja gram mało więc pewnie nawet tych 400h jeszcze nie ma), a drugi kupiony później pływa. Także to loteria a sądząc po ilości zgłoszeń w internecie nie jest to przypadek marginalny, a dodatkowo biorąc pod uwagę ze gwarancja to całe 6msc to już w ogóle jest żal.

gdzie tego drugiego pada kupiłeś? bo sporo tych pływających egzemplarzy, to "oryginały" za 30 dolarów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Nie przesadzajmy obie konsole są dobre jedna i druga ma swoje plusy i minusy. XBOX też nie jest idealny. Obejrzyj sobie materiał od Mestre on też ma PS5 i Series X

 

Jak wyżej ?

W 4 literach mam te youtuberowe wyrocznie które wiecznie tutaj wrzucasz. Liczą się fakty, a są takie że ps5 pojechało po całości z jakością produktu i potwierdzają to wszyscy którzy z tym dziadostwem mieli styczność. 

Jakoś w moim XSX nie pałuje wentylator, nie wyją cewki na cały regulator a pad działa bez zarzutu. To że nie odpowiada mi jego chropowatość to jest tylko moje odczucie subiektywne nie wpływające na ogólną jakość wykonania. 

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Ulotkę poczytaj?

 

Ojj Odin, czytaj sobie dalej ulotki, tam moze byc nawet napisane ze nie masz gwarancji na niego a i tak nie ma to znaczenia wzgledem sklepu.

Amazon daje 1 rok na pada kupionego osobno i 2 lata na konsole z padem. Wymiana lub zwrot pieniedzy. Oczywiscie nie wiem jak to sie ma do sklepow w pl, moze byc tak samo a moze byc innaczej.

I wiem z doswiadczenia ze problemow nie robia jak cos sie zepsuje :)

8 minut temu, zaodrze244 napisał:

wszyscy którzy z tym dziadostwem mieli styczność

Ja nie, i paru innych na tym forum tez pewnie nie wiec teoria legla w gruzach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Sheeneek napisał:

Ja nie, i paru innych na tym forum tez pewnie nie wiec teoria legla w gruzach :)

U mnie też wentyl jest cichy i padzik jeszcze działa (mam go od premiery) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

U mnie też wentyl jest cichy i padzik jeszcze działa (mam go od premiery) ?

U mnie to samo. Do jakości wykonania mojej sztuki nie ma zastrzeżeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

U mnie też wentyl jest cichy i padzik jeszcze działa (mam go od premiery) ?

 

1 minutę temu, Camil666 napisał:

U mnie to samo. Do jakości wykonania mojej sztuki nie ma zastrzeżeń. 

U mnie problemy byly, ale to nie znaczy odrazu ze mysle ze to dziadostwo i po calosci jakosc jest zla. Pod wieloma wzgledami uwazam ze jest swietna, nawet nieszczesny pad mimo ze sie psuje ma haptyke i adaptacyjne trigerry co mi bardzo sie podoba w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, zaodrze244 napisał:

W 4 literach mam te youtuberowe wyrocznie które wiecznie tutaj wrzucasz. Liczą się fakty, a są takie że ps5 pojechało po całości z jakością produktu i potwierdzają to wszyscy którzy z tym dziadostwem mieli styczność. 

Jakoś w moim XSX nie pałuje wentylator, nie wyją cewki na cały regulator a pad działa bez zarzutu. To że nie odpowiada mi jego chropowatość to jest tylko moje odczucie subiektywne nie wpływające na ogólną jakość wykonania. 

 

Nawet nie obejrzałeś a już zaczynasz się ciskać. Facet też mówi na tym filmiku że XSX jest lepsze od PS5 (czyli potwierdza to nadczym TY się tak produkujesz) ale zwraca też uwagę na to że w konsoli Microsoftu też nie wszystko jest idealnie i jest to przecież prawda (wiem bo też mam obie i widzę jak to wygląda). Jakość wykonania lepsza ale Win10 lubi wariować czyli soft zawodzi np. Quick Resume nie zawsze działa lub potrafi wywalić do "pulpitu".

3 minuty temu, Sheeneek napisał:

 

U mnie problemy byly, ale to nie znaczy odrazu ze mysle ze to dziadostwo i po calosci jakosc jest zla. Pod wieloma wzgledami uwazam ze jest swietna, nawet nieszczesny pad mimo ze sie psuje ma haptyke i adaptacyjne trigerry co mi bardzo sie podoba w grach.

Na pewno jest lepiej niż było na premierę PS4 w kwestii samej konsoli bo przecież z padami DualShock 4 też były cyrki tylko mało kto już o tym pamięta 

Pierwsze z brzegu...?

Problemy z jakością wykonania DualShocka 4 https://www.ppe.pl/news/26540/problemy-z-jakoscia-wykonania-dualshocka-4.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, bartosz302 napisał:

gdzie tego drugiego pada kupiłeś? bo sporo tych pływających egzemplarzy, to "oryginały" za 30 dolarów?

RTV Euro AGD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, bleidd napisał:

RTV Euro AGD

Też się zastanawiam czy nie kupić czegoś na zapas wiedząc jakie problemy mogą być z DualSense

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bartosz302 napisał:

gdzie tego drugiego pada kupiłeś? bo sporo tych pływających egzemplarzy, to "oryginały" za 30 dolarów?

Tego się obawiam że kupię jakieś zwroty a SONY tak pakuje oszczędnie te pady że łatwo się nadziać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Głupota. Ja biorę dopiero v2.

A jak nagle padnie to co zrobisz? Odstawisz nowego EX'a i poczekasz aż wróci z naprawy :E? Co zrobisz jak upłynie 6 miesięcy? Zostały Ci jeszcze 3 na pada tak jak mi. Też bym wolał kupić już V2 albo jakiegoś PRO (ELITE).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...