Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, slafec napisał:

Na PS5 nie ma Game Passa, ale nie przesadzajmy, że nie ma gier. Poza tym jest milion sposobów, żeby w przystępnych cenach kupować gry na konsolę, także Game Pass to nie jest jedyna słuszna opcja.

Oni sie skupili na tym z perspektywy PS5 jako dodatkowej konsoli majac juz X lub PC, wtedy faktycznie sensownosc jest mala. Ale jeszcze mniejszy sens jest zeby kupowac X majac dobry PC, ale co z tego :)

Ja tam jestem z konsolki zadowolony i sporo jej uzywam, czasem wole w nowe multiplatformy zagrac na ps5 mimo ze mam w miare dobrego PC.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem że jak mam lost legacy PS4 na płycie to mogę na ps5 dokupić za 40zł ulepszenie do wersji PS5? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kochan4 napisał:

Swoją ps5 sprzedalem po 5 miechach i nic nie żałuję, ba, nawet zaczalem doceniac ps4 slimke, ze mimo tak słabych bebechów takie gry potrafi w tych 30 klatkach ciągnąć

I ja również inaczej zacząłem na nią patrzyć. Wcześniej mówiłem że tandeta i słaby pecet i strasznie okrojona (co się zgadza), ale jednak jak się spojrzy w co i jak jeszcze można na tym grać, to aż miło. Wystarczy wspomnieć jak wyglądały multiplatformy na x360/ps3 po 7-8 latach i te różne potworki cross generacyjne, a na ps4 nie ma większych problemów i gry nie wyglądają jak inna wersja gry. Wszystkie nowości bez problemu wychodzą na ps4/ps5. Do tego jeszcze zbliżające się keksy, wrzucasz ssd i dobrą pastę termo i jak ktoś nie jest maniakiem 4k i nadal ma tv fhd to nic lepszego nie potrzeba. 

3 godziny temu, slafec napisał:

Nie ogarniam takich osób. Wiedzą co kupują, jakie gry są obecnie dostępne, a i tak są "niezadowoleni".

Za dużo w dupie i wszystko jest be.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, joloxx9 napisał:

Czyli rozumiem że jak mam lost legacy PS4 na płycie to mogę na ps5 dokupić za 40zł ulepszenie do wersji PS5? 

 

Za 50 zł. U nas 10 dolarów to 50 zł.

Ale dobrze rozumiesz i małym kosztem możesz zgarnąć dodatkową grę w formie remastera.

Godzinę temu, Sheeneek napisał:

Oni sie skupili na tym z perspektywy PS5 jako dodatkowej konsoli majac juz X lub PC, wtedy faktycznie sensownosc jest mala. Ale jeszcze mniejszy sens jest zeby kupowac X majac dobry PC, ale co z tego :)

Ja tam jestem z konsolki zadowolony i sporo jej uzywam, czasem wole w nowe multiplatformy zagrac na ps5 mimo ze mam w miare dobrego PC.

Racja, ale ile nowych dobrych gier AAA wychodzi w ciągu roku? Sony zazwyczaj wydaje 2-3 duże exy na rok i jest ok (tak było na PS4). Jak ktoś oczekuje nawału gier ekskluzywnych to musi zaczekać na koniec generacji. A dla poszukujących zupełnie innych wrażeń pozostaje Switch lub Quest.

U mnie też PS5 dobrze się sprawdza jako uzupełnienie PCta (i podobają mi się dodatkowe funkcje konsoli, nawet jeśli przez większość tutejszych forumowiczów uważane są za niepotrzebne/słabe). Mulitplatformy lepiej ogrywa się na PS5 jeśli twórcy odpowiednio się przyłożyli do portu i wykorzystali potencjał konsoli.

2 minuty temu, Gonzo3211 napisał:

Oni sie skupili na tym z perspektywy PS5 jako dodatkowej konsoli majac juz X lub PC, wtedy faktycznie sensownosc jest mala. Ale jeszcze mniejszy sens jest zeby kupowac X majac dobry PC, ale co z tego :)

Ja tam jestem z konsolki zadowolony i sporo jej uzywam, czasem wole w nowe multiplatformy zagrac na ps5 mimo ze mam w miare dobrego PC.

Po sprzedaży PS4 dołożyłem nieco ponad tysiaka do PS5 i jestem zadowolony. Ta konsola (w cenie rekomendowanej) nie kosztuje majątku i z takiej perspektywy warto byłoby ją oceniać. PS5 umożliwia Ci to samo co PS4 i znacznie więcej :P

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, slafec napisał:

Za 50 zł. U nas 10 dolarów to 50 zł.

Ale dobrze rozumiesz i małym kosztem możesz zgarnąć dodatkową grę w formie remastera.

 

Dla mnie 56zł bo 10 GBP :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@slafec, coś ten cytat nie pyknął, czytam i myślę sobie, kiedy ja to napisałem :E. Nie mówię że to zła konsola (tzn i tak i nie :E), chodzi mi tylko o to utyskiwanie że kupują i nie grają. Jak używasz i masz tv 4k to pewnie że brać do gier ps4 i ps5.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, slafec napisał:

Po sprzedaży PS4 dołożyłem nieco ponad tysiaka do PS5 i jestem zadowolony. 

sprzedałeś ps4 za 2k??

16 minut temu, slafec napisał:

Ta konsola (w cenie rekomendowanej) nie kosztuje majątku i z takiej perspektywy warto byłoby ją oceniać. 

to tak jak z cenami msrp gpu:szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, bartosz302 napisał:

sprzedałeś ps4 za 2k??

 

Kupiłem PS5 w dobrej cenie :cool:

15 minut temu, bartosz302 napisał:

to tak jak z cenami msrp gpu:szczerbaty:

Na upartego po odsprzedaży śmieci z zestawu człowiek przepłaca za PS5 100-300 zł, w przypadku gpu to idzie pewnie w tysiące :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, slafec napisał:

Na PS5 nie ma Game Passa, ale nie przesadzajmy, że nie ma gier. Poza tym jest milion sposobów, żeby w przystępnych cenach kupować gry na konsolę, także Game Pass to nie jest jedyna słuszna opcja.

Czy nikt nie słyszał o PS Now?

Wiadomo Polskę olewają, ale na Zachodzie jest. Klęska PS Now to efekt ukrywania tej usługi, że pies z kulawą nogą o niej usłyszał (o XGP większość). Wystarczy wejść na stronę Sony, UK US DE itp - PS Now wygląda tam skandalicznie (jedynie cena niższa niż XGPU), zero linków, chaos, brak info, lista gier podana żałośnie, zero wyjaśnienia zasad, nikt się nie dowie czy można tam ściągnąć grę na PS5 czy PS3, jak też co da się ściągnąć.

Zaś PS5 czy PS4 to wybór jest oczywisty, czasy ładowania na PS4 i XO to horror i warto dopłacić by go zakończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, slafec napisał:
 

Kupiłem PS5 w dobrej cenie :cool:

Na upartego po odsprzedaży śmieci z zestawu człowiek przepłaca za PS5 100-300 zł, w przypadku gpu to idzie pewnie w tysiące :P 

W tej chwili większość zestawów w wersji z napedem to przedpłata jakieś 500-600 zł względem ceny retail. Ten szrot z zestawów strasznie spadł z ceny, bo każdy sie tego pozbywa. Jeszcze Pady i karty PSN/PS+ można w miarę sensownie sprzedać (chociaż Dualsense już chodzą w podobnych cenach do Dualshockow), to niektóre gry dodawane są do zestawu po cenie premierowej (okolo 300 lub nawet ponad), gdzie realnie nawet w sklepie można je dostać za 150, nie mówiąc już o OLX.

W wersji digital już to trochę lepiej wygląda, bo nie są w stanie wcisnąć gier, wtedy rzeczywiście można przepłacić z 200-300 zł, tylko o wiele ciężej kupić digitala (pomijając fakt, ze przy cenach gier z PSN wersja digital jest nieopłacalna). Nie rozumiem polityki cenowej sony w tym aspekcie - z ich perspektywy wersja digital powinna byc albo sporo tańsza od dyskowej  albo gry na PSN powinny być tańsze niż na płytach - i tak zarabialiby więcej na takich użytkownikach długoterminowo. Teraz digital to chyba jedynie zakup dla masochistów, ale pewnie z czasem będą musieli wprowadzić jakiegoś game passa, bo tak jak początek roku Sony jeszcze miało całkiem dobry, to ostatnie miesiące i zapowiedzi na przyszły rok nie wyglądają zbyt różowo. W sumie dobrze, ze jest silna konkurencja na rynku, bo nie chce nawet myśleć jak bardzo Sony by nas r*chało na kasę bez niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, sino napisał:

Czy nikt nie słyszał o PS Now?

Wiadomo Polskę olewają, ale na Zachodzie jest. Klęska PS Now to efekt ukrywania tej usługi, że pies z kulawą nogą o niej usłyszał (o XGP większość). Wystarczy wejść na stronę Sony, UK US DE itp - PS Now wygląda tam skandalicznie (jedynie cena niższa niż XGPU), zero linków, chaos, brak info, lista gier podana żałośnie, zero wyjaśnienia zasad, nikt się nie dowie czy można tam ściągnąć grę na PS5 czy PS3, jak też co da się ściągnąć.

Zaś PS5 czy PS4 to wybór jest oczywisty, czasy ładowania na PS4 i XO to horror i warto dopłacić by go zakończyć.

Niedługo może się to zmienić, SONY ma niby w przyszłym roku pokazać "Spartakusa" który ma powalczyć z XBOX GAME PASS (zakładam więc że będzie to robić lepiej od PS NOW w obecnej formie :szczerbaty:)

Oby tylko ten ich "Spartakus" nie skończył tak jak ten którego historia zapamiętała - dzielnie walczył z licznymi siłami Rzymian ale finalnie i tak poległ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, sino napisał:

Wiadomo Polskę olewają, ale na Zachodzie jest. Klęska PS Now to efekt ukrywania tej usługi, że pies z kulawą nogą o niej usłyszał (o XGP większość). Wystarczy wejść na stronę Sony, UK US DE itp - PS Now wygląda tam skandalicznie (jedynie cena niższa niż XGPU), zero linków, chaos, brak info, lista gier podana żałośnie, zero wyjaśnienia zasad, nikt się nie dowie czy można tam ściągnąć grę na PS5 czy PS3, jak też co da się ściągnąć.

 

W 100% się zgadzam. W 2022 roku podobno ma się to zmienić. Liczę, że przy starcie "nowej" usługi się ogarną. 

28 minut temu, fantek napisał:

W tej chwili większość zestawów w wersji z napedem to przedpłata jakieś 500-600 zł względem ceny retail. Ten szrot z zestawów strasznie spadł z ceny, bo każdy sie tego pozbywa. Jeszcze Pady i karty PSN/PS+ można w miarę sensownie sprzedać (chociaż Dualsense już chodzą w podobnych cenach do Dualshockow), to niektóre gry dodawane są do zestawu po cenie premierowej (okolo 300 lub nawet ponad), gdzie realnie nawet w sklepie można je dostać za 150, nie mówiąc już o OLX.

 

Po zakupie PS5 już nie śledzę dokładnie cen, jednak na pepperze/łowcach co jakiś czas widzę zestawy w znośnych cenach.

Ale zapewne masz rację - święta, prezenty to sklepy szaleją i szukają jeleni ;) 

30 minut temu, fantek napisał:

Teraz digital to chyba jedynie zakup dla masochistów

Ja przez chwilę byłem posiadaczem wersji Digital i szybko mi przeszło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, azgan napisał:

Niedługo może się to zmienić, SONY ma niby w przyszłym roku pokazać "Spartakusa" który ma powalczyć z XBOX GAME PASS (zakładam więc że będzie to robić lepiej od PS NOW w obecnej formie :szczerbaty:)

Nie spodziewałbym się rewolucji. Imho to będzie tylko rebranding i finalnie wyjdzie coś takiego:
- PS+ - po prostu dzisiejszy plus
- PS++ - Plus + PSNow (ale bez streamingu)
- PS+++ - Plus + PSNow (ze streamingiem), możliwe, że dostępny tylko tam, gdzie teraz jest dostępne PSNow

Na 100% nie będzie tam gier AAA od Sony na premierę, nie ma co na to liczyć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slafec napisał:

Nie ogarniam takich osób. Wiedzą co kupują, jakie gry są obecnie dostępne, a i tak są "niezadowoleni".

Na PS5 nie ma Game Passa, ale nie przesadzajmy, że nie ma gier. Poza tym jest milion sposobów, żeby w przystępnych cenach kupować gry na konsolę, także Game Pass to nie jest jedyna słuszna opcja.

Ja nie twierdzę że nie ma w co grać ? Jeśli ktoś kupuję ps5 do wszystkich gier to tak.Ale jeśli już ktoś ma dobrego pc albo xsx,to tam zazwyczaj multiplatformowe  gry działałą i wyglądają lepiej.I wtedy właśnie komuś się to ps5 kurzy,bo gier od Sony jeszcze za dużo nie ma.Co swoją drogą w sumie jest normalne bo to dopiero mija rok od premiery konsoli.Chociaż mogli trochę bardziej się postarać i tak dać jeszcze z 1 premierę w tym roku ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multiplatformy zazwyczaj wyglądają i działają bardzo podobnie na obu konsolach. Jeszcze nie spotkałem się z jakimiś drastycznymi różnicami - chyba, że mówimy o grach w trybie wstecznej kompatybilności, wtedy faktycznie na XSX dany tytuł może wyglądać ładniej, bo jest to wersja z XOX. PS5 oferuje dodatkowe funkcje, które mogą się podobać, a PC to zupełnie inna liga.

Też chciałbym więcej exów, ale już zdążyłem się przyzwyczaić i zaakceptować fakt, że w ostatnim czasie prawie każda firma nie jest wstanie wydać gry w planowanym terminie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, afrikan napisał:

Ja nie twierdzę że nie ma w co grać ? Jeśli ktoś kupuję ps5 do wszystkich gier to tak.Ale jeśli już ktoś ma dobrego pc albo xsx,to tam zazwyczaj multiplatformowe  gry działałą i wyglądają lepiej.I wtedy właśnie komuś się to ps5 kurzy,bo gier od Sony jeszcze za dużo nie ma.Co swoją drogą w sumie jest normalne bo to dopiero mija rok od premiery konsoli.Chociaż mogli trochę bardziej się postarać i tak dać jeszcze z 1 premierę w tym roku ?

Moja PS5 też się kurzy a od momentu, kiedy kupiłem półtora miesiąca temu RTX 3080, jeszcze konsoli nie odpaliłem.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się coraz częściej zastanawiam czy w ogóle kupię tą konsole. Jestem tak zawalony grami PC(w tym xbox) i Switch, że nie wiem kiedy ja to ogram(pewnie nigdy :E), a Sony wywija takie cyrki swoją polityką, że w ogóle mnie nie ciągnie. Do tego gry AAA coraz bardziej mnie nudzą. A samo Sony jakoś jak na razie nie ma pomysłu i nic ciekawego nie zapowiada co by mnie wyrwało z kapci i zachęciło do zakupu tej zabawki.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, slafec napisał:

Multiplatformy zazwyczaj wyglądają i działają bardzo podobnie na obu konsolach. Jeszcze nie spotkałem się z jakimiś drastycznymi różnicami - chyba, że mówimy o grach w trybie wstecznej kompatybilności, wtedy faktycznie na XSX dany tytuł może wyglądać ładniej, bo jest to wersja z XOX. PS5 oferuje dodatkowe funkcje, które mogą się podobać, a PC to zupełnie inna liga.

Też chciałbym więcej exów, ale już zdążyłem się przyzwyczaić i zaakceptować fakt, że w ostatnim czasie prawie każda firma nie jest wstanie wydać gry w planowanym terminie.

Są gry gdzie na XSX jest lepsza grafika, wyższa rozdzielczość + VRR np.

dalej 

Nie wiem czy Mass Effect Legendary Edition też pod to podchodzi ale różnica jest spora na korzyść XSX

W Metro Exodus Enhanced Edition wygląda to też lepiej na konsoli Microsoftu 

i takich tytułów gdzie multi-platformy działają lub wyglądają lepiej jest więcej 

Pamiętam że jak kupiłem Resident Evil Village na PS5 to później żałowałem że nie kupiłem na XSX 

a byłem mocno podjarany obsługą DualSense i 3D-AUDIO w tym tytule 

PS5 jest słabsze i nie ma co udawać że jest inaczej. Owszem są też gry gdzie wygląda to i działa podobnie ale nie zawsze tak jest.

Edytowane przez azgan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, slafec napisał:

Multiplatformy zazwyczaj wyglądają i działają bardzo podobnie na obu konsolach. Jeszcze nie spotkałem się z jakimiś drastycznymi różnicami - chyba, że mówimy o grach w trybie wstecznej kompatybilności, wtedy faktycznie na XSX dany tytuł może wyglądać ładniej, bo jest to wersja z XOX. PS5 oferuje dodatkowe funkcje, które mogą się podobać, a PC to zupełnie inna liga.

Też chciałbym więcej exów, ale już zdążyłem się przyzwyczaić i zaakceptować fakt, że w ostatnim czasie prawie każda firma nie jest wstanie wydać gry w planowanym terminie.

@azgan ci podesłał już parę przykładów że jednak różnicę są ? Multiplatformy będą lepiej działały na xsx bo jest po prostu mocniejszy,ale nie można zapominać że ps5 będzie pokazywać pazur w grach ekskluzywnych.Predzej czy później Sony walnie jakąś bombą graficzną bo wiemy że potrafią.A z Microsoftem jeszcze nie wiedamo jak to będzie i czy wgl będą próbowali przesuwać jakieś granicę ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, azgan napisał:

Pamiętam że jak kupiłem Resident Evil Village na PS5 to później żałowałem że nie kupiłem na XSX

"So basically PS5 has faster loading times and xbox series x has an edge and frame rate when using raytracing, but honestly aside from those differences both versions are extremely close to one another. It's one of the closest calls we've seen yet". Faktycznie było czego żałować :P 

Ja nie twierdzę, że różnic nie ma. Owszem są, ale mało istotne (oglądam DF na bieżąco i u nich bardzo często przejawia się tekst w stylu, że gry na obu next-genach wyglądają podobnie). Upgrade dopiero człowiek zaliczy jak kupi high endowego PCta i wtedy zgoda, że PS5 odstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, slafec napisał:

 

Ja nie twierdzę, że różnic nie ma. Owszem są, ale mało istotne (oglądam DF na bieżąco i u nich bardzo często przejawia się tekst w stylu, że gry na obu next-genach wyglądają podobnie). Upgrade dopiero człowiek zaliczy jak kupi high endowego PCta i wtedy zgoda, że PS5 odstaje.

No nie wiem czy takie mało istotne na przykładzie samego Hitman 3 na XSX jest natywne 4K gdzie na PS5 jest już przycięta rozdzielczość w dodatku grafika gorsza bo nie starczyło mocy na lepsze cienie które są obecne na XSX. Bliżej tego co masz na PC jest właśnie konsola Microsoftu 

Dalej taki Mass Effect Legendary Edition niby starszy tytuł po Remasterowaniu a PS5 ma problem z utrzymaniem 60k/s podczas gdy na XSX działa to dużo lepiej w dodatku z VRR (polecam obejrzeć) ?.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy z PS5 Świętego Graala, teraz sklepy mają używanie i wciskają super zestawy, a jeszcze nie rozpoczęła się świąteczna gorączka. Przyjdzie taki czas, że jeszcze będą się prosić aby kupić karton z PS5 w normlanej cenie. Nic nie trwa wiecznie. 


no przyjdzie, za 2 lata ? 

W przyszłym roku mają być tak samo dostępne konsole jak w tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Guli17 napisał:

 

 


no przyjdzie, za 2 lata ? 

W przyszłym roku mają być tak samo dostępne konsole jak w tym

Można i ten rok spokojnie poczekać ?I tak żaden prawdziwy nextgen nie będzie miał premiery na ps5 w 2022.W sensie jak ktoś będzie miał duże parcie na podrasowanego Gow czy Horizon to będzie miał powód żeby kupić sobie konsolę,ale bez przesady żeby się zabijać o nią ?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, azgan napisał:

Dalej taki Mass Effect Legendary Edition niby starszy tytuł po Remasterowaniu a PS5 ma problem z utrzymaniem 60k/s podczas gdy na XSX działa to dużo lepiej w dodatku z VRR (polecam obejrzeć) ?.

Ta gra nigdy oficjalnie nie wyszła na PS5. Na PS5 grasz w wersję z PS4.

14 minut temu, azgan napisał:

No nie wiem czy takie mało istotne na przykładzie samego Hitman 3 na XSX jest natywne 4K gdzie na PS5 jest już przycięta rozdzielczość w dodatku grafika gorsza bo nie starczyło mocy na lepsze cienie które są obecne na XSX. Bliżej tego co masz na PC jest właśnie konsola Microsoftu

A na PS5 gra X lepiej wygląda/działa. Znalazłem przed chwilą taki artykuł.

https://www.psu.com/news/guide-every-ps5-game-that-outperforms-the-xbox-series-x-version/

Można się tak bez końca przekrzykiwać. Obie konsole pod względem mocy są do siebie zbliżone przez co różnice w jakości grafiki/płynności działania gier są niewielkie. Z mojej strony EOT. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, tgolik napisał:

Moja PS5 też się kurzy a od momentu, kiedy kupiłem półtora miesiąca temu RTX 3080, jeszcze konsoli nie odpaliłem.  

Jakbym grubo rok po premierze  dostal dopueeo nornalna karte do grania to tez by mi się konsola kurzyła :E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...