Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, azgan napisał:

A kto powiedział że żeby zagrać na PC trzeba będzie czekać 5 lat? Tego nie wiesz i nie możesz określić ram czasowych bo to wynika z zupełnie nowej polityki firmy niespotykanej dotąd. SONY jasno deklaruje swoje zamiary i chęć wydawania większej ilości gier na PC. Ostatnie tytuły np. takie Days Gone to nie są stare gry. 

Co do tego kupowani przez PC'towców konsoli specjalnie dla jakieś gry to czemu nie kupili jej wcześniej dla takiego np. Days Gone i zagrali dopiero jak trafiło na STEAM? PS4 mogli przecież kupić za grosze już dawno żeby to ograć bez czekania na port PC. Teraz tym bardziej mogą czekać aż gra wyjdzie na PC bo będą już mieli zakodowane że SONY wydaje swoje tytuły też na PC mało tego będą mogli ograć to z lepszą grafiką oraz płynnością.

Tak jak pisałem, nie wiem jak inni, ale rozmawiasz właśnie z osobą, która po latach na PC postanowiła się go pozbyć (jeśli chodzi o granie) i kupić PS5, żeby ograć tytuły z PS4 w lepszej jakości i dla nowych gier jak Deamon's Souls i Ratchet. Ograć już, bez czekania na wydania PC. Po prostu zrobiłem sobie rachunek sumienia, przejrzałem bibliotekę gier z PS pod kątem tego, co mnie interesuje. Naliczyłem tego z 10 gier na sam początek i decyzja podjęta. Ogrywam teraz Ratcheta i jestem zachwycony jak dawano nie byłem żadną grą. Wiadomo coś, kiedy zagrałbym w tą grę na PC? No właśnie, tego nikt nie wie. A ja nie mam ochoty czekać, bo mogę nie doczekać :) Chęć i zajawka jest teraz to teraz to realizuję. Kwestia indywidualnego podejścia, moje jest właśnie takie  Zakup PS5 to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjąłem w temacie grania ever.   

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, lukadd napisał:

 

Dla tego w większości przypadków wolałbym poczekać nawet i ten rok czy dwa i ograć sobie te kilka ich "exów" spokojne na PC tak jak lubię i mi się podoba.

To będziesz musiał bo SONY nie da Ci tego co zapewnia Microsoft czyli możliwości grania jednocześnie na konsoli oraz PC we wszystkie swoje tytuły

Szef PlayStation Studios: więcej gier na PC, ale nie kosztem konsol https://www.eurogamer.pl/articles/2021-06-03-szef-playstation-studios-wiecej-gier-na-pc-ale-nie-kosztem-konsol

Pytanie czy godzisz się poczekać aż gra trafi na STEAM i czy wytrzymasz ciśnienie podczas premiery gdzie jest to najbardziej gorący okres?

19 minut temu, vegetto napisał:

Tak jak pisałem, nie wiem jak inni, ale rozmawiasz właśnie z osobą, która po latach na PC postanowiła się go pozbyć (jeśli chodzi o granie) i kupić PS5, żeby ograć tytuły z PS4 w lepszej jakości i dla nowych gier jak Deamon's Souls i Ratchet. Ograć już, bez czekania na wydania PC. Po prostu zrobiłem sobie rachunek sumienia, przejrzałem bibliotekę gier z PS pod kątem tego, co mnie interesuje. Naliczyłem tego z 10 gier na sam początek i decyzja podjęta. Ogrywam teraz Ratcheta i jestem zachwycony jak dawano nie byłem żadną grą. Wiadomo coś, kiedy zagrałbym w tą grę na PC? No właśnie, tego nikt nie wie. A ja nie mam ochoty czekać, bo mogę nie doczekać :) Chęć i zajawka jest teraz to teraz to realizuję. Kwestia indywidualnego podejścia, moje jest właśnie takie  Zakup PS5 to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjąłem w temacie grania ever.   

No ja akurat też wolę grać na premierę więc rozumiem Twoje stanowisko. Wiadomo że największe poruszenie jest jak gra wychodzi i wszyscy ją dopiero odkrywają co towarzyszy często sporym ruchem w Internecie. Ludzie są podekscytowani, wszędzie się o tym gada, serwisy walą newsy jeden po drugim do tego reklamy w TV i na YouTube.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, rambek911 napisał:

Gdzies widziałem ze w USA ktoś sprzedał nowy egzemplarz chyba Mario, albo Zeldy z 86 roku nie pamietam dokładnie za milion $:szczerbaty:

 

Tutaj jest dobrze przedstawiony fenomen gier za miliony dolarów. Powodzenia kolekcjonerzy ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, azgan napisał:

Pytanie czy godzisz się poczekać aż gra trafi na STEAM i czy wytrzymasz ciśnienie podczas premiery gdzie jest to najbardziej gorący okres?

Sony mnie ogólnie rozczarowuje swoją polityką w tej generacji co wcale nie zachęca do sięgnięcia po PS5. 

Pewnie by się znalazły jakieś gry gdzie mocno by kusiło ograć na premierę np. Persona 6, ale to dalekie czasy. Horizon jakoś nie mam parcia po tym co pokazali. GoW tak pierwsza część mi się bardzo podobała, ale co będzie z drugą, okażę się, podejrzewam, że po prostu takie duże DLC do jedynki.

Ciekawe co Dogsi robią, bo jeśli teraz są zaprzęgnięci do multiplayera TLoU2 i dodatkowo robią remake TLoU 1 to bidnie by było. Bo wtedy pewnie jakiejś dużej gry od nich moglibyśmy się dopiero spodziewać pod koniec generacji.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, lukadd napisał:

Sony mnie ogólnie rozczarowuje swoją polityką w tej generacji co wcale nie zachęca do sięgnięcia po PS5. 

 

Cóż wygląda na to że nie Ty jeden 

Gracze są wściekli na nową politykę Sony. Chcą zwolnić szefa PlayStation https://www.gram.pl/news/gracze-sa-wsciekli-na-nowa-polityke-sony-chca-zwolnic-szefa-playstation

a powodów znajdzie się więcej 

56 minut temu, lukadd napisał:

 

Pewnie by się znalazły jakieś gry gdzie mocno by kusiło ograć na premierę np. Persona 6, ale to dalekie czasy. Horizon jakoś nie mam parcia po tym co pokazali. GoW tak pierwsza część mi się bardzo podobała, ale co będzie z drugą, okażę się, podejrzewam, że po prostu takie duże DLC do jedynki.

 

God of War będzie na 100% dobry ale to będzie raczej więcej tego samego tak czy siak chętnie ogram bo poprzednia część również mi się podobała 

57 minut temu, lukadd napisał:

 

Ciekawe co Dogsi robią, bo jeśli teraz są zaprzęgnięci do multiplayera TLoU2 i dodatkowo robią remake TLoU 1 to bidnie by było. Bo wtedy pewnie jakiejś dużej gry od nich moglibyśmy się dopiero spodziewać pod koniec generacji.

Jeszcze przy serialu od HBO GO pomagają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Gracze sobie mogą gadać i psioczyć na Sony a jak dojdzie co do czego to wszystko kupią w każdej cenie?

Nie wszyscy. Ja ich olałem na konsoli ze względu na politykę jaką wprowadzą na PS5 :E Mojej kasy nie dostali. Nie kupiłem PS5, nie kupiłem patcha za $10 do Ghosta. Ba, nawet nie kupiłem tego dodatku. Tak samo jak nie kupiłem DLC Miles Morales za 250zeta nawet na PS4. DLC do Ghosta też nie. :E itd.

Od premiery PS5 podchodziłem do tego z dystansem i na nic się nie napalałem. Wręcz przeczuwałem, że będzie słabo, a doszły jeszcze inne fikołki od Sony jak podwyżki cen gier, płatne update itd.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lukadd napisał:

DLC Miles Morales za 250zeta

Teraz już za ok 70-80pln na olx, przymierzam się do zakupu :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, ODIN85 napisał:

Ale i tak kiedyś kupisz?

Jak Sony da mi powody i będzie w końcu warto to tak. Jak nie to nie :E  Proste. Teraz niech się bujają.

17 minut temu, Camil666 napisał:

Teraz już za ok 70-80pln na olx, przymierzam się do zakupu :D 

Ja raczej nigdy tego nie kupię. Te same nudy co w podstawce tylko czarny pająk :E Dla odbić RT to wolę sobie już WD3 odpalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS5 przyspieszyło na nowym FirmWare w niektórych grach jest więcej klateczek. Takie Update to ja lubię ?

PlayStation 5 poprawa płynności - firmware - 1

PlayStation 5 poprawa płynności - firmware - 2

 

30 minut temu, lukadd napisał:

 

Ja raczej nigdy tego nie kupię. Te same nudy co w podstawce tylko czarny pająk :E Dla odbić RT to wolę sobie już WD3 odpalić.

Watch Dogs: Legion to jeszcze większa nuda od tego Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gonzo3211 napisał:

E no, z czym do ludzi. PS1, PS2, PS3 rozumiem, ale PS4 czy PS5? Tamte konsole są/ były kultowe 

Tak przy okazji ile dobra było a raczej ile mogło być ?

 

9 godzin temu, Gonzo3211 napisał:

nostalgia i sentyment też swoje robi.

 

W rzeczy samej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, azgan napisał:

PS5 przyspieszyło na nowym FirmWare w niektórych grach jest więcej klateczek. Takie Update to ja lubię ?

PlayStation 5 poprawa płynności - firmware - 1

PlayStation 5 poprawa płynności - firmware - 2

 

Watch Dogs: Legion to jeszcze większa nuda od tego Marvel's Spider-Man: Miles Morales

Ciekawe dlaczego... czyżby podnieśli zegary cichaczem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, azgan napisał:

PS5 przyspieszyło na nowym FirmWare w niektórych grach jest więcej klateczek. Takie Update to ja lubię ?

PlayStation 5 poprawa płynności - firmware - 1

PlayStation 5 poprawa płynności - firmware - 2

 

 

A na screenie prócz wersji softu podane są dwie wersje konsoli :D

Ta starsza z większym chłodzeniem (1016A) ma więcej klatek niż nowsza (1116A) z okrojonym radiatorem.
Czyżby w nowszej wersji obniżyli taktowanie CPU/GPU żeby mniejszy radiator dawał radę albo był nawet ciut 'chłodniejszy' niż ten większy? :E

Edytowane przez Tomz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tomz napisał:

A na screenie prócz wersji softu podane są dwie wersje konsoli :D

Ta starsza z większym chłodzeniem (1016A) ma więcej klatek niż nowsza (1116A) z okrojonym radiatorem.
Czyżby w nowszej wersji obniżyli taktowanie CPU/GPU żeby mniejszy radiator dawał radę albo był nawet ciut 'chłodniejszy' niż ten większy? :E

Też na to zwróciłem uwagę. Nie jestem fanem teorii spiskowych, ale tak podane dane budzą wątpliwość. Konieczne jest wykonanie testu na tej samej rewizji, przed i po aktualizacji. Plus, żeby wyjaśnić kwestię wydajności nowszej i starszej rewizji, sprawdzić obie konsole z tym samym firmware. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość gier ma teraz ikonkę PS4 i PS5, to znaczy, że mogę, np. odinstalować wersję PS4 i zostawić tylko wersję PS5? Po co jest ten podział?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lis22 napisał:

Większość gier ma teraz ikonkę PS4 i PS5, to znaczy, że mogę, np. odinstalować wersję PS4 i zostawić tylko wersję PS5? Po co jest ten podział?

Dokładnie tak. Usuwaj PS4. Co gorsze - pobieranie zaczyna się od wersji PS4 :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tomz napisał:

A na screenie prócz wersji softu podane są dwie wersje konsoli :D

Ta starsza z większym chłodzeniem (1016A) ma więcej klatek niż nowsza (1116A) z okrojonym radiatorem.
Czyżby w nowszej wersji obniżyli taktowanie CPU/GPU żeby mniejszy radiator dawał radę albo był nawet ciut 'chłodniejszy' niż ten większy? :E

 

55 minut temu, zapsu napisał:

Też na to zwróciłem uwagę. Nie jestem fanem teorii spiskowych, ale tak podane dane budzą wątpliwość. Konieczne jest wykonanie testu na tej samej rewizji, przed i po aktualizacji. Plus, żeby wyjaśnić kwestię wydajności nowszej i starszej rewizji, sprawdzić obie konsole z tym samym firmware. 

Polecam obejrzeć cały materiał, a nie wnioskować cokolwiek na podstawie screenshotów. Wtedy nie musielibyście pisać komentarzy z błędnymi teoriami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, lis22 napisał:

Większość gier ma teraz ikonkę PS4 i PS5, to znaczy, że mogę, np. odinstalować wersję PS4 i zostawić tylko wersję PS5? Po co jest ten podział?

Jak masz dysk zewnętrzny to wersję PS4 możesz na nim zainstalować i będzie chodzic, wersja ps5 musi być już na wbudowanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co mi dwie wersje tej samej gry?

Np. FFVII Remake jest w dwóch wersjach, GoT też, czyli te wersje PS4 mogę usunąć i zostanie mi wersja PS5? Zwalnia to jakoś miejsce na dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na PS5 jakiś odtwarzacz multimediów? Filmy, zdjęcia itd?

Teraz, lis22 napisał:

Tylko po co mi dwie wersje tej samej gry?

Np. FFVII Remake jest w dwóch wersjach, GoT też, czyli te wersje PS4 mogę usunąć i zostanie mi wersja PS5? Zwalnia to jakoś miejsce na dysku?

Tak, może usunąć i zwolnić miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, teraz mam ponad 200GB wolnego miejsca :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Tomz napisał:

A na screenie prócz wersji softu podane są dwie wersje konsoli :D

Ta starsza z większym chłodzeniem (1016A) ma więcej klatek niż nowsza (1116A) z okrojonym radiatorem.
Czyżby w nowszej wersji obniżyli taktowanie CPU/GPU żeby mniejszy radiator dawał radę albo był nawet ciut 'chłodniejszy' niż ten większy? :E

Obie wersje konsoli pracują dokładnie tak samo pod kątem wydajności, co było testowane w filmie od Gamers Nexus. Dodatkowo, zarówno nowa jak i stara wersja, nawet jak ją umieścisz w ciasnej półce gdzie gotuje się we własnym sosie, to nie ma throttlingu.  

Edytowane przez vegetto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręcają się z "upiększaniem" wieży saurona:

 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry jeszcze nie ma to se kupicie wersję ps5, skończcie już z tym januszostwem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...