Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Next genowy to był crysis 3, teraz to to nawet gorsze crapy 3xA wypuszczają ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

No, ale to dalej gra tworzona głównie na ps4. PS5 dostanie extra bajery. Nie jest to next genowa gra.

No nie, nie jest Next-Genowa. Z takich to będzie chyba tylko Raczet ale z drugiej strony to które gry wydawane na wszystkich platformach są Next-Genowe? Chyba nie ma jeszcze takich i raczej szybko nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kochan4 napisał:

Next genowy to był crysis 3, teraz to to nawet gorsze crapy 3xA wypuszczają ?

No, ale wiadomo o co mi chodzi, next-genowy czyli wydany tylko na PS5 i projektowany od początku na tą konsole.

Obecne gry i tak nie wycisną wszystkich soków z PS5 nawet jak będą tylko na tą konsole wydane. Na to przyjdzie poczekać jeszcze z minimum 2 lata.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kochan4 napisał:

Next genowy to był crysis 3, teraz to to nawet gorsze crapy 3xA wypuszczają ?

Chyba pierwsza część bo później to już dużo mniejsza skala była. W C3 to w zasadzie trawa tak naprawdę była czymś nowym.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę, najlepsze exy zawsze po kilku latach na konsole Sony wychodziły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kochan4 napisał:

Tu się zgodzę, najlepsze exy zawsze po kilku latach na konsole Sony wychodziły 

I teraz też tak będzie bo ani SONY ani Microsoft ani EA, UBI ect. nie zrezygnują od tak z takiej bazy graczy zwłaszcza że na świecie dalej są problemy z dostaniem nowego sprzętu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego na ps4/pro dalej da się robić gry które będą ładnie wyglądały. Będą działać w 30fps, w niższej rozdzielczości niż na ps5, ale mimo wszystko dalej mogą wystarczająco dobrze wyglądać, być grywalne i się oczywiście bardzo dobrze sprzedawać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

Do tego na ps4/pro dalej da się robić gry które będą ładnie wyglądały. Będą działać w 30fps, w niższej rozdzielczości niż na ps5, ale mimo wszystko dalej mogą wystarczająco dobrze wyglądać, być grywalne i się oczywiście bardzo dobrze sprzedawać.

No zgadza się. Nauczyli się radzić jakoś z tym CPU z tabletów i na razie pewnie będzie nikła korzyść z tych porządnych 8 rdzeni i 16 wątków w PS5.

GPU w PS4PRO i XOX dają jeszcze radę w tym 1440p lub oszukanym 4K z checkerboard rendering więc tak jak mówisz poczekamy sobie pewnie jeszcze z 2 lata minimum zanim ruszy się coś w temacie Next-Genów.

Nawet silniki takie jak Unreal Engine 5 nie są jeszcze gotowe a na czymś te Next-Genowe gry muszą powstawać.

2 godziny temu, lukadd napisał:

Exy to gry od Sony. Oni raczej dbają, aby gry od nich były chociaż w okolicy dobrej optymalizacji.

Z grubsza to będzie tak. Taki Horizon na PS5 w 4k + RT i  "nextgenowe" szmery bajery w 30fps,  następnie szachownica i 60fps w przykrojonej grafice dla trybu performance.

I to ten tryb performance przełoży się na starszej generacji konsole, tylko, że nie będzie 60fps, a będzie 30fps.

I tak takie ps4 pro dostanie 30fps + szachownicę i jeszcze dodatkowo przycięte to co wymagające dla tej konsoli czyli AF, jakieś cienie, wolumetryczna mgła kapkę niżej etc. A PS4 dostanie podobnie tylko w 1080p.

W takim Horizonie co pokazali to nic, aż tak next genowego absolutnie nie ma czego nie dało by się dostosować optymalizacją detali pod PS4 pod 30fps w 1080p.

Dokładnie tak to będzie wyglądać 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem styczniową z Neonet 2 lata gwarancji niby. Z FIFA 21 i tlou 2 za 2400pln. Jeszcze nie przyszła. Zwrócić na coś uwagę? Mają jakieś bolączki? Podobno stan idealny ale trochę ukurzona...?

Edytowane przez raul_ole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Stjepan666 napisał:

@azgan grałeś? Podobno dobra gra w klimatach Yakuzy.

 

Od jakiegoś czasu korci mnie żeby kupić i ostatnio byłem już bliski tego.

Dobra gierca? Warto wchodzić w ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, azgan napisał:

Od jakiegoś czasu korci mnie żeby kupić i ostatnio byłem już bliski tego.

Dobra gierca? Warto wchodzić w ten temat?

W CDA piszą że dobra i dostała 9/10.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pytanie na co brać ??

Judgment | PS5 vs Xbox Series X | Graphics Comparison & FPS

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, bartosz302 napisał:

tak jak w przypadku horizona i moralesa - na trailerach było tylko "playstation exclusive"... jedynie przy gt7 było wyraźnie zaznaczone, że "playstation 5 exclusive"

Kupując PS5 każdy liczył że zakupi do tego gry wykorzystujący każdy aspekt nowej konsoli: SSD, CPU ,GPU itd. - a te możliwości nie będzie ograniczać starszy brat tj. PS4. 

Tak jak to było za PS2, PS3, a nawet PS4. 

Pokazali Horizon 2 - wszyscy zadawali sobie pytanie, czemu to nie wygląda jak next gen, tylko curent gen podrasowany? Teraz wiemy, bo to jest też na PS4. 

Pokazali GT7 - wszyscy zadawali sobie pytanie, czemu to nie wygląda jak next gen, tylko curent gen podrasowany? Teraz wiemy, bo to jest też na PS4. 

Rachet nowy, jedynie od początku dawał swoim wyglądem i pokazem rozgrywki z przeskokami między światami, że tutaj już celują tylko w PS5 - grafika jak w next genie, a te przejścia światów nie do realizacji na "live" na HDD konsoli. 

Dodając do tego problemy z zakupem od początku + przepłacone konsole razy dwa - jest lekceważeniem gracza który kupił PS5. 

Wiem, niektórzy cieszą się z 60fps, że mogą pograć w gry z PS4 itd. To wolę już za darmo przeczekać te gry na PS4 w 30 kl/s i kupić PS5 Slim jak już W KOŃCU wydają tytuły pokazujące co potrafi PS5'tka. 

Z next genowości w PS5 to Sony ja razie zapewnia emejzing gry z PS4 :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, azgan napisał:

Bez przesady ja fanem gier sportowych nie jestem ale widzę różnicę w grafice i jednak progres jest widoczny. Ostatnio to nawet taka FIFA wyglądała lepiej na konsolach niż PC ?

FIFA 21 już za kilka dni trafi na konsole PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Będzie prezentowała się tam najlepiej, co nie do końca odpowiada graczom korzystającym z PC.

Takie NBA 2K też wyraźnie ładniejsze na nowym sprzęcie 

to pewnie i nowe PES wyładnieje na Next-Genach 

NBA 2k21 była za darmo na PC w maju na platformie Epic Games, a za wersję na konsole chcą 200zł, w sumie i tak gra daremna, sterowanie zryte na maxa jak zresztą w większości gier tego typu, jedyna fajna aktualna gra sportowa do której faktycznie się przyłożyli, to THPS 1+2, przede wszystkim sterowanie do ogarnięcia, do tego grywalna, a nie to co te coroczne kotlety od EA, 2K czy Konami

Edytowane przez arcticfox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko chyba naiwni lub nowo narodzeni gracze liczyli na to ze odrazu beda na ps5 tylko wychodzic, przeciez okres wdrozeniowy byl tak samo przy poprzedniej generacji konsol.

Jak mozna sie dziwic ze devi wydaja gry na dwie generacje, maja odrazu obciac sobie 70% rynku? Robienie gier to ogromny koszt na dzisiaj wiec nie moga sobie na to pozwolic.

Do tego dochodzi jeszcze czas na nauke nowych bebechow i mozliwosci.

Nie ma co szukac dziury w calym, te gry beda powoli robic sie lepsze i przyjdzie czas na prawdziwe next geny.

Jak dla mnie nie warto sie katowac na ps4 mogac kupic ps5, sama wydajnosc to juz duzy plus. Tutaj na labie to norma ze ludzie wydaja i 2x cene konsoli zeby na pc miec gpu co z 30 zrobi 60 fps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Sheeneek napisał:

 

Do tego dochodzi jeszcze czas na nauke nowych bebechow i mozliwosci.

Teraz mają bebechy z PC'ta to nie czasy PS3 i CELL'a ani Jaguara z tabletów żeby trzeba było się zastanawiać co zrobić z tak słabym CPU. Po to mają w PS5 odpowiednik Ryzen 7 3700X i RX6700 żeby tworzenie gier było tak samo proste ja na PC a z racji tego że to zamknięty system można wycisnąć nawet więcej bo odpada problem 1000 różnych konfiguracji.

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni wydawać kilka wersji 900-1080p 30 fps ps4 plus słabe detale trawa itp , 1080-1440p 30 fps ps4 pro plus średnie detale trawa itp i 1440p-2160p 60 fps ps5 tektury ultra resztę mozna poeksperymentowac , i by bylo next gen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, azgan napisał:

Teraz mają bebechy z PC'ta to nie czasy PS3 i CELL'a ani Jaguara z tabletów żeby trzeba było się zastanawiać co zrobić z tak słabym CPU. Po to mają w PS5 odpowiednik Ryzen 7 3700X i RX6700 żeby tworzenie gier było tak samo proste ja na PC a z racji tego że to zamknięty system można wycisnąć nawet więcej bo odpada problem 1000 różnych konfiguracji.

No niby tak, tylko musza dojsc do mistrzostwa optymalizacji tej jednej platformy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już ps4 i ps5 są oparte na architekturze x86, stąd mamy kompatybilność wsteczna i proste upgradowanie starszych gier pod nowszą generację, stąd też i dalsze wspieranie ps4, to trochę jak na pc, gry chodzą na rtx3080 ale i odpalisz na jakimś gtx750 z Bieda ustawieniami

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by to porównać do GPU z PC, ale realnie to absolutnie nie jest taki rozjazd jakościowy jak 3080 do gtx750. PS5 w zależności od gry prezentuje obecnie moc od RTX 2060 do RTX 2080S. Jak były porównania w grach multiplatformowych.

Aktualnie nie ma jakiegoś mega rozjazdu jeśli chodzi oprawę graficzną, w grach wydawanych na PS5 vs PS4/pro. Jest różnica w fpsach i rozdzielczości czy czasach wczytywania.

Patrząc na takiego miles morales to oprócz dodanych kilu bajerów + RT i zwiększonej ilości fps na PS5 nie ma jakichś mega różnic pomiędzy np. ps4 pro czy ps4. Na pewno nie są to różnice typu ultra - low. Raczej high-ultra.

 

Jak wyszło demko Village to @dawidoxx zrobił screena z PS5, ja zrobiłem screena z PS4 pro. Na obydwu konsolach masz checkerboard do 4k, różnica to jest płynność 30 vs 60fps no i na PS5 jest tryb z RT.

Popatrz na te 2 screeny jeden z PS4 pro drugi z PS5 i zgadnij który to był zrobiony na PS5?

ikfQWhc.jpg

 

FMDYt8z.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sheeneek napisał:

No niby tak, tylko musza dojsc do mistrzostwa optymalizacji tej jednej platformy.

O i teraz mogę się zgodzić z takim stwierdzeniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na telefonie różnicy nie widzę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu 4k też jej raczej nie zobaczysz. Jest inna gamma/jasność, ale to kwestia ustawienia tego suwaka w grze.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj ps5 żeby ograć tytuły z ps4, którego nie miałem (ostatnio PS3, zresztą do teraz leży w pudełku na szafie), no i napaliłem się na ratcheta i deamons souls, pająk też może mi się spodoba. Na PC nie ma w co grać ?. W ogóle nie zagłębiałem się w temat, ale dziś poczytałem trochę ten wątek od 800 strony i czytam że jakaś loteria z wentylatorami, padające pady, terkoczący napędy, piszczące cewki itp. Generalnie strach się bać, głównie same narzekanie ? Patrzę na to z przymrużeniem oka, z chęcią sam zweryfikuje to co wyczytałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...