Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Winter™ napisał:

Przechodzimy na DVB-T2 w tym momencie. Zanim będziemy mieć 4k w przynajmniej kilku kanałach to zajmie to kilka lat. HDR również, bo kamery do tego kosztują sporo.

Wiadomo ze to czasochłonne ale ten kanał TVP4K będzie chyba od początku nowego roku juz. O innych kanałach narazie nic nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, rambek911 napisał:

Wiadomo ze to czasochłonne ale ten kanał TVP4K będzie chyba od początku nowego roku juz. O innych kanałach narazie nic nie wiadomo.

Tak czy siak szkoda hajsu i czasu, bo na TVP same tureckie seriale :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Te kanały 4k to wyglądaj co najwyżej jak porządne FHD. Z 4k mają wspólny tylko sygnał nośny ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, Elvis79 napisał:

Jeżeli ktoś nie ma w co grać to brać Kene, świetna jest, tak się wciągnąłem, że nawet Deathloop nie odpaliłem i napewno nie jest na tylko kilka godzin, spokojnie około 10 można z niej wycisnąć.

Oba tytuły są dobre 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, kadajo napisał:

Te kanały 4k to wyglądaj co najwyżej jak porządne FHD. Z 4k mają wspólny tylko sygnał nośny ;)

Bitrate prawde ci powie. Najlepiej widac to po HBO HD. Wyglada jak material w divx.

Pany, jakas roznica miedzy Ghost of Tsushina Director's Cut ps4 a ps5? Tylko rozdzialka czy cos wiecej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Usta są dopasowane do japońskiego dubbingu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, zaodrze244 napisał:

Nie zapominajmy o logo PS5 na pudelku :E

I nowa cena za znaczek 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Usta są dopasowane do japońskiego dubbingu.

Oh no to argument, bo gram z jap dubbingiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 26.09.2021 o 22:27, Winter™ napisał:

Nie oceniajcie całości przez pryzmat jednego idioty.

Co tu oceniać? 400 zł za gry? Czy może płatne aktualizacje? Daj spokój. Dawno przestało mnie bawić paplanie Sony. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, kubikolos napisał:

Co tu oceniać? 400 zł za gry? Czy może płatne aktualizacje? Daj spokój. Dawno przestało mnie bawić paplanie Sony. 

To nie plac  ja nie zaplace. A ze ktos sie znajdzie to trudno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Winter™ napisał:

To nie plac  ja nie zaplace. A ze ktos sie znajdzie to trudno.

Nie płacę. Nie kupiłem Plastobetonu 5 ;) 

• Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plastobeton, jakaś nowe rewizja, pierwsze słyszę. :E

Macie zdjęcia jakiś bardziej ambitny opis? :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, Gonzo3211 napisał:

unknown.png

Niezawodne pepełe :cool:

WTF 🤣🤣🤣

Plastobeton 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odin ziemniaki są ciężkostrawne na tym forum 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sony widzę nie przestaje zadziwiać :E

Kena Bridge of Spirits chcesz dziś zagrać 170 PLN cyfra, chcesz przejść i sprzedać pudło? Czekaj 1,5 msc :E

Jaki to jest skok na kasę to nie mam pytań.

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Winter™ napisał:

Jezu, tylko nie ten idiota ziemniak

Fachura :thumbup:

😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Kszyrztow napisał:

Fachura :thumbup:

😂

Typ promuje chinski szajs na potege i udaje recenzenta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wrzucę to tutaj bo to się głównie tej konsoli tyczy. :E

ik07meo7i2651.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, martingg napisał:

Sony widzę nie przestaje zadziwiać :E

Kena Bridge of Spirits chcesz dziś zagrać 170 PLN cyfra, chcesz przejść i sprzedać pudło? Czekaj 1,5 msc :E

Jaki to jest skok na kasę to nie mam pytań.

Kena to indyk, a nie gra od Sony (kupili sobie jedynie czasową ekskluzywność). Gdzie tu widzisz skok na kasę?

Disco Elysium też zadebiutowało w formie cyfrowej i dopiero na jesień będzie pudło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chcialbym zeby wszyscy robili takie "indyki" :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Popularne aktualnie

• Tematy

• Odpowiedzi

• 3080 chce zostawić dla siebie i puścić w świat tufa 3070, jak wyjdzie 40x0 to dopiero wtedy mysle puścić 3080 i wziac następcę 
    • Problem w tym, że wchodzisz zbyt głęboko w technikalia i tylko technikalia. To tak jak ktoś w dziale o kartach graficznych pyta się co kupić, żeby swobodnie grać. Ktoś mu poleca jedną, wpada ktoś z przeciwnego obozu i poleca inną, że tylko ta się nadaje, bo ma 3fps-y więcej. Rozwodzenie się nad ostrością przypomina też wrzucanie darków w dziale monitorów i dowodzenie jak nierówne jest podświetlenie w danym modelu. I w sumie w samo sedno swoich wywodów trafiłeś i czym jest ten onanizm sprzętowy, który uskuteczniasz. To jest właśnie to co próbuję razem z jagularem ci przekazać, że nie ważne jak się będziesz rozwodził nad detalami, to one nie mają znaczenia w codziennym pstrykaniu. To że będzie duża rozdzielczość, maksymalna ostrość zupełnie ginie jeżeli nie ogląda się zdjęcia z lupą. Nie potrzeba miliona Mpx, ostrości że każdy por twarzy widać, wystarczy że zdjęcie się podoba, a tu główną rolę gra właśnie kompozycja, kolor, przedstawiona scena. I najważniejsze, czy to co wychodzi z aparatu się podoba, a to wcale nie zależy od tych detali. Czy to poniższe zdjęcie coś by zyskało jakby miało rozdzielczość 4x większą, 8x większą (pod zdjęciem jest link, powinien prowadzić do pełnego rozmiaru)? Według mnie nic by nie zmieniło, tematem jest żaba/ropucha w trawie, a nie detal jej skóry, faktura trawy. Jakbym miał takie rzeczy robić, to bym musiał wtedy mieć zupełnie inny sprzęt, taki który pozwoliłby na makro. To strzelone nieco z przypadku, ot zauważyłem, że siedzi w trawie. Stareńki aparat Panasonic LS2 o mizernej na obecne czasy rozdzielczości ale czy kolor jest zły, czy nie przedstawia niczego ciekawego? Mi po tych 13 latach nadal się podoba i chyba to jest najważniejsze.   A z prawej czym? Kompresja kompresją, dużo więcej detalu i tak by się nie wycisnęło. Przede wszystkim naświetlanie trwało 30s, więc nawet drobny ruch powietrza trawę i drzewa rozmyje (widać, że chmury i gwiazdy są rozjechane). Druga sprawa, to sporo detalu uciekło w cieniach. No nie czarujmy się, to było robione w nocy, jak aparat nie dostanie dostatecznie dużo światła, to będzie czarna dziura, a po rozjaśnieniu bliżej nieokreślona kolorowa papka. Ale podstawowe pytanie było, czy to jest naturalne zdjęcie? Tu już mocno podpowiem, że nocne przy pełni Księżyca. Chyba wszyscy orientują się jak wygląda krajobraz w takich warunkach, raczej szary czy srebrny, a nie kolorowy jak na tym zdjęciu. Ale tutaj nie było żadnego fiku miku z kolorowaniem (na komputerze jedynie pomniejszeni i automatyczny kontrast który rozjaśnił, w aparacie scena "gwieździste niebo"), tu wyraźnie wychodzi różnica między ludzkim okiem, a aparatem. My nie jesteśmy w tak słabym świetle dostrzec kolorów, aparat przy odpowiednim naświetleniu może to zrobić. Trawa wychodzi zielona, niebo niebieskie, jak pierwszy raz to zobaczyłem, to mi ze zdziwienia szczęka opadła. Tutaj jeszcze dwa podobnie zrobione, okolica pełni i długie czasy naświetlania, plus obróbka rozjaśniająca: https://forum.pclab.pl/topic/1319229-fotografia-nocna-paramtetry/?do=findComment&comment=16020182  
    • Jak wyżej gtx  ni ma takowej   gtx 1050 to wbrew pozorom mocna karciocha jak na taki przedział 
    • Dali tryb 30fps bo jak już lukadd wspominał wcześniej w każdej z poprzednich odsłon ten tryb na starych konsolach to był standard i ponownie skupiasz się na tych 30 jakby to była sytuacja bez wyjścia gdzie jest przecież też 60fps w wysokiej rozdzielczości I gra nadal wygląda ładnie (lepiej od Forza Horizon 4). Jest większa mapa przy jednoczesnym jej większym zagęszczeniu + nowe efekty graficzne o czym piszą w mediach a nawet samo Digital Foundry zachwala  Forza Horizon 5 imponuje grafiką. Analiza wersji na XSX|S nie pozostawia wątpliwości https://planetagracza.pl/forza-horizon-5-grafika-wyglad-analiza-porownanie-graficzne-xbox-series-x-s/ Lubisz grać na PC i mieć większa kontrolę nad ustawieniami? Doskonale to rozumiem i szanuje bo sam też gram na PC ale na litość boską nie rób dramatu że na konsoli dali dwa tryby do wyboru bo to akurat jest na plus. Ci co twierdzą że nie widać różnicy między 30 a 60+ będą zadowoleni jak i Ci co grają tylko jak jest 60+. Wilk syty i owca cała.   Raptem post wyżej o tym pisałem. Wiem jak działała FH3 i jakie były problemy z portem na PC. Można sobie też odkopać stare materiały od DF jak ktoś nie jest w temacie.
    • Wyostrzenie jest elementem obróbki. Jak robisz lustrem w jpg to do pewnego momentu to możesz kontrolować ale niektórzy producenci nie pozwalają tego wyłączyć totalnie, tak samo jak nie wyłączysz często odszumiania. Jak robisz w raw to masz pełną kontrolę nad tym co będzie efektem końcowym.  Tak nawiasem nie wiem jak się można czepiać wyostrzania w rozmowie lustro vs komórka, w komórce raw na oczy nie widzisz a obróbka to się doróbka powinna nazywać bo część informacji będących efektem końcowym zdjęcia to Ci niemalże AI dorabia i dlatego te zdjęcia są takie ostre i idealnie doświetlone z optymalnym kolorem. Lustrem dużo łatwiej zdjęcie położyć, z wielu różnych powodów ale nie wie wiem czy kitowy obiektyw załapałby się do top 10 m4/3 o którym kolega jagular pisał jest bardzo ostre, matryca jest mała i prawie kwadratowa to jest łatwiej. Bracik ma Olka E-M5 mk2 ze szkłem 12-100 f4 (petarda obiektyw, jak dla mnie jeden z powodów dla zakupu całego systemu) i w porównaniu do mojego Pentaxa to jego fotki są zawsze żyleta a ja się muszę starać i to mimo użycia dosyć dobrych obiektywów bo oba moje zoomy są 2,8 w całym zakresie.. ;( 
  • Aktywni użytkownicy

• Dodaj nową pozycję...