Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, ketiw555 napisał:

Konsola za 3000 zł, abonamenty żeby grać online, gry po 300 zł, nie no fajnie, takie nie za drogie to granie na konsolach. 

Gry za 75 Euro ~ 330 zł w Europie, to już potwierdzone, do tego mikro-transakcje, DLC wycięte z gry itd. :)

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, robson241 napisał:

juz nie płacz. Konsole kupujesz na pre wiosen a gierki mozesz opchnac.

Ale coś za coś. Większość gier AAA w 30fps, prawie zero możliwości personalizacji, więc jesteś zmuszany do grania z film grain, aberacjami i innymi nieprzyjemnymi postprocesami. Do tego musisz płacić wcale nie niskie abo za możliwość łączenia się w necie. W skali generacji nazbiera się ładna sumka :E do tego zmiana na prosiaka bo podstawka po 3 latach nie będzie dawać rady dotrzymać rynkowych standardów.

U mnie nowa generacja raczej nic nie zmieni w światopoglądzie :E, konsola dalej pozostanie tylko dodatkiem do PC. Oczywiście ciekawym dodatkiem pod warunkiem, że  exy sony na nową generację spełnią oczekiwania.

17 minut temu, Stjepan napisał:

Gry za 75 Euro ~ 330 zł w Europie, to już potwierdzone, do tego mikro-transakcje, DLC wycięte z gry itd. :)

To mniej wincyj tak samo jak było do tej pory. DLC wycięte i dodane za dodatkową opłatą, a gry AAA od kilku lat na premię przynajmniej jeśli chodzi o duże markety w EU typu np. Saturn w Niemczech  to cena 69.99 euro :E
Oczywiście w sklepach online czy mniejszych marketach można kupić zdecydowanie taniej.

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, lukadd napisał:

Ale coś za coś. Większość gier AAA w 30fps, prawie zero możliwości personalizacji, więc jesteś zmuszany do grania z film grain, aberacjami i innymi nieprzyjemnymi postprocesami. Do tego musisz płacić wcale nie niskie abo za możliwość łączenia się w necie. W skali generacji nazbiera się ładna sumka :E do tego zmiana na prosiaka bo podstawka po 3 latach nie będzie dawać rady dotrzymać rynkowych standardów.

U mnie nowa generacja raczej nic nie zmieni w światopoglądzie :E, konsola dalej pozostanie tylko dodatkiem do PC. Oczywiście ciekawym dodatkiem pod warunkiem, że  exy sony na nową generację spełnią oczekiwania.

Nie wiem dlaczego wychodzisz z załozenia, ze ktos jest do czegos zmuszany. Jak kupujesz konsole to chyba rzecz jasna, ze z jej uposledzenia sprawe powinienes sobie zdawac. To tylko Twoj wybor czy grasz na piecu czy na plejce czy moze na obu. 

Tak po cichu sie przyznam, ze przy premierze tlou2 sie zastanawialem czy nie zabawic sie w Kuzniara i nie pozyczyc plejki z allegro a pozniej oddac :E:E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie interesuje czy dodadza jak w xbox obsluge 1440p monitorow??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

I tak taniej niż Rtx 3090.

Mi np wystarczy rtx3060 do grania w fullhd, ewentualnie z DSR.
Co do drożyzny to cóż, trzeba będzie kombinować, żeby grać albo tak grać, żeby jedną grę grać pół roku, że było "taniej"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ceny pójdą w góre to jakoś nie ucierpię, zawsze sprzedaję grę po ograniu. Może stracę trochę więcej... Obecnie traciłem maksymalnie 50zł na nowości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

Jeśli ceny pójdą w góre to jakoś nie ucierpię, zawsze sprzedaję grę po ograniu. Może stracę trochę więcej... Obecnie traciłem maksymalnie 50zł na nowości.

Tlou2 na premierę 249 zł a za kilka dni w neonecie za 189 zł, to już jesteś w plecy 60 zł 😄

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Z czasem pewnie podniosą z 20-40zeta, jak pisałem w Niemczech od 2-3 lat jest tendencja, że gry AAA na premierę w dużych sieciówkach startują z 69.99euro, następnie stopniowo te ceny obniżają(nawet już po tygodniu-dwóch), a w mniejszych sklepach czy ebay można kupić na premierę 10euro + taniej. Tak sobie wymyślili :E

2 godziny temu, robson241 napisał:

Nie wiem dlaczego wychodzisz z załozenia, ze ktos jest do czegos zmuszany. Jak kupujesz konsole to chyba rzecz jasna, ze z jej uposledzenia sprawe powinienes sobie zdawac. To tylko Twoj wybor czy grasz na piecu czy na plejce czy moze na obu. 

Tak po cichu sie przyznam, ze przy premierze tlou2 sie zastanawialem czy nie zabawic sie w Kuzniara i nie pozyczyc plejki z allegro a pozniej oddac :E:E

Bo to kwestia dodania jednej czy dwóch opcji w ustawieniach gry, aby każdy sobie dostosował. W Spidermanie mogli dać opcję wyłączenia aberacji? No mogli,  dali i gra wygląda zdecydowanie lepiej bez tego mydła.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, SPYCHCIO napisał:

Trochę? Raczej 2x więcej a to i tak wychodzi sporo mniej niż koszt grania na PC. Ceny rzędu 299/329zł są nie do utrzymania na dłuższą metę. Dla wielu osób granicą psychologiczną jest już 199zł. Nawet RDR 2 nie było w stanie utrzymać ceny na poziomie 259zł.

Edytowane przez Kris194

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Ogólnie na ps4 szybko ceny spadają z premierowych ~240  do ~150pln i później dalej w dół. RDR2 to teraz ~100pln nówka. Taki exowy "hicior" jak Spiderman to za ~65zeta nówki można teraz wyrwać.

Mistrzowsko ceny trzyma Nintendo np. Zelda dalej ~200+ zeta :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
39 minut temu, lukadd napisał:

Ogólnie na ps4 szybko ceny spadają z premierowych ~240  do ~150pln i później dalej w dół. RDR2 to teraz ~100pln nówka. Taki exowy "hicior" jak Spiderman to za ~65zeta nówki można teraz wyrwać.

z PS5 może być gorzej na wersji All-Digital, ceny cyfry mogą się dłużej utrzymywać na tym samym poziomie

Edytowane przez Auberon
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mogą i będą bo Sony nie ma ciśnienia aby je obniżać ;) Kupno takiej wersji All-Digital to tak jakby zawiązać sobie pętlę na szyi. Naiwny był ten kto myślał, że w końcu nie będzie jedynego słusznego źródła dystrybucji w przypadku edycji cyfrowej.

Edytowane przez Kris194
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wiadomo dysk będzie 1Tb, a już teraz gierki potrafią ważyć po 100-200Gb,więc będzie trzeba dokupić większy dysk i teraz pytanie bo w konsolach nie siedzę, ale ma być ssd w ps5, czy jest jakieś info czy będzie można zwykłego ssd podłączyć czy sony będzie jakieś swoje dedykowane sprzedawać? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Jak wiadomo dysk będzie 1Tb, a już teraz gierki potrafią ważyć po 100-200Gb,więc będzie trzeba dokupić większy dysk i teraz pytanie bo w konsolach nie siedzę, ale ma być ssd w ps5, czy jest jakieś info czy będzie można zwykłego ssd podłączyć czy sony będzie jakieś swoje dedykowane sprzedawać? 

Dysk 1TB to zwykly smiech na sali, teraz mam 3x 2TB NVME po 3GB/s zeby zmiescic gierki na PC.

• Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Carmamir napisał:

Dysk 1TB to zwykly smiech na sali, teraz mam 3x 2TB NVME po 3GB/s zeby zmiescic gierki na PC.

I co grasz w ponad 60-70gier na raz :rotfl: To dopiero jest smieszne, dobry troling.

Edytowane przez Phoenixsuple
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Carmamir napisał:

Skisłem po przeczytaniu tego posta, 6 TB na gry 😂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ktoś gra w gry jednostrzałowe to dysk nie jest problemem. U mnie na dysku jest BFV, SWBF2, Titanfall2, COD WWII, w które gram. Doliczając jeszcze gry sportowe np. FIFA, jakieś wyścigi i bijatyki, w które od czasu do czasu chce się pograć to miejsca robi się strasznie mało. Przecież nie będę odinstalowywał specjalnie danej gry aby ponownie zainstalować np. Mortal Kombat bo zachciało mi się pograć parę rundek. 2TB to powinien być standard w przyszłej generacji. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 minut temu, ketiw555 napisał:

Skisłem po przeczytaniu tego posta, 6 TB na gry 😂

6TB to może i przesada ale 1TB to faktycznie już mało

Przykład z CoDami MW 200gb, BO4 180gb, WW2 170GB 3 gry a pół dysku już nie ma, doliczyć do tego BFy czy inne battlefronty to już po dysku :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, AndrzejTrg napisał:

Z tego co mówił Cerny, to będziesz mógł wymienić, ale będzie on musiał spełniać oczywiście określone standardy narzucone przez Sony. Raczej nic wolniejszego od tych mitycznych 5.5GB/s tam do środka nie władujesz. Konsola ma wspierać również zwykłe dyski HDD (np. z grami z PS4), o tym też była mowa. Więc być może będzie można podpiąć jakiś wolniejszy, zewnętrzny nośnik jako zwykły magazyn danych (które w przypadku PS5 trzeba będzie skopiować na wewnętrzny SSD przed np. zagraniem w jakiś tytuł).

1 godzinę temu, Carmamir napisał:

1TB to dzisiaj śmiech, ale 6TB to też sztuka zapełnić.

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Carmamir napisał:

Jak czujesz potrzebę trzymać połowę Steamowej biblioteki w gotowości, to sobie możesz nawet 20TB zainstalować. :E Z drugiej strony wspomniane 1TB to faktycznie nieco za mało, zwłaszcza jeśli ktoś nie ma zbyt szybkiego łącza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapełnić dyski to nie jest problem. Wystarczy nie odinstalowywać pobranych gier. Ja ich nie usuwam właściwie w ogóle na PC.

Co do cen gier na konsole, nie kupuję gier na premierę, więc teoretycznie mnie nie dotyczą. Niemniej to bagatelizowanie sprawy podwyżki takie dziecinne mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, PHYSXftw napisał:

6TB to może i przesada ale 1TB to faktycznie już mało

Przykład z CoDami MW 200gb, BO4 180gb, WW2 170GB 3 gry a pół dysku już nie ma, doliczyć do tego BFy czy inne battlefronty to już po dysku :D

Zgadza się. Ja jeszcze lubię gać w samochodówki. To nie są gry które się przechodzi na raz i zapomina. Godzinkę pykam w FH3/4, a później mam ochotę na F1 czy np. taplanie się w błotku/śniegu w Snowrunner  itd. Więc same samochodówki do których chce mieć natychmiastowy dostęp to już kilkaset GB na dysku :E  Mam ochotę na Wieśka z modami, GTA V itd., nie myślę co usunąć z dysku, i nie czekam na ściągnięcie/instalację. Po prostu odpalam.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

True, ja trzymam dużo sieciowych gier do których lubię wracać. Nie widzę czegoś takiego jak odinstalowanie i pobieranie wszystkiego od nowa jak mnie najdzie ochota na dany tytuł. Mam wew. 500GB + zew 1.5TB i obydwa są zapełnione w 90%, te resztki wolnego trzymam na ewentualne patche.

Dodatkowo, nie używam płyt wszystko w cyfrze, no powodzenia życzę pobierać CoDa ponownie :E

Edytowane przez PHYSXftw

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, PHYSXftw napisał:

Dodatkowo, nie używam płyt wszystko w cyfrze, no powodzenia życzę pobierać CoDa ponownie :E

50 min i gotowy do grania :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie to może i tak, ale serwery Sony są jakie są i z 50minut robią się 3h :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi