Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kurna to cholerstwo naprawdę dobrze grało. Wiem bo testowałem i długo miałem do niego dostęp :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wątpię, ale siedząc 3 m od niego w słuchawkach i bez efekt już będzie inny 😏

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nowy radiator mimo, że mniejszy to ogólnie kapkę lepszy.

Tu dokładne testy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak lepszy? Pcmr z laba mówili inaczej🤔

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, azgan napisał:

Produkuj się dalej. Gdyby było niepotrzebne nie zapowiadali by tego również dla zestawów kina domowego 

Ty tak na serio? Jest jakiś marketingowy bełkot którego nie łykniesz i nie będziesz bronić? :E Jest mnóstwo niepotrzebnych rzeczy, które były produkowane i szeroko reklamowane, choćby filmy w 3D. Tutaj Sony zwiesiło się na swoim nowym dziecku, przepychając je na siłę gdzie się da. Próbując wymyślić koło na nowo, podczas gdy na rynku jest sprawdzony i przede wszystkim działający standard dźwięku przestrzennego. Jasne, niektórzy nazwą to wytyczaniem nowych ścieżek i rozwojem. Spoko. Z Cellem było podobnie. :E

• Like 1
  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Vulc napisał:

choćby filmy w 3D

Co ty chcesz od filmów 3D? W VR całkiem dobrze się je teraz ogląda ;) 

Godzinę temu, Vulc napisał:

Tutaj Sony zwiesiło się na swoim nowym dziecku, przepychając je na siłę gdzie się da. Próbując wymyślić koło na nowo, podczas gdy na rynku jest sprawdzony i przede wszystkim działający standard dźwięku przestrzennego. Jasne, niektórzy nazwą to wytyczaniem nowych ścieżek i rozwojem. Spoko. Z Cellem było podobnie. :E

3D audio działa bardzo dobrze na słuchawkach, a jak komuś nie pasuje to w każdej chwili można to wyłączyć. Czego Sony nie zrobi to tu jest wiecznie płacz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, slafec napisał:

Co ty chcesz od filmów 3D? W VR całkiem dobrze się je teraz ogląda ;) 

3D audio działa bardzo dobrze na słuchawkach, a jak komuś nie pasuje to w każdej chwili można to wyłączyć. Czego Sony nie zrobi to tu jest wiecznie płacz. 

Może to, że okazały się niewypałem, przy czym to nie tylko moja opinia? ;) Nikt już się w 3D TV nie pcha, nikt o tym nie pamięta, nikogo to nie interesuje.

Działa tak sobie. Podobnie jak Atmos for headphones, oba rozwiązania miałem okazję testować. Ile płacisz za Pulse 3D, 450 zł? :E Na razie to jest tylko marketing, nic więcej. Niech zaczną robić coś sensownego, to przyjdą i pochwały. Obecnie mają dyskusyjny system dźwięku i "rewolucyjny" kontroler z funkcjami, których nikt nie chciał i z których mało która gra sensownie korzysta. Przy okazji bardziej awaryjny od poprzednika.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 minut temu, Vulc napisał:

Może to, że okazały się niewypałem, przy czym to nie tylko moja opinia? ;) Nikt już się w 3D TV nie pcha, nikt o tym nie pamięta, nikogo to nie interesuje.

Filmy 3D nie odniosły sukcesu na rynku, ale to była (jest) bardzo ciekawa technologia.

8 minut temu, Vulc napisał:

Działa tak sobie. Podobnie jak Atmos for headphones, oba rozwiązania miałem okazję testować. Ile płacisz za Pulse 3D, 450 zł? :E Na razie to jest tylko marketing, nic więcej. Niech zaczną robić coś sensownego, to przyjdą i pochwały. Obecnie mają dyskusyjny system dźwięku i "rewolucyjny" kontroler z funkcjami, których nikt nie chciał i z których mało która gra sensownie korzysta. Przy okazji bardziej awaryjny od poprzednika.

Za 3D audio na PS5 płacę 0 zł. Przecież to działa na każdych słuchawkach. 

Pulse 3D to zestaw słuchawkowy od Sony (wcześniej był Gold/Platinum), który jest tylko dodatkiem - podobnie jak pilot i kamerka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, slafec napisał:

Filmy 3D nie odniosły sukcesu na rynku, ale to była (jest) bardzo ciekawa technologia.

Za 3D audio na PS5 płacę 0 zł. Przecież to działa na każdych słuchawkach. 

Pulse 3D to zestaw słuchawkowy od Sony (wcześniej był Gold/Platinum), który jest tylko dodatkiem - podobnie jak pilot i kamerka.

Nie wiem co jest ciekawego w tej technologii, dla mnie oglądanie filmów w ten sposób - zarówno w kinie jak i w domu (miałem TV 3D), było zwyczajnie męczące. Takich interesujących technologii, których nikt nie chciał i nikt nie używał, mieliśmy już na pęczki.

Jasne, działa na każdych, tak jak Atmos for headphones. Pisałem o równie mocno reklamowanym headsecie, którego wykonanie w żaden sposób nie uzasadnia kwoty, w jakiej jest oferowany. A przecież służył i nadal służy do promocji Tempest 3D Audio. Niech sobie przy tym dłubią, ja nie wróżę im większego sukcesu.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, Vulc napisał:

Nie wiem co jest ciekawego w tej technologii, dla mnie oglądanie filmów w ten sposób - zarówno w kinie jak i w domu (miałem TV 3D), było zwyczajnie męczące. Takich interesujących technologii, których nikt nie chciał i nikt nie używał, mieliśmy już na pęczki.

Jasne, działa na każdych, tak jak Atmos for headphones. Pisałem o równie mocno reklamowanym headsecie, którego wykonanie w żaden sposób nie uzasadnia kwoty, w jakiej jest oferowany. A przecież służył i nadal służy do promocji Tempest 3D Audio. Niech sobie przy tym dłubią, ja nie wróżę im większego sukcesu.

Zostawię filmy 3D, bo jednym się to podobało, a drugim nie i uważali to za bzdurę (w sumie podobnie jest z VR).

Co do słuchawek - mam Musical Fidelity MF100 i Arctis 1 Wireless i na obu słyszę różnicę. Sony jest na tyle duże i popularne, że może wdrażać na rynek swoje standardy. Wspierają swoją technologię i 3d audio na pewno nie zniknie w najbliższej generacji.

Ich wcześniejsze headsety też nie były tanie (Gold był chyba za ok. 400, a Platinum za ok. 700 zł). Jak ktoś chce mieć słuchawki pod kolor do PS5 to niech przepłaca. To są tylko akcesoria i każda firma zarabia w podobny sposób (MS też ma swój headset, a Nintendo udziela licencji innym producentom).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie łapię tej nowej aktualizacji PS5, teraz każda zainstalowana gra ma dwie wersje: PS4 / PS5, po co mi to? Skoro mam PS5 to wiadomo, że chcę grać w wersję gry na PS5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, lukadd napisał:

Nowy radiator mimo, że mniejszy to ogólnie kapkę lepszy.

No a teraz spojrzeć wystarczy na ten temat przez ile stron było śmiechów i chichów specjalistów co już na podstawie zdjęcia znali wydajność nowej wersji :E Dalej jest tak sobie ale nie jest gorzej. Ciekawe czy jeszcze jakieś zmiany są w tej rewizji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Deathloop ktoś ogrywa, dobre to? oceny ma 8 wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak Ci podeszło Dishonored bierz śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
26 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak Ci podeszło Dishonored bierz śmiało.

Bardzo podeszło, każda część, ale tak myślisz czy grałes?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Elvis79 napisał:

Po nowym roku będzie w gejpassie, połatana. Lepiej poczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, Elvis79 napisał:

Grałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, bleidd napisał:

No a teraz spojrzeć wystarczy na ten temat przez ile stron było śmiechów i chichów specjalistów co już na podstawie zdjęcia znali wydajność nowej wersji :E Dalej jest tak sobie ale nie jest gorzej. Ciekawe czy jeszcze jakieś zmiany są w tej rewizji.

Good News. Test potwierdza, ze dokonali optymalizacji układu chłodzenia a oba są równie sprawne. Bardzo dobrze, bo nie będzie ogłoszeń na olx sprzedam PS5 te poprawiona :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli zostanie ze mną na dłużej ta nowa rewizja :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
W dniu 16.09.2021 o 22:57, slafec napisał:

Co do słuchawek - mam Musical Fidelity MF100 i Arctis 1 Wireless i na obu słyszę różnicę. Sony jest na tyle duże i popularne, że może wdrażać na rynek swoje standardy. Wspierają swoją technologię i 3d audio na pewno nie zniknie w najbliższej generacji.

Najśmieszniejsze jest to ,że tam nie ma wcale dźwięku 3D.Brakuje pozycjonowania holograficznego znanego z droższych rozwiązań stereo, które po dzień dzisiejszych jednak daje zdecydowanie najlepszy dźwięk przestrzenny.  Nic tam nowego nie wdrażają ale głupków robią ze swoich klientów  tym marketingiem. Ta technologia ,niby nowa była już znana szerzej z układów dźwiękowych z lat 90. No ale nowe rozwiązanie ,taka wielka korporacja, to musi być coś super. Dokleimy znaczek super audio i na pewno się sprzeda.Żałosne ale prawdziwe ludzie to łykają jak pelikany jeszcze się cieszą do tego.

Edytowane przez Kyriakos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, zaodrze244 napisał:

Po nowym roku będzie w gejpassie, połatana. Lepiej poczekać. 

ponoć najwcześniej po roku od premiery.

Edytowane przez Elvis79

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Kyriakos napisał:

Najśmieszniejsze jest to ,że tam nie ma wcale dźwięku 3D.Brakuje pozycjonowania holograficznego znanego z droższych rozwiązań stereo, które po dzień dzisiejszych jednak daje zdecydowanie najlepszy dźwięk przestrzenny.  Nic tam nowego nie wdrażają ale głupków robią ze swoich klientów  tym marketingiem. Ta technologia ,niby nowa była już znana szerzej z układów dźwiękowych z lat 90. No ale nowe rozwiązanie ,taka wielka korporacja, to musi być coś super. Dokleimy znaczek super audio i na pewno się sprzeda.Żałosne ale prawdziwe ludzie to łykają jak pelikany jeszcze się cieszą do tego.

Ja oceniam efekt, a ten w moim odczuciu jest bardzo dobry. Returnal jest tego najlepszym przykładem.

To hejtowane przez Ciebie rozwiązanie od Sony działa na wszystkim (każde słuchawki) i się sprawdza. Sony poza sprzętem tworzy też gry i te wszystkie bajery są od razu implementowane do każdej nowej produkcji. Co mi z lepszych rozwiązań dostępnych na rynku (za które pewnie musiałbym dodatkowo zapłacić), gdy nie są one nigdzie wspierane? Sztuka dla sztuki? 

Edytowane przez slafec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Odnośnie nowej rewizji to widać po wykresach że jednak temperatura samego SOC (procesora/gpu) wzrosła za to temperatura pamięci nieco spadła

Na starej wersji z większym radiatorem SOC ma 66.5 stopni C a na nowej 71.6

685223906-764

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja ostatnio nabylem ps5 bo sie trafila moim zdaniem dobra oferta na zestaw konsola + 2 pady + ladowarka bez gier za 2899 zl. Mam chyba ta nowa rewizje ale mi nie robi to roznicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi