Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, henryk nowak napisał:

W nocy to się śpi, rolety mam na pilota, zawsze idą w dół kiedy gram :)

Tam jeszcze czasem da się coś wyrwać, chyba pomyliłeś z X-kom kiedy sekundę po rozpoczęciu promocji albo siada strona, albo wszystko jest wykupione. 

Na morele jest to samo ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

Chciałeś suchara to masz?

Ja i tak czekam na v2.

Również czekam na V2, niestety mój pad już był wysłany na gwarancję. Standardowo, spust złapał luz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, ODIN85 napisał:

Odrzuć chipsy i lizaki,

Bo to wszystko ma robaki,

jedz twarożek,biały serek

bądź zdrowy jak Dualsenselek?

Przestań pisać już głupoty,

Lepiej weź się do roboty.

Skończ już swoje pierdzielenie,

Spełnij tym nasze nadzieje.

  • Haha 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kszyrztow napisał:

Przestań pisać już głupoty,

Lepiej weź się do roboty.

Skończ już swoje pierdzielenie,

Spełnij tym nasze nadzieje.

V2

Przestań pisać już głupoty,

Lepiej weź się do roboty.

Skończ już swoje pierdzielenie,

Spełnij tym nasze pragnienie

 

 

:D:D:D

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i P.S. Odejdź już od szlabana bo od tego świrujesz pawiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Elvis79 napisał:

i P.S. Odejdź już od szlabana bo od tego świrujesz pawiana.

Na dworze lampa, a biedak musi przy tym szlabanie stać 12 godz. to potem przy udarze pisze głupoty :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- The PC version runs at 2160p using DLSS in quality mode with an RTX 3080.

- SeriesX and PS5 run at a dynamic resolution of 1080p~2160p, but SeriesX maintains a higher average resolution. SeriesS runs at dynamic 576p~1080p resolution.

- Loading times are faster on Series S|X.

- The 3 console versions maintain a good rate of 60FPS. Series S|X suffer random drops of one or two frames, but they are practically imperceptible.

- All versions use Ray-Tracing in global lighting, although it is more limited on consoles. SeriesS in some areas does not seem to render light bounces well.

- Regarding shading, the PS5 / SeriesX versions have a somewhat lower quality than the PC. The SeriesS version must settle for a lower quality and the absence of shadows as in certain vegetation.

- The PC version still has a clear advantage in texturing, especially due to the use of tessellation. Series S has a somewhat lower quality than PS5/SeriesX.

- On PC, the drawing distance and shading in distance are higher compared to SeriesX / PS5. SeriesS, in this case, has a fairly limited draw distance in open areas.

- It would have been interesting to offer a version without RT in SeriesS to obtain a higher resolution, but it's a great work on all platforms.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok 200$ pytanie jak z gwarancją? Bo na stronie niczego nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2021 o 17:34, henryk nowak napisał:

Akurat DV robi bardzo dużą różnicę, na Xboxie nie jest to tak spektakularne z nieznanych mi powodów, ale na netflixie to jest niebo a ziemia. Tak samo atmos. Nie wiem jak implementowali to do gier na xsx, się mam nadzieję, że w nowych tytułach różnica będzie powalać. I tak, z tego powodu nie kupiłbym Samsunga, mimo że w grach z hdr10 ów HDR po prostu wygląda lepiej. OLED na dla mnie oprócz tego tylko jedną dużą wadę, że względu na jasność niezbyt dobrze gra się w dobrze oświetlonym pomieszczeniu. Pod każdym innym względem zjada nie-oledy na śniadanie.

Ogólnie wydaje się, że sprawa jest dość prosta. Z tego co mówią po netach to wygląda, że aktualnie chyba żadna gra nie była masterowana, ani nie ma natywnego wsparcia dla Dolby Vision. Wszystko jest konwertowane i to właśnie z słabym rezultatem. Np. Vincent nie zaleca korzystania z tego trybu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Ogólnie wydaje się, że sprawa jest dość prosta. Z tego co mówią po netach to wygląda, że aktualnie chyba żadna gra nie była masterowana, ani nie ma natywnego wsparcia dla Dolby Vision. Wszystko jest konwertowane i to właśnie z słabym rezultatem. Np. Vincent nie zaleca korzystania z tego trybu.

Spokojnie niedługo się to zmieni. Microsoft już zapowiedział pełne wsparcie dla DOLBY VISION oraz ATMOS w swoich nowych grach

Halo Infinite z pełnym wsparciem Dolby Vision i Atmos, ale Microsoft nie posiada wyłączności na technologię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, dawidoxx napisał:

A sony w dupie ?

25 lis 2020 mieli dodać już VRR na PS5 oraz swoich TV które nadal mają Variable Refresh Rate tylko na papierze 

Sony PlayStation 5 otrzyma wsparcie dla Variable Refresh Rate

https://www.purepc.pl/sony-playstation-5-otrzyma-wsparcie-dla-variable-refresh-rate

Spokojnie bez "paniki" mamy "dopiero" 20 czerwca 2021 :szczerbaty:

Ale po co się spieszyć w końcu są "tylko" jedną generację w plecy ?

26 kwietnia 2018

Xbox One już z obsługą 1440p, ALLM, FreeSync, VRR, 120 Hz

https://pclab.pl/news77712.html

 

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.06.2021 o 23:02, eagle napisał:

Powiem że do netflix-a się przydaje. Może zdziwiam ale lepiej sobie radzi z jakością obrazu niż stary C8 w netflix.. Jest jaśniej na tyle że to widzę. Znacznie lepiej radzi sobie z wyświetlaniem twarzy, lepszy jest upscaling z 1080p. Lepiej wyglądają gry w testowym dolby vision na X-e. Bez problemu działa tryb 120Hz tylko wtedy na x-e na razie żegnamy się z DV.  Działa "fri i dźi sync". To co mnie wq, to wyraźnie wolniejsze menu narzędziowe. O ile menu za aplikacjami to muli w stosunku do staruszka c8. Generalnie polecam bo z bonusem 3k  wychodzi obecnie 7300, a to dobra cena.

The BEST Gaming TV in the World! (PS5 | Xbox Series X | PC)

 

 

W dniu 18.06.2021 o 00:31, eagle napisał:

Samsung ma dla mnie największa wadę, brak dolby vision. O ile przy graniu na PS5 nie ma to znaczenia to przy x-e możną to włączyć i na oko wygląda to ładniej na LG G1 niż sam HDR. Produkcje z Netflix z DV również lepiej wyglądają niż z samym HDR/  Druga sprawa to za bardzo agresywnie działający algorytm local dimming w tegorocznych neo qled. Owocuje to takimi krzaczkami że przy scenach z nocnym niebem i słabo widocznymi gwiazdami całkowicie wygasza strefy pod nimi przez "gwiazdy gasną". Jest na YT kilka testów z tym bugiem.  Dalej mniej lub bardziej widać charakterystyczny dla LCD - blooming. Co do jasności HDR, dzięki kontrastowi OLED nie musi się tak mocno świecić.

Ja do LCD też nie widzę już powrotu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych screenach wersja ps5 wygląda lepiej niż pc ? gdzie kolory są sprane i brakuje czerni  

Edytowane przez RozQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem  nowe metro na ps5 i jest dobrze głównie przez te 60 klatek ale dupy nie urywa  ?

U was też ciemniejsze sceny są praktycznie niewidoczne?  Coś z kolorami jest popieprzone albo z hdr, bo zmiana jasności niewiele pomaga i gra w takich scenach gubi  mocno detale. 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ODIN85 napisał:

Hdr jest skopany.

Nie, ODIN85 nie HDR jest skopany tylko gamma i to w SDR też. Problem ma tylko wersja na PS5 bo na XSX oraz PC wygląda to tak jak powinno.

Pewnie da się to ręcznie poprawić ale nie z poziomu opcji gry tylko ustawień w TV.

27 minut temu, dawidoxx napisał:

Zainstalowałem  nowe metro na ps5 i jest dobrze głównie przez te 60 klatek ale dupy nie urywa  ?

U was też ciemniejsze sceny są praktycznie niewidoczne?  Coś z kolorami jest popieprzone albo z hdr, bo zmiana jasności niewiele pomaga i gra w takich scenach gubi  mocno detale. 

Robi się black crush przez niepoprawne ustawienia gammy co skutkuje utratą widocznych detali w ciemnych partiach obrazu 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony może szykować się do kolejnego pokazu gier; zarejestrowano markę PSX

 

7 minut temu, ODIN85 napisał:

Zagraj na pc a potem się wypowiedz na temat stanu gry na tej platformie.

Ogarnij się chłopie. Dokładnie to samo mówi Digital Foundry ja rozumiem że angielskiego nie znasz ale nawet w linku na poprzedniej stronie do PurePC masz to samo po polsku xD

 

CYTAT:

"Konsola ma problem z odpowiednim ustawieniem gammy (w dedykowanym menu powinniśmy mieć widoczne trzy znaki, w odpowiednim ustawieniu gammy, obrazek znajdujący się po lewej stronie powinien być ledwo widoczny; z kolei gra bez względu na poziom gammy nie pokazuje obrazka po lewej stronie), co skutkuje tym, że obraz wygląda na ciemniejszy w porównaniu do PC oraz konsol Xbox Series X/S".

No chyba że po polsku też nie rozumiesz ?

Edytowane przez azgan
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, ODIN85 napisał:

Na pc też jest skopane i trzeba w ini zmieniać oraz panelu nvidi.

No to w takim razie tylko wersja na XSX nie jest skopana ?

Metro Exodus jest brzydsze na PS5, ale działa lepiej niż wersja na XSX. Porównanie grafiki Metro Exodus na PS5 i Xboksie Series X|S pokazuje przewagę konsoli Microsoftu w jakości obrazu. Gra na konsoli Sony działa za to płynniej.

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, azgan napisał:

Sony może szykować się do kolejnego pokazu gier; zarejestrowano markę PSX

To, że Sony sobie nie odpuści letniego pokazu było tak oczywiste jak to, że 2+2=4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ODIN85 napisał:

Na pc też jest skopane i trzeba w ini zmieniać oraz panelu nvidi.

Na PC, jest tak samo jak i na xboxie. Na materiale od DF masz nawet pokazane na obrazkach. W wersji PC suwak do regulacji gammy działa. W wersji PS jest coś zwalone.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, RozQ napisał:

na tych screenach wersja ps5 wygląda lepiej niż pc ? gdzie kolory są sprane i brakuje czerni  

Kolory są trochę inne to fakt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Pełno masz tematów na redicie że to nie działa jak powinno na pc.

Tak, tak, jeszcze napisz, że Reddita czytasz ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam Zwracam się z prośbą o opinie w sprawie zestawu komputerowego do ogólnego użytkowania również pod gry. Zestaw będzie stał na widoku, więc zależy mi na tym aby się dobrze eksponował. Moja propozycja: ASUS ROG STRIX B650-A GAMING WIFI - Biały / Gigabyte B650 AORUS ELITE AX ICE Procesor AMD Ryzen 5 7600 Zasilacz MSI MAG A850GL 850W 80 Plus Gold PCIe5.0 Biały Dysk LEXAR NM710 2TB SSD Lexar 32GB (2x16GB) 6400MHz CL32 Ares Gaming White RGB Chłodzenie: Arctic Liquid Freezer III ARGB White 360 - może być coś innego nawet 420 jak wejdzie do obudowy. Obudowa - coś w tym stylu: NZXT H9 Elite Midi - nie wiem czy panel szklany na górze nie będzie robił z obudowy piekarnika jeżeli to będzie problem to może coś z tych  NZXT H9 Flow Phanteks NV-Serie NV5 White Karta graficzna - tutaj największy dylemat bo wchodzi również kultura pracy (32-34" lub do TV 50") ASROCK Radeon RX 7900 GRE Steel Legend OC 16GB Gigabyte GeForce RTX 4070 Super EAGLE OC ICE 12GB GDDR6X 192bit DLSS 3 Gigabyte GeForce RTX 4070 Super AERO OC 12GB GDDR6X 192bit DLSS 3 Zotac GeForce RTX 4070 Ti Gaming Trinity OC White 12GB PNY GeForce RTX 4070 Ti Verto White 12GB Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti AERO OC 12GB ASrock Radeon RX 7900 XT Phantom Gaming White 20GB część wrzuciłem do koszyka żeby było można podlinkować https://proline.pl/?fn=koszyk      
    • Co wy z tymi qd oled. Mi się nie podobają te panele. Mają bardziej soczyste kolory ale jak światło zaświeci to czerń jest koloru kupy. Mi się podoba ta neutralność kolorów w woledach.
    • https://wiadomosci.wp.pl/dramatyczne-sceny-oddaj-dokumenty-i-wynos-sie-na-ukraine-7020091382119328a
    • Dzięki za porady , zdecydowałem się w końcu na Asusa , konkretnie ten model https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/laptopy-i-ultrabooki/laptopy/laptop-asus-tuf-gaming-a15-fa507nu-tt901w-15-6-ips-144hz-r5-7535hs-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx4050-windows-11-home   zamykam temat, pozdrawiam 👋 
    • Ja kupilem z KRsystem za 3700. Przyjechal prosto od dystrybutora. Produkcja 03.2024. Wyświetlacz bez wad. W porownaniu do CX 55" mimo, ze mniejszy to jest jasniejszy i wieksze zageszczenie pikseli tez robi dodatkowa robote. Highlight'sy w HDR daja ostro po galach, wyraźnie mocniej jak CX. Ogolnie jest jasniejszy w SDR i HDR, i nie gubi detali w czerni jak robil to CX. Nie oczekiwalem wiele, a dostalem wiecej. Wreszcze gram komfortowo na biurku z odleglosci 90 cm. Monitor powiesilem na scianie. Just perfect. C4 42" w dniu premiery wyceniony zostal na 7699 na stronie LG. 144Hz i troche jesniejszy panel (dalej EVO) nie jest warte doplaty 4 tyś w tym momencie. Teraz jak wymienie to tez na ~42", ale MLA oled lub QD-oled. Ma sie pojawic w tym roku Samsung S90D z matryca 42". Zakrzywione dziwolagi z malym ekranem kompletnie mnie nie interusuja. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...