Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Coś zbyt często te golasy się pojawiają - handlarze na allegro mogą powoli zwijać interes :D 

Kupując PS5 przez goodie (cashback 3%) wyjedzie prawie cena premierowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolar byl rok temu po 3,6 obecnie 3,9pln wiec na 2299 bym nie liczył przy takim kursie $.

Handel ps5 to umarł z 2 msc temu no chyba ze komus chce sie bujać dla 100 pln to moze i jeszcze dycha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2299zl nie bedzie bo ponoc podniesli o te 100zl cene sugerowana cos tak obilo mi sie o uszy. Niemniej pomimo straszenia brakami widac, ze jednak konsol nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez o tym czytałem, ale nie było info chyba, że to oficjalne stanowisko sony polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, martingg napisał:

dolar byl rok temu po 3,6 obecnie 3,9pln wiec na 2299 bym nie liczył przy takim kursie $.

 

PS5 w Polsce jest sprzedawane w złotówkach, a nie w dolarach. Sugerowana cena to 2299 zł. 100 zł sobie dodają elektromarkety (bo mogą). Podobnie jest teraz z XSX - w MS Store po 2249 zł, a w elektromarketach po 2399 zł. Pod koniec maja/na początku czerwca dolar był po 3,6-3,7 zł i jakoś nikt konsoli nie sprzedawał po 2229 zł. Poza tym w dniu premiery PS5 dolar był po 3,79 (dane z NBP).

Odejmując cashback od goodie wychodziło teraz 2327 zł - czyli bardzo blisko ceny premierowej ;) 

19 minut temu, Phoenixsuple napisał:

2299zl nie bedzie bo ponoc podniesli o te 100zl cene sugerowana cos tak obilo mi sie o uszy. Niemniej pomimo straszenia brakami widac, ze jednak konsol nie brakuje.

Ludzie sami sobie tworzą historyki, żeby jakoś pogodzić się z faktem, że przepłacają za sprzęt. Nigdzie nie podnosili ceny - oficjalne stanowisko PS Polska to 2299 zł (nie chce mi się teraz szukać screena z twittera na poparcie moich słów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez Sony Polska nie będzie ogłaszać wszem i wobec, że podnieśli cene na sprzęt, wiadomo jakby się to skończyło na ich socjalnych mediach. Jeśli wszystkie markety z listy oficjalnych partnerów Sony już od dłuższego czasu klepią golasy za 2399, to znaczy, że to nie jest przypadek. Jeszcze może przy tych zestawach mieli pole manewru z ceną, to tutaj bez przykazu Sony raczej niewiele mogliby przyciąć. Pewnie Sony też kawałek z tej stówki bierze do siebie. Raczej nie liczyłbym na powrót do ceny 2299 w tym roku. Sytuacja na rynku jest taka, że sklepy spokojnie moga jeszcze następny rok trzymać tę cenę, a Sony nadal na SM będzie pisać, że sugerowana cena to 2299 i niedobre sklepy nie chcą za tyle wystawiać... 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logiczne ze nie bedą o tym trąbić :D gdyby to była obniżka to zrozumiałe.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Phoenixsuple napisał:

2299zl nie bedzie bo ponoc podniesli o te 100zl cene sugerowana cos tak obilo mi sie o uszy. Niemniej pomimo straszenia brakami widac, ze jednak konsol nie brakuje.

Tak, akurat dzisiaj w koszyku miałem PS5 i dało się normalnie sfinalizować transakcję i z 40 minut wisiała ta oferta, także wiele osób mogło się załapać. Chwilę później przeczytałem ten artykuł: https://hdtvpolska.com/forum/topic/59020-normalne-zakupy-playstation-5-i-xbox-series-x-dopiero-w-2023-roku-fatalna-prognoza-eksperta/?tab=comments#comment-550753 z wczoraj i właśnie nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że ten brak dostępności to takie sztuczne nakręcanie w tym wypadku jednak, bo sytuacji nie ma tak tragicznej jak z RTXami 3xxx - tam jakby przyszło zapłacić 100 zł więcej niż MSRP, to byłaby radość u wielu xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo takie newsy się dobrze klikają. Na łowcach też straszyli chyba tydzień temu, że konsole znikają z rynku. Rzekomo sklepy wyprzedawały ostatnie sztuki, a o dziwo od paru dni znowu mamy zalew PS5 (z zestawami i bez).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalew ?

I info nawet w linku podanym wcześniej, że sprzedaż tylko przez internet, po 1 szt z powodu niskiej dostępności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fjubens napisał:

Tak, akurat dzisiaj w koszyku miałem PS5 i dało się normalnie sfinalizować transakcję i z 40 minut wisiała ta oferta, także wiele osób mogło się załapać. Chwilę później przeczytałem ten artykuł: https://hdtvpolska.com/forum/topic/59020-normalne-zakupy-playstation-5-i-xbox-series-x-dopiero-w-2023-roku-fatalna-prognoza-eksperta/?tab=comments#comment-550753 z wczoraj i właśnie nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że ten brak dostępności to takie sztuczne nakręcanie w tym wypadku jednak, bo sytuacji nie ma tak tragicznej jak z RTXami 3xxx - tam jakby przyszło zapłacić 100 zł więcej niż MSRP, to byłaby radość u wielu xD

40min dobre, się posmarkalem ze śmiechu... :E

W Polsce się ludzie nie znają, nawet młodzi nigdy o łowcach gier nie slyszeli, o tanim gejpassie też nie, Wy tutaj o zakupach na minuty rozprawiacie... 

Gdyby było więcej kumatych to na tym forum to połowa z posiadający dzisiaj ps5/xsx nadal by ich poszukiwała. 

Dlatego takie ilości konsol na rynku to tak na prawdę  ich brak. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze ktoś nie grał w Shadow of the Tomb Raider to jest dobra okazja nadrobić razem z DLC

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jeszcze Rise of the Tomb Raider czeka na kupce wstydu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyklo 10 melonow ps5. Oficjalne info od Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2021 o 22:36, zaodrze244 napisał:

40min dobre, się posmarkalem ze śmiechu... :E

W Polsce się ludzie nie znają, nawet młodzi nigdy o łowcach gier nie slyszeli, o tanim gejpassie też nie, Wy tutaj o zakupach na minuty rozprawiacie... 
Gdyby było więcej kumatych to na tym forum to połowa z posiadający dzisiaj ps5/xsx nadal by ich poszukiwała. 
Dlatego takie ilości konsol na rynku to tak na prawdę  ich brak. 

Nie wiem, może za bardzo to porównuję do rynku GPU w tym roku. Jakby w którymkolwiek polskim sklepie zagościł RTX 3080 za cenę MSRP + 100 zł, to nie powisiałyby te karty nawet minuty, także przy takim porównaniu 40 minut na PS5 niemalże w MSRP to sporo czasu na zakup.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fjubens napisał:

Nie wiem, może za bardzo to porównuję do rynku GPU w tym roku. Jakby w którymkolwiek polskim sklepie zagościł RTX 3080 za cenę MSRP + 100 zł, to nie powisiałyby te karty nawet minuty, także przy takim porównaniu 40 minut na PS5 niemalże w MSRP to sporo czasu na zakup.

Z rtx 3080 pewnie i by tak było, tylko że pierwsi i tak byliby scalpersi... :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozak nowy Ratchet gierka sztos mocne 8,5/10 na razie a dopiero 2h gry za mną tylko szkoda że krótka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, azgan napisał:

A jak by to porównać do ilości PC które mają gracze, to nie są miliony tylko miliardy, od początku powstania PC, prawie 40 lat, jest setki tysięcy gier i miliardy komputerów i graczy, sam Steam ile ma milionów kont. :E Nawet 1mld ludzi na świecie może posiadać Steam. :E Pośród moich znajomych jeden ma PS4, a wszyscy mają Steam, nawet ten co ma PS4. No właśnie. :E

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole też masz od ponad 30 lat i jak rządził snes to pc nie wyglądał zbyt kolorowo pod względem gier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Stjepan666 napisał:

A jak by to porównać do ilości PC które mają gracze, to nie są miliony tylko miliardy, od początku powstania PC, prawie 40 lat, jest setki tysięcy gier i miliardy komputerów i graczy, sam Steam ile ma milionów kont. :E Nawet 1mld ludzi na świecie może posiadać Steam. :E Pośród moich znajomych jeden ma PS4, a wszyscy mają Steam, nawet ten co ma PS4. No właśnie. :E

Tylko co ma jedno do drugiego? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Stjepan666 napisał:

A jak by to porównać do ilości PC które mają gracze, to nie są miliony tylko miliardy, od początku powstania PC, prawie 40 lat, jest setki tysięcy gier i miliardy komputerów i graczy, sam Steam ile ma milionów kont. :E Nawet 1mld ludzi na świecie może posiadać Steam. :E Pośród moich znajomych jeden ma PS4, a wszyscy mają Steam, nawet ten co ma PS4. No właśnie. :E

Wszystko fajnie a teraz nam powiedz ile z tych osób ma peceta przynajmniej tak mocnego jak PS5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kris194 napisał:

Wszystko fajnie a teraz nam powiedz ile z tych osób ma peceta przynajmniej tak mocnego jak PS5?

Mi nie chodziło o moc tylko o ilość, na PS5 masz w tej chwili 5 gier, a na PC nawet słabego tysiące ciekawych gier, starszych AAA,. AA, indyków itd. A można też podejść z drugiej strony jest też procent graczy/twórców którzy mają mocniejszego PC niż dwa PS5 razem wzięte. Na TR3995WX, 128GB RAM itd nie ma mocnych jak tworzysz treści, a nie tylko je konsumujesz, a i możesz grać na takim sprzęcie też bez problemu. ;)

https://www.gry-online.pl/newsroom/ps-plus-na-sierpien-2021-plants-vs-zombies-battle-for-neighborvil/z9202e0

Super duper darmówki od $ony. :E EGS daje lepsze, co tydzień dwie gry to wychodzi 8 gier w miesiącu, a nie trzy. :E

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...