Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Takie tvgry wannabe, ale jeszcze daleka droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym, że do tego droga daleka, to bym się wady nie dopatrywał.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kszyrztow napisał:

Akurat w tym, że do tego droga daleka, to bym się wady nie dopatrywał.

Dokładnie, ja TVgry nie oglądam, tam jest za dużo pierdół, a mało meteorytyki, aha i jednak dziennikarze z CDA grają w gry bo je recenzują wystarczy poczytać w magazynie, a tamci, jedna recenzja na jakiś czas i 100 milionów clicbaitowych newsów. Aha i tych z CDA znam po nickach, a tamtych nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kszyrztow napisał:

Akurat w tym, że do tego droga daleka, to bym się wady nie dopatrywał.

Pod względem obycia przed kamerą, montażu to roboty trochę mają. Co jak co, ale tvgrowcy klecą te filmiki od wielu lat i mocno się wyrobili przez ten czas. Tutaj ewidentnie celują w ten sam styl (napisz szczerze - bez loga CDA w jaki kanał byś strzelał?), ale nie ten level jeszcze. 

42 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Dokładnie, ja TVgry nie oglądam, tam jest za dużo pierdół, a mało meteorytyki, aha i jednak dziennikarze z CDA grają w gry bo je recenzują wystarczy poczytać w magazynie, a tamci, jedna recenzja na jakiś czas i 100 milionów clicbaitowych newsów. Aha i tych z CDA znam po nickach, a tamtych nie.

No a ja nie znam nikogo z CDA, co to za argument? A redakcje tvgry i gryonline to dwie różne redakcje, jakby co. Czasem ktoś na gościnnych występach się pojawi, ale głównie siedzą w swoim poletku.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, czy jest postęp przy System Shock 3 czy całkiem przerwano prace nad tym projektem? Rok temu prawa przejęli chińczycy, tylko co dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lypton napisał:

Pod względem obycia przed kamerą, montażu to roboty trochę mają. Co jak co, ale tvgrowcy klecą te filmiki od wielu lat i mocno się wyrobili przez ten czas. Tutaj ewidentnie celują w ten sam styl (napisz szczerze - bez loga CDA w jaki kanał byś strzelał?), ale nie ten level jeszcze.

Oczywiście, że powiedziałbym, że to jakiś filmik od tvgry.pl. Widzę, że celują w taki styl. I faktu to nie zmienia, że zbytnio mi się to nie podoba, be te materiał od tvgry właśnie średnio do mnie trafiają. Ale teraz rozumiem, że chodziło Ci raczej o kwestie czysto techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@B@nita

Na tym w sumie stanęło. Od momentu ogłoszenia przejęcia studia przez Tecent, wszelka aktywność social mediowa developerów o SS3 umarła. Za to kilka dni temu wrzucili ofertę pracy dla Level Designerów do gry fantasy w uniwersum Dungeon & Dragons. Jak to interpretować w kwestii przyszłości SS3? Nie wiem.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kszyrztow napisał:

Oczywiście, że powiedziałbym, że to jakiś filmik od tvgry.pl. Widzę, że celują w taki styl. I faktu to nie zmienia, że zbytnio mi się to nie podoba, be te materiał od tvgry właśnie średnio do mnie trafiają. Ale teraz rozumiem, że chodziło Ci raczej o kwestie czysto techniczne.

U mnie jest podobnie.

3 godziny temu, Lypton napisał:

Pod względem obycia przed kamerą, montażu to roboty trochę mają. Co jak co, ale tvgrowcy klecą te filmiki od wielu lat i mocno się wyrobili przez ten czas. Tutaj ewidentnie celują w ten sam styl (napisz szczerze - bez loga CDA w jaki kanał byś strzelał?), ale nie ten level jeszcze. 

No a ja nie znam nikogo z CDA, co to za argument? A redakcje tvgry i gryonline to dwie różne redakcje, jakby co. Czasem ktoś na gościnnych występach się pojawi, ale głównie siedzą w swoim poletku.

Mi o to chodziło właśnie że mają podobny styl do TVgry, ale jak już mówiłem znam ich, kupuje CDA od 20 lat jakoś to wiadomo. :E ale ich styl bardziej do mnie trafia niż ten od TVgry. Może właśnie przez to że ich znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lypton napisał:

@B@nita

Na tym w sumie stanęło. Od momentu ogłoszenia przejęcia studia przez Tecent, wszelka aktywność social mediowa developerów o SS3 umarła. Za to kilka dni temu wrzucili ofertę pracy dla Level Designerów do gry fantasy w uniwersum Dungeon & Dragons. Jak to interpretować w kwestii przyszłości SS3? Nie wiem.

Wygląda na to, że projekt umarł i raczej już nie zobaczymy SS3. Szkoda, najlepsza gra jak dla mnie(SS2).

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Lypton napisał:

Pod względem obycia przed kamerą, montażu to roboty trochę mają. Co jak co, ale tvgrowcy klecą te filmiki od wielu lat i mocno się wyrobili przez ten czas. Tutaj ewidentnie celują w ten sam styl (napisz szczerze - bez loga CDA w jaki kanał byś strzelał?), ale nie ten level jeszcze. 

Może i mają obycie, ale materiały są ewidentnie nastawione bardziej pod rozrywkę niż merytorykę. No i mają słabą wiedzę o grach jak na... kanał o grach. Oni nagrywają głównie coś o najpopularniejszych tytułach, omijając wiele ciekawych gier które zagraniczni twórcy jakoś potrafili omówić. Zanim ktoś mi powie, że przecież nie mają czasu na omówienie każdej gry, to od razu odpowiem: A na wałkowanie tematu Wiedźmina 3 i tworzenie o nim filmików na siłę przez bite 4 lata mieli czas. :E A zamiast tego mogliby nagrać coś o innych grach, ale to już by było dla nich za dużo pracy :E, a poza tym Wiedźmin się dobrze klikał. Gdyby nie klapa wizerunkowa z Cyberpunkiem, to teraz o tej grze byłby wysyp filmików. Ciekawe czy Redzi im sypnęli za reklamę. :E Już nie będę pisał o tych wszystkich idiotycznych toplistach, bo szkoda na to czasu. Po prostu mam wrażenie że oni tworzą filmiki bardziej pod dzieci. Ostatecznie usunąłem już suba, bo tak jak kiedyś co jakiś czas zdarzały się fajne i ciekawe materiały, tak teraz już nawet nie chce mi się oglądać ich twórczości.

Swoją drogą trochę słabizna jeśli chodzi o różnorodność w popularnych kanałach o grach na polskim YT. Quaz jest bardziej merytoryczny, chociaż też miał swoje momenty "nie grałem, ale się wypowiem", gdzie opowiadał bzdury wyssane z palca. Na szczęście nie było tego dużo, no i nie było to raczej w jego oficjalnych materiałach na kanale, a bardziej na podcastach i innych tego typu formach. Był jeszcze Zagrajnik, który nagrywał materiały o grach, których próżno szukać na innych popularnych, polskich kanałach, ale od pewnego czasu przegiął pałę i zaczął opowiadać ciągle o tym samym. Zostaje Archon, który w sumie nie zawsze mówi bezpośrednio o grach, no i ma więcej materiałów o tematyce retro, ale ostatecznie jego filmy chyba mi najbardziej odpowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Isharoth napisał:

Może i mają obycie, ale materiały są ewidentnie nastawione bardziej pod rozrywkę niż merytorykę. No i mają słabą wiedzę o grach jak na... kanał o grach. Oni nagrywają głównie coś o najpopularniejszych tytułach, omijając wiele ciekawych gier które zagraniczni twórcy jakoś potrafili omówić. Zanim ktoś mi powie, że przecież nie mają czasu na omówienie każdej gry, to od razu odpowiem: A na wałkowanie tematu Wiedźmina 3 i tworzenie o nim filmików na siłę przez bite 4 lata mieli czas. :E A zamiast tego mogliby nagrać coś o innych grach, ale to już by było dla nich za dużo pracy :E, a poza tym Wiedźmin się dobrze klikał. Gdyby nie klapa wizerunkowa z Cyberpunkiem, to teraz o tej grze byłby wysyp filmików. Ciekawe czy Redzi im sypnęli za reklamę. :E Już nie będę pisał o tych wszystkich idiotycznych toplistach, bo szkoda na to czasu. Po prostu mam wrażenie że oni tworzą filmiki bardziej pod dzieci. Ostatecznie usunąłem już suba, bo tak jak kiedyś co jakiś czas zdarzały się fajne i ciekawe materiały, tak teraz już nawet nie chce mi się oglądać ich twórczości.

Swoją drogą trochę słabizna jeśli chodzi o różnorodność w popularnych kanałach o grach na polskim YT. Quaz jest bardziej merytoryczny, chociaż też miał swoje momenty "nie grałem, ale się wypowiem", gdzie opowiadał bzdury wyssane z palca. Na szczęście nie było tego dużo, no i nie było to raczej w jego oficjalnych materiałach na kanale, a bardziej na podcastach i innych tego typu formach. Był jeszcze Zagrajnik, który nagrywał materiały o grach, których próżno szukać na innych popularnych, polskich kanałach, ale od pewnego czasu przegiął pałę i zaczął opowiadać ciągle o tym samym. Zostaje Archon, który w sumie nie zawsze mówi bezpośrednio o grach, no i ma więcej materiałów o tematyce retro, ale ostatecznie jego filmy chyba mi najbardziej odpowiadają.

Ale ludzie pracujący w CDA recenzują wszystkie gry, te znane i mniej znane od 25 lat, to jest ich praca i pasja, co o GOLu nie można powiedzieć, po to kupuje pismo za 12 zł by poczytać o różnych grach i nie tylko, kanał na jutube to tylko dodatek do CDA nic więcej, mamy XXI trzecie dziesięciolecie się zaczęło to warto mieć coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Isharoth

Tak, TVgry to kanał głównie rozrywkowo-publicystyczny. To nie jest kanał recenzencki. Ale mi to nie przeszkadza. A to sobie obejrzę film o gównie w grach, mistrzów fechtunku oceniających systemy walki, kowala opowiadającego o mieczach, filmiki o drabinach, drzwiach i kolorach, heda grającego w crapy czy topliste do kotleta. Przekrój mają spory, misz-masz wszystkiego. Do oglądania recenzji są dziesiątki innych kanałów. Chociażby wymieniony wyżej quaz, który skupia się na recenzowaniu, bardzo rzadko poruszając inne tematy, oprócz testów sprzętu. A do takich pierdół okołogrowych? Ni ma.

Chcę zobaczyć, co tam ciekawego w świecie indyków się dzieje? Odpalam Brodatego. I nie zarzucam, że całkowicie omija tytułu AAA. Taki przyjął format i trzyma się go wiernie. 

 

Edytowane przez Lypton
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie znacznie lepszy taki materiał o mieczach czy fechtunku niż kolejna marna GOL-owa recenzja :E Bo w dobre w takim serwisie już nie uwierzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem TVGry ale wkurzyli mnie nazbyt pozytywną recenzją TLOU2. CD-Action czytałem przez wiele lat ale jakoś ostatnio nie mam ochoty. Dawniej to właśnie z CDA oraz z Hypera dowiadywałem się o grach.

Edytowane przez Kynareth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autorka książek ze zdjęciami różnych powierzchni, złożyła pozew przeciwko Capcom, za wykorzystanie przynajmniej 80 zdjęć bez jej zgody z jej książki z 96 roku.

https://petapixel.com/2021/06/05/photographer-sues-capcom-for-12m-for-using-her-photos-in-video-games/?fbclid=IwAR0qHaD-n6mntUGXG7EDWFdSxWSv85taoJRzJ9EJfunCmnfTlnMa8AQqEhw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, a propos mema z Fifą... fajne komentarze pod filmem:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, JanuszWanusz1 napisał:

 

Co sądzicie? Kiedy BF kochałem całym sercem, ale to jest dla mnie trochę kicz :/

Pisaliśmy już o tym w odpowiednim temacie niżej.;)  Ja czekam na gameplay, który ma być 13go, wtedy ocenie. 

Wydali Ninja Gaiden: Master Collection, a jedyną zmianą jaką można ustawić jest wyższa rozdzielczość:

https://www.dsogaming.com/news/you-can-only-change-resolutions-in-ninja-gaiden-master-collection-via-its-steams-game-properties/

Strasznie leniwy port. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Godzinę temu, JanuszWanusz1 napisał:

Co sądzicie? Kiedy BF kochałem całym sercem, ale to jest dla mnie trochę kicz :/

Kicz - owszem - idziemy w kino szybcy i wściekli 11 ;)
Ale ogląda (mi) się to genialnie! ;) 

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Stjepan666 napisał:

198492497_10159523582572834_291952891943

DLC: peanut butter. :E 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...