Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, lukadd napisał:

Tak, ale nie ma róży bez kolców. Jak będziesz chciał grać z wszystkimi next genowymi graficznymi bajerami to i tak w takim Ratchet czy Horizon pozostaje ci tryb 30fps, a tryb 60fps będzie już pocięty graficznie i z rozdzielczości.

Tego to akurat nie wiemy jak będzie to wyglądać w Raczecie bo Spider-Man do 60k/s ma wył. tylko odbicia RT lub jest jeszcze ostatnio dodany pośredni tryb 60k/s z gorszym RT. Na PC też jak się gra to często żeby było więcej klateczek przycina się jakieś ustawienia np. cienie ect. No i Raczet to nie jest cross-gen tylko już tytuł pisany natywnie na next-geny. Na bank Horizon Forbidden West będzie też wyglądać i działać lepiej niż na PS4PRO.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co i dokładnie będzie pocięte to się okaże.

PC tu nic nie ma do tego bo sam decydujesz co zostawiasz, czy chcesz grać z mydlącymi aberacjiami, blurem tak samo z płynnością i rozdzielczością i doborem detali jeśli chcesz osiągnąć większą płynność i grać np. w tych 80fps+. Sam decydujesz.

Tutaj na konsolach twórcy decydują za ciebie co zaoferują poszczególne tryby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, lukadd napisał:

 

Czyli z tego wynika, że teraz na PC będziemy dostawać wszystkie gry z PS. Kwestia czasu po jakim pojawią się na PC od premiery konsolowej. Ale jak Sony poczuło już hajs z rynku PC to pewnie ten czas dla nowych gier będzie skracany.

Zobaczymy co z tego będzie, jak faktycznie te gry by wychodziły tak np. do ~roku od premiery na PS, to dla mnie dla tych ~5 interesujących mnie exów co wyjdą w ciągu następnych ~6 lat zakup PS5 mija się z celem, można poczekać i ograć na PC.

A PS4 pro pozostanie wiecznie żywe jako awaryjna zabawka, tylko trzeba by do niego wrzucić SSD, aby nie zamulało :E

Tak wynika z tego że gry z PlayStation 5 będę też trafiać na PC ale z opóźnieniem nie wiemy jeszcze jak dużym czy to będzie rok, dwa czy więcej ale będą się pojawiać. Idą podobną drogą co Microsoft a ekskluzywność zostanie konsolowa. I oczywiście jak ktoś lubi czekać a tutaj sporo ludzi na forum nie lubi czekać i wolą ogrywać w dniu premiery jak emocje są największe i dyskusja często burzliwa.

EDIT:

Szef PlayStation Studios: więcej gier na PC, ale nie kosztem konsol

32 minuty temu, lukadd napisał:

No co i dokładnie będzie pocięte to się okaże.

PC tu nic nie ma do tego bo sam decydujesz co zostawiasz, czy chcesz grać z mydlącymi aberacjiami, blurem tak samo z płynnością i rozdzielczością i doborem detali jeśli chcesz osiągnąć większą płynność i grać np. w tych 80fps+. Sam decydujesz.

Tutaj na konsolach twórcy decydują za ciebie co zaoferują poszczególne tryby.

Z tymi aberacjami, ziarnem ect. to praktycznie większość tytułów jakie teraz odpalam na konsoli ma możliwość wył. takich filtrów a nawet tytuły które były już wcześniej wydane dostają łatki, z resztą mogę się zgodzić.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Tak, ale nie ma róży bez kolców. Jak będziesz chciał grać z wszystkimi next genowymi graficznymi bajerami to i tak w takim Ratchet czy Horizon pozostaje ci tryb 30fps, a tryb 60fps będzie już pocięty graficznie i z rozdzielczości.

Ja odnosilem sie co do tego czy warto przesiadac sie z PS4pro na PS5 w swietle tego ze gry beda dalej wspierane przez kolejne 2 lata na old gen. I moim zdaniem zdecydowanie warto bo roznica jest spora.

A to ze ps5 nie ma i nie bedzie mialo 60fps i 4k we wszystkich grach to normalne, nikt zorientowany cudow nie oczekuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

 Spider-Man do 60k/s ma wył. tylko odbicia RT 

Spiderman w trybie 60 klatek nie ma obciętych tylko odbić.. przecież wiadać ze cienie z automatu lecą w dół, zasieg rysowania oraz jakosć niektórych tekstur.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

Tylko Pcmr z laba to przeszkadza?

Mam wrażenie że ludzie z tego forum już od dawna nie cieszą się grami tylko patrzą na tego typu pierdoły które całej reszcie nie przeszkadzają?

Czy ktoś powiedział że gorsze cienie, oswietlenie przeszkadza w rozgrywce?  napisałem o róznicach które są widoczne, a nie o tym że nie da rady przez to grać.. czytaj czasem dokładniej :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w borderlands 3 czy dirt5 praktycznie nie widzę różnic między trybami jakość a 60fps, nawet jak na jakimś statycznym screenie przy przełączaniu coś tam zauważam to podczas rozgrywki po minucie już się o tym zspomina

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dawidoxx napisał:

Spiderman w trybie 60 klatek nie ma obciętych tylko odbić.. przecież wiadać ze cienie z automatu lecą w dół, zasieg rysowania oraz jakosć niektórych tekstur.. 

Ja w tym trybie nie grałem bo jak przechodziłem na premierę to były tylko 2 albo 30fps i RT albo 60 bez RT. Zaczynałem z 30 + RT a później przestawiłem na 60 bez RT. Ten 3 pośredni tryb to dodali jak już miałem pająka ogranego więc bardzo możliwe że jest tak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Ja w tym trybie nie grałem bo jak przechodziłem na premierę to były tylko 2 albo 30fps i RT albo 60 bez RT. Zaczynałem z 30 + RT a później przestawiłem na 60 bez RT. Ten 3 pośredni tryb to dodali jak już miałem pająka ogranego więc bardzo możliwe że jest tak jak mówisz.

W ruchu i tak tych różnic nie widać.. Dopiero w statycznym obrazie tak jak już ktoś pisał wyżej :)

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kochan4 napisał:

Ja w borderlands 3 czy dirt5 praktycznie nie widzę różnic między trybami jakość a 60fps, nawet jak na jakimś statycznym screenie przy przełączaniu coś tam zauważam to podczas rozgrywki po minucie już się o tym zspomina

To Borderlands 3 działa w 60k/s na PS5? A podobno ta gra miała takie kosmiczne wymagania i była skopana optymalizacja. Połatali już to czy wyszła jakaś wersja dla Next-Genów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na premierę to słabo działało, gra miała masę bugów, gliczy i problemy z optymalizacją. Teraz śmiga jak głupia.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest osobna wersja na ps5, na początku mi wersję ps4 wrzucił bo mam dysk zewn i tak ustawione, ale w menu do wyboru było wersję ps5 zainstalować (dualsense, tryby graficzne itp) 

A gra śmiga fajnie, przy moim obecnym konfigu pc to se mogę pomarzyć o takiej rozgrywce

Edytowane przez kochan4
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Paw79 napisał:

Takie tam...

WHv0_JnxqMI.png

:-P

Na siłę wprowadzają różnorodność zamiast skupić się na jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co maja napisać?  przeciez do takiego pesa 2021-2030 nie trzeba nawet nowej generacji :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobią widok z pierwszej osoby i trawę jak w Crysis 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dawidoxx napisał:

No a co maja napisać?  przeciez do takiego pesa 2021-2030 nie trzeba nawet nowej generacji :E 

Bez przesady ja fanem gier sportowych nie jestem ale widzę różnicę w grafice i jednak progres jest widoczny. Ostatnio to nawet taka FIFA wyglądała lepiej na konsolach niż PC ?

FIFA 21 już za kilka dni trafi na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Będzie prezentowała się tam najlepiej, co nie do końca odpowiada graczom korzystającym z PC.

Takie NBA 2K też wyraźnie ładniejsze na nowym sprzęcie 

to pewnie i nowe PES wyładnieje na Next-Genach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PES22 ma mieć nowy engine-silnik, sam czekam na to co pokażą. Oby na PC wyglądała również świetnie co to "Zachwalanie się PS5". Bo gierka jest spoko, z modami na PC jest dużo lepsza niż Fifa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zapomnialem zaczyna się.. lepiej jak na PC :E :rotfl: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Akurat w grach sportowych to się zdarza.

To chyba jedynie przez lenistwo twórców, którzy spieprzyli portowanie na PC.. inaczej nie widzę dlaczego niby na takim sredniaku jak ps5 grafika ma być lepsza 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem Fifa 21 dostała patcha pod next geny, a wersja PC jest "gorsza". Kiedyś Fifa 2010 na konsoli wyglądała dużo lepiej niż na PC, chyba od 2011 to się zmieniło i ten sam silnik zawitał na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Reddzik napisał:

Z tego co słyszałem Fifa 21 dostała patcha pod next geny, a wersja PC jest "gorsza". Kiedyś Fifa 2010 na konsoli wyglądała dużo lepiej niż na PC, chyba od 2011 to się zmieniło i ten sam silnik zawitał na PC.

Lenistwo nic wiecej ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dawidoxx napisał:

To chyba jedynie przez lenistwo twórców, którzy spieprzyli portowanie na PC.. inaczej nie widzę dlaczego niby na takim sredniaku jak ps5 grafika ma być lepsza 

Gry sportowe są raczej bardziej popularne i lepiej się sprzedają na konsolach może stąd takie podejście. Nie mój gatunek gier ale jak już wspomniałem widzę progres i jestem skłonny uwierzyć w to że nowy PES będzie wyglądać dużo lepiej na PS5 idąc w stronę fotorealizmu niż wersja na PS4.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...