Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

CD Projekt wart jest już na giełdzie więcej niż Ubisoft, czyli w tej chwili jakby nie patrzeć jest to największy producent gier wideo w Europie:

 

Jak to w ogóle możliwe? Jedna franczyza, jak się nie mylę jedno studio. W porównaniu do takiego Ubi to jest przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w ogóle możliwe? Jedna franczyza, jak się nie mylę jedno studio. W porównaniu do takiego Ubi to jest przepaść.

Jest możliwe, wszystko jest możliwe. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to w ogóle możliwe? Jedna franczyza, jak się nie mylę jedno studio. W porównaniu do takiego Ubi to jest przepaść.

No i o to w tym wszystkim chodzi. To się opiera w tej chwili na jednej grze, którą wydali 5 lat temu (nie liczę dodatków do trzeciego Wieśka czy produkcji takich jak Thronebreaker: The Witcher Tales) i jednej, która swojej premiery jeszcze nie miała, a wobec której urosły już nie tylko ogromne oczekiwanie jeśli chodzi o samą jej jakość, ale i sprzedaż. I jak to się ma do tego głupiego Ubi, które ma dziesiątki oddziałów rozsianych na całym świecie, zatrudnia tysiące pracowników i ma w swoim portfolio mimo wszystko mocne marki, których częstotliwość wydawania jest znacznie większa niż w przypadku CDPR (siłą rzeczy)? No właśnie ma się nijak. Dlatego to jest po prostu w tej chwili klasyczne pompowanie balonika oczekiwań. W sumie się nie dziwię, bo CDP S.A. to spółka notowana na giełdzie i tak to tam wygląda - zarabia się na całym tym "szumie", spekulacjach i o to w tym chodzi. Myk jest taki, że nawet jeśli CP2077 będzie tytułem bardzo dobrym i tak też się sprzeda, to i tak będzie wciąż za mało, aby zadowolić inwestorów i oczekiwania skierowane w stronę studia. Ogólnie to spoko, fajnie, "POLSKA GUROM", ale jak czytam np. o prognozach sprzedażowych, które mówią o 20 czy nawet 28 milionach sprzedanych kopii w ciągu pierwszego roku od momentu wydania gry, no to sorry, ale ludzie i cały sektor sam na siebie kręci bata. Przecież jak CP2077 sprzeda się np. w ilości 10-15 milionów sztuk w ciągu pierwszego roku od debiutu to będzie olbrzymi sukces. Ale w obliczu tych wszystkich prognoz i analiz to będzie wynik co najwyżej "zadowalający" co już samo w sobie jest komiczne.

 

Jak chcesz o tym trochę więcej poczytać, to wejdź sobie na stronę PolskiGamedev.pl, jest o tym newsie stosowny artykuł gdzie masz więcej szczegółów i cyferek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nie korzystam. Tylko legalne sklepy, a najlepiej z GOGa/Steama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nie korzystam. Tylko legalne sklepy, a najlepiej z GOGa/Steama.

Podałeś link kiedyś do gg.deals z tego teraz korzystam i szukam okazji tam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuje gry od Dishara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gry się kupuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem grać w Shadow of the Tomb Raider i zacna gierka, choć wydaje mi się, że RotTR zrobił na mnie większe wrażenie. Teraz stosuję taktykę zakupu gier już ze wszystkimi dodatkami, ale mimo wszystko zagrałem w ten tytuł z dużym opóźnieniem, bo kupiłem go w grudniu 2019 :D Mam wielką nadzieję, że kolejna część powstanie stosunkowo szybko, bo akurat Tomb mi zawsze bardziej pasował niż np. Uncharted.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem TRa polega na tym, że nawet postacie poboczne w U są ciekawsze od Lary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko, że w U nie ma na kogo popatrzeć. Lara > Drake. :P Zgadza się, Rise o wiele lepszy, Shadow to taki bardziej symulator zwiedzania był i powielał schematy z poprzednich odsłon. Totalna nuda.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolę posłuchać niż patrzeć. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w U nie ma na kogo popatrzeć. Lara > Drake. :P Zgadza się, Rise o wiele lepszy, Shadow to taki bardziej symulator zwiedzania był i powielał schematy z poprzednich odsłon. Totalna nuda.

Mam zupełnie odwrotne odczucia. Rise to ciągłe strzały, wybuchy i upadki Lary, a Shadow to więcej grobowców do zwiedzania, czyli lekki powrót do korzeni serii, a właściwie to do tego, czym ta seria powinna być. Grałem w pierwszego z tych nowych TR, potem w Rise i mnie nie wciągnęły. Za bardzo efekciarskie, za mało raidowania tombów. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No własnie mnie to znudziło, niezbalansowali tych aspektów tylko dali 95% zwiedzanie grobowców, wspinaczkę i szukanie znajdziek, co się przyczyniło do dodania bezsensownego drzewka umiejętności, z którego się skorzystało kilka razy. Na cholerę skille dot. walki skoro i tak była ona szczątkowa. Cały czas myślałem kiedy to w końcu się rozkręci. Jedyny plus jak wspomniałeś to piękne grobowce i malownicze miasta. Dżungla także świetnie się prezentowała.

Edytowane przez Jaycob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masa nerdów kwiczała że poprzednie dwie części to samo strzelanie, że gdzie ten stary Tomb... to wypuścili takiego kupsztala na zakończenie :(

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Masa nerdów kwiczała że poprzednie dwie części to samo strzelanie, że gdzie ten stary Tomb... to wypuścili takiego kupsztala na zakończenie :(

No tak bo jak przecież ktoś nie chce ogrywać kolejnego efekciarskiego TPP Shootera to znaczy że jest nerdem. Niech każdą serię przerobią na modłę dzisiejszych AAA, wtedy przynajmniej nie będę miał wyboru i rzucę gry dla innego hobby. lol2.gif

 

Ja nie piszę, że Shadow był idealny. Mnie ta gra nawet nie porwała. Po prostu dla mnie oddaje ona sens serii lepiej niż dwie poprzednie. Być może nie mam prawa do takiej oceny, bo nigdy nie byłem fanem Tomb Raiderów, ale zdecydowanie wolę zwiedzanie grobowców z ciekawszymi zagadkami (pomińmy fakt czy i ile takich było w SotTR), niż strzelanie zza osłony do kolejnych fal przeciwników. Przecież tego typu rozgrywka była już w tylu grach, że można się porzygać. Tym bardziej że ten element strzelania nawet nie był jakoś specjalnie dobrze zrobiony w nowych TR.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak bo jak przecież ktoś nie chce ogrywać kolejnego efekciarskiego TPP Shootera to znaczy że jest nerdem. Niech każdą serię przerobią na modłę dzisiejszych AAA, wtedy przynajmniej nie będę miał wyboru i rzucę gry dla innego hobby. lol2.gif

Polecam muzykę mega absorbujące hobby. ;) No i wszystko co masz na CD, MC, Winylu, jest Twoje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam muzykę mega absorbujące hobby. ;) No i wszystko co masz na CD, MC, Winylu, jest Twoje. :)

Tu też będzie problem bo słucham głównie muzyki instrumentalnej i czasem elektronicznej, w tym w dużym stopniu soundtracków z gier i filmów. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też będzie problem bo słucham głównie muzyki instrumentalnej i czasem elektronicznej, w tym w dużym stopniu soundtracków z gier i filmów. :E

Soudracki też są na CD i winylu oraz MC, mam tak soundrack z Blade Runnera nie ma problemu, ale trzeba szukać nie ma tam stronki typu gg.deals, trzeba samemu szukać tu i tam. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...