Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

My tak marudzimy że nie ma w co grać i że strasznie słaby ten start nowej generacji ale czy aby na pewno ??

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ja jeszcze mam kupę gier z ps4 do ogrania, coś czuję że do 2022 mi się zejdzie, już pewnie trochę gier do tego czasu się pojawi na ps5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem nie jest ilość gier, większość ludzi pamięta biedę na premierę PS4 (a tam nawet nie było wstecznej).

 

Wydaje mi się, że to narzekanie wynika z tego, że:

1.  wiekszosc gier to juz znane schematy/ marki - lepiej klepac kilka gier na podobnym schemacie i silniku, niż budować każdą gre na nowo.

2. rozwój gier spowalnia, kiedyś rzeczywiście było widać różnice między grami kilka lat wstecz, a współczesnymi. Teraz wystarczy podejście -  "podbijemy lekko grafike i ludzie bedą się jarać porównaniami na DF". Brak innowacji

3. wynika to też po części z poprzednich punktów, ale wydaje mi się, że ludzie są już przesyceni i nowe gry  nie robią takiego efektu wow jak kiedys (nawet jeśli są dobre). Przeciez teraz każda premiera (a było ich ostatnio troche) to jest budowanie hajpu na kilka tygodni przed, a jak juz wszystkie recki wyjda i jest sama premiera gry, to po kilku dniach każdy nie pamieta o grze i jest hajpowany następnym tytułem. 

 

Start generacji imo jest całkiem sensowny, ale ludzie już są za bardzo przesyceni i zblazowani. Oczekują czegoś, sami nie wiedzą czego. Większość ludzi ma dziesiątki gier na "kupkach wstydu"  (które tylko się powiększają), a i tak mówią, że nie ma w co grać. Rynek gier juz jest mocno uformowany i póki nie będzie jakiejś rewolucji zmieniającej gameplay (np rozwój i popularyzacja VR), to to zjawisko będzie się pogłębiać. 8k i 120fps nie jest rozwiązaniem, bo co z tego, że gry bedą tak latać, jeśli gejmplejowo to nadal będzie mniej więcej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Trochę czasu minęło, zatem pytanie o DualSense, czy Wam się psują tak, jak to opisują na necie? Jakieś wady, które zauważyliście? Czy lepiej czekać na nową rewizję PS5 i padów?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Trochę czasu minęło, zatem pytanie o DualSense, czy Wam się psują tak, jak to opisują na necie? Jakieś wady, które zauważyliście? Czy lepiej czekać na nową rewizję PS5 i padów?

Z poważaniem

w moim przypadku po 30h miałem problem z lewym analogiem - na poprzedniej stroniej wrzucałem film ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i niemiecki amazon dostarczył jeden dzień przed terminem. Dzisiaj testujemy PS5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy FirmWare dla PS5 możecie aktualizować swoje Next-Genowe konsole 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Co daje?

Poprawki do pada DualSense tyle można wyczytać 

Aktualizacja 21.01-03.20.00 waży mniej więcej 902 MB.

 

Pełna lista zmian poniżej:

  • Ta aktualizacja oprogramowania systemu poprawia ogólną wydajność systemu.
  • Zaktualizowaliśmy oprogramowanie kontrolera bezprzewodowego DualSense, aby poprawić stabilność.
  • Rozwiązano problem, który ograniczał funkcjonalność niektórych ekranów, gdy włączony był czytnik ekranu.
  • Rozwiązaliśmy problem, który powodował, że gry ukryte na PS4 nie były ukryte na PS5.
  • Proces kopiowania gier z pamięci USB do pamięci konsoli w bibliotece gier jest bardziej stabilny.
Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, fantek napisał:

W sumie to wystarczy  wymienić kilka przycisków w tym czarnym na kolorowe i już masz takiego pada. Koszt przycisków pewnie kilka zł na ali. Co do odchudzenia, to wolałbym nie, akurat Dualsense mi fajnie leży w łapie.

Chyba chodziło mu raczej o odchudzoną konsolę, a nie samego pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, BladyPL napisał:

No i niemiecki amazon dostarczył jeden dzień przed terminem. Dzisiaj testujemy PS5 ;)

I jak wrażenia? Moja z Euro przyszła już w poniedziałek, ale robię z tej okazji małą rewolucję na biurku (zmiana obudowy i monitora oraz myszki i klawiatury na bezprzewodową - wszystko z założeniem, żeby zajmowało jak najmniej miejsca i min. kabli). Obudowę przekładam w pracy na raty, jeszcze nie skończyłem, ale konsolę i nowy monitor już wczoraj podłączyłem, bardziej żeby się upewnić że wszystko w ogóle sprawne z fabryki do mnie trafiło. Późny wieczór był, pograłem z 10 min w preinstalowane Astro. Generalnie pad robi robotę. Ergonomia w porównaniu do pada z PS3 dla mnie na duży plus, a jeżeli chodzi o to co ten pad potrafi, to już w ogóle przepaść. Jest większy, chropowata faktura, dużo fajniej się go trzyma. Nie mam też wrażenia, że jest tandetnie wykonany, wręcz przeciwnie. Konsolę trochę słychać podczas gry bez dźwięku, ale te 10 min to za mało na ocenę. Generalnie wydaje się, że nie będzie wcale głośniejsza od mojego PC podczas grania, a należy on do tych cichych. Generalne mi się wygląd konsoli na biurku podoba. Jak postawię obok białą budę NZXT H510 to powinien być bardzo fajny zestawik. 

Edytowane przez vegetto
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola jest cichutka, trudno mi cokolwiek zarzucić w kwestii kultury pracy. Na początku był fuck-up bo zaczęło mi wywalać komunikaty o tym, że konsola się przegrzewa aż a pewnym momencie nastąpił restart. Wtedy dopiero zaiskrzyły synapsy i zobaczyłem jak konsola jest zaprezentowana na zdjęciu na pudełku, czyli szerszym DO GÓRY :) Po odpowiednim ustawieniu konsoli wszystko się unormowało :) :) Dzieciaki katowały sprzęt przez 4h i nie mogę powiedzieć, aby konsola była głośniejsza od mojego zestawu PC. 

Pad jest cudowny, dzieciaki nie mogą się nachwalić zarówno ergonomii jak i możliwości sterowania, jakie on daje. Faktycznie wyszło im to całkiem nieźle. Jutro jadę dokupić drugi, bo w zestawie był tylko jeden pad. Dotychczas nie miałem żadnej poprzedniej generacji PS, więc ciężko mi cokolwiek porównywać. Między starym XBOX a PS5 jest na pewno olbrzymia przepaść ;)

Ogólnie jak na 1900 PLN za konsolę i 180 PLN za abonament PS PLUS to wydaje się to warte zapłaconych pieniędzy. Tym bardziej, że w abonamencie były trzy gry, które chciała kupić córa, więc tak szczerze mówiąc abonament był za darmo a jeszcze dodatkowo obniżył cenę konsoli o pozostałe dwie produkcje ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy Bloodborne dostał jakiegoś patcha na PS5 do 60fps? Czy dalej chodzi jak gówno? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi normalnie, to nie jest jakaś super dynamiczna gra że bez 60 nie idzie grać 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli normalnie to nie ma żadnego patcha pod PS5?

Ja mam doświadczenia z ps4/pro
Da się grać w 30fps, ale 60fps lub więcej byłoby w tej grze bardzo mile widziane.

Tak samo jak możliwość podkręcenia rozdzielczości bo to co jest w wersji podstawowej jednak razi dzisiaj słabym wygładzaniem, migotaniem itd.

Gra jest świetna, no, ale Sony daje ciała, że jej nie ulepsza pod mocniejsze konsole, bo nawet na ps4 pro nic nie dali. No, ale jest bardzo duża szansa, że w końcu dostaniemy tą grę na PC i będzie można konkretnie pograć :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no 60fps do tego typu gier to miodzio jest. Przydal by sie jakis patch ale niestety szansa mala, aczkolwiek na modyfikowanym sprzecie odplali w 60fps na prosiaku czy jakos tak.

W Demos Souls tryb jakosci chyba tylko na 2min wlaczylem tak swietnie sie w 60 gralo, no i wygladalo pieknie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

premiera 21 styczeń 2022r

Edytowane przez Elvis79
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już wiem skąd tyle ratchetów nówek w folii lata za 250zeta po olx. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro Exodus GOLD za 80 zł dla abonentów PS+ (dzięki hennepin za cynk z promocją)

Za tydzień będzie można zrobić Upgrade do wersji Complete Edition

858082

metro-exodus-complete-edition-02
 

Jak ktoś nie grał to dla samych dodatków warto kupić teraz i zaoszczędzić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, azgan napisał:

Metro Exodus GOLD za 80 zł dla abonentów PS+ (dzięki hennepin za cynk z promocją)

Za tydzień będzie można zrobić Upgrade do wersji Complete Edition

858082

metro-exodus-complete-edition-02
 

Jak ktoś nie grał to dla samych dodatków warto kupić teraz i zaoszczędzić 

To jest ta poprawiona wersja co na PC czy konsole nie dostały tego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, gret napisał:

To jest ta poprawiona wersja co na PC czy konsole nie dostały tego? 

Tak, to będzie ta poprawiona wersja która wcześniej trafiła tylko na PC (Enhanced Edition).

Innymi słowy kupując teraz Metro Exodus w wersji GOLD dostajesz droższą wersję Complete Edition.

Complete Edition na Next-Genach = Enhanced Edition na PC

15-metro-exodus-enhanced-edition-na-pc-juz-tej-wiosny-jeszcze-lepszy-ray-tracing-oraz-dlss-2-0-infor

Metro Exodus Complete Edition ma kosztować 180 zł więc 100 PLN zostanie w kieszeni ?

Miałem brać na XSX bo tam pewnie będzie lepiej to wyglądać (mocniejszy sprzęt) ale na Microsoft Store cena za GOLD jest zaporowa 269 zł więc żadna okazja żeby kupić i ograć dla samych fabularnych dodatków :E

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Już 250? Wczoraj minimum 270.

Teraz to już nawet widzę ludzie sprzedają po 220pln. Czyli ~100pln taniej jak w sklepach :E. Słabo ten Ratchet trzyma cenę.

Sony jeszcze do tyłu wyjdzie na tych podwyżkach cen. Gdy gracze rozkminią, że ich exy już nie trzymają tak ceny jak kiedyś i nie ma już grania na premierę z ~30pln stratą. A wystarczy poczekać dzień-kilka od premiery i 100pln w kieszeni :E

 

Teraz zerkam jeszcze z ciekawości na Returnale, ledwie ponad miesiąc od premiery i od 140pln na olx lata, względem premierowej ceny 339pln to bida straszna. Jedynie jeszcze Nintendo dobrze trzyma poziom i ceny swoich exów.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Tak, to będzie ta poprawiona wersja która wcześniej trafiła tylko na PC (Enhanced Edition).

Innymi słowy kupując teraz Metro Exodus w wersji GOLD dostajesz droższą wersję Complete Edition.

Complete Edition na Next-Genach = Enhanced Edition na PC

 

Metro Exodus Complete Edition ma kosztować 180 zł więc 100 PLN zostanie w kieszeni ?

Miałem brać na XSX bo tam pewnie będzie lepiej to wyglądać (mocniejszy sprzęt) ale na Microsoft Store cena za GOLD jest zaporowa 269 zł więc żadna okazja żeby kupić i ograć dla samych fabularnych dodatków :E

Mam metro wiec sprawdze jak to na ps5 bedzie wygladalo wzgledem wersji pc :D 

Nie wierze ze będzie tam natywne 4k i 60 fps 

WFjWs2h.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @LeBomB nie chciałem tworzyć za długiego posta a wszystko jest w linku , poza tym najważniejszy jest import, eksport jest tylko koniecznością , taka Portugalia czy Hiszpania importowała sobie towary z kolonii "za darmo" i nie musieli eksportować niczego w zamian poza niewolnikami do pracy Pisałem trzeba analizować merytorycznie i logicznie co dobrego mamy dzięki byciu w UE a co jest złego w tym że jesteśmy w UE, a potem myśleć co w zamian  Jako bantustan kolonialny nie mamy za dużo do powiedzenia ale próbować trzeba  Napewno trzeba się cieszyć że Tusk to człowiek "Niemców" bo dzięki temu nie mamy wojny w Polsce, premier Grecji się wygadał kto dążył do wejścia do wojny za wszelką cenę gdyby nadal rządził PiS to podejrzewam ze w Polsce mogła by już być wojna , Niemcy chcą powrócić do partnerstwa z Rosją 
    • Tak to najlepiej też wyłączyć i możesz też odrobinkę zmniejszyć kontrast do 50 w HDR Game (ten tryb jest też lepszy od Vivid, ma lepsze kolory)
    • A wyłączenie Dark Enhance jeszcze trochę pomaga.
    • @voltq  1. Artykuł podaje dane z 2020 i 2021 roku 2. słowo klucz w tym co przytoczyłeś: importuje 3. co z eksportem? Czyli bez UE eksport spada o około 75% jeżeli przestanie się opłacać przez np. cło. Pogrubiłem produkty, które mają szczególne wymagania importowe do UE przez co nie wszystko da się eksportować masowo bez odpowiednich umów i spełnienia odpowiednich przepisów. 
    • To jest właśnie ten "minusik". W ASUS było po ciemnej stronie PQ, w AORUSIE w jasną stronę mocy Na szczęście jak wspomniałem wcześniej: Temperatura kolorów oraz poprawność kolorów jest bardzo dobra na poziomie TB400 oraz te błędy luminacji jasnej szarości występują we właśnie mniejszych "okienkach" 1-10% potem ta sama norma co w TB400.   Oznacza to że obraz jest lekko jaśniejszy niż TB400 ale ma więcej powera w high lightach dające po 1000+ nitów gdzie w tych wysokich nitach właśnie te błędy luminacji są wypalone ale w odbiorze to nie przeszkadza a lekko podniesione cienie można łatwo dostosować w ustawieniach np. gry czy kalibratorze. Podkreślę że nie jest to wyprany kolor albo wyprana czerń, (również to potwierdza koleś z TFTcentral) i nie miałem żadnych zastrzeżeń grając w Resident Evil'y a to horrory i dużo ciemności więc podbite znacząco cienie mogłyby zepsuć klimat gry nie wspominając o znacznie trudniejszej potem korekcie
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...