Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

50 minut temu, lycone napisał:

Sprzedałem PS5 po ograniu Spidermana. Dostałem 2400 zł za używkę w 30 minut po wystawieniu. Stwierdziłem, że po co ma się kurzyć. Kupię za rok jak wyjdzie chociaż jedna gra, która mnie interesuje. Trzymałem ją dla Kena, ale przesunięcie premiery zadecydowało. 

Kena: Bridge of Spirits będzie do ogrania też na PC jak i PS4 ;)

25 minut temu, dawidoxx napisał:

Zastanawiam sie czy wziać teraz ps5.. moge kupić od ręki w przeliczeniu na złotówki za jakieś 2500, ale jak patrze na gry a włąsciwie na ich brak to mi sie odechciewa nowej konsoli.  

Mam ps4 pro i ograłem wszystkie exy łacznie z ostatnim spidermanem.. w ogole wychodzi coś sensownego z gier do wakacji oprócz ratchet'a i returnal?

Jeśli chodzi o exy, to nic mi do głowy nie przychodzi.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, dawidoxx napisał:

Zastanawiam sie czy wziać teraz ps5.. moge kupić od ręki w przeliczeniu na złotówki za jakieś 2500, ale jak patrze na gry a włąsciwie na ich brak to mi sie odechciewa nowej konsoli.  

Mam ps4 pro i ograłem wszystkie exy łacznie z ostatnim spidermanem.. w ogole wychodzi coś sensownego z gier do wakacji oprócz ratchet'a i returnal?

Po pierwsze ja czekam aż będą konsole w zestawie z grami za darmo a nie że muszę dopłacić za te padła co teraz dodają w tych pseudo bundlach. Po drugie zamierzam poczekać na nowszą rewizję konsoli bez wyjącego wentylatora (pierwsze ps4 pro też miało wyjący wentyl, w następnych rewizjach to poprawili), bez problemów z dodatkowym dyskiem ssd i co najważniejsze z poprawionymi padami. 

Wtedy może doczekam się również gier które będzie warto ograć. Póki co to nic na ten rok sensownego nie zapowiedzieli same indyki i tym podobne padła.

 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Kszyrztow napisał:

Kena: Bridge of Spirits będzie do ogrania też na PC jak i PS4 ;)

Jeśli chodzi o exy, to nic mi do głowy nie przychodzi.

Nie mam PC do grania, a PS4 sprzedałem. Jak gra w ogóle wyjdzie w tym roku i będzie dobra to kupię ponownie PS5. Do tego czasu bym jej nie odpalił ani razu. Kupiłem tak naprawdę tylko dla Pająka. 

31 minut temu, zaodrze244 napisał:

Po pierwsze ja czekam aż będą konsole w zestawie z grami za darmo a nie że muszę dopłacić za te padła co teraz dodają w tych pseudo bundlach. Po drugie zamierzam poczekać na nowszą rewizję konsoli bez wyjącego wentylatora (pierwsze ps4 pro też miało wyjący wentyl, w następnych rewizjach to poprawili), bez problemów z dodatkowym dyskiem ssd i co najważniejsze z poprawionymi padami. 

Wtedy może doczekam się również gier które będzie warto ograć. Póki co to nic na ten rok sensownego nie zapowiedzieli same indyki i tym podobne padła.

 

Są 2 wersje z 3, które nie mają wyjącego wentylatora ;) Do reszty trudno się nie zgodzić. Sam kupię ponowie pewnie za rok dopiero. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Elvis79 napisał:

GejPassa można nabić sobie na max 3lata, a w przypadku ps+ jest jakiś limit?

A nie wiem czy jest, kiedys mialem 2-3 lata w przod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mxv1 napisał:

No ładnie. To ja myślałem, że to cena za jakiś duży zestaw, których teraz pełno, a to sama konsola :lol2: Te sklepy to już nieźle odleciały.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, martingg napisał:

Bardziej mnie martwi

Kupili 7 osób

Martwi że Polacy rodacy się wzbogacili i ich stać? O Ty nosaczu sundajski! Somsiad kupił za 4k, bo może a tego to już martwi, ehh, nic się nie zmieniło :E.

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Gonzo3211 napisał:

Martwi że Polacy rodacy się wzbogacili i ich stać? O Ty nosaczu sundajski! Somsiad kupił za 4k, bo może a tego to już martwi, ehh, nic się nie zmieniło :E.

Martwi proceder skalpowania, bo nie mozna sobie normalnie na relaksie kupic tylko trzeba polowac.

PS5 da sie jeszcze zlapac, ale wez cholera upoluj RTX3080 to juz ciezko bez placenie januszowego. Ja juz 4ty miesiac na rtx poluje?

I niestety kazda sztuka kupiona od skalpera tylko sprzyja takim praktykom☹

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawdzilem starego pada jak dziala z ps5 i dziala dobrze, ale zauwazylem ze na call of duty world war 2 w niektorych momentach jasnosc spada za bardzo wzgledem tego co bylo na ps4. Dynamiczne spadki jasnosci byly i na ps4, ale tutaj w niektorych momentach sa za duze wedlug mnie. Np. 3 etap (ten z pociagiem) w domkach. Moze to moje urojenie, ale jak u was jest, zauwazyliscie zeby gry byly czasem ciemniejsze niz powinny byc na ps5? Wszystko mam to samo kabel, monitor, ustawienia, jest tez pelen zakres barw wlaczony, podobnie jak na ps4... Na ps4 jasnosc i kontrast byly wrecz idealne dla mnie, nigdy nic nie musialem zmieniac, wolalbym aby nadal tak bylo.

 

Druga sprawa, to choc ps5 stoi na regaliku pulke wyzej niz ps4, to obsluguje gorzej wi fi od ps4 - srednio jest 65%  szybkosci jaka byla na ps4.To moj egzemplarz ps5 jest gorszy czy wszystkie sa takie- tzn gorsze niz w ps4 pro.???

Edytowane przez karij
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, karij napisał:

Dobra, sprawdzilem starego pada jak dziala z ps5 i dziala dobrze, ale zauwazylem ze na call of duty world war 2 w niektorych momentach jasnosc spada za bardzo wzgledem tego co bylo na ps4. Dynamiczne spadki jasnosci byly i na ps4, ale tutaj w niektorych momentach sa za duze wedlug mnie. Np. 3 etap (ten z pociagiem) w domkach. Moze to moje urojenie, ale jak u was jest, zauwazyliscie zeby gry byly czasem ciemniejsze niz powinny byc na ps5? Wszystko mam to samo kabel, monitor, ustawienia, jest tez pelen zakres barw wlaczony, podobnie jak na ps4... Na ps4 jasnosc i kontrast byly wrecz idealne dla mnie, nigdy nic nie musialem zmieniac, wolalbym aby nadal tak bylo.

 

Druga sprawa, to choc ps5 stoi na regaliku pulke wyzej niz ps4, to obsluguje gorzej wi fi od ps4 - srednio jest 65%  szybkosci jaka byla na ps4.To moj egzemplarz ps5 jest gorszy czy wszystkie sa takie- tzn gorsze niz w ps4 pro.???

U mnie wręcz odwrotnie, po wifi ps5 leci jak rakieta, szybciej niż na prosiaku i na XSX którego podłączyłem po kablu żeby jako tako zasysało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, karij napisał:

Dobra, sprawdzilem starego pada jak dziala z ps5 i dziala dobrze, ale zauwazylem ze na call of duty world war 2 w niektorych momentach jasnosc spada za bardzo wzgledem tego co bylo na ps4. Dynamiczne spadki jasnosci byly i na ps4, ale tutaj w niektorych momentach sa za duze wedlug mnie. Np. 3 etap (ten z pociagiem) w domkach. Moze to moje urojenie, ale jak u was jest, zauwazyliscie zeby gry byly czasem ciemniejsze niz powinny byc na ps5? Wszystko mam to samo kabel, monitor, ustawienia, jest tez pelen zakres barw wlaczony, podobnie jak na ps4... Na ps4 jasnosc i kontrast byly wrecz idealne dla mnie, nigdy nic nie musialem zmieniac, wolalbym aby nadal tak bylo.

 

Druga sprawa, to choc ps5 stoi na regaliku pulke wyzej niz ps4, to obsluguje gorzej wi fi od ps4 - srednio jest 65%  szybkosci jaka byla na ps4.To moj egzemplarz ps5 jest gorszy czy wszystkie sa takie- tzn gorsze niz w ps4 pro.???

Sprobuj wymusic 5ghz wifi czy pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Sheeneek napisał:

Sprobuj wymusic 5ghz wifi czy pomoze.

Juz uzywam 5ghz i jest o wiele lepiej niz na 2,4 ghz, ale i tak na ps4 bylo szybciej. Tzn na ps4 5ghz od 10 mega do 20 megabajtow na sekunde (max szybkosc lacza). Na ps5 na 5ghz jest srednio 10 ze skokami od 2 do 14 mega na sekunde.

Na wi fi 2,4ghz zaleznosc byla podobna , tyle ze predkosci o wiele mniejsze.

Co ciekawe sila sygnalu wedlug konsol jest w zasadzie identyczna okolo 66%.

To bedzie jakies uszkodzenie, czy po prostu tak ma byc? Albo moze , nie wiem, to minimalne przesuniecie konsoli tak wplywa na wydajnosc?

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps5 ma wifi6 a ps4 wifi4, roznica powinna byc spora na korzysc ps5. Kwestia tego co wspiera twoj router i jak jest ustawiony.

Co do polozenia to teoretycznie moze miec roznice, ale jezeli jest tak jak mowisz ze sa zaraz obok i nic im nie blokuje sygnalu to raczej nie powinno byc. Sprawdz zmieniajac polozenie ale to faktycznie dziwne jest.

Sam wifi nie uzywam do konsoli to ciezko mi powiedziec, jak bede mial chwile to moze sprawdze co i jak, yyle ze u mnie router jest 2m od konsoli i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Sheeneek napisał:

i nic im nie blokuje sygnalu to raczej nie powinno byc

No blokowac blokuje sciana zbrojona.

A ze wzgledu na rozmiar ps5 nie mam jak zamienic konsol miejscami. Moglbym co nawyzej przesunac ps5 troche w lewo, albo je obrocic....

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, karij napisał:

No blokowac blokuje sciana zbrojona.

A ze wzgledu na rozmiar ps5 nie mam jak zamienic konsol miejscami. Moglbym co nawyzej przesunac ps5 troche w lewo, albo je 

No to masz to co jest najgorsze dla wifi, szczegolnie jak zbrojona siatka. Niestety fizyki nie przeskoczysz.

Nie masz mozliwosci kabla sobie puscic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Sheeneek napisał:

Niestety fizyki nie przeskoczysz

Ale jak juz napisalem, ps4 pro i ps5 sa obok siebie i jest znaczna roznica w szybkosci (na ps4 szybkosc jest oki pomimo sciany zbrojonej). To mnie dziwi, a calkowicie zadowalajaca byla by predkosc z ps4. Kabel moge puscic , ale wolalbym poki co go nie uzywac bo do niego jest podpiety komputer i musialbym ciagle wpinac i wypinac.

Edytowane przez karij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wi fi to zawsze się na PS wlekło na maxa, dlatego ja mam obydwie konsole podłączone kablem, i na obydwu leci praktycznie full mojego 1 gbit łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, karij napisał:

Ale jak juz napisalem, ps4 pro i ps5 sa obok siebie i jest znaczna roznica w szybkosci (na ps4 szybkosc jest oki pomimo sciany zbrojonej). To mnie dziwi, a calkowicie zadowalajaca byla by predkosc z ps4. Kabel moge puscic , ale wolalbym poki co go nie uzywac bo do niego jest podpiety komputer i musialbym ciagle wpinac i wypinac.

Jak masz router tylko z jednym portem zmien router lub wez jakis tani switch, naprawde warto jezeli lacze masz dosc szybkie a to nie drogie sprawy.

Rozne moga byc przyczyny, nawet tak prozaiczne jak ulozenie anteny itp, zawsze mozesz poeksperymentowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gonzo3211 napisał:

Martwi że Polacy rodacy się wzbogacili i ich stać? O Ty nosaczu sundajski! Somsiad kupił za 4k, bo może a tego to już martwi, ehh, nic się nie zmieniło :E.

Polecam purepc i sekcję komentarzy (praktycznie każda recenzja/news o procesorach czy kartach graficznych), lepsze od kabaretu :E 

1237539_print-trimmed-1.png?resize=max_s

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, voltq napisał:

 

 

Refren polecam :D

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, karij napisał:

Ale jak juz napisalem, ps4 pro i ps5 sa obok siebie i jest znaczna roznica w szybkosci (na ps4 szybkosc jest oki pomimo sciany zbrojonej). To mnie dziwi, a calkowicie zadowalajaca byla by predkosc z ps4. Kabel moge puscic , ale wolalbym poki co go nie uzywac bo do niego jest podpiety komputer i musialbym ciagle wpinac i wypinac.

Daj Switch przed PC za 100 zł i podpinasz normalnie konsolę i PC razem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, mxv1 napisał:

Już 9 osób kupiło za tyle ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Skąd wiesz, że za tyle? Przecież to 90 dni. Np. pewien model RTX 3070 kupiło 486 osób (za "6489" zł - raczej za wszystkie ceny w 90 dni).

2. Skąd oni mają te konsole? Jedynym dostawcą jest SONY! Nie kupią tego od Januszów, bo muszą mieć na wszystko faktury Vat itp. W dodatku dają gwarancję producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...