Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kszyrztow napisał:

Fachura :thumbup:

?

Typ promuje chinski szajs na potege i udaje recenzenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, martingg napisał:

Sony widzę nie przestaje zadziwiać :E

Kena Bridge of Spirits chcesz dziś zagrać 170 PLN cyfra, chcesz przejść i sprzedać pudło? Czekaj 1,5 msc :E

 

Jaki to jest skok na kasę to nie mam pytań.

Kena to indyk, a nie gra od Sony (kupili sobie jedynie czasową ekskluzywność). Gdzie tu widzisz skok na kasę?

Disco Elysium też zadebiutowało w formie cyfrowej i dopiero na jesień będzie pudło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, slafec napisał:

Kena to indyk, a nie gra od Sony (kupili sobie jedynie czasową ekskluzywność). Gdzie tu widzisz skok na kasę?

Disco Elysium też zadebiutowało w formie cyfrowej i dopiero na jesień będzie pudło.

Zagraj to zobaczysz, że nie indyk, spokojnie 10-12h tam polatasz, grafika/grywalność wymiata ,że robiło to małe studio nie znaczy, że to musi być indor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Elvis79 napisał:

Zagraj to zobaczysz, że nie indyk, spokojnie 10-12h tam polatasz, grafika/grywalność wymiata ,że robiło to małe studio nie znaczy, że to musi być indor.

Dla mnie kena za  walkę ala dark souls trafiła do śmietnika. Poczekam aż trafi do PS+, wtedy dam jej szansę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, dawidoxx napisał:

Chcialbym zeby wszyscy robili takie "indyki" :E 

Gry niezależne są lepsze i gorsze. Kena to z pewnością indyk wyżej klasy ;) 

30 minut temu, Elvis79 napisał:

Zagraj to zobaczysz, że nie indyk, spokojnie 10-12h tam polatasz, grafika/grywalność wymiata ,że robiło to małe studio nie znaczy, że to musi być indor.

A czy słowo indyk ujmuje coś temu tytułowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To indyk z takiej półki, że nie jedna gra AAA nie jest w stanie zapewnić na takim poziomie gameplayu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Indyk to gra niezależna. Nie musi być wcale prosta brzydka czy krótka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dawidoxx napisał:

Chcialbym zeby wszyscy robili takie "indyki" :E 

Ja też ?

35 minut temu, lukadd napisał:

To indyk z takiej półki, że nie jedna gra AAA nie jest w stanie zapewnić na takim poziomie gameplayu.

Taki indyk aspirujący do AAA coś jak Hellblade: Senua's Sacrifice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Długo nie śledziłem tematu i w ogóle nie miałem czasu na granie na PS5 i dopiero się dowiedziałem, że jest już możliwość włożenia dodatkowego SSD.

Poczytałem co i jak oraz trafiłem na parę porównań na YT, nie wiem czy ktoś już wrzucał tu ten filmik ale chciałem się do niego odnieść.

No i tak jak już na początku filmu widać 0:45, że dysk przed updatem jest nieco wolniejszy niż w ogóle prędkość jaką oferuje. Tylko teraz dobre pytanie jak kupię jakiś SSD z odczytem 7GB/s i by pokazał dosyć niższe prędkości np te 5.5GB/s a nie 6.5GB/s, to w takim przypadku mogę go jakoś inaczej z updateować niż przez kompa, chyba nie?

W planach mam 2TB bo kto wie ile niebawem te gry nowe będą ważyć. Na razie się jeszcze raczej wstrzymam z kupnem bo ceny są nie bardzo, a też nie chce kupić jakiegoś tańszego i słabszego czy coś bo się posypie i tyle mi wyjdzie z oszczędności.

Bo obecnie najtańszy 2TB z radiatorem to taki ->https://www.x-kom.pl/p/635775-dysk-ssd-pny-2tb-m2-pcie-gen4-nvme-xlr8-cs3040-heatsink.html

Edytowane przez Gronek31
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, joloxx9 napisał:

Juz nie musisz:

https://hothardware.com/news/sony-ps5-benchmarked-with-samsung-980-pro

 

Robil tutaj ktos upgrade fizycznych kopii ps4 do wersji directors cut na ps5? Np Ghost of tsushima?

 

Mój wynik benchmarku ps5 był właśnie 5600 a nie 6500. Dlatego wrzucę go do kompa niech mi się wgra aktualizacja firmwaru dysku. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gronek31 napisał:

1. Poczytałem co i jak oraz trafiłem na parę porównań na YT, nie wiem czy ktoś już wrzucał tu ten filmik ale chciałem się do niego odnieść.

2. W planach mam 2TB bo kto wie ile niebawem te gry nowe będą ważyć.

1. Azgan wrzucał niedawno i to dużo lepszy z Digital Foundry z bardzo powolnym SN750 SE (zwanym S*** Edition, ale i drugim szybszym) i oferuje to samo. "Twój" filmik potwierdza skandaliczną powolność Internal SSD w zapisie, ale także że przenoszenie na zewnętrzny to zaledwie 1,1 GB/s (33 GB mieści się do bufora więc kości nie limitują, tym bardziej, że szybsze kości łatwo to pokonują). Zaś te ekstremalnie krótkie speedtesty Sony są bez sensu.

2. Gry można usuwać, nie ma za to kary śmierci. Dodatkowy SSD jest zbędny, jedynie warto by się dało przenosić na dużo tańszy HDD (bez możliwości grania z niego).
 

Edytowane przez sino
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, sino napisał:

Jedynie warto by się dało przenosić na dużo tańszy HDD (bez możliwości grania z niego).

 

To już wprowadzili kilka miechów temu, możesz na zewn sobie kopiować gierki z ps5, coby nie musieć ciągnąć ich ponownie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wiele gier, szczególnie tych cross-genowych i z generacji PS4 to można sobie zainstalować na zwykły tani zewnętrzny SSD podłączony przez USB.

Jak będziesz chciał pograć w te gry to masz dostępne od ręki, a jeśli chodzi o czasy wczytywania na takim zwykłym zewnętrznym i tanim dysku SSD USB to w zdecydowanej większości tych gier nie odczujesz nawet różnicy vs ten hiper wewnętrzny dysk od Sony :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i była aktualizacja softu dla 980 pro. Zainstalowałem ale nie sprawdziłem różnicy bo to wymaga formatowania dysku a tego robić mi się już nie chciało bo mam tam gierki nagrane... :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak bys pewnie nie zauwazyl przy tych predkosciach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sheeneek napisał:

I tak bys pewnie nie zauwazyl przy tych predkosciach ?

Gdyby działał Gen3 to nie zauważyłby nawet różnicy między Samsungiem 970 ?. W synetycznych testach albo jakiś zastosowaniach PRO jeszcze bym zrozumiałem ale tutaj :E?

Może w przyszłości będzie to robić jakąś różnicę w gracha ale aktualnie korzyści są marginalne i działa to podobnie jak na SSD po USB 3.1 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba też bym tak wybrał ?

DualSense z ekranem OLED ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy nadworny remaker bedzie,czy moze wyskocza z czyms swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się tego nie spodziewał, totalna niespodzianka.;)  Ciekawe czy wyjdą z czymś nowym niż kolejnym remakiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ludzie pewnie się spodziewali, że jednak coś trochę większego Sony przytuli. Oni i tak głównie dla Sony robili, a w ostatnich kilku latach tylko dla nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...