Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież to jakieś pseudo 3d, tu nawet jakby się postarali to i na ps4 by wyglądała kozacko

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Gry sportowe są raczej bardziej popularne i lepiej się sprzedają na konsolach może stąd takie podejście. Nie mój gatunek gier ale jak już wspomniałem widzę progres i jestem skłonny uwierzyć w to że nowy PES będzie wyglądać dużo lepiej na PS5 idąc w stronę fotorealizmu niż wersja na PS4.

No tak.. głownie wszystkie sportówki robią na konsole.. na szczescie nie jest to tez mój gatunek i kompletnie mi to rybka :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersje na konsole/telefony generują znacznie większe zyski niż na pc... do tego granie online w takiego pes-a na pc to strata czasu - większość ludzi oszukuje (ddos, lagerzy albo trik z podmianą wzrostu swoich graczy)

Edytowane przez bartosz302

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, azgan napisał:

Gry sportowe są raczej bardziej popularne i lepiej się sprzedają na konsolach może stąd takie podejście. Nie mój gatunek gier ale jak już wspomniałem widzę progres i jestem skłonny uwierzyć w to że nowy PES będzie wyglądać dużo lepiej na PS5 idąc w stronę fotorealizmu niż wersja na PS4.

Zresztą można zobaczyć wersję Fifa 19 na PS3 a PS4, jest różnica.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dawidoxx napisał:

No tak.. głownie wszystkie sportówki robią na konsole.. na szczescie nie jest to tez mój gatunek i kompletnie mi to rybka :D 

Siadasz przy piwku ze znajomymi to gdzie odpalasz meczyk w salonie na TV czy przed monitorem ??

W sumie to zobacz sobie jak dobrze wygląda np. takie UFC4 na PS4 

Jakość gier sportowych (jak ktoś oczywiście je lubi) będzie na bank ciągnięta do góry przez Next-Geny 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam UFC na ps4 szału na mnie nie zrobiło :E 

Grafika moze jest spoko, ale animacje - ciosy to nadal wszystko jest drętwe.. to samo jest w FIFIE, NBA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dawidoxx napisał:

Mam UFC na ps4 szału na mnie nie zrobiło :E 

Grafika moze jest spoko, ale animacje - ciosy to nadal wszystko jest drętwe.. to samo jest w FIFIE, NBA

I tu pewnie powinna nastąpić spora poprawa czyli właśnie te animacje, jeszcze lepsza fizyka ect. bo graficznie to już na starej generacji potrafi wyglądać spoko.

Dla maniaków gier sportowych na pewno będzie to atrakcyjne.

 

17 minut temu, kochan4 napisał:

Przecież to jakieś pseudo 3d, tu nawet jakby się postarali to i na ps4 by wyglądała kozacko

 

 

22 minuty temu, Reddzik napisał:

Zresztą można zobaczyć wersję Fifa 19 na PS3 a PS4, jest różnica.

I tutaj pewnie też tak będzie 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się póki co jednak wstrzymałem z zakupem. Lecą sobie w ciula i to ostro. Praktycznie wszystko będzie ciągle na Ps4. Dostępność konsoli żenująca, top gier brak, a w przyszłym roku pewnie już rzucą na rynek slimkę. Krótkie czasy ładowania? A co, śpieszy mi się gdzieś? ? Cała ta generacja w obu obozach jakaś taka gówniana, totalne rozczarowanie. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, TmK napisał:

Ja się póki co jednak wstrzymałem z zakupem. Lecą sobie w ciula i to ostro. Praktycznie wszystko będzie ciągle na Ps4. Dostępność konsoli żenująca, top gier brak, a w przyszłym roku pewnie już rzucą na rynek slimkę. Krótkie czasy ładowania? A co, śpieszy mi się gdzieś? ?

Będą wychodziły na ps4 , pewnie, w 900p 25 kl/s i z okrojona grafika. Na pc też możesz np bf5 odpalić na 2 rdzeniowym cepie i karcie pokroju GT 730 - tylko gdzie tu przyjemność z grania ?

Wystarczy spojrzeć na CP 2077, jak do 23 klatek leci fps gęsto na ps4

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, kochan4 napisał:

Będą wychodziły na ps4 , pewnie, w 900p 25 kl/s i z okrojona grafika. Na pc też możesz np bf5 odpalić na 2 rdzeniowym cepie i karcie pokroju GT 730 - tylko gdzie tu przyjemność z grania ?

Wystarczy spojrzeć na CP 2077, jak do 23 klatek leci fps gęsto na ps4

Porównujesz multiplatformę do gierek dedykowanych na PSa. Nie będzie tak radykalnych różnic, zobaczysz. Najśmieszniejsze jest to, że XSS miał być głównym hamulcowym generacji, a tu się okazuje, że do jej połowy hamulcowym będzie.. Poprzednia generacja :E to wszystko jest niepoważne i tyle. Ja rozumiem, że nierozsądne jest od tak porzucenie bazy 120mln graczy kosztem tych kilku pojedynczych posiadaczy piątki ale to akurat jest już wina samego Sony. Jak nie potrafisz zapewnić odpowiednich nakładów, to nie robisz takiej pustej premiery konsoli. Następny temat to jawne kłamstwo jak w przypadku tego GoW, który miał być next genem, tak gadali. Teraz nagle cross. Może za 3 miesiące zapowiedzą na ps3? Gdybym kupił 5 głównie najarany przez takiego god of wara (załóżmy) to właśnie czułbym się jak oszukana pani lekkich obyczajów wyr.. wiadomo w co. 

Edytowane przez TmK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, kochan4 napisał:

Będą wychodziły na ps4 , pewnie, w 900p 25 kl/s i z okrojona grafika. Na pc też możesz np bf5 odpalić na 2 rdzeniowym cepie i karcie pokroju GT 730 - tylko gdzie tu przyjemność z grania ?

Wystarczy spojrzeć na CP 2077, jak do 23 klatek leci fps gęsto na ps4

Exy to gry od Sony. Oni raczej dbają, aby gry od nich były chociaż w okolicy dobrej optymalizacji.

Z grubsza to będzie tak. Taki Horizon na PS5 w 4k + RT i  "nextgenowe" szmery bajery w 30fps,  następnie szachownica i 60fps w przykrojonej grafice dla trybu performance.

I to ten tryb performance przełoży się na starszej generacji konsole, tylko, że nie będzie 60fps, a będzie 30fps.

I tak takie ps4 pro dostanie 30fps + szachownicę i jeszcze dodatkowo przycięte to co wymagające dla tej konsoli czyli AF, jakieś cienie, wolumetryczna mgła kapkę niżej etc. A PS4 dostanie podobnie tylko w 1080p.

W takim Horizonie co pokazali to nic, aż tak next genowego absolutnie nie ma czego nie dało by się dostosować optymalizacją detali pod PS4 pod 30fps w 1080p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TmK napisał:

Ja się póki co jednak wstrzymałem z zakupem. Lecą sobie w ciula i to ostro. Praktycznie wszystko będzie ciągle na Ps4. Dostępność konsoli żenująca, top gier brak, a w przyszłym roku pewnie już rzucą na rynek slimkę. Krótkie czasy ładowania? A co, śpieszy mi się gdzieś? ? Cała ta generacja w obu obozach jakaś taka gówniana, totalne rozczarowanie. 

A miały być takie nextgenowe gry, nie? "4k 120fps i RT" :E.

A jak na razie to się okazuję, że co najwyżej crossgeny dostajemy, a jak UBI przycisną takiego WD Legnion na PS5 okrojonym RT to zrobiło się z tego 30fps w ~1440p :E Na dobre gry wyciągające moc z nowej generacji to jeszcze poczekamy z 2lata+.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, TmK napisał:

Ja rozumiem, że nierozsądne jest od tak porzucenie bazy 120mln graczy kosztem tych kilku pojedynczych posiadaczy piątki ale to akurat jest już wina samego Sony. Jak nie potrafisz zapewnić odpowiednich nakładów, to nie robisz takiej pustej premiery konsoli. 

nawet, gdyby było miliard konsol na premierę, to nie sprzedaliby 120mln sztuk ps5

43 minuty temu, TmK napisał:

 Następny temat to jawne kłamstwo jak w przypadku tego GoW, który miał być next genem, tak gadali. 

tak jak w przypadku horizona i moralesa - na trailerach było tylko "playstation exclusive"... jedynie przy gt7 było wyraźnie zaznaczone, że "playstation 5 exclusive"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lukadd napisał:

A miały być takie nextgenowe gry, nie? "4k 120fps i RT" :E.

A jak na razie to się okazuję, że co najwyżej crossgeny dostajemy, a jak UBI przycisną takiego WD Legnion na PS5 okrojonym RT to zrobiło się z tego 30fps w ~1440p :E Na dobre gry wyciągające moc z nowej generacji to jeszcze poczekamy z 2lata+.

a to teraz nie mas 60 czy nawet 120 fps?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, bartosz302 napisał:

nawet, gdyby było miliard konsol na premierę, to nie sprzedaliby 120mln sztuk ps5

Dokładnie tak. 120mln sprzedanych ps4/pro gdzie nie było jakichś problemów z dostępnością to jakoś z 7 lat im zajęło :E

7 minut temu, Auberon napisał:

a to teraz nie mas 60 czy nawet 120 fps?!

W natywnym 4k. To na PC tak, czasami mam te 120fps w mniej wymagających grach z poprzedniej generacji jak np. FH4 :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

W natywnym 4k. To na PC tak, czasami mam te 120fps w mniej wymagających grach z poprzedniej generacji jak np. FH4 :E

po prostu ludzie się "bug" wie czego spodziewają

a dowcip polega na doskonaleniu narzędzi do modelowania 3D i grafiki 2D

co pozwala ludziom zrobić automatycznie więcej rzeczy w krótszym czasie
zamiast miesiącami dłubać przy modelu

ale jak wiadomo gracz (zwłaszcza ortodoksyjnie konsolowy) Substance'm czy ZBrush'em się nie pokala, choć być może gdzieś tam słyszał o 3D Studio albo Maya

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, lukadd napisał:

 

W natywnym 4k. To na PC tak, czasami mam te 120fps w mniej wymagających grach z poprzedniej generacji jak np. FH4 :E

W Forza Horizon 4 to chyba akurat nie problem na mocnym PC bo do 120fps to ja już miałem w tym tytule jak grałem jeszcze na PC z GTX1080Ti i jedyne co mnie tam blokowało żeby widzieć więcej klateczek na OLED'zie w 4K to porty HDMI2.0b w karcie graficznej (60Hz).

Y97Jd6N

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1080Ti miałeś ~60 jak widać na screenie. Dopiero coś pokroju 3080 wyciąga te 120fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Na 1080Ti miałeś ~60 jak widać na screenie. Dopiero coś pokroju 3080 wyciąga te 120fps.

Tak bo jest wł. V-Sync i też widać to na wykresie a ile jest bez V-Sync? Detale Ekstremalne dodam jeszcze czyli ponad ustawienia Ultra.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile bez vsync to masz w linjce GPU na twoim screenie.

66 średni, 56 minimalny i 81 maksymalny.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

A ile bez vsync to masz w linjce GPU na twoim screenie.

66 średni, 56 minimalny i 81 maksymalny.

No to O.K do 81fps ale jakbym zjechał z Ekstremalnych detali na Ultra to zapewne byłoby do tych 120 co i tak nie miało sensu bo więcej jak 60k/s i tak bym nie zobaczył ?

Zwróć też uwagę na wykresie na "Procent ograniczenia GPU" 100.0

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co piszesz lukadd to oni głupią latka obecnie do gotowych gier na ps4 wprowadzają, pisząc od podstaw na ps5, mogą sobie przycinać w dół, aby na ps4 chodziło, a nie odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

66 średni to bardzo daleka droga do średniego 120fps. Nawet na high jakbyś zjechał na 1080Ti to jeszcze była by daleka droga. Dopiero na medium przekroczyłbyś 100fps na średnim.

 

A9ObqRx.png

 

9 minut temu, kochan4 napisał:

To co piszesz lukadd to oni głupią latka obecnie do gotowych gier na ps4 wprowadzają, pisząc od podstaw na ps5, mogą sobie przycinać w dół, aby na ps4 chodziło, a nie odwrotnie

Nowy Horizon z tego co ostatnio powiedzieli twórcy był głównie pod ps4 tworzony i testowany.

Edit.
O tu masz. Ta gra w sumie jest tworzona na PS4, a na PS5 dostanie po prostu dodatki i extra bajery.

https://www.gamesradar.com/horizon-forbidden-west-has-been-mostly-developed-on-ps4-ps5-will-have-extra-details/

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kochan4 napisał:

To co piszesz lukadd to oni głupią latka obecnie do gotowych gier na ps4 wprowadzają, pisząc od podstaw na ps5, mogą sobie przycinać w dół, aby na ps4 chodziło, a nie odwrotnie

Tak to są łatki na kolanie robione to samo te porty ulepszone dla PS5 czy XSX widać że nie chcę im się przy tym gmerać żeby coś optymalizować w kodzie gry dla nowego sprzętu i puszczają to na wstecznej. W większości przypadków ściągają ograniczenie z 30 i dają możliwość grania w 60. Mało komu chcę się bawić w starych tytułach z czymś więcej a nawet w niektórych nowych grach trzeba czekać na Upgrade dla Next-Genów. Trochę inaczej sobie to wyobrażałem no ale póki co jest jak jest ?

20 minut temu, lukadd napisał:

66 średni to bardzo daleka droga do średniego 120fps. Nawet na high jakbyś zjechał na 1080Ti to jeszcze była by daleka droga. Dopiero na medium przekroczyłbyś 100fps na średnim.

 

No jest nie da się ukryć ?

20 minut temu, lukadd napisał:

Nowy Horizon z tego co ostatnio powiedzieli twórcy był głównie pod ps4 tworzony i testowany.

Zgadza się nawet dzisiaj o tym pisali ale gra ma podobno nie ograniczać wersji dla PS5 i będą dokooptowane dla niej dodatkowe bajery 

Horizon Forbidden West na PlayStation 5 obsłuży ray tracing. Technika śledzenia promieni wykorzystywana jest przez deweloperów nie tylko w grafice, ale także w fizyce i dźwięku. Nie jest jednak jasne, jakie efekty wizualne będą oparte na RT.

 

Horizon Forbidden West „nie jest w żaden sposób ograniczony” przez wydanie na PS4

Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia może tylko studzą emocje ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale to dalej gra tworzona głównie na ps4. PS5 dostanie extra bajery. Nie jest to next genowa gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...