Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy GOTY, pogromca battlefieldów, codów oraz innych ...

Moja Znajoma Świnka Peppa PS4 / PS5 - Dobra cena, Opinie w Sklepie RTV EURO  AGD

"The visuals, the music, the voice actors. The story is great defenetly a game a gamer needs to experience 10/10 -IGN"

 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z czapki.
Jak często korzystacie z gier witaminizowanych i dlaczego (?)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że piraty? Witaminka że crack? W ogóle od kilkunastu już lat.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lypton napisał:

Że piraty? Witaminka że crack? W ogóle od kilkunastu już lat.

+

ja podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyznam nie bez wstydu, że czasami sięgnę. Najczęściej, gdy nie jestem zupełnie przekonany do gry.
Ale na swoje usprawiedliwienie - gdy gra mi siądzie / zachwyci - nawet, gdy ją już przeszedłem (a baaardzo mało gier przechodzę) - oddaję hołd i podziękowanie za pracę dla twórców w postaci czystej monety.
Grę kupuję do kolekcji (choćbym miał jej już długo, albo i wcale! nie uruchomić).

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też korzystam czasami, dem nie ma, grę chcę się sprawdzić czy się spodoba, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85-213 napisał:

Ale jest system zwrotów. Dodatkowo nie ryzykujesz że jakiś syf gratis dostaniesz w cukierku.

Sam składam kompy, sobie i ludziom, usuwam malware, spyware i inne dziadostwa ludziom, niczego się nie boję bo umiem sobie z problemem poradzić, nie tak jak Ty. Tak od 25 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Pytanie z czapki.
Jak często korzystacie z gier witaminizowanych i dlaczego (?)

 

never!!!!!!!! - Luke skywalker nooooooo | Meme Generator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie bo już mam dość oglądania YT na ten temat

Chodzi o wymagające gry w 1440p jak RDR2 Forza 5 , AC Valhalla i Cyberpunk

Czy jest jakaś różnica miedzy instalowaniem tych gier na Crucial MX500 Sata a na jakimś szybkim nvme? Filmy na YT pokazują czas ładowania się gry i tam różnice są minimalne.

A przy jakichś załadowanych miejscach (pada deszcz, wielu przedziwników, wybuchy itd.) nvme nie usprawni w jakiś sposób płynności/fpsów w grze?

 

No i kwestia tych testów na YT... tam jest pokazywane ciągle włączanie gry a o te 5 sekund :) chodzi najmniej bo przecież będąc w grze wiele jest taki momentów np. ładowanie misji, wyjeżdżanie z garażu gdzie gra też robi "loading" ale czy to ma sens?

 

Wiec.

Czy są jakiekolwiek realne korzyści z instalowania gier (wymagające gry, na ultra extreme, 1440p) na nvme względem zdrowego SSD na sata? pytam kogoś , kto wie coś wiecej niż te nagrania z YT gdzie jest pokazany czas ładowania gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, JeRRy_F3D napisał:

Pytanie z czapki.
Jak często korzystacie z gier witaminizowanych i dlaczego (?)

 

Baaaardzo rzadko. Tylko w przypadku gdy coś nie działa tak jak należy, a crack jest w stanie to załatwić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były przypadki lepszego działania na witaminie,, niesławne,,denuvo,, drm

Edytowane przez SZAFIR00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, SZAFIR00 napisał:

Były przypadki lepszego działania na witaminie,, niesławne,,denuvo,, drm

To nie są przypadki... Przypadkiem jest jak gra działa tak samo  z denuvo czy bez.

@Under555

W przypadku jakbyś miał hdd to wymiana na ssd była by wręcz wymagana. Ale do gier wymiana ssd na nvme jest bez sensu. Nvme to się sprawdza jak wykonujesz pracę na plikach, render czy inne. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Under555 mam dysk nvme od 2 tyg i nie zauważyłem korzyści względem SATA w przypadku gier czy nawet systemu. Plus taki, że nie trzeba się "męczyć" z kablami, tylko podpinasz pod płytę główną. :P  Także tego nie rozumiem czemu te dyski nie wykorzystują swojej prędkości. Gry  pisane pod ten dysk z PS5 potrafią się załadować w sec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaycob napisał:

Także tego nie rozumiem czemu te dyski nie wykorzystują swojej prędkości

poniewaz mamy leniwych developerow ktorym na premiere nie chce sie gry dobrze przygotowac pod kazdym wzgledem a ty oczekujesz zeby jeszcze musieli  optymalizowac pod dysk nvme - tym bardziej ze nie kazdy posiada- ot co take czase dziwne nastaly

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie tego nie rozumiem. :E Skoro jest technologia (od kilku lat) to powinno się ją wykorzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaycob napisał:

I właśnie tego nie rozumiem. :E Skoro jest technologia (od kilku lat) to powinno się ją wykorzystać. 

Grafika jest cudna w dzisiejszych grach, ale fizyka leży, AI leży i kwiczy, szybka kompresja przy użyciu CPU i SSD leży, gry są wydawane w  wersjach beta, albo o zgrozo alfa jak GTA Trilogy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Stjepan666 napisał:

Grafika jest cudna w dzisiejszych grach, ale fizyka leży, AI leży i kwiczy, szybka kompresja przy użyciu CPU i SSD leży, gry są wydawane w  wersjach beta, albo o zgrozo alfa jak GTA Trilogy.

Bo fizyka się tak nie sprzeda jak ładna grafika.;)  Poza tym dodając ją to znowu trzeba pójść na kompromis na sprzęcie. Zdecydowana większość graczy wciąż siedzi na PC z przed 5- 10 lat. Albo trzeba było by coś ciąć np. rozdzielczość.  Nextgeny już mają problemy z utrzymaniem 60 fps. 

Co do A. I. to jeden z dev Cyberpunka powiedział coś takiego - ma być głupie, bo z inteligentnym przeciwnikiem nie ma zabawy. I ma imo rację, jaki procent graczy chciałby grać z trudnym, myślącym A. I. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nvme prędkości przydają się przy obróbce np. Dużego Materialu wideo, testowane nawet przesowanie się po lini czasu w programach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Jaycob napisał:

Bo fizyka się tak nie sprzeda jak ładna grafika.;)  Poza tym dodając ją to znowu trzeba pójść na kompromis na sprzęcie. Zdecydowana większość graczy wciąż siedzi na PC z przed 5- 10 lat. Albo trzeba było by coś ciąć np. rozdzielczość.  Nextgeny już mają problemy z utrzymaniem 60 fps. 

Co do A. I. to jeden z dev Cyberpunka powiedział coś takiego - ma być głupie, bo z inteligentnym przeciwnikiem nie ma zabawy. I ma imo rację, jaki procent graczy chciałby grać z trudnym, myślącym A. I. ?

Kiedyś dało się zrobić fizykę i trudniejsze AI, Half Life 2 i Fear, a kompy były mniej wydajne, po prostu tym śmierdzącym leniom się nic nie chcę, ponieważ gracze to DEBILE i im nawet gówno w błyszczącym papierku się sprzeda za 350 zł mówiąc że to święty Graal.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Kiedyś dało się zrobić fizykę i trudniejsze AI, Half Life 2 i Fear, a kompy były mniej wydajne, po prostu tym śmierdzącym leniom się nic nie chcę, ponieważ gracze to DEBILE i im nawet gówno w błyszczącym papierku się sprzeda za 350 zł mówiąc że to święty Graal.

To masz 2 - 3 gry na 2 dekady? :E 

Inne czasy. Teraz się po prostu tego nie opłaca robić. Tylko 30% graczy przechodzi gry, w większości pewnie na standardowym poziomie trudności. Nie ma rynku dla wyzywającej sztucznej inteligencji, bo większość graczy nie chce się frustrować i nie lubi wyzwań.  Poza tym w sporej części gier inteligentne A.I. w ogóle by się nie sprawdziło, grało by się okropnie w gry typu AC, Batman  czy inne "skradankowe".  Albo wyobraź sobie A.I. w FPS, które strzela za każdym razem w głowę zaraz po wychyleniu się. :E 

 

Edytowane przez Jaycob
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...