Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, TheMr. napisał:

Zwłaszcza, że TSMC będzie musiało się wyrobić z produkcją wszystkich procesorów GPU i CPU od AMD (dwa nowe GPU wchodzą, i nowe CPU), procków do telefonów, procesorów GPU u NV (prawdopodobnie), i to wszystko w ostatnim okresie 3 miesięcy kiedy będzie premiera wszystkiego na raz, a popyt zrobi swoje, bo będzie zainteresowanie.

Jedynym wyjściem jest brać na premiere bo ceny szybko nie spadną, a z dostępnością będzie trzeba czekać do nowego roku.

Jakby wystawili cenę ~3000 zł/599$ to mogliby zastopować popyt i później obniżać cenę powoli, a konsola i tak się sprzeda :) 

W przyszłym roku AMD ma być największym zamawiającym chipy w litografii 7 nm. Nvidia prawdopodobnie tylko najwyższe modele będzie robić w TSMC, resztę u Samsunga.

Ja już żadnej konsoli na premierę czy krótko po nie kupię. Moje premierowe PS4 to odrzutowiec, nawet po wymianie pasty. XONE musiał lecieć na rękojmię, bo wydawał dziwne dźwięki i dopiero z XONE X byłem zadowolony, choć na nim za dużo nie pograłem :D Niech beta testerzy sprawdzą, no i niech jakieś gry w ogóle wyjdą, bo po co mi konsola, gdy mam mocnego PC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy każdej konsoli na początku były jakieś wady. PS4 miało chyba największe, bo co z konsoli na której HDMI nie działało. Często trzeba było kabel zamieniać, bo ten dodawany do zestawu coś się pieprzył.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najgorsza premiera to chyba jednak był X360. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

RRODy? No wtedy chyba tak. MS musiał program wymiany uruchomić na szeroką skalę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, .winter. napisał:

Koronka im szyki pokrzyżowała. Ludzie będą bez hajsu końcem roku.

Ludzie nawet w czasie największej koronki kupowali konsole bo przymusowo siedzieli w chacie, a koniec roku = święta nawet jak bez hajsu to sie zapożyczą jak co roku :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 minut temu, Elvis79 napisał:

Ludzie nawet w czasie największej koronki kupowali konsole bo przymusowo siedzieli w chacie, a koniec roku = święta nawet jak bez hajsu to sie zapożyczą jak co roku :)

Mówimy o Polsce, czy ogólnie o Europie + USA? Jakoś mi się trend kupowania konsoli w czasie kryzysu nie widzi. A to, że na święta się ludzie zapożyczają to naturalne, ale żeby na konsolkę do gier?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pamiętam jak na samym początku kryzysu i tej całej niepewności (marzec-kwiecień) sklepy robiły tzw. fejkowe promocje, a i tak towary schodziły. Morele dało na klawiaturę zniżkę 16 zł przy kwocie produktu 685 zł (669 zł), a i tak 3 z 4 sztuk tego samego dnia zeszło:
IwP41v4.png

Także ja tam nie wierzę w jakieś przestoje w zakupach i z tego względu małą sprzedaż PS5, nawet i w Polsce, generalnie odnoszę wrażenie jeśli chodzi o kupowanie sprzętu, że wcale nie jest tak źle u nas, w tym sensie, że wiele osób pozwala sobie na drogi sprzęt.

Edytowane przez Fjubens

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, .winter. napisał:

Mówimy o Polsce, czy ogólnie o Europie + USA? Jakoś mi się trend kupowania konsoli w czasie kryzysu nie widzi. A to, że na święta się ludzie zapożyczają to naturalne, ale żeby na konsolkę do gier?

O kasę się nie martw, to jest nowa konsola, marketing i ogólny szum wokół nowej generacji zrobią swoje. Aczkolwiek w Stanach sytuacja naprawdę kiepska, więc ciężko zakładać rekordowe wyniki sprzedaży. Zwłaszcza że lineup gier zapowiada się mega przeciętnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli w USA sytuacja jest kiepska to i w Europie będzie jeszcze gorzej. W Polsce już zaczęło się zwalnianie ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DualShock 4 zadziała na PS5 tylko w grach z PS4 w ramach wstecznej kompatybilności. W linku też kilka innych informacji odnośnie działania akcesoriów z PS4 na PS5:

https://blog.playstation.com/2020/08/03/playstation-5-answering-your-questions-on-compatible-ps4-peripherals-accessories/

Will DualShock 4 work with PS5 games?

No, we believe that PS5 games should take advantage of the new capabilities and features we’re bringing to the platform, including the features of DualSense wireless controller.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
55 minut temu, .winter. napisał:

Jeśli w USA sytuacja jest kiepska to i w Europie będzie jeszcze gorzej. W Polsce już zaczęło się zwalnianie ludzi.

Nie doceniasz ludzi. Kiedyś były statystki jak dużo chwilówek u nas się bierze i gdzie one zazwyczaj trafiają. Patusy zachlane ale nowy telewizor jest bo jakoś to będzie. 

5 minut temu, Kszyrztow napisał:

DualShock 4 zadziała na PS5 tylko w grach z PS4 w ramach wstecznej kompatybilności. W linku też kilka innych informacji odnośnie działania akcesoriów z PS4 na PS5:

https://blog.playstation.com/2020/08/03/playstation-5-answering-your-questions-on-compatible-ps4-peripherals-accessories/

Will DualShock 4 work with PS5 games?

No, we believe that PS5 games should take advantage of the new capabilities and features we’re bringing to the platform, including the features of DualSense wireless controller.

Trochę mi to bullshitem wali. Znów będą takie emejzing capabilities jak gówno gładzik i latarka z DS4? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, crush napisał:

Nie doceniasz ludzi. Kiedyś były statystki jak dużo chwilówek u nas się bierze i gdzie one zazwyczaj trafiają. Patusy zachlane ale nowy telewizor jest bo jakoś to będzie. 

Trochę mi to bullshitem wali. Znów będą takie emejzing capabilities jak gówno gładzik i latarka z DS4? 

Wszyscy żyją ponad stan. Widzę to po swojej matce i siostrze. Jedna naogląda się HGTV i Domo+ i cały rok by remonty robiła za kwoty, które nawet na mnie robią wrażenie. Siora mając dwójkę dzieci ma własne mieszkanie za gotówkę full wyremontowane w nowoczesnym stylu, dobre auto, 3 laptopy, nowy duży TV i 3 razy do roku jeżdżą albo Chorwacja, albo Austria lub Szwajcaria. Ja nie wiem, skąd oni te pieniądze biorą, a narzekanie jest masakryczne :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to nie jest też czasem fakt, że Polacy na przestrzeni pokoleń nauczyli się oszczędzania i szacunku do pieniądza i mimo kryzysu mogą sobie żyć dalej na tym samym poziomie i pozwolić na uciechy ? Ja to sobie nie wyobrażam żyć od pierwszego do pierwszego bez żadnej poduszki finansowej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Khold napisał:

A to nie jest też czasem fakt, że Polacy na przestrzeni pokoleń nauczyli się oszczędzania i szacunku do pieniądza i mimo kryzysu mogą sobie żyć dalej na tym samym poziomie i pozwolić na uciechy ? Ja to sobie nie wyobrażam żyć od pierwszego do pierwszego bez żadnej poduszki finansowej.

No ale z czego chcesz zaoszczędzić, jak większości nie wystarcza od pierwszego pierwszego? Przynajmniej tak słyszę od znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nie słyszę tego od żadnego znajomego. Może po prostu Twoi znajomi są rozrzutni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, BlindObserver napisał:

A ja nie słyszę tego od żadnego znajomego. Może po prostu Twoi znajomi są rozrzutni.

Są rozrzutni i narzekają, że ciong le mao i mao. A mają naprawdę sporo. Czyż malkontenctwo to nie cecha narodowa w nadwiślańskim kraju?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Khold napisał:

Od groma ludzi żyje od 1 do 1. Czy to z racji biedy czy rozrzutności. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest takie przysłowie "Mało się zarabia ale żyje się jak hrabia" A co do cen konsol to jaka by nie była i tak się sprzeda bo ludzie są głodni nowinek, dodatkowo z nowym sprzętem zawitają nowe usługi cyfrowe. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Już bony turystyczne opychają po 400  to kaska będzię na Ps5💩

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, ODIN85 napisał:

Już bony turystyczne opychają po 400  to kaska będzię na Ps5💩

Poważnie? Polak jednak potrafi...:P

Co do wspomnianego GTA 5, rozumiem, że wizualnie dadzą pewnie max detale i 4k, coś ma być jeszcze poza tym?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 godzin temu, .winter. napisał:

Polsce Europie USA, nie pisałem o trendzie tylko, że pandemia nie wychamowała zakupów konsol, wręcz przeciwnie - zachęciła :) a zapożyczają się na dosłownie wszystko, a że święta to w sporej mierze prezenty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Elvis79 napisał:

Polsce Europie USA, nie pisałem o trendzie tylko, że pandemia nie wychamowała zakupów konsol, wręcz przeciwnie - zachęciła :) a zapożyczają się na dosłownie wszystko, a że święta to w sporej mierze prezenty...

Jakoś mi się to ciężko mieści w głowie, że mimo sytuacji kryzysowej można wydawać kasę na bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Wczoraj mi pod robotę gość z olx dostarczył Uncharted 4 i Heavy Rain/Beyond, więc jestem gotowy na prosie ;-)
Jak dobrze pójdzie za tydzień będę męczyć pada.... 

Takie tylko pytanie trzyma ktoś pionowo ps4 pro i ma to jakieś negatywne konsekwencje z czytaniem płyt i chłodzeniem?

W razie czego mogę dokupić coś takiego :
https://allegro.pl/oferta/podstawka-pod-ps4-pro-vertical-stand-stojak-6835024794

ps. właśnie doczytałem, że xobox czyta cd audio, a psx nie.
Lekka lipka. 

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi