Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo gier jednak duzo roznilo sie miedzy Pro a golasem PS4. A wspomniana wyzej roznica miedzy rozdzielczosciami w TLoU2 to chyba jednak tez cos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, slafec napisał:

Chyba nie wiesz o czym piszesz.

https://www.eurogamer.pl/articles/2020-06-15-the-last-of-us-2-na-ps4-i-ps4-pro-analiza-wydajnosci-digital-foundry

"Wszystko to sprawia, że w przypadku The Last of Us 2 twórcom udało się zachować identyczny poziom oprawy bez względu na urządzenie, a jedyną różnicą jest wzrost rozdzielczości dla posiadaczy nowszego sprzętu."

A ty widzisz co cytujesz? Wzrost rozdzielczości to co daje jak nie lepsza grafikę?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Sheeneek napisał:

Sporo gier jednak duzo roznilo sie miedzy Pro a golasem PS4. A wspomniana wyzej roznica miedzy rozdzielczosciami w TLoU2 to chyba jednak tez cos.

Pisanie, że na PS4 za pięknie to nie wyglądało to zakłamywanie rzeczywistości.

3 minuty temu, kadajo napisał:

A ty widzisz co cytujesz? Wzrost rozdzielczości to co daje jak nie lepsza grafikę?

 

Lepszą, ale bez przesady. Odkąd to gra w 1080p wygląda źle, a w 1440p pięknie??

Oprawa graficzna była identyczna. Gra w pierwszej kolejności została dostosowana do podstawowej wersji i wyglądała (nadal wygląda) bardzo dobrze. Podaj mi przykłady lepiej wyglądających gier (daruj sobie Flight Simulator).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, slafec napisał:

Pisanie, że na PS4 za pięknie to nie wyglądało to zakłamywanie rzeczywistości.

Lepszą, ale bez przesady. Odkąd to gra w 1080p wygląda źle, a w 1440p pięknie??

Oprawa graficzna była identyczna. Gra w pierwszej kolejności została dostosowana do podstawowej wersji i wyglądała (nadal wygląda) bardzo dobrze. Podaj mi przykłady lepiej wyglądających gier (daruj sobie Flight Simulator).

To juz kwestia wlasnej interpretacji i perspektywy, dla mnie jak gram non stop w 4k albo ewentualnie w 1440, FHD wyglada slabo, bo poprostu jest slabsze...

I jezeli pogral bys na Pro a potem mial grac na zwyklym sam bys odrazu zauwazyl znaczna roznice, oczywiscie jezeli ci wystarcza to co daje PS4 to spoko, ale dla kogos kto gral w ta lepsza wersje normalne ze bedzie wygladac slabo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym doszukiwał się różnić przy pomocy lupy to pewnie bym coś znalazł. Na szczęście już nie muszę, bo mam PS5.

Z mojej strony EOT. I proszę mi nie wyjeżdżać z RDR2 (jako przykład lepiej wyglądającej gry, bo ten tytuł na PS4/PS4 Pro wyglądał przeciętnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, slafec napisał:

Pisanie, że na PS4 za pięknie to nie wyglądało to zakłamywanie rzeczywistości.

Lepszą, ale bez przesady. Odkąd to gra w 1080p wygląda źle, a w 1440p pięknie??

Oprawa graficzna była identyczna. Gra w pierwszej kolejności została dostosowana do podstawowej wersji i wyglądała (nadal wygląda) bardzo dobrze. Podaj mi przykłady lepiej wyglądających gier (daruj sobie Flight Simulator).

W porównaniu do PS4 Pro wygląda słabo na PS4, to ze tobie nie robiło większej różnicy to już twój problem.

1080p wygląda gorzej od 1440p i koniec kropka, tu nie trzeba dorabiać żadnej ideologi, tak jak 1440p wygląda gorzej od 4k. A ze ktoś tego nie widzi bo
A. Jest ślepy
B. ma 22 calowy monitor
C. Ma to w d...
...to już kwestie preferencji i niczego one nie zmieniają.

To chyba oczywiste ze nikt dla konsol nie będzie robił dwóch osobnych wersji gry ale przestań pisać ze wersja Pro konsoli to nic nie zmienia bo jesteś śmieszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kadajo napisał:

W porównaniu do PS4 Pro wygląda słabo na PS4, to ze tobie nie robiło większej różnicy to już twój problem.

1080p wygląda gorzej od 1440p i koniec kropka, tu nie trzeba dorabiać żadnej ideologi, tak jak 1440p wygląda gorzej od 4k. A ze ktoś tego nie widzi bo
A. Jest ślepy
B. ma 22 calowy monitor
C. Ma to w d...
...to już kwestie preferencji i niczego one nie zmieniają.

To chyba oczywiste ze nikt dla konsol nie będzie robił dwóch osobnych wersji gry ale przestań pisać ze wersja Pro konsoli to nic nie zmienia bo jesteś śmieszny.

Chciałbym widzieć jak w ślepym teście 1080 vs 1440 masz 100% poprawnych trafień :)  TV 65 cali z 3 m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odległość do ekranu to jest zmienna. To jest chyba oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080p vs 1440p ? Bez AA na 65" nie będzie najmniejszego problemu z 3m ogarnąć gdzie jest wyższa rozdzielczość.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Odległość do ekranu to jest zmienna. To jest chyba oczywiste.

Dlatego określiłem dwa kluczowe parametry - 65" i 3m odległości. Żeby mi tu ktoś nie wyskoczył ze sprawdzaniem rozdzielczości z odległości 1m :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3m przy 65" to dupy nie urywa, ekran maly jest w oczach. Jaki jest sens to porownywac wtedy?

Siadziesz 6m i 720p bedzie podobnie wygladac.

Sam sobie fotel stawiam tak ze 2.2m 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zapsu napisał:

Chciałbym widzieć jak w ślepym teście 1080 vs 1440 masz 100% poprawnych trafień :)  TV 65 cali z 3 m

Co prawda w Uncharted 4 grałem na premierę nie na 65", a na 55", ale powiem ci, że z 2m nie wyglądało dobrze w 1080p na zwykłym PS4 i jeszcze nawet kapkę dalej warto było się odsuwać od ekranu.

Późniejsza wersja z patchem(darmowym :E)  na PS4 Pro podbijająca rozdziałke na 1440p robiła przy tej odległości ~2m już zdecydowaną różnicę. I nawet pozwalała się przysunąć do ekranu na te ~1.5m i nie kuło w oczy :E

1080p to ~2.1mln renderowanych pixeli

1440p to już ~3.7mln

To jednak robi różnicę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, lukadd napisał:

Późniejsza wersja z patchem(darmowym :E)

Eh, kiedyś to były czasy... :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sheeneek napisał:

3m przy 65" to dupy nie urywa, ekran maly jest w oczach. Jaki jest sens to porownywac wtedy?

Siadziesz 6m i 720p bedzie podobnie wygladac.

Sam sobie fotel stawiam tak ze 2.2m 

Ano taki, ze tak grają ludzie. Kanapy nie stawiasz metr od tv. A obecnie najwiecej się sprzedaje tv 55/65. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, zapsu napisał:

Ano taki, ze tak grają ludzie. Kanapy nie stawiasz metr od tv. A obecnie najwiecej się sprzedaje tv 55/65. 

Jest prosty patent, który stosuje wielu graczy na 55 czy 65" wyświetlaczach, można sobie kupić fotel do grania i siąść bliżej. Z 3m to, aby było wrażenie dużego ekranu to tak trzeba by najlepiej gdzieś w 77" celować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta fota chyba najlepsza i sporo "mówi" o obecnej sytuacji ?

 

seryjnie za chwilę stuknie rok od "premiery" Next-Genów i ludzie dalej koczują pod sklepami a tutaj jakieś dyskuje że za chwilę będą "musieli" wersje PRO tych konsol wprowadzać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, kadajo napisał:

1080p vs 1440p ? Bez AA na 65" nie będzie najmniejszego problemu z 3m ogarnąć gdzie jest wyższa rozdzielczość.

Ano, ja mam 75" z ~3.2m i porównywałem God of War-a w trybie wydajności (1080p) i rozdzielczości (4K ale szachownicowe, będzie to pewnie coś koło realnego ~1440p) i różnica jest wyraźna i odczuwalna. Nie gigantyczna ale widoczna. Za to między 1440p a prawdziwym 4K w zasadzie nie dostrzegam różnicy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, zapsu napisał:

Ano taki, ze tak grają ludzie. Kanapy nie stawiasz metr od tv. A obecnie najwiecej się sprzedaje tv 55/65. 

Akurat sprzedaż większych słabo idzie bo np za dobrego OLEDA trza dać około 15tys ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bleidd napisał:

Ano, ja mam 75" z ~3.2m i porównywałem God of War-a w trybie wydajności (1080p) i rozdzielczości (4K ale szachownicowe, będzie to pewnie coś koło realnego ~1440p) i różnica jest wyraźna i odczuwalna. Nie gigantyczna ale widoczna. Za to między 1440p a prawdziwym 4K w zasadzie nie dostrzegam różnicy :D

Też mam 77", tylko że je siedzę niecałe 3m od tv. Również widzę wyraźną różnicę między 1080p a 2k. Bez aa różnica jest kolosalna. Pomiędzy 1440p a 4k nie ma aż takiej różnicy, ale w bezpośrednim porównaniu różnicę widać. Przykład: grałem w doom eternal na ps4pro w 1800p, później w 4k na xsx i różnica o dziwo była widoczna, obraz był ostrzejszy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Media expert rzucił zestawy, brać póki jeszcze ciepłe. :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.09.2021 o 22:14, lukadd napisał:

Jest prosty patent, który stosuje wielu graczy na 55 czy 65" wyświetlaczach, można sobie kupić fotel do grania i siąść bliżej. Z 3m to, aby było wrażenie dużego ekranu to tak trzeba by najlepiej gdzieś w 77" celować.

Co? Siedzę jakieś 3m przed 65', jakbym tylko usiadł pół metra bliżej, to musiałbym się już odwracać jak w VR XD Kiedyś grałem na 75 calach, siedziałem z 4 metry od TV i było to nadal zajebiście niewygodne - ekran był po prostu za duży. Przemierz sobie może ile to 3 metry, to nie jest jakaś ogromna odległość. W ogóle ktoś poza osobami, które usilnie chcą udowodnić jak to ogromną różnicę widać między 1440p, a wyżej gra tak blisko 65 calowej krowy XD? Od monitora (czyli powiedzmy z najpopularniejszych: 24 - 32 cale) powinno być z pół metra odległości, kto o zdrowych zmysłach siada 2 metry albo mniej od takiego TV XD?

 

Also, nie wiem co Wy o tej "wersji Pro", jak w tym momencie i jeszcze przez pewnie długi czas (szczególnie przez podwyżkę cen, która najwidoczniej nie ma zamiaru spaść), PS5 czy XSX jest i będzie mocniejszy niż 90% sprzętu ludzi grających na PC przez najbliższe 5 lat, a jak ceny się nie ustabilizują, to prawdopodobnie nawet przez całą generację. Może nie na forum dla hardware'owych nerdów, gdzie połowa ma co najmniej RTX'a 3070, ale Steam Survey mówi samo za siebie. Pro w poprzedniej generacji było czymś tylko dlatego, że te konsole były zbyt tanie od początku jakoś o połowę ceny - tutaj nie ma tego problemu, może dla PCMR "8K RT ULTRA 144 FPS" tak, ale nie dla "normalnych ludzi" XD Mówienie, że już teraz te konsole są za słabe, kiedy zdecydowana większość PC'towców może sobie o takiej jakości pomarzyć jest dość śmiechowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...