Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie łapię tej nowej aktualizacji PS5, teraz każda zainstalowana gra ma dwie wersje: PS4 / PS5, po co mi to? Skoro mam PS5 to wiadomo, że chcę grać w wersję gry na PS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, lukadd napisał:

Nowy radiator mimo, że mniejszy to ogólnie kapkę lepszy.

No a teraz spojrzeć wystarczy na ten temat przez ile stron było śmiechów i chichów specjalistów co już na podstawie zdjęcia znali wydajność nowej wersji :E Dalej jest tak sobie ale nie jest gorzej. Ciekawe czy jeszcze jakieś zmiany są w tej rewizji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Deathloop ktoś ogrywa, dobre to? oceny ma 8 wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak Ci podeszło Dishonored bierz śmiało.

Bardzo podeszło, każda część, ale tak myślisz czy grałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Elvis79 napisał:

Bardzo podeszło, każda część, ale tak myślisz czy grałes?

Po nowym roku będzie w gejpassie, połatana. Lepiej poczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, bleidd napisał:

No a teraz spojrzeć wystarczy na ten temat przez ile stron było śmiechów i chichów specjalistów co już na podstawie zdjęcia znali wydajność nowej wersji :E Dalej jest tak sobie ale nie jest gorzej. Ciekawe czy jeszcze jakieś zmiany są w tej rewizji.

Good News. Test potwierdza, ze dokonali optymalizacji układu chłodzenia a oba są równie sprawne. Bardzo dobrze, bo nie będzie ogłoszeń na olx sprzedam PS5 te poprawiona :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zostanie ze mną na dłużej ta nowa rewizja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
W dniu 16.09.2021 o 22:57, slafec napisał:

Co do słuchawek - mam Musical Fidelity MF100 i Arctis 1 Wireless i na obu słyszę różnicę. Sony jest na tyle duże i popularne, że może wdrażać na rynek swoje standardy. Wspierają swoją technologię i 3d audio na pewno nie zniknie w najbliższej generacji.

Najśmieszniejsze jest to ,że tam nie ma wcale dźwięku 3D.Brakuje pozycjonowania holograficznego znanego z droższych rozwiązań stereo, które po dzień dzisiejszych jednak daje zdecydowanie najlepszy dźwięk przestrzenny.  Nic tam nowego nie wdrażają ale głupków robią ze swoich klientów  tym marketingiem. Ta technologia ,niby nowa była już znana szerzej z układów dźwiękowych z lat 90. No ale nowe rozwiązanie ,taka wielka korporacja, to musi być coś super. Dokleimy znaczek super audio i na pewno się sprzeda.Żałosne ale prawdziwe ludzie to łykają jak pelikany jeszcze się cieszą do tego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, zaodrze244 napisał:

Po nowym roku będzie w gejpassie, połatana. Lepiej poczekać. 

ponoć najwcześniej po roku od premiery.

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kyriakos napisał:

Najśmieszniejsze jest to ,że tam nie ma wcale dźwięku 3D.Brakuje pozycjonowania holograficznego znanego z droższych rozwiązań stereo, które po dzień dzisiejszych jednak daje zdecydowanie najlepszy dźwięk przestrzenny.  Nic tam nowego nie wdrażają ale głupków robią ze swoich klientów  tym marketingiem. Ta technologia ,niby nowa była już znana szerzej z układów dźwiękowych z lat 90. No ale nowe rozwiązanie ,taka wielka korporacja, to musi być coś super. Dokleimy znaczek super audio i na pewno się sprzeda.Żałosne ale prawdziwe ludzie to łykają jak pelikany jeszcze się cieszą do tego.

Ja oceniam efekt, a ten w moim odczuciu jest bardzo dobry. Returnal jest tego najlepszym przykładem.

To hejtowane przez Ciebie rozwiązanie od Sony działa na wszystkim (każde słuchawki) i się sprawdza. Sony poza sprzętem tworzy też gry i te wszystkie bajery są od razu implementowane do każdej nowej produkcji. Co mi z lepszych rozwiązań dostępnych na rynku (za które pewnie musiałbym dodatkowo zapłacić), gdy nie są one nigdzie wspierane? Sztuka dla sztuki? 

Edytowane przez slafec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie nowej rewizji to widać po wykresach że jednak temperatura samego SOC (procesora/gpu) wzrosła za to temperatura pamięci nieco spadła

Na starej wersji z większym radiatorem SOC ma 66.5 stopni C a na nowej 71.6

685223906-764

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio nabylem ps5 bo sie trafila moim zdaniem dobra oferta na zestaw konsola + 2 pady + ladowarka bez gier za 2899 zl. Mam chyba ta nowa rewizje ale mi nie robi to roznicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Kyriakos napisał:

Najśmieszniejsze jest to ,że tam nie ma wcale dźwięku 3D.Brakuje pozycjonowania holograficznego znanego z droższych rozwiązań stereo, które po dzień dzisiejszych jednak daje zdecydowanie najlepszy dźwięk przestrzenny.  Nic tam nowego nie wdrażają ale głupków robią ze swoich klientów  tym marketingiem. Ta technologia ,niby nowa była już znana szerzej z układów dźwiękowych z lat 90. No ale nowe rozwiązanie ,taka wielka korporacja, to musi być coś super. Dokleimy znaczek super audio i na pewno się sprzeda.Żałosne ale prawdziwe ludzie to łykają jak pelikany jeszcze się cieszą do tego.

Jak nie ma jak jest. Oczywscie nie jest to dźwięk przestrzenny, bo masz dwa głośniki. Cały system polega na tym, ze wiedząc jaka jest lokalizacja źródła dźwięku względem gracza symuluje dźwięk który dochodzi do obu uszu (czyli dokadnie tak jak dzieje się w rzeczywistości - do obu uszu dźwięk z tego samego źródła dochodzi inny - różnica odległości, głowa po drodze dla drugiego ucha). 
Aby cały Tempest 3D działał poprawnie wymagane jest wystawienie przez grę lokalizacji źródła dźwięku i wymaga to implementacji w grze. 
Jak ten system mógł być implementowany w latach 90 gdzie gry 3D raczkowały to ja nie wiem. Oczywscie forumowi napinacze wiedza lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, azgan napisał:

Odnośnie nowej rewizji to widać po wykresach że jednak temperatura samego SOC (procesora/gpu) wzrosła za to temperatura pamięci nieco spadła

Na starej wersji z większym radiatorem SOC ma 66.5 stopni C a na nowej 71.6

Gamer nexus włożył masę pracy w te testy. Nie tylko pamięci, temp vrm też spadły na nowym radiatorze.

Ten teścik niżej jest najfajniejszy, bo w nim przetestowali te 2 różne radiatory na identycznym PCB i z identycznym wentylem etc. Czyli najdokładniej pokazuje wydajność samych radiatorów w identycznych warunkach. Do tego jako bonus trzecia pozycja radiator 2020 na tym samym PCB, ale z starym wentylem.

iNCTLy7.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Gamer nexus włożył masę pracy w te testy. Nie tylko pamięci, temp vrm też spadły na nowym radiatorze.

Ten teścik niżej jest najfajniejszy, bo w nim przetestowali te 2 różne radiatory na identycznym PCB i z identycznym wentylem etc. Czyli najdokładniej pokazuje wydajność samych radiatorów w identycznych warunkach. Do tego jako bonus trzecia pozycja radiator 2020 na tym samym PCB, ale z starym wentylem.

iNCTLy7.png

Przecież ja dałem wykresach właśnie z testu Games Nexus :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu nie czytasz z zrozumieniem :E

Oni robili kilka testów. Tak jak napisałem ten co zalinkowałem jest najciekawszy bo pokazuję czystą wydajność radiatorów na tym samym PCB i z identycznym wentylem.

Oglądałeś ten cały materiał? Tam dokładnie opisują poszczególne testy i metodologie ich wykonywania.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Znowu nie czytasz z zrozumieniem :E

Oni robili kilka testów. Tak jak napisałem ten co zalinkowałem jest najciekawszy bo pokazuję czystą wydajność radiatorów na tym samym PCB i z identycznym wentylem.

Ale są 3 typy wentyla a nie jeden 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teście dwóch różnych radiatorów na tym samym PCB wzięli tej najlepszy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS5 z dwoma różnymi wentylatorami. Szczęśliwcy mogą trafić na cichszą wersję https://ithardware.pl/aktualnosci/ps5_z_dwoma_roznymi_wentylatorami_szczesliwcy_moga_trafic_na_cichsza_wersje-14217.html

Teraz, lukadd napisał:

W teście radiatorów na tym samym PCB wzięli tej najlepszy.

Ten najlepszy? Czyli jaki :szczerbaty:

Między samymi typami wentyli występuje już różnica 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy co mieli Nidec ten najnowszy z nowej rewizji.

NMB to wentyl z starej konsoli i jest extra na tym teście na żółto. Słabiutko sobie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Najlepszy co mieli Nidec ten najnowszy z nowej rewizji.

NMB to wentyl z starej konsoli i jest extra na tym teście na żółto. Słabiutko sobie radzi.

Ale Nidec nie był najlepszy :szczerbaty:

Na tym pierwszym wykresie który dałem masz porównanie starej rewizji z nową powiedz mi w której SOC ma niższą temperaturę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, azgan napisał:

Ale Nidec nie był najlepszy :szczerbaty:

Na tym pierwszym wykresie który dałem masz porównanie starej rewizji z nową powiedz mi w której SOC ma niższą temperaturę?

 

Azgan, ale pozniej tez jest porownanie obydwu rewizji ale juz z tym samym wentylatorem w obydwy wersjach chlodzenia. A w tym pierwszym wykresie kazda konsola miala wentylator z jakim przyszla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Sheeneek napisał:

Azgan, ale pozniej tez jest porownanie obydwu rewizji ale juz z tym samym wentylatorem w obydwy wersjach chlodzenia. A w tym pierwszym wykresie kazda konsola miala wentylator z jakim przyszla.

No O.K to na tym wykresie stara rewizja też ma mniej 

Wersja premierowa (czerwony wykres) 67.9 stopni C

Nowa rewizja (niebieski wykres) 71.7 stopni C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, azgan napisał:

Ale Nidec nie był najlepszy :szczerbaty:

Na tym pierwszym wykresie który dałem masz porównanie starej rewizji z nową powiedz mi w której SOC ma niższą temperaturę?

 

Był :E Tak wyszło w ich testach, że Nidec jest najwydajniejszy.

Obejrzyj sobie ten test warto. Oni na prawdę tam odwalili masę roboty i jeszcze zapewne będą się pojawiać inne materiały z tematami których nie byli w stanie rozwinąć w tym jednym filmiku.

Kombinacji testów robili masę.

wn2E1qV.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, azgan napisał:

No O.K to na tym wykresie stara rewizja też ma mniej 

Wersja premierowa (czerwony wykres) 67.9 stopni C

Nowa rewizja (niebieski wykres) 71.7 stopni C

To sie zgadza, stara lepiej chlodzi APU, nowa lepiej pamieci i sekcje zasilania.

Chodzi o to ze te drugie wukresy przedstawiaja najblizej wydajnosc samego chlodzenia z unormowanym, tym samym wentylatorem.

Edytowane przez Sheeneek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Prawda taka że każdy producent ma swoje lepsze i gorsze sockety, lepsze i gorsze momenty itp. Pamiętam jak miałem asrocki p67 pro 3 i z170 extreme 4. Ale to były mega fajne płyty🙂 ok, może nie były z najnizszej półki cenowej ale super się je użytkowało, a z170 extreme 4 z 6600k podkręconym na 4,5 GHz działa u mnie bezproblemowo od 8,5 roku. Tak więc nie można generalizować że jedna marka jest lepsza od drugiej w każdym sockecie.
    • https://ithardware.pl/aktualnosci/naukowcy_wiedza_jak_wyeliminowac_problem_wypalania_sie_oledow-32278.html
    • Od trzech lat posiadam tablet graficzny  XP-PEN Artist 22R Pro z którym mam spore problemy, bo PC go nie wykrywa - tablet jest podłączony przez USB-C i muszę najpierw odpiąć kabel USB od PC, podłączyć do smartfona, ponownie podpiąć do PC, jest dźwięk, wychodzi komunikat, że system nie rozpoznał sprzętu, muszę jeszcze zmieniać w ustawieniach ekranu z "rozszerz te ekrany" na "Powiel te ekrany" i ponownie na rozszerz i dopiero wtedy działa Teraz chodzi mi o coś innego: korzystam głównie z darmowego programu Krita i jest sporo rysunków, których nie da się kolorować, po prostu cała paleta barw w programie jest szara i nie da się wybrać żadnego koloru, kupiłem sobie w PDF kilkanaście rysunków do pokolorowania i z nimi jest to samo, są to pliki JPG (jpg) i czy można coś zrobić, np. jakoś zmienić typ pliku, żeby Krita go widziała i dało się kolorować?
    • Sprzedać, zażądać okupu, szantażować osoby z wycieku że upubliczni ich choroby np weneryczne (HIV, rzeżączka, kiła itp). Takie dane są bardzo cenne. 
    • Jakby takie szkolenie trwało z 2 tygodnie i by zwalniało mnie ze stosunku pracy z zachowaniem wynagrodzenia, plus miałbym do wyboru kilka terminów, to w sumie chciałbym jechać na takie szkolenie.  Zawsze jakiś nowy experience. Pracownicy ochrony zdrowia mieli takie coś niedawno lub mają cały czas. Znajoma położna była na takim szkoleniu. Nie wiem ile ono trwało, ale chyba dobrze się bawili.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...