Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Co?

Tytuł normalny - odsprzedaż dostępu to był (jest) przekręt i fajnie że ktoś to wreszcie zauważył.

Edytowane przez Enfeeble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to dobrze ze mam ciagle pudelkowa wersje Wara III. Swoją drogą to co zrobił Blizzard było...nie wiem nawet jak to skomentować ? Bardzo Bezczelne ? Jak można było tak zaorać grę legendę która tak naprawdę otworzyła im drogę na salony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co?

Tytuł normalny - odsprzedaż dostępu to był (jest) przekręt i fajnie że ktoś to wreszcie zauważył.

No właśnie nie do końca normalny. Oczywiście sens tytułu jest jak najbardziej poprawny i zgodny z dalszą treścią newsa, ale jego forma dziwnym trafem jest taka, aby osoby nie grające w gry od razu były nastawione w określony sposób. To jest znana zagrywka i robi się to na co dzień. :) Gracze nie zauważą w tym tytule nic niepokojącego, ja zauważyłem tylko dlatego że jestem już na to wrażliwy do tego stopnia, że przestałem czytać / oglądać cokolwiek od mediów mainsteamowych. Tyczy się to nie tylko gier, ale w szczególności polityki i wydarzeń na świecie.

 

W dużym uproszczeniu polega to na tym, że nie-gracze przeczytają tytuł i podświadomie połączą dwa kluczowe słowa: "przekręt" i "gry". Całe zjawisko jest na tyle subtelne (no chyba że w wykonaniu TVP), że zwykle się go po prostu nie zauważa. Bo tak to ma działać. ;)

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie tak źle. Grozi mu tylko 5 lat więzienia. Jeden wystawiał i nie wysyłał ludziom iphonów na OLX to dostał 20 lat w pace. 150 osób ucierpiało.

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak można być tak głupim, żeby robić coś takiego i myśleć że się nie wpadnie? Przecież nie jest to jakiś specjalnie dobry interes, ot chwilowy, mały zarobek, który zwykle kończy się tak samo - ogromnymi karami + zamknięciem w pace. lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z Disharem to się dowiesz jak można być tak głupim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa pora. Sam już nie pamiętam ile razy wklejałem Disharowi co mu grozi za czerpanie korzyści majątkowych z rozpowszechniania oprogramowania do którego nie ma praw :E

 

Dla mnie to mogli by również i ścignąć tych co nagminnie kupują takie pirackie oprogramowanie :E

 

Art. 118.

 

1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przedmiot będący nośnikiem utworu, artystycznego wykonania, fonogramu, wideogramu rozpowszechnianego lub zwielokrotnionego bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom nabywa lub pomaga w jego zbyciu albo przedmiot ten przyjmuje lub pomaga w jego ukryciu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 5.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On twierdzi że prawa nie łamie i że to legalny interes :E

 

A nawet zachęca do tego innych kiedyś nawet organizował odpłatnie "kursy" później poradniki były już za darmo na YT :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlE pRzEcIeŻ tO tYlKo KoPiA, a NiE kRaDzIeŻ. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ma swoją stronę w internecie "Biznes Online" wcześniej chwalił się że nie sprzedaje już na Allegro ale widać szybko zmienił zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nawet zachęca do tego innych kiedyś nawet organizował odpłatnie "kursy" później poradniki były już za darmo na YT :lol2:

To jeszcze może beknąć dodatkowo za zachęcanie/nawoływanie innych do popełniania przestępstwa :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze może beknąć dodatkowo za zachęcanie/nawoływanie innych do popełniania przestępstwa :E

 

Robi to regularnie. Nie będę mu robić "reklamy" i wklejać bredni jakie wypusuje.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że co do jednego tych Januszy posadzą. Wielu z nich działa od dobrych kilku lat, do tego stopnia poczuli się bezkarni, że nawet już nie jadą na fake kontach czy na słupach, a firmy po otwierali na swoje dane :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlE pRzEcIeŻ tO tYlKo KoPiA, a NiE kRaDzIeŻ. :lol2:

Za kupowanie takich "legalnych" kopi też można dostać wezwanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale naprawdę. Fakt, że on "szkoli" ludzi w tym procederze to doskonała wiadomość. Im więcej jego uczniów na rynku tym większa szansa, że w końcu ktoś go wsypie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiemu to dobrze :E

 

To zamiast siedzieć po 300h w stróżówe zapisz się do niego na "kursy" i w jeden miesiąc będziesz miał na projektor + ekran i nieograniczony dostęp do gier na premierę (same plusy). Albo zrób w domu "plantacje" tak jak Twój "idol" to też niezły hajs będzie :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Henep?

Zalinkowałeś do Dishara więc po co te głupkowate pytanie? Wytłumacz mi co ma do tego Henep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten drugi mój idol,o kogo chodzi?

 

Już nie obcy "typ" z Internetu? Marny z Ciebie troll.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie wiem o kogo Ci chodzi.

 

W pierwszym poście na tej stronie napisałem a Ty dalej udajesz że nie wiesz o kogo chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dymany bez mydła i jeszcze kary za straty dla producentów milionowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on grami handluje a nie ma jakiejś plantacji.

 

Ma w domu "krzaki" żekomo na własny użytek. Niemożliwe że Ci się nie pochwalił.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madzia ze Szczecina nasłała Urząd skarbowy i nic nie stwierdzili.

A Ty łykasz tak wszystko co on twierdzi łącznie z tym że to "legalny" interes :lol2: ?

 

Tego nie wiedziałem, pewnie Ci bajki opowiadał jak razem w Destiny graliście.

 

Bajki to on cały czas opowiada może przeczytaj jeszcze raz to co lukadd napisał

 

Najwyższa pora. Sam już nie pamiętam ile razy wklejałem Disharowi co mu grozi za czerpanie korzyści majątkowych z rozpowszechniania oprogramowania do którego nie ma praw :E

 

Dla mnie to mogli by również i ścignąć tych co nagminnie kupują takie pirackie oprogramowanie :E

 

Art. 118.

 

1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przedmiot będący nośnikiem utworu, artystycznego wykonania, fonogramu, wideogramu rozpowszechnianego lub zwielokrotnionego bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom nabywa lub pomaga w jego zbyciu albo przedmiot ten przyjmuje lub pomaga w jego ukryciu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

2. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 5.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tylko ja nie wiem o co tu chodzi? o kim wy w ogóle mówicie?

 

Gdyby to było nielegalne to by nie było na allegro :yltype:

 

I to nie jest sprzedaż a wynajmowanie. :P

no chyba nie XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to było nielegalne to by nie było na allegro :yltype:

 

I to nie jest sprzedaż a wynajmowanie. :P

 

No oczywiście a tego 24 latka to na 5 letnie "wakacje" wysłali

 

Zamiast siedzieć po 300h w stróżówe z smartfonem w łapie zostań takim "biznesmenem"

 

 

Jak to taki genialny interes to czemu jeszcze nie zmieniłeś roboty? Przecież kochasz gry ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Odin Mieszasz. Źle rozumujesz.

 

 

@angan

Na wakacje bez mydła xd

Edytowane przez Crew 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...