Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, TmK napisał:

Ja rozumiem, że nierozsądne jest od tak porzucenie bazy 120mln graczy kosztem tych kilku pojedynczych posiadaczy piątki ale to akurat jest już wina samego Sony. Jak nie potrafisz zapewnić odpowiednich nakładów, to nie robisz takiej pustej premiery konsoli. 

nawet, gdyby było miliard konsol na premierę, to nie sprzedaliby 120mln sztuk ps5

43 minuty temu, TmK napisał:

Następny temat to jawne kłamstwo jak w przypadku tego GoW, który miał być next genem, tak gadali. 

tak jak w przypadku horizona i moralesa - na trailerach było tylko "playstation exclusive"... jedynie przy gt7 było wyraźnie zaznaczone, że "playstation 5 exclusive"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 minuty temu, lukadd napisał:

A miały być takie nextgenowe gry, nie? "4k 120fps i RT" :E.

A jak na razie to się okazuję, że co najwyżej crossgeny dostajemy, a jak UBI przycisną takiego WD Legnion na PS5 okrojonym RT to zrobiło się z tego 30fps w ~1440p :E Na dobre gry wyciągające moc z nowej generacji to jeszcze poczekamy z 2lata+.

a to teraz nie mas 60 czy nawet 120 fps?!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
8 minut temu, bartosz302 napisał:

nawet, gdyby było miliard konsol na premierę, to nie sprzedaliby 120mln sztuk ps5

Dokładnie tak. 120mln sprzedanych ps4/pro gdzie nie było jakichś problemów z dostępnością to jakoś z 7 lat im zajęło :E

7 minut temu, Auberon napisał:

a to teraz nie mas 60 czy nawet 120 fps?!

W natywnym 4k. To na PC tak, czasami mam te 120fps w mniej wymagających grach z poprzedniej generacji jak np. FH4 :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, lukadd napisał:

W natywnym 4k. To na PC tak, czasami mam te 120fps w mniej wymagających grach z poprzedniej generacji jak np. FH4 :E

po prostu ludzie się "bug" wie czego spodziewają

a dowcip polega na doskonaleniu narzędzi do modelowania 3D i grafiki 2D

co pozwala ludziom zrobić automatycznie więcej rzeczy w krótszym czasie
zamiast miesiącami dłubać przy modelu

ale jak wiadomo gracz (zwłaszcza ortodoksyjnie konsolowy) Substance'm czy ZBrush'em się nie pokala, choć być może gdzieś tam słyszał o 3D Studio albo Maya

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
19 minut temu, lukadd napisał:

W Forza Horizon 4 to chyba akurat nie problem na mocnym PC bo do 120fps to ja już miałem w tym tytule jak grałem jeszcze na PC z GTX1080Ti i jedyne co mnie tam blokowało żeby widzieć więcej klateczek na OLED'zie w 4K to porty HDMI2.0b w karcie graficznej (60Hz).

Y97Jd6N

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na 1080Ti miałeś ~60 jak widać na screenie. Dopiero coś pokroju 3080 wyciąga te 120fps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
1 minutę temu, lukadd napisał:

Na 1080Ti miałeś ~60 jak widać na screenie. Dopiero coś pokroju 3080 wyciąga te 120fps.

Tak bo jest wł. V-Sync i też widać to na wykresie a ile jest bez V-Sync? Detale Ekstremalne dodam jeszcze czyli ponad ustawienia Ultra.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

A ile bez vsync to masz w linjce GPU na twoim screenie.

66 średni, 56 minimalny i 81 maksymalny.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
7 minut temu, lukadd napisał:

A ile bez vsync to masz w linjce GPU na twoim screenie.

66 średni, 56 minimalny i 81 maksymalny.

No to O.K do 81fps ale jakbym zjechał z Ekstremalnych detali na Ultra to zapewne byłoby do tych 120 co i tak nie miało sensu bo więcej jak 60k/s i tak bym nie zobaczył 😉

Zwróć też uwagę na wykresie na "Procent ograniczenia GPU" 100.0

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To co piszesz lukadd to oni głupią latka obecnie do gotowych gier na ps4 wprowadzają, pisząc od podstaw na ps5, mogą sobie przycinać w dół, aby na ps4 chodziło, a nie odwrotnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

66 średni to bardzo daleka droga do średniego 120fps. Nawet na high jakbyś zjechał na 1080Ti to jeszcze była by daleka droga. Dopiero na medium przekroczyłbyś 100fps na średnim.

A9ObqRx.png

9 minut temu, kochan4 napisał:

To co piszesz lukadd to oni głupią latka obecnie do gotowych gier na ps4 wprowadzają, pisząc od podstaw na ps5, mogą sobie przycinać w dół, aby na ps4 chodziło, a nie odwrotnie

Nowy Horizon z tego co ostatnio powiedzieli twórcy był głównie pod ps4 tworzony i testowany.

Edit.
O tu masz. Ta gra w sumie jest tworzona na PS4, a na PS5 dostanie po prostu dodatki i extra bajery.

https://www.gamesradar.com/horizon-forbidden-west-has-been-mostly-developed-on-ps4-ps5-will-have-extra-details/

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
21 minut temu, kochan4 napisał:

Tak to są łatki na kolanie robione to samo te porty ulepszone dla PS5 czy XSX widać że nie chcę im się przy tym gmerać żeby coś optymalizować w kodzie gry dla nowego sprzętu i puszczają to na wstecznej. W większości przypadków ściągają ograniczenie z 30 i dają możliwość grania w 60. Mało komu chcę się bawić w starych tytułach z czymś więcej a nawet w niektórych nowych grach trzeba czekać na Upgrade dla Next-Genów. Trochę inaczej sobie to wyobrażałem no ale póki co jest jak jest 🤗

20 minut temu, lukadd napisał:

66 średni to bardzo daleka droga do średniego 120fps. Nawet na high jakbyś zjechał na 1080Ti to jeszcze była by daleka droga. Dopiero na medium przekroczyłbyś 100fps na średnim.

No jest nie da się ukryć 😁

20 minut temu, lukadd napisał:

Nowy Horizon z tego co ostatnio powiedzieli twórcy był głównie pod ps4 tworzony i testowany.

Zgadza się nawet dzisiaj o tym pisali ale gra ma podobno nie ograniczać wersji dla PS5 i będą dokooptowane dla niej dodatkowe bajery 

Horizon Forbidden West na PlayStation 5 obsłuży ray tracing. Technika śledzenia promieni wykorzystywana jest przez deweloperów nie tylko w grafice, ale także w fizyce i dźwięku. Nie jest jednak jasne, jakie efekty wizualne będą oparte na RT.

Horizon Forbidden West „nie jest w żaden sposób ograniczony” przez wydanie na PS4

Ile w tym prawdy? Nie mam pojęcia może tylko studzą emocje 😉

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, ale to dalej gra tworzona głównie na ps4. PS5 dostanie extra bajery. Nie jest to next genowa gra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Next genowy to był crysis 3, teraz to to nawet gorsze crapy 3xA wypuszczają 😏

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, lukadd napisał:

No, ale to dalej gra tworzona głównie na ps4. PS5 dostanie extra bajery. Nie jest to next genowa gra.

No nie, nie jest Next-Genowa. Z takich to będzie chyba tylko Raczet ale z drugiej strony to które gry wydawane na wszystkich platformach są Next-Genowe? Chyba nie ma jeszcze takich i raczej szybko nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, kochan4 napisał:

No, ale wiadomo o co mi chodzi, next-genowy czyli wydany tylko na PS5 i projektowany od początku na tą konsole.

Obecne gry i tak nie wycisną wszystkich soków z PS5 nawet jak będą tylko na tą konsole wydane. Na to przyjdzie poczekać jeszcze z minimum 2 lata.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
5 minut temu, kochan4 napisał:

Chyba pierwsza część bo później to już dużo mniejsza skala była. W C3 to w zasadzie trawa tak naprawdę była czymś nowym.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu się zgodzę, najlepsze exy zawsze po kilku latach na konsole Sony wychodziły 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, kochan4 napisał:

Tu się zgodzę, najlepsze exy zawsze po kilku latach na konsole Sony wychodziły 

I teraz też tak będzie bo ani SONY ani Microsoft ani EA, UBI ect. nie zrezygnują od tak z takiej bazy graczy zwłaszcza że na świecie dalej są problemy z dostaniem nowego sprzętu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Do tego na ps4/pro dalej da się robić gry które będą ładnie wyglądały. Będą działać w 30fps, w niższej rozdzielczości niż na ps5, ale mimo wszystko dalej mogą wystarczająco dobrze wyglądać, być grywalne i się oczywiście bardzo dobrze sprzedawać.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
10 minut temu, lukadd napisał:

Do tego na ps4/pro dalej da się robić gry które będą ładnie wyglądały. Będą działać w 30fps, w niższej rozdzielczości niż na ps5, ale mimo wszystko dalej mogą wystarczająco dobrze wyglądać, być grywalne i się oczywiście bardzo dobrze sprzedawać.

No zgadza się. Nauczyli się radzić jakoś z tym CPU z tabletów i na razie pewnie będzie nikła korzyść z tych porządnych 8 rdzeni i 16 wątków w PS5.

GPU w PS4PRO i XOX dają jeszcze radę w tym 1440p lub oszukanym 4K z checkerboard rendering więc tak jak mówisz poczekamy sobie pewnie jeszcze z 2 lata minimum zanim ruszy się coś w temacie Next-Genów.

Nawet silniki takie jak Unreal Engine 5 nie są jeszcze gotowe a na czymś te Next-Genowe gry muszą powstawać.

2 godziny temu, lukadd napisał:

Exy to gry od Sony. Oni raczej dbają, aby gry od nich były chociaż w okolicy dobrej optymalizacji.

Z grubsza to będzie tak. Taki Horizon na PS5 w 4k + RT i  "nextgenowe" szmery bajery w 30fps,  następnie szachownica i 60fps w przykrojonej grafice dla trybu performance.

I to ten tryb performance przełoży się na starszej generacji konsole, tylko, że nie będzie 60fps, a będzie 30fps.

I tak takie ps4 pro dostanie 30fps + szachownicę i jeszcze dodatkowo przycięte to co wymagające dla tej konsoli czyli AF, jakieś cienie, wolumetryczna mgła kapkę niżej etc. A PS4 dostanie podobnie tylko w 1080p.

W takim Horizonie co pokazali to nic, aż tak next genowego absolutnie nie ma czego nie dało by się dostosować optymalizacją detali pod PS4 pod 30fps w 1080p.

Dokładnie tak to będzie wyglądać 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Kupiłem styczniową z Neonet 2 lata gwarancji niby. Z FIFA 21 i tlou 2 za 2400pln. Jeszcze nie przyszła. Zwrócić na coś uwagę? Mają jakieś bolączki? Podobno stan idealny ale trochę ukurzona...?

Edytowane przez raul_ole

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Stjepan666 napisał:

@azgan grałeś? Podobno dobra gra w klimatach Yakuzy.

Od jakiegoś czasu korci mnie żeby kupić i ostatnio byłem już bliski tego.

Dobra gierca? Warto wchodzić w ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, azgan napisał:

Od jakiegoś czasu korci mnie żeby kupić i ostatnio byłem już bliski tego.

Dobra gierca? Warto wchodzić w ten temat?

W CDA piszą że dobra i dostała 9/10.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi