Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

W FC2 jest też dynamiczna pogoda, wydaje mi się, że tego nie ma w FC5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FC2 jest też dynamiczna pogoda, wydaje mi się, że tego nie ma w FC5.

W FC3 już tego nie ma, tam deszcz, burza jest raz na 100 lat. :E, a w FC2 to było właśnie piękne jak nic nie było widać momentami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteśmy już przy ograniczeniach fizyki i destrukcji otoczenia to najlepszym dowodem tego co da się wycisnąć z konsoli PS4 jest The Order 1886 - filmowa jakość z minimum fizyki ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=B4ocPKdyD7Y

 

I to jest gra z początków obecnej generacji nowsze tytuły przesunęły granicę ale SONY pompuje ogromną kasę w swoje studia i to żeby ich gry tak wyglądały :cool:

 

https://www.youtube.com/watch?v=x95A07j6mLI

 

Dla mnie w konsoli może siedzieć nawet procesor z smartfona jeśli tylko gry przy tym będą wyglądać :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up ta gra to ten tunelowiec na 4h co się sam przechodzi. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dla kontrastu podlinkowałem nowego Spider-Man'a widać gołym okiem że SONY nie stoi w miejscu i w nowszych grach jest wyraźny progres tutaj mamy już sandbox z podobnym poziomem grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest ładniej, ale nie samą grafiką człowiek żyje, gampley, miodność też musi być, na konsole nie ma strategii 4X? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się na konsolach nie ma tylu strategi np. Total War ale na PC za to nie masz takich gier jak np. The Last of Us Part II

 

https://www.youtube.com/watch?v=VXUPpxA32Og

 

lub

 

Detroit: Become Human

 

https://www.youtube.com/watch?v=QD1pbWCJcKQ

 

Które zapewniają dosłownie filmowe doznania i nie chodzi mi tu jedynie o grafikę a o poruszenie emocji jakie potrafią wywołać :D

 

Nie bez powodu gram na obu platformach PC + PS4 :P

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up ta gra to ten tunelowiec na 4h co się sam przechodzi. :E

Według howlongtobeat.com, jakieś 7h przy skupieniu tylko na historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gry ja Ryse, Order nie są wyznacznikiem grania i gameplayu, im jest blisko interaktywnego filmu, właściwie tak zastanawiam się po co w ogóle padł ich tu przykład, tam samo nie wiem jaki przykład niosą trailery do dyskusji o fizyce :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Exy rządzą się swoimi prawami. Sony ma ładne graficznie exy często tunelówki. Nindendo ma gry bardzo grywalne i miodne, PC ma strategie, rpg i mmo.

Sporo zależy od gustu gracza co wybierze i w jakie exy częściej będzie grał.

 

A jeśli chodzi o fizykę i interakcje ze światem to tak jak pisałem Zelda wypada tu i tak najlepiej z wszystkich ostatnich gier z otwartym światem. Horizon na ps4 absolutnie niczym tu się nie wybija ponad inne gry z open world.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie gry ja Ryse, Order nie są wyznacznikiem grania i gameplayu, im jest blisko interaktywnego filmu, właściwie tak zastanawiam się po co w ogóle padł ich tu przykład, tam samo nie wiem jaki przykład niosą trailery do dyskusji o fizyce :hmm:

 

Bo doskonale widać po nich co można osiągnąć przy ograniczonej fizyce (filmowa jakość) która jest możliwa na obecnych konsolach i pisanie że konsole by nie wyrobiły jest śmieszne bo wyrabiają znacznie więcej niż niektórym się wydaje. Uzasadnienie że przycięli (oskryptowaną) balistykę pocisków w Far Cry 5 względem dwójki przez dodanie HDR'u mnie rozbraja :E.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tam masz totalnie ograniczony gameplay, a nie tylko fizykę, co w tym dziwnego, że interaktywny film z zablokowaną kamerą, skryptami, prerenderowanymi scenami może wyglądać jak cutscena?

 

Co z tego, że Ryse, Order wygląda 1000x lepiej od GTA, skoro pierwsze tylko ogląda się, a w to drugie gra.

 

 

Ps.

Oby nie było, skończyłem Ryse, filmowy, piękny tytuł z całkiem dobrym scenariuszem, ale to nie jest gra, mechanika walki tam nie istnieje. Raz można oglądnąć za małą cenę i całkiem fajnie tak spędzić te kilka godzin, ale jak wyżej to tylko interaktywny film.

 

Ja FC od dawna nie usprawiedliwiam, ostatni kupiony to 3 na promocji, którą po początku olałem z nudów.

Edytowane przez Kazubin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepię się tego FC2, bo już rzygam tym porównaniem. Ilu z was pamiętało te detale pokazane w filmiku? Tak z ręką na sercu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie lubię "interaktywnych filmów" lubię gry z otwartym światem, takie jak Far Cry, Skyrim, Fallout New Vegas, Stalker, GTA czy Wiesiek 3, lubię swobodę, chodzić gdzie chcę robić co chcę, takie Metro 2033 gra z dobrym klimatem, ale to oskryptowana do bólu tunelówka dlatego jej nie skończyłem, a takiego Stalkera Zew Prypeci przeszedłem ze trzy razy znajdując ciągle ciekawe rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja FC od dawna nie usprawiedliwiam, ostatni kupiony to 3 na promocji, którą po początku olałem z nudów.

 

Nie ma wytłumaczenia dlaczego wykastrowali tak nowego Far Cry'a widać to doskonale po Wildlands na konsolach. PC jakoś na tym nie ucierpiało był szereg dodatkowych opcji graficznych + bajerów NVIDII

 

https://www.youtube.com/watch?v=4ZVhkBqVRGw

 

A tu jeszcze z Bety

 

https://www.youtube.com/watch?v=R-Ocj8hTPrY

 

I jakoś złomy wyrabiały a to czego nie wyrobiły było na PC ;).

 

PS. Nie widziałem żeby w Far Cry 5 padał deszcz za to w Wildlands już tak :E

 

Dalej uważam że Ubi poleciał po najmniejszej linii oporu zarówno z ograniczeniami przyrody, fizyki, destrukcji, balistyki oraz ustawieniami opcji graficznych na PC. Konsole nie są tu wytłumaczeniem co widać po Wildlands.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wytłumaczenia dlaczego wykastrowali tak nowego Far Cry'a widać to doskonale po Wildlands na konsolach i PC jakoś na tym nie ucierpiało był szereg dodatkowych opcji graficznych + bajerów NVIDII

I jakoś złomy wyrabiały a to czego nie wyrobiły było na PC ;)

 

Tu nie ma usprawiedliwienia, bo wersja FC5 na PC to bida. A co do wildlands to faktycznie wygląda pięknie, ale na PC. Bo na konsoli mocno widać jak jest okrojony względem PC i tak na przemian włączałem sobie na prosiaku wildlands i FC5 i ten drugi w wersji konsolowej wygląda lepiej w całokształcie.

 

Na PC wildlands to całkowicie inna gra. Masa podrasowanych detali od razu rzuca się w oczy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma usprawiedliwienia, bo wersja FC5 na PC to bida. A co do wildlands to faktycznie wygląda pięknie, ale na PC. Bo na konsoli mocno widać jak jest okrojony względem PC i tak na przemian włączałem sobie na prosiaku wildlands i FC5 i ten drugi w wersji konsolowej wygląda lepiej w całokształcie.

 

Na PC wildlands to całkowicie inna gra. Masa podrasowanych detali od razu rzuca się w oczy.

 

Ale Wildlands na konsolach i tak wygląda lepiej od Far Cry 5 na konsolach :E

 

Kto bronił Ubi dodać też podrasowane ustawienia na PC w FC5?

 

W Far Cry 4 było to możliwe a też ukazał się na konsolach ;)

 

Na PC były zaawansowane opcje graficzne z dodatkowymi bajerami NVIDII które mocno poprawiały grafikę

 

- realistyczna fizyka sierści zwierząt NVIDIA HairWorks

- lepsza okluzja otoczenia NVIDIA HBAO+

- lepsze promienie światła NVIDIA Godrays

- wolumetryczna mgła

- lepsze cienie NVIDIA PCSS

- zaawansowane wygładzanie krawędzi NVIDIA TXAA

- tessellacja oraz parallax occlusion mapping (POM)

 

Tutaj można dokładnie sobie porównać i poczytać https://www.geforce.com/whats-new/guides/far-cry-4-graphics-performance-and-tweaking-guide#far-cry-4-nvidia-percentage-closer-soft-shadows

 

Far Cry 4 GameWorks

 

https://www.youtube.com/watch?v=Iewp3ws_gqE

 

to też przez konsole :lol2:?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie. Konsolowy Wildlands wygląda gorzej niż konsolowy FC 5, który zresztą prawie się nie różni od wersji PC.

 

Wildlands pc vs ps4

 

 

 

le9AS7o.png

rIDapgb.png

 

 

 

Wildlands na ps4 pro wygląda słabo. Masz demko w ps store zobacz sobie lub przypomnij jak już widziałeś. Są bardzo duże różnice względem wersji PC.

 

Szczególnie cierpi roślinność, textury podłoża i inne, AO, cienie, zasięg wyświetlania itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi brakuje DOBRYCH tunelowych gier. Jestem fanem sandoboksów, więc nawet taka średnia Mafia III mi się podobała, ale chciałbym coś innego, bo ile można. Teraz każda gra musi być na 30 godzin, musi być wypełniona jakimiś gównianymi zadaniami pobocznymi i pizdylionem miejsc do odwiedzenia. The Order był cienki jak dupa węża, Ryse miał kretyńską mechanikę, ale podobał mi się jednak trochę bardziej. Przy Quantum Break zasypiałem, do tego te śmieszne filmy, których nie obejrzałem, bo mam limitowanego neta LTE :D Dochodzi do tego, że najlepiej mi się gra w mniejsze gierki, jak np. Toren, tytuły z serii Sherlock Holmes, czy takie pseudo AAA jak Hellblade, niż w największe hity. A ostatnio to w ogóle szukam przede wszystkim małych tytułów logicznych, jak Zup (tysiące osiągnięć :E ).

 

 

Co do exów, to zabawne jest to ciągłe gadanie w stylu "co można wyciągnąć z konsoli". No można, bo tylko na ten jeden sprzęt to robią. Jakie ma to przełożenie na inne gry? Żadne. Potem czytam jakieś pierdoły o lenistwie innych deweloperów tworzących multiplatformy, którzy nie są w stanie dobrze przygotować edycji konsolowej. No nie są w stanie, bo nie robią na jedną platformę. To są dwie zupełnie różne sytuacje, a ludzie jakby tego nie oddzielali od siebie. Ile to razy się czyta bzdury typu: gra A działa słabo, a patrzcie jak działa 10x ładniejsza gra B (ex).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nudny tunel jest tak samo nudny jak nudna gra z otwartym światem. Miałem "przyjmność" z ostatnim TR, z litości za grafikę dałbym 6/10, ubijanie co chwilę setki wrogów, idiotyczne dialogi, naiwna fabuła i postacie które nadają się tylko dla tasiemcowej telenoweli typu klan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie.

 

Bez sensu porównanie bo na PC miałeś właśnie podrasowaną grafikę a w Far Cry 5 masz praktycznie to samo co na konsoli.

 

https://www.youtube.com/watch?v=xuKpA2iORd4

 

Wildlands nie dość że jest większy, bardziej zróżnicowany, ma zmienne warunki pogodowe, bardziej zróżnicowaną roślinność i jest jej więcej ect. W dodatku tam nikt nie wpadł na to żeby ograniczyć możliwość zabijania przeciwnika przez drewniany płotek :lol2:. Tak samo jak w Far Cry 5 masz rozpierduchę, wybuch, demolkę, pościgi, latanie ect.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, że wersja PC FC5 została olana i podrasowana tylko w minimalnym stopniu. W wildlands zostało to zrobione całkiem konkretnie na PC dostaliśmy wiele detali v.high/Ultra względem konsoli. Z FC5 ubi poszło na łatwiznę.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu jeszcze z Bety

 

Beta Wildlandsów miała jakieś 10fpsów na low więc może dlatego wykastrowali :heu:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepię się tego FC2, bo już rzygam tym porównaniem. Ilu z was pamiętało te detale pokazane w filmiku? Tak z ręką na sercu.

 

Ja Up_to_something.gif

 

Poza tym, takich przykładów jest więcej:

- destrukcja otoczenia w Battlefield; cóż DICE zdziałało przy Bad Company, a jaką kastrację tego elementu mamy dalej?

- drugi przykład będzie mniej znany, mianowicie DiRT; w pierwszej części droga bardzo ładnie się deformowała wraz z otoczeniem, jeśli w coś uderzyliśmy oczywiście wraz z pojazdem, który miał strefy zgniotu, a nie tylko odpadające zderzaki itd.; drogi również były faktycznie wyboiste, a nie płaskie z inną teksturą i było to widać na powtórkach jak od każdej nierówności pracowało zawieszenie.

 

Obecnie gry idą w grafikę, wielkość i mnogość różnorakiej zawartości niejednokrotnie wpychanej na siłę. A fizyka faktycznie jest w odwrocie, jeśli faktycznie przeanalizuje się te przykłady, gry są teraz bardziej sztywne, plastikowe. Oczywiście Jaguar w obecnych konsolach, to padaka, ale procesory w PC są sporo szybsze od tych 10 lat temu, bo co wtedy mieliśmy? C2D, C2Q, cała podstawka AM3 z Athlonami II i Phenomami II oraz pierwsze Core "i" pod s1156 i s1366.

 

Ja to bym z otwartymi ramionami przygarnął coś pokroju Bioshocka, oryginalnej trylogii Mass Effect, jakąś porządną strzelankę jak CoD2, CoD4MW czy MoH z 2010 z wyborną kampanią (tylko z dłuższą kampanią, bo 4,5h to już przesada mad2.gif) lub BiA Hell's Highway. No, ale nie... wszędzie hektary otwartego świata wypełnionego w zasadzie niczym + pierdyliard skórek dla gówniarzy. Gry robi się dla dzieci teraz. Wiem tylko tyle, że jak w końcu się wzbogacę to połaszę się na PS-a i zabiorę się za te ekskluzywne tytuły, bo piec trochę w odwrocie pod względem ciekawych tytułów.

Edytowane przez Pawelek6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...