Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh zawsze były dobre gry i złe gry, ale wtedy w złe gry się nie grało oraz nie płaciło za nie 250~400zł po prostu w latach 90 się grało.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w roku 1995: 702zł

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w roku 2017: 4271zł

Źródło: ZUS

W związku z powyższym, jaki jest sens wypowiedzi "w latach '90 nie płaciło się 250-400zł za grę"?

No chyba że dalej zarabiasz 700zł brutto :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up nigdy nie kupiłem gry za 250zł, za 120 tak, ostatnią grę jaką kupiłem na premierę to Civilization: Beyond Earth, teraz już tego nie robię, mam w co grać, czekam jak spadnie do 25zł to co mnie interesuje i kupię, ze wszystkimi DLC, połataną i grywalną, tak jestem świadomym graczem, a nie lemingiem i nie dam złamanego grosza za jakiegoś przechajpowanego crapa, których pełno w dzisiejszych czasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jak byłem mały to grałem w Carmageddon i rodzice nic nie mówili :D .. Rozjezdzałem ludzi w grze itp hehe krew lała się po ekranie.. A oni nic.. W dodatku jedynie powiedzieli że bedę kiedyś dobrym kierowcą (oczywiście była to ironia).

 

I dziś jestem raczej normalny.. A mówią, że gry to zło.. :)

+1

 

moje pierwsze gry na pierwszym PCcie, który dostałem jak miałem ~6 lat - Quake, Blood i NFS.

 

:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

 

moje pierwsze gry na pierwszym PCcie, który dostałem jak miałem ~6 lat - Quake, Blood i NFS.

 

:E

 

U mnie jak miałem 12 lat, Wolfeinstain 3D i Doom 1 pierwsze gry na PC oraz death metal do tego, jestem normalny nie zabijam ludzi na ulicach. :):E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up nigdy nie kupiłem gry za 250zł, za 120 tak, ostatnią grę jaką kupiłem na premierę to Civilization: Beyond Earth, teraz już tego nie robię, mam w co grać, czekam jak spadnie do 25zł to co mnie interesuje i kupię, ze wszystkimi DLC, połataną i grywalną, tak jestem świadomym graczem, a nie lemingiem i nie dam złamanego grosza za jakiegoś przechajpowanego crapa, których pełno w dzisiejszych czasach.

Też nie kupiłem gry za 250zł, moje życie nie staje się uboższe jeżeli nie kupię gry w dniu premiery, ale nie o to chodziło, tylko o brak sensu porównywania 250zł z lat '90 i czasów obecnych.

Obecnie gry są tańsze, tj. możemy sobie kupić tych gierek za 250zł więcej, niż w latach '90 gierek za 90-120zł.

Kiedyś też były kiepskie gry. Po prostu już ich nie pamiętasz, a i nie miałeś dostępu do setek tytułów, jak teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

U mnie jak miałem 12 lat, Wolfeinstain 3D i Doom 1 pierwsze gry na PC oraz death metal do tego, jestem normalny nie zabijam ludzi na ulicach. :):E

 

Tego nie wiadomo ;p :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry z lat 90 tych nie przedstawiały tak przemocy jak w dzisiejszych produkcjach, jak rodzice widzieli że gracie w carmageddona na niskiej rodziałce i w kolorowych pixelach to raczej nie widzieli brutalności tylko bardziej "czarny humor" dziś w czasach fotorealistycznej grafiki, motion capture i wysokiej rozdzielczości brutalność wygląda nieco inaczej niż wtedy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Gry z lat 90 tych nie przedstawiały tak przemocy jak w dzisiejszych produkcjach, jak rodzice widzieli że gracie w carmageddona na niskiej rodziałce i w kolorowych pixelach to raczej nie widzieli brutalności tylko bardziej "czarny humor" dziś w czasach fotorealistycznej grafiki, motion capture i wysokiej rozdzielczości brutalność wygląda nieco inaczej niż wtedy ...

 

Wtedy były inne czasy i inaczej postrzegaliśmy ntakie animowane postacie w grach. Inaczej to po prostu odbieraliśmy. Dzisiaj sie juz z tego smiejemy ale wtedy było inaczej :). Dlatego nie do końca sie z tobą zgadzam w tej kwestii..

Edytowane przez Azazell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale w telewizji i filmach występowali ludzie, tak samo teraz występują i horrory z tamtych lat nadal potrafią robić "głowę" ...

Dlatego jak ktoś oglądał TV i filmy w tamtych czasach to horrorowe CG na nim tak wielkiego wrażenia nie robiło jak dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He? Ominęło mnie coś czy to tak z dupy nagle wychodzi? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ex N? Poopy nie urywa, sama gra na tej konsoli dość średnia - patrząc na oceny z meta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł do niedawna ekskluzywny dla Switcha, ale Nintendo go tylko na swojej konsoli wydało, nie stworzyło. Tak więc najwidoczniej nie było żadnych przeciwwskazań, aby pojawił się na innych platformach.

 

Na PC (Switchu i PS4 również) wyląduje też Wonderful 101: Remastered. Do niedawna produkcja, w którą dało się zagrać tylko na Wii U. Zbiórka PlatinumGames na Kickstarterze ruszyła wczoraj i okazała się ogromnym sukcesem:

 

Edytowane przez Kszyrztow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty grałeś w DxM? Bo nie pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, wróciłeś po krótkiej banicji :E

 

Tak, ale tylko w demo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ex N? Poopy nie urywa, sama gra na tej konsoli dość średnia - patrząc na oceny z meta.

Grałeś? Opowiesz coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej. :E Przejrzałem kilka gameplayów i meta i stwierdzam po tym, że gra jest mega przeciętna. Już na samym Switchu ludzie niezbyt zadowoleni także na PC lepiej raczej nie będzie. Choć chciałbym się mylić. Brakuje takich gier z walką mechów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że fani mechów mogą sobie dodać spokojnie oczko więcej do końcowej oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tęsknię za Armored Core... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra się trochę dusiła na Switchu, choć głównie w trybie przenośnym jak mnie pamięć nie myli.

 

Ja w to z chęcią zagram na PC, dodam zaraz do listy życzeń na Steamie i wpadnie pewnie kiedyś na jakiejś wyprzedaży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz lepiej to wygląda -

Może nawet nie będzie wtopy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Oczywiście tytuł newsa napisany w taki sposób, aby osobie, która nie gra, gry od razu skojarzyły się negatywnie. Przekręt na grach, rozumiecie? :E Te gry to tylko samo zło. lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...