Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, ODIN85 napisał:

 

Mam ten tv w tym rozmiarze i jest ... dobrze. Szału nie ma, hdr jest słabiutki. U kumpla na nowym Samsungu qn90 czy tam 91 hdr robi miazgę, jest wręcz nieporównywalnie lepszy, a w takiej forzy Horizon 4 nie ma co zbierać z LG. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, henryk nowak napisał:

Mam ten tv w tym rozmiarze i jest ... dobrze. Szału nie ma, hdr jest słabiutki. U kumpla na nowym Samsungu qn90 czy tam 91 hdr robi miazgę, jest wręcz nieporównywalnie lepszy, a w takiej forzy Horizon 4 nie ma co zbierać z LG. 

Przepraszam cię, ale przetarłem oczy ze zdumienia jak to przeczytałem. Tego się nie da racjonalnie skomentować. 

8 godzin temu, ODIN85 napisał:

W dobrym hdrze nie chodzi o walenie po oczach?

Najprościej :-)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, eagle napisał:

Przepraszam cię, ale przetarłem oczy ze zdumienia jak to przeczytałem. Tego się nie da racjonalnie skomentować. 

Najprościej :-)

Da się, po prostu HDR w tym LG jest dość ciemny a na Samsungu wcale nie wali po oczach. Przepraszam że uraziłem wyznawcę oledów. Dałem za ten tv 17k i jak na tę cenę jest dobrze, pod każdym względem oprócz HDR jest lepszy od Samsunga qn90 ale nie jest doskonały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, ODIN85 napisał:

W dobrym hdrze nie chodzi o walenie po oczach?

I napisała to osoba, która od HDR-u oślepła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, henryk nowak napisał:

Mam ten tv w tym rozmiarze i jest ... dobrze. Szału nie ma, hdr jest słabiutki. U kumpla na nowym Samsungu qn90 czy tam 91 hdr robi miazgę, jest wręcz nieporównywalnie lepszy, a w takiej forzy Horizon 4 nie ma co zbierać z LG. 

W HDR-rze nie chodzi o to by sobie naświetlić oczy ? Radze sobie obejrzeć trochę filmów z YT i w niektórych pięknie widać, co daje HDR i efekt będzie widoczny nawet na bardzo niskiej jasności.

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, henryk nowak napisał:

Da się, po prostu HDR w tym LG jest dość ciemny a na Samsungu wcale nie wali po oczach. Przepraszam że uraziłem wyznawcę oledów. Dałem za ten tv 17k i jak na tę cenę jest dobrze, pod każdym względem oprócz HDR jest lepszy od Samsunga qn90 ale nie jest doskonały.

Jak jest za ciemno wlacz sobie dynamiczny kontrast. I zgadzam sie ze na samsungu nie wali po oczach bo jak dobrze ustawiony to przeciez tylko to co ma walic po galach po nich daje, reszta jest normalna jezeli chodzi o jasnosc. Jest poprostu troche jasniejszy w calej scenie, niestety tez w czerniach.

Sam po przesiadce na cx musialem sie przyzwyczaic do tego i sa gry w ktorych podbijam kontrast bo sa za ciemne np. Village.

Tu niestety sa kompromisy bo zalety oleda przebijaja jego braki w maxymalnej jasnosci. Nie ma co gadac ze wiecej nie trzeba bo kazdy z was wybral by oleda z 1000nit niz np c1 z jego niskim 600cos nit gdyby takie byly dostepne w normalnej cenie. Do tego obecne oledy niestety dostaja po dupie w podtrzymaniu calej jasnej sceny bo jasnosc leci na pysk do 150nit, i wyglada to slabo niestety. Ale coz, taka cena swietnej czerni, nieskonczonego kontrastu i blyskawicznej reakcji matrycy.

Ps.Materialy tez sa zazwyczaj masterowane na min 1000nit 

Edytowane przez Sheeneek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też w grze suwaczkami podregulować jasność HDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma dla mnie największa wadę, brak dolby vision. O ile przy graniu na PS5 nie ma to znaczenia to przy x-e możną to włączyć i na oko wygląda to ładniej na LG G1 niż sam HDR. Produkcje z Netflix z DV również lepiej wyglądają niż z samym HDR/  Druga sprawa to za bardzo agresywnie działający algorytm local dimming w tegorocznych neo qled. Owocuje to takimi krzaczkami że przy scenach z nocnym niebem i słabo widocznymi gwiazdami całkowicie wygasza strefy pod nimi przez "gwiazdy gasną". Jest na YT kilka testów z tym bugiem.  Dalej mniej lub bardziej widać charakterystyczny dla LCD - blooming. Co do jasności HDR, dzięki kontrastowi OLED nie musi się tak mocno świecić.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, eagle napisał:

Samsung ma dla mnie największa wadę, brak dolby vision. O ile przy graniu na PS5 nie ma to znaczenia to przy x-e możną to włączyć i na oko wygląda to ładniej na LG G1 niż sam HDR. Produkcje z Netflix z DV również lepiej wyglądają niż z samym HDR/  Druga sprawa to za bardzo agresywnie działający algorytm local dimming w tegorocznych neo qled. Owocuje to takimi krzaczkami że przy scenach z nocnym niebem i słabo widocznymi gwiazdami całkowicie wygasza strefy pod nimi przez "gwiazdy gasną". Jest na YT kilka testów z tym bugiem.  Dalej mniej lub bardziej widać charakterystyczny dla LCD - blooming. Co do jasności HDR, dzięki kontrastowi OLED nie musi się tak mocno świecić.

To jest główny powód dlaczego nigdy bym nie kupił Samsunga. Brak DV.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na netlifx? Od cholery. Praktycznie każda nowa produkcja ma DV.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, martingg napisał:

Na netlifx? Od cholery. Praktycznie każda nowa produkcja ma DV.

jak i Atmosa, jak rzucają coś w DV to często razem z Atmosem, Odin cos bredzi :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

A do filmów. Mi o gry chodziło?

Akurat na XBOX SERIES jest już kilka tytułów z DOLBY VISION których nie ograsz na PC z tą odmianą HDR'u np. w Assassin’s Creed Valhalla dobrze to widać. Nie wiesz jak wygląda DV bo nie grasz na konsoli Microsoftu a PlayStation też tego nie zapewnia. Nawet zwykłe "janusze" widzą różnicę na korzyść DV więc Ty też byś je widział 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ODIN85 napisał:

To mówię że tyle co nic.

Jest więcej tych gier podałem pierwszy przykład z brzegu bo wszystkich nie sprawdzałem i spokojnie będzie tego więcej. Wraz z kolejnymi nowymi tytułami zacznie tego przybywać. Microsoft już zapowiedział że ich gry będą wspierać DOLBY VISION i jak widać multi-platformy też z tego zaczynają korzystać. Tyle co nic (dosłownie) to masz na PlayStation dlatego nadal nie wiesz jak wygląda DV w grach ale czego się spodziewać po SONY jak oni nie potrafią dodać nawet VRR w swoich konsolach oraz TV mimo że marketingowo "posiadają" takie wsparcie? Na konsoli Microsoftu jest aktualnie więcej gier działających z DOLBY VISION niż na PC ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat DV robi bardzo dużą różnicę, na Xboxie nie jest to tak spektakularne z nieznanych mi powodów, ale na netflixie to jest niebo a ziemia. Tak samo atmos. Nie wiem jak implementowali to do gier na xsx, się mam nadzieję, że w nowych tytułach różnica będzie powalać. I tak, z tego powodu nie kupiłbym Samsunga, mimo że w grach z hdr10 ów HDR po prostu wygląda lepiej. OLED na dla mnie oprócz tego tylko jedną dużą wadę, że względu na jasność niezbyt dobrze gra się w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Pod każdym innym względem zjada nie-oledy na śniadanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, henryk nowak napisał:

Akurat DV robi bardzo dużą różnicę, na Xboxie nie jest to tak spektakularne z nieznanych mi powodów, ale na netflixie to jest niebo a ziemia. 

Bo te gry które to dostały teraz na XBOX SERIES X nie są natywnie pisane pod DOLBY VISION i jest to forma konwersji. Żeby to wyglądało jak na Netflix musi być natywne wsparcie i na takie tytuły właśnie czekamy. Zresztą DV nie trafiło do oficjalnego kanału aktualizacji więc jest cały czas work in progress. 

Chciałbym żeby SONY też wrzuciło chociaż testowo VRR na PS5

 

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morele.net - 21 czerwca godz. 12:00 - z kodem SCHOOL21

Screenshot_20210618_182455.jpg

Edytowane przez kanon7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dawidoxx napisał:

@kanon7 nawet nie licz ze kupisz :D morele i ich promocje widomo 

Ja nie potrzebuje ? ale jakby ktokolwiek z forum pclab kupił (oprócz ODIN'a) w tej cenie, to spoko ?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.06.2021 o 12:53, Phoenixsuple napisał:

A dzisiaj można już tam przeczytać że 

Call of Duty: Warzone w 120 fps na PS5 z problemami. Gracze są zdezorientowani i narzekają na Sony 

Długo ta radość nie trwała :szczerbaty:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, ODIN85 napisał:

Bo się na oledach gra w nocy albo z roletami dzień noc.

W nocy to się śpi, rolety mam na pilota, zawsze idą w dół kiedy gram :)

9 minut temu, dawidoxx napisał:

@kanon7 nawet nie licz ze kupisz :D morele i ich promocje widomo 

Tam jeszcze czasem da się coś wyrwać, chyba pomyliłeś z X-kom kiedy sekundę po rozpoczęciu promocji albo siada strona, albo wszystko jest wykupione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ultragames, sklep w którym czasami robię zakupy ogłosił wczoraj na fb, że z uwagi na zaistniałą sytuację z zestawami PS5 są zmuszeni zmienić politykę wymian gier na PS5.

202146511_2973774279535002_2138313252922

Te stosy niechcianych gier tj. returnal/miles morales/sackboy zrobiły na mnie wrażenie. Według nich „Sony "sugeruje" sprzedaż marketom w zestawach, przy czym sprzedając towar bez zestawu - dany market może mieć pewność że żadnych dostaw nie otrzyma przez dłuższy czas".

  • Haha 3
  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Odrzuć chipsy i lizaki,

Bo to wszystko ma robaki,

jedz twarożek,biały serek

bądź zdrowy jak Dualsenselek?

Odin weź leki... 

  • Haha 1
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...