Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, zaodrze244 napisał:

Ja $ony nie tłumaczę, szukam tylko "racjonalnego" uzasadnienia dla tego ichnego złodziejskiego modelu biznesowego.

Ale wszystko i tak sprwadza sie do jednego że chajc na dziwki i koks musi się zgadzać... :E 

Update do tsusimy jest w pakiecie z dlc także trochę jest onaczej. 

 

No nie bardzo, kupisz wersje dyrektor kut..sa na ps4 to już masz w niej dlc, a chcesz ulepszyć do ps5 to jeszcze extra wolają cash.

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, martingg napisał:

jedynie czego mi brakuje to RTS :/ takie buildery te 3 co maja wyjsc no i AoE 4 szkoda ze nie wydadza na XsX + mozliwosc gry na m+k idealnie by bylo

Dlatego był przytoczony temat że "gry z xboxa na pc i na co mnie on", ale no właśnie, klocek nie zastąpi pc do niektórych gier. Gdyby tak było i śmigało z m+k to już dawno bym wziął pewnie xsx, a tak sam nie wiem czy i co brać :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gonzo3211 napisał:

Dlatego był przytoczony temat że "gry z xboxa na pc i na co mnie on", ale no właśnie, klocek nie zastąpi pc do niektórych gier. Gdyby tak było i śmigało z m+k to już dawno bym wziął pewnie xsx, a tak sam nie wiem czy i co brać :E 

co kto woli ja wygrzebalem jakeigos radeona w szafie 3xxx? :D jakis złom ale spojrzalem ze powinny mi buildery pojsc na nim, :E PC z i7 6700 mam w szafie :D mysle czy go pogonic czy trzymac na strategie :P aczkolwiek ich tyle wychodzi co kot napłakał ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, martingg napisał:

może kwestia obcowania z XsX/X1X długiego gdzie te konsole nawet z płytą są praktycznie niesłyszalne.

PS5 słyszysz z 3-4 m, a XSX mielącego płytę uznajesz za praktycznie niesłyszalnego? Coś mi tu fanbojstwem zalatuje ;) 

Jeszcze nie słyszałem bezgłośnego napędu (a miałem zarówno Xboxa One X jak i Series X).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, slafec napisał:

PS5 słyszysz z 3-4 m, a XSX mielącego płytę uznajesz za praktycznie niesłyszalnego? Coś mi tu fanbojstwem zalatuje ;) 

Jeszcze nie słyszałem bezgłośnego napędu (a miałem zarówno Xboxa One X jak i Series X).

mało kiedy odpalam coś z płyty teraz mam origina i jest prkatycznie niesłyszałmy to jest lekki szum conajwyzej i tez z 3-4m on zamieli płyte na chwile potem jest cicho

Edytowane przez martingg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dawidoxx napisał:

bo dopóki nie przykłada się obsesyjnie łba do konsoli to jest cicho ;)  Nie wiem jak można słyszeć z 4-5 metrów cewki.. ja w takiej odległości nie słyszałem nawet mojego monstrum  gdzie z bliska ten rtx grał koncert :E 

W terkoczący wentylator jestem w stanie uwierzyć, bo to faktycznie może być kłopotliwe.

Czy z 4-5 to nie wiem ale ja z 3m swoja pierwsza ps5 slyszalem wiec wiem ze jak najbardziej mozna, i tez wiem ze mojej 2giej juz nie slysze praktycznie. Gdy przysowam sie do grania na 1.8m da sie ja uslyszec ale zdecydowanie dzwiek nie jest uciazliwy tak jak byl w nr1.

Odleglosc z jakiej slyszymy bzyczenie jest zalezna od czestotliwosci dzwieku, to ze ty nie slyszales swojego pc nic nie znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Stjepan666 napisał:

https://www.gry-online.pl/hardware/jaki-dysk-ssd-do-ps5-aktualna-lista-zgodnych-urzadzen/zf2035e

Jakie piękne ceny dysków na PS5, ja kupiłem nie dawno co prawda na SATA3 ale MX500 1TB za 400zł, a nie za 1000zł. ? :E

IEHNQpn.png

No wiesz co, na technice się nie znasz. Przecież to dyski nvme odczyt ponad 7000 to kosztować muszą krocie... :E

Jak mi miejsca na ps5 braknie to kupię któryś dysk z tej listy ale dopiero gdy wypuszczą oficjalny firmware do ps5 i będzie potwierdzone że te dyski w ogóle działają. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, dawidoxx napisał:

No i to działa w druga strone ;) 

W jakim sensie? , nie rozumiem. Mi chodzilo o to ze twoj PC wytwarza calkiem inny dzwiek i ma sie nijak to bzyczenia PS5.

I wiadomo ze nie wszystkie PS5 maja ten problem, ale nie ma co twierdzic ze go wogole nie ma bo tobie sie nie trafilo. Moja pierwsza PS5 tak samo slyszala kobieta i dzieciakwiec to tez nie kwestia ucha.

Zobacz jak z oledem ty i ja mielismy, a inni mieli igly od razu ;) Niestety takie czasy ze kazdy moze dostac "inna wersje" produktu z powodu jakis niedopracowan. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Sheeneek napisał:

W jakim sensie? , nie rozumiem. Mi chodzilo o to ze twoj PC wytwarza calkiem inny dzwiek i ma sie nijak to bzyczenia PS5.

I wiadomo ze nie wszystkie PS5 maja ten problem, ale nie ma co twierdzic ze go wogole nie ma bo tobie sie nie trafilo. Moja pierwsza PS5 tak samo slyszala kobieta i dzieciakwiec to tez nie kwestia ucha.

Zobacz jak z oledem ty i ja mielismy, a inni mieli igly od razu ;) Niestety takie czasy ze kazdy moze dostac "inna wersje" produktu z powodu jakis niedopracowan. 

Przecież nie twierdzę że nie ma w ogóle takiego problemu, bo z 2 metrów możliwe że mozna coś usłyszeć, ale z 4-5m  to jakoś ciężko mi w to uwierzyć.. nie wiem jak głośna musiała by to być praca cewek.

Na kilka sztuk ps5 z którymi miałem styczność żadna nie była jakoś specjalnie hałaśliwa

 

 

Edytowane przez dawidoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zaodrze244 napisał:

Nie zdawałem sobie sprawy z tego jak duża jest różnica pomiędzy nideciem a deltą. Prawie jak między dniem a nocą... :E  

PS. Na końcu tego filmiku zrobił porównanie. 

Różnica wyolbrzymiona przez czułość mikrofonu oraz jego położenie. To są prawdopodobnie drobne wibracje/terkot, którego normalnie niezbyt usłyszysz. Poza tym, może to wina złego zamontowania.
Pamięć może mnie mylić, ale serwisanci, chyba z "ifixit" twierdzą, że różnica w wentylatorach jest pomijalna w normalnym użytkowaniu.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, musichunter1x napisał:

Różnica wyolbrzymiona przez czułość mikrofonu oraz jego położenie. To są prawdopodobnie drobne wibracje/terkot, którego normalnie niezbyt usłyszysz. Poza tym, może to wina złego zamontowania.
Pamięć może mnie mylić, ale serwisanci, chyba z "ifixit" twierdzą, że różnica w wentylatorach jest pomijalna w normalnym użytkowaniu.

Wentylator potrafi zrobić różnicę. Ćwiczyłem to z przeróżnymi urządzeniami na przestrzenni lat. Dlatego w moim komputerze mam tylko wentylatory noctuy. I dopiero taka zmiana że wywaliłem wszystkie inne i zamontowałem te austriackie zrobiło kolosalną różnicę w pracy peceta. Praktycznie jest nie słyszalny. 

Wiadomo że koleś dał blisko mikrofon żeby pokazać jak się różnią wentylatory i z 3m tego aż tak wyraźnie nie usłyszysz ale przekonałem się na własne uszy że wentylatory w konsolkach $ony potrafią się od siebie różnić diametralnie kulturą pracy. Wymieniałem już wentylatory w ps3 slim, super slim i prosiaku i wiem co gadam.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuję :D kupowałem, gralem, sprzedawałem jak mi nie pasowało albo się znudziło ale żeby wiatraki w konsoli wymieniać? Meah :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, zaodrze244 napisał:

Wentylator potrafi zrobić różnicę. Ćwiczyłem to z przeróżnymi urządzeniami na przestrzenni lat. Dlatego w moim komputerze mam tylko wentylatory noctuy. I dopiero taka zmiana że wywaliłem wszystkie inne i zamontowałem te austriackie zrobiło kolosalną różnicę w pracy peceta. Praktycznie jest nie słyszalny. 

Wiadomo że koleś dał blisko mikrofon żeby pokazać jak się różnią wentylatory i z 3m tego aż tak wyraźnie nie usłyszysz ale przekonałem się na własne uszy że wentylatory w konsolkach $ony potrafią się od siebie różnić diametralnie kulturą pracy. Wymieniałem już wentylatory w ps3 slim, super slim i prosiaku i wiem co gadam.

Oczywiście że wentylator jest ważny, ale przeceniasz jego istotność w konsolach. Chyba że skupiasz się na hałasie, wtedy człowiek jest bardziej podatny na niego ;) 
W PS5 jest to różnica 39db do 43db. PS4 Pro potrafiło dobijać do blisko ~57db, a najnowszy, czysty model to 44-48db(zależnie od sposobu pomiaru). PS4 Fat w najgorszy razie przybijało 60db.
~35-40db to poziom hałasu otoczenia w domu za dnia.

Może problemem jest granie na monitorze? Wtedy konsolę masz w niewielkiej odległości. Poziom natężenia dźwięku spada z kwadratem odległości.
Pomiary robią chyba z kilkudziesięciu cm, ale załóżmy że ~40db jest z 1m, to z 2m będzie 10db, pomijając odbicia i rezonans, ale na pewno będzie mniej niż te 35db otoczenia ;) 
Osobiście gram z ~2m, więc mnie grzeje czy konsola ma 43db czy 39db, czy nawet 48db.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, martingg napisał:

Współczuję :D kupowałem, gralem, sprzedawałem jak mi nie pasowało albo się znudziło ale żeby wiatraki w konsoli wymieniać? Meah :D

PS3 kupiłem używane, nowej nie miałem. Wentylatory nie były w najlepszym w nich stanie.

PS4 pro kupiłem z pierwszej rewizji, nową. Taniej wyszło kupić nowy wentylator taki z ostatniej rewizji niż nową konsolę.

W PS5 mam deltę, nic nie zmieniam. Wentylatora w konsoli nie słyszę, jedynie cewki w nie których grach.

44 minuty temu, musichunter1x napisał:

Oczywiście że wentylator jest ważny, ale przeceniasz jego istotność w konsolach. Chyba że skupiasz się na hałasie, wtedy człowiek jest bardziej podatny na niego ;) 
W PS5 jest to różnica 39db do 43db. PS4 Pro potrafiło dobijać do blisko ~57db, a najnowszy, czysty model to 44-48db(zależnie od sposobu pomiaru). PS4 Fat w najgorszy razie przybijało 60db.
~35-40db to poziom hałasu otoczenia w domu za dnia.

Może problemem jest granie na monitorze? Wtedy konsolę masz w niewielkiej odległości. Poziom natężenia dźwięku spada z kwadratem odległości.
Pomiary robią chyba z kilkudziesięciu cm, ale załóżmy że ~40db jest z 1m, to z 2m będzie 10db, pomijając odbicia i rezonans, ale na pewno będzie mniej niż te 35db otoczenia ;) 
Osobiście gram z ~2m, więc mnie grzeje czy konsola ma 43db czy 39db, czy nawet 48db.

Moja PS5 jest bardzo cicha. Tak jak napisałem wyżej mam deltę. Gram z około 2,5m.

Zmiana wentylatorów w PS3 i PS4 były słyszalne i to bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, zaodrze244 napisał:

PS3 kupiłem używane, nowej nie miałem. Wentylatory nie były w najlepszym w nich stanie.

PS4 pro kupiłem z pierwszej rewizji, nową. Taniej wyszło kupić nowy wentylator taki z ostatniej rewizji niż nową konsolę.

Tylko że musiałbyś porównać oryginalną konsolę z nową, lepszą pastą i wyczyszczoną, z tą samą, ale innym wentylatorem. W PS3 wentylator robił różnicę, szczególnie w FAT. PS4 raczej mniej, tam ważniejsza była pasta, oprogramowanie chłodzenia, docisk itd.

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, musichunter1x napisał:

Tylko że musiałbyś porównać oryginalną konsolę z nową, lepszą pastą i wyczyszczoną, z tą samą, ale innym wentylatorem. W PS3 wentylator robił różnicę, szczególnie w FAT. PS4 raczej mniej, tam ważniejsza była pasta, oprogramowanie chłodzenia, docisk itd.

Tłumaczysz mi rzeczy dla mnie oczywiste. W konsolkach zacząłem od wymiany pasty, czyszczenia itd. Wentylator był kolejnym elementem układanki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tańszy dysk 5500 też będzie wystarczający, nie trzeba wywalać od razu kasiory na 7000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tej tabeli to wynika że nawet 3900 robi robotę jak 5500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że robi robotę ale dzisiaj nie ma jeszcze gier które by wykorzystywały tą moc... :E

https://www.playstation.com/en-us/support/hardware/ps5-install-m2-ssd/#min

Napisali 5500+ to taki trzeba mieć...

Patrząc po cenach dysków morelach to i tak "najtańszy" spełniający wymogi jest szajsung 980 pro 1TB 

https://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-980-pro-1-tb-m-2-2280-pci-e-x4-gen4-nvme-mz-v8p1t0bw-5944303/

Samsung przynajmniej jest pewniakiem jeżeli chodzi o trwałość. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Phoenixsuple napisał:

To są szelmy z tego $ony. I jeszcze bezczelnie rzadają kasę za upgrejdy gier z ps4 do ps5. 

Dobrze że jedyna gra w pudełku na ps5 którą mam to ratchet UŻYWKA. I zdecydowanie tylko takie będę kupować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Coś w tym jest. a) W HDR Game kalibrator Windows pokazuje 465 nitów, a w HDR default można ustawić w Win 1000+.  ALE b) jak mierzę światłomierzem z telefonu (okienko 1%), to w HDR default mam 800 luxów, w HDR Game 1750 luxów.     @PiPoLiNiO Zmierz oczami  to okienko w HDR i HDR Game z tego filmu. Bez problemu widać, że jest jaśniejsze w HDR Game.
    • @galakty co ty będziesz że  handel ze wschodem nie istnieje https://www.tirsped.com.pl/blog/polska-wymiana-handlowa-z-innymi-krajami/ Skąd najwięcej importuje Polska? Dane narastająco od początku roku  Niemcy – wartość: 222,1 mld PLN – 21,9% udziału Chiny – 146,6 mld PLN – 14,4% Włochy – 52,2 mld PLN – 5,1% Rosja – 45,1 mld PLN – 4,4% Holandia – 40,4 mld PLN – 4% Francja – 35 mld PLN – 3,5% Czechy – 32,3 mld PLN – 3,2% USA – 24,3 mld PLN – 3,1% Korea Południowa – 24,3 mld PLN – 2,4% Belgia – 23,2 mld PLN – 2,3% @Camis mentzen wolnościowiec który mówi o przymusie , dzięki za link @Spl97 po co to pisanie o kucach i debilne ogólniki ? Nie lepiej przekonywać konkretnymi  argumentami do pozostania w UE ? Tak się naśmiewasz z PiSu i jego elektoratu a sam robisz to samo co oni @lukadd do dziś ludzie myślą że Polska jest krajem suwerennym, mamy największą wymianę handlową z Niemcami więc narazie musimy pozostać w UE nawet jak ktoś tego nie chce , trzeba tylko przekonywać rządzących UE że likwidacja pieca gazowego itd nie jest dobrym pomysłem , z pozycji wasala ciężko coś ugrać   
    • Pokazałem wykresy ale prawda jest tylko jedna - TO NIE JEST TO SAMO "If we look at the common peak white luminance measurements you can see what impact the ‘APL stabilize’ setting is having in this area too. Only the HDR Game and Vivid modes reach up to the panels >1000 nits capability, getting to 1072 nits maximum as the setting is on ‘high’. The other 3 modes all cap out at around 484 nits where it’s set on ‘middle’." I zanim zapytasz "to czemu nie ustawił na APL HIGH pozostałych trybów?" bo ch. dają i tak nie przekroczą 480 peak nitów.   Tylko HDR Game oraz HDR Vivid mogą osiągnąć Peak 1000 w trybie APL HIGH. Potwierdziłem to też po rozmowie z kolesiem który napisał recenzje na TFTcentral i jak ustawisz "domyślny HDR" w APL HIGH to masz max peak w okolicach 480 nitów! Czyli TrueBlack 400!☠️   Mam przyjechać do ciebie z kalibratorem aby pokazać czarno na białym że zwykły HDR z APL HIGH to nie jest tryb Peak1000?    
    • @Camis masz wypowiedź mentzena o tym co dokładnie powiedział na temat tego poboru tylko mężczyzn?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...