Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, zapsu napisał:

1. Ile Wy gracie?
2. W X mnie te baterie zawsze irytują. 

1. Zwykle 1-6 godzin dziennie. ODIN grałby jeszcze więcej gdyby mógł wstawić konsolę i TV do budki strażniczej. Co oznacza, że pady Sony trzeba ładować codziennie lub częściej, bo nie wiem czy jutro zagram np. 0 czy 8h. Ale najbardziej do szału doprowadza granie na kablu Sony 1,5 m czyli 1 m od konsoli.

2. Tylko pipipi jak ten z filmiku używają baterii. Jedynie słuszne są aku eneloop białe + ładowarka, może być z zestawu i takie coś za 70-80 zł starcza spokojnie na 10 lat (niektórzy tu z forum raportowali pełną pojemność po 10 latach). Ponadto pady Microsoftu trzymają z 5 razy dłużej, zwykle 20-40h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, ODIN85 napisał:

Do Ps4 pad mi nawet 11h trzymał. Do Ps5 nawet do 10 daleko było.

Tu czekam na pada v2 i wtedy skończy się problem częstego ładowania.

Zartujesz, prawda? Sadzisz, ze w v2 cokolwiek zmienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, zapsu napisał:

Ile Wy gracie? Ja latami używałem DS4 i bateria trzymała spokojnie kilka godzin, nigdy mi nie brakło prądu podczas gry. Potem pad pod ładowarkę i spokój. 
W X mnie te baterie zawsze irytują. 

Mnie natomiast irytuje marny akumulator w padach Sony, a baterie (akumulatory) uważam za idealne rozwiązanie. Co kto lubi. :)

3 minuty temu, Winter™ napisał:

Zartujesz, prawda? Sadzisz, ze w v2 cokolwiek zmienia?

Spokojnie, to tylko Odin, nie traktujmy tego tak poważnie. :E 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ODIN85 napisał:

Coś na pewno?

Dadza ci nowy kolorek, najlepiej teczowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znając Sony to w wersji v2 zmienia chropowatość plastiku i rzucą slogan typu "nowy wymiar grania" ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kochan4 napisał:

Znając Sony to w wersji v2 zmienia chropowatość plastiku i rzucą slogan typu "nowy wymiar grania" ?

Z nowa emejzing cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, kochan4 napisał:

Znając Sony to w wersji v2 zmienia chropowatość plastiku i rzucą slogan typu "nowy wymiar grania" ?

Ulepszony przez inżynierów Sony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że Persona 5 Royal jest teraz w całkiem niezłej promce na PSN. Nigdy nie grałem w żadną Personę, a chciałem spróbować.

Warto dopłacać i zacząć od razu od Royal, czy lepiej najpierw ograć nie-Royal, bo tą mam dostępną w ramach PS+ Collection? Różnice są znaczące?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice są, oprócz zawartości zwykła 5 działa tylko w full hd, royal w 4k. Ja bym jednak wypróbował zwykłą 5, bo to specyficzna gra i nie każdemu przypadnie do gustu. Dla mnie p5 royal to najlepsza gra na PS4, ale znam takich co odbili się od tej gry bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta gra powoli się rozkręca i stawia mocno na fabularny klimat, gdzie dopiero po czasie zaczynamy nawiązywać i wkręcać się w towarzyskie relacje z postaciami z gry.

Ale ja bym na dzień dzisiejszy polecił od razu Royal. To jest ta sama gra co podstawka P5, ale z usprawnieniami, z dodatkowymi postaciami, przygodami itd. Taka jeszcze bardziej rozbudowana i dopieszczona wersja. Gra na masę godzin. Do tego jak byś grał na ekranie 4k to jednak Royal w lepszej rozdzielczości będzie dużo milszy dla oka niż zwykła P5, która w 1080p jednak cierpiała na problemy z wygładzaniem krawędzi i tak to trochę zaburzało ten przepięknie wykreowany świat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ty takich typów wynajdujesz na youtube :E

Tak tylko początek posłuchałem. Serio ta gra w trybie 30fps quality działa na PS5 w dynamiku 1440-2160p :hmm::E

A w trybie performance 60fps dropi do nawet poniżej 1080p i jeszcze zalicza dropy do ~45fps :E:hmm:

Nie ma co, jak tak jest to  jest moc next gena :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takich kotletach co chodziły kiedyś na drewnie właśnie widać jak się firmy przykladaja do remasterow. Toć to psuedo 2,5d to powinno na PS3 w 4k i 60 FPS śmigać, jak by było dobrze zoptymalizowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jakoś specjalnie nie obserwowałem tej gry na konsolach coś się słyszało o tym, że nie za specjalnie działa to na PS5, ale nie myślałem, że aż tak.

Do oglądałem z ciekawości ten materiał(kapkę przewijając) i w sumie gościo mimo, że tak dziwnie trochę gada to zrobił całkiem przyzwoite porównanie, no może oprócz tych dogadywań o 30fps i tym, że to i tak jest  upgrade względem oryginału :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ODIN85 napisał:

Obejrzyj sobie jego analizę grafikI Tlou 2. Masa szczegółów na które w życiu bym nie zwrócił uwagi?

W porównaniu do RDR 2 to straszna bida :E

Jak w RDR 2 faktycznie co chwilę odnajdywałem masę smaczków w grze i jeszcze później ludzie mi pokazywali, że jeszcze jest masa smaczków do odkrycia, to to w tym filmiku co on pokazał z TLoU2 to nie ma nic zaskakującego. No tego zęba co wychwycił to nie zauważyłem :E 

 

Edit.

Tak mi przyszło na myśl co do tematu...

Ogólnie po tym co Rockstar pokazał na co ich stać i co potrafią wycisnąć z tego tableta w otwartym RDR2, to mimo, że mi się ogólnie dość bardzo podobało TLoU 2 to jednak jestem lekko zawiedziony, że tak słabo Dogsi wykorzystali ten sprzęt. Szczególnie, że gra nie była open worldem i można było tu wykorzystać moc i na prawdę na pakować konkretnych smaczków. No, ale widać tutaj po prostu za brakło czasu i Dogsi nie mogli zaszaleć.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co komu lepsze GPU jak jest turbo SSD z dodatkowym "czipem" do dekoracji ??

Od chwili gdy pokazali specyfikację PS5 i XSX mówiłem że SONY robi błąd forsując NVME na PCI-E 4.0 kosztem GPU. Microsoft wrzucił do koksa NVME na PCI-E 3.0 z mocniejszym GPU (pełne RDNA2) i nie musiał już na starcie bawić się w OC grafy.

VRR też jak widać SONY nie potrzeba nie było w PS4PRO to może jak pojawi się PS5PRO ogarną temat :E

Godzinę temu, kochan4 napisał:

Po takich kotletach co chodziły kiedyś na drewnie właśnie widać jak się firmy przykladaja do remasterow. Toć to psuedo 2,5d to powinno na PS3 w 4k i 60 FPS śmigać, jak by było dobrze zoptymalizowane

To jest już inna kwestia i wystarczy obczaić testy jakie to ma wymagania w 4K https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-diablo-ii-resurrected-pc-wymagania-sprzetowe-z-piekla-rodem-czy-pojdzie-na-slabych-kartach-graficznych?page=0,13 co nie zmienia faktu że GPU w PS5 mogłoby być trochę lepsze 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego jakie ma wymagania? Rtxy muszą się sprzedawać po zawyżonych cenach, złamanego grosza za tą kupę remejk 2,5d nie dam, bawiłem się przy D2 20 lat temu i miło wspominam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lukadd napisał:

Skąd ty takich typów wynajdujesz na youtube :E

Skopiował ode mnie ja wrzucałem Heretyka wcześniej ale żeby nie było ja skopiowałem go od Phoenixsuple jak linkował w którymś z tematów jego analizy i mnie zaciekawił ten kanał. Gościu jest zajawkowiczem jak my i widać że ma zajawkę na rozkminianie takich rzeczy ?

Całkiem spoko to ogarnia tak z grubsza i dla ODIN85 dobra opcja bo jest w naszym języku więc wszystko może zrozumieć ?

Edytowane przez azgan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kochan4 napisał:

Co z tego jakie ma wymagania? Rtxy muszą się sprzedawać po zawyżonych cenach, złamanego grosza za tą kupę remejk 2,5d nie dam, bawiłem się przy D2 20 lat temu i miło wspominam 

To że jak to nie jest gra SONY ani Microsoftu tylko port z PC to nikt nie będzie się specjalnie gimnastykować z optymalizacją na konsolach a skoro na PC są już wysokie wymagania to siłą rzeczy przekłada się też to na konsole. Brałem udział w Beta Testach na XSX i wiem jak ta gra działa na mocniejszym APU od tego z PS5. Grę zwróciłem (poleciał re-fund) i grałem później na PC więc coś o tym wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 jurków za grę w takim stanie, która ma tak naprawdę 20 lat. Tak potrafią tylko Amerykanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet SONY olew ostatnio własną platformą i na 6 tytułów 5 ulepszonych trafiło na PC a tylko 1 na PS5 ?

Dobrze że chociaż ten Uncharted: Legacy of Thieves Collection trafi na PS5 razem z PC odpłatnie bo SONY do tej pory nie dało nawet zwykłej łatki na 60k/s 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze tylko Uncharted orginal collection, MGS collection, i co tam jeszcze jest fajnego czego nie mamy na PC :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kadajo napisał:

To jeszcze tylko Uncharted orginal collection, MGS collection, i co tam jeszcze jest fajnego czego nie mamy na PC :D 

Sporo jeszcze dobrych tytułów nie ma na PC które można ograć na PlayStation ale akurat Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots nie ma też na PS4/PS5 a te starsze części które były świetne to wymagają już gruntownego Remake. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azgan napisał:

Skopiował ode mnie ja wrzucałem Heretyka wcześniej ale żeby nie było ja skopiowałem go od Phoenixsuple jak linkował w którymś z tematów jego analizy i mnie zaciekawił ten kanał. Gościu jest zajawkowiczem jak my i widać że ma zajawkę na rozkminianie takich rzeczy ?

Całkiem spoko to ogarnia tak z grubsza i dla ODIN85 dobra opcja bo jest w naszym języku więc wszystko może zrozumieć ?

W sumie jak się przyjrzałem to spoko gość ma swoje zdanie i swój styl to najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, sino napisał:

Jedynie słuszne są aku eneloop białe + ładowarka, może być z zestawu i takie coś za 70-80 zł starcza spokojnie na 10 lat (niektórzy tu z forum raportowali pełną pojemność po 10 latach). Ponadto pady Microsoftu trzymają z 5 razy dłużej, zwykle 20-40h.

Potwierdzam, moje eneloopy maja juz z 10 lat i dalej świetnie dzialaja, nie sprawdzałem żadnym miernikiem, ale te 30h pad od xsa na pewno wytrzymuje. Jedyny minus to długi czas ładowania, ale to pewnie kwestia bardziej ladowarki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...