Skocz do zawartości
Stjepan

Offtopic o grach

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Stjepan666 napisał:

 

@azgan ale już o tym nie piszesz, śmiech na sali jak zaczną te PS4 sprzedawać w cenie PS5. :E

https://www.gry-online.pl/hardware/niedobor-ps5-powoduje-zwiekszenie-produkcji-ps4/z521198

Jak to nie? I to szybciej od Ciebie o tym pisałem 

 

23 godziny temu, crush napisał:

Gry AAA to teraz takie gówno, że kompletnie nie zależy mi na nowym sprzęcie. Nawet jakby jutro ceny sprzętu spadły poniżej normalnego MSRP to i tak bym nic nie kupił. :lol2: :E

Na PC wydają teraz sporo starych gier z PS4 którymi jarają się PCMR więc chyba aż tak źle nie jest a dla nich to są nowości :szczerbaty:

"Za chwilę" wychodzi też Horizon Forbidden West na PS5 który raczej gównem też nie będzie ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest włączyłem sobie na chwilę Hellfire  myślałem że tu 15 min, a to godzina pykła, oj widzę wielki powrót do Diablo Hellfire po latach. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Sawyer1916 napisał:

:whee::whee::whee:

 

" I need this for school" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, azgan napisał:

Powodzenia dla tych co czekają na Ada Lovelace i nowe GPU z serii RTX40X0 ?.

Trzeba będzie składać preorder zanim oficjalnie ogłoszą datę premiery ?

Serio to z serii 3xxx raczej nie miałem zamiaru nic kupić (może refresha 3070), martwi mnie tylko potencjalna awaria obecnej karty, bo wtedy zostaje na integrze. Nie mam zamiaru napędzać biznesu skalperom a ceny w sklepach to też przegięcie. Mam inne pomysły na wydanie takiej gotówki, gpu stoi jednak dość nisko na liście priorytetów ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, azgan napisał:

Na PC wydają teraz sporo starych gier z PS4 którymi jarają się PCMR więc chyba aż tak źle nie jest a dla nich to są nowości :szczerbaty:

"Za chwilę" wychodzi też Horizon Forbidden West na PS5 który raczej gównem też nie będzie ?

Wiesz. Jak masz generalny zalew gier 5-6/10 to i 7/10 Horizon wydaje się jakby lepszy. 

Tym bardziej biorąc pod uwagę z jaką częstotliwością te "lepsze exy" wychodzą. :E

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde a ja bratu sprzedałem GTX 980 za 250zł a teraz byłbym milionerem :szczerbaty:

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bbandi A ogarnia? Jak nie to odkup za 270.

Edytowane przez crush
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, crush napisał:

@bbandi A ogarnia? Jak nie to odkup za 270.

Już za późno bo sprzedałem mu na premiere serii RTX 3xxx.

Trudno, najwyżej da się maybachem przejechać :szczerbaty:

P.S 

Ostatnio mu właśnie powiedziałem "ej ta kartą którą masz ode mnie warta jest teraz 1k zł". Ból wewnętrzny nie pozwalał mi milczeć w tej sprawie ;-) on się tym nie interesuje.

Edytowane przez bbandi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja się cieszę, że laptopy są jeszcze we względnie normalnych cenach, bo nie wiem ile bym musiał zabulić za podobny spec stacjonarki...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, huudy napisał:

jak ja się cieszę, że laptopy są jeszcze we względnie normalnych cenach, bo nie wiem ile bym musiał zabulić za podobny spec stacjonarki...

Niestety ten stan też wiecznie może nie trwać 

Górnicy kryptowalut rujnują rynek gamingowych laptopów https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/kopanie-kryptowalut-a-rynek-laptopow-dla-graczy

Górnicy do kopania używają już nawet laptopów z kartami RTX 3000 https://gamingsociety.pl/artykul/gornicy-do-kopania-uzywaja-juz-nawet-laptopow-z-kartami-rtx-3000-1125051/

Ethereum jest tak drogie, że w Chinach kopią nawet na notebookach z GeForce RTX 30 https://antyweb.pl/ethereum-jest-tak-drogie-ze-w-chinach-kopia-nawet-na-notebookach

 

Lipton od wielu miesięcy trąbi o tym że lapki są aktualnie dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem

Pierwsze lepsze przykłady z brzegu gdzie wyraźnie o tym wspomina 

 

a na PurePC pojawił się nawet artykuł 

CYTAT:

"Sytuacja na rynku komputerowym od wielu miesięcy jest bardzo zła - karty graficzne albo trudno dostępne, albo dostępne ale w tak wysokich cenach, że wiele osób decyduje się świadomie zrezygnować z zakupu i przeczekać na lepsze czasy. Tym którym zależy na ogrywaniu nowych tytułów pozostaje konsola (Xbox Series X/S lub PlayStation 5, jeśli mowa o graniu w często 60 FPS i więcej) lub... zakup laptopa. Przenośne komputery to stale rozwijający się rynek, w którym dostępność nowości stoi na nieco lepszym poziomie niż w klasycznych desktopach. Na obecnych notebookach bez problemu pogramy w nowe gry, tak samo jak wykorzystamy go do pracy nawet w bardziej wymagających zadaniach".

Źródło: PurePC 

 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, azgan napisał:

Niestety ten stan też wiecznie może nie trwać 

Górnicy kryptowalut rujnują rynek gamingowych laptopów https://www.telepolis.pl/tech/sprzet/kopanie-kryptowalut-a-rynek-laptopow-dla-graczy

Górnicy do kopania używają już nawet laptopów z kartami RTX 3000 https://gamingsociety.pl/artykul/gornicy-do-kopania-uzywaja-juz-nawet-laptopow-z-kartami-rtx-3000-1125051/

Ethereum jest tak drogie, że w Chinach kopią nawet na notebookach z GeForce RTX 30 https://antyweb.pl/ethereum-jest-tak-drogie-ze-w-chinach-kopia-nawet-na-notebookach

 

Lipton od wielu miesięcy trąbi o tym że lapki są aktualnie dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem

Pierwsze lepsze przykłady z brzegu gdzie wyraźnie o tym wspomina 

 

a na PurePC pojawił się nawet artykuł 

CYTAT:

"Sytuacja na rynku komputerowym od wielu miesięcy jest bardzo zła - karty graficzne albo trudno dostępne, albo dostępne ale w tak wysokich cenach, że wiele osób decyduje się świadomie zrezygnować z zakupu i przeczekać na lepsze czasy. Tym którym zależy na ogrywaniu nowych tytułów pozostaje konsola (Xbox Series X/S lub PlayStation 5, jeśli mowa o graniu w często 60 FPS i więcej) lub... zakup laptopa. Przenośne komputery to stale rozwijający się rynek, w którym dostępność nowości stoi na nieco lepszym poziomie niż w klasycznych desktopach. Na obecnych notebookach bez problemu pogramy w nowe gry, tak samo jak wykorzystamy go do pracy nawet w bardziej wymagających zadaniach".

Źródło: PurePC 

 

Powinni jeszcze na konsolach i smartfonach zacząć kopać, oraz na samochodach z komputerami np. Tesla i na Internet Rzeczy. :E Chcesz kupić maszynkę do golenia, nie ma, suszarkę, toster, pralkę, kuchenkę, lodówkę, nie ma, na wszystkim kopią w Chinach. :E

Edytowane przez Stjepan666
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ps4 chyba kopią coś gdzieś kiedyś czytałem. Ogólnie to eth w ostatnim czasie zeszło z ceny. W EU prąd coraz droższy. 

Ale to ogólnie oftop w oftopie o grach. Wątek zakupowy jest od narzekań :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lukadd napisał:

Na ps4 chyba kopią coś gdzieś kiedyś czytałem. Ogólnie to eth w ostatnim czasie zeszło z ceny. W EU prąd coraz droższy. 

Ale to ogólnie oftop w oftopie o grach. Wątek zakupowy jest od narzekań :E

Ja się śmieje że kopacze do kopania nie zaprzęgli każdej rzeczy na świecie która ma elektronikę w środku, nawet opaski treningowe itd, i nagle blackout cały świat, przez miesiąc na całej planecie nie ma prądu, oj wtedy by ludzie na nich reagowali jak na wiedźmy w XVI wieku. :E Chciałbym żeby to wszystko j***** tak na ryj właśnie z przytupem.  Po co ci NFT, krypto jak nie ma prądu i internetu, dzięki temu się nie nażresz. Zamieszki na ulicach największych miast świata, takie ogromne, sklepy rozwalone, samochody spalone, wszystko rozkradzione co się da. :D

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oplacalne jest kopanie na takich popierdółkach. Były jakieś crypto co można było kopać na smartfonach. Ale to dalej nie ma sensu. 

Świata nie zmienisz, jest jak jest, można płakać i narzekać jak to źle, albo wykorzystać sytuację i sobie jeszcze zarobić na górkach crypto :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, lukadd napisał:

Nie oplacalne jest kopanie na takich popierdółkach. Były jakieś crypto co można było kopać na smartfonach. Ale to dalej nie ma sensu. 

Świata nie zmienisz, jest jak jest, można płakać i narzekać jak to źle, albo wykorzystać sytuację i sobie jeszcze zarobić na górkach crypto :E

No dlatego mówię potężny kryzys jak w 1928 roku by się przydał, taki że ludzie by nie mieli co do gara włożyć i gdzie żyć. :E Mówili że chia i nie da się kupić HDD, niedawno kupiłem 2TB HDD na dane za 250zł nówkę, da się i to nawet nie drogo.

Edytowane przez Stjepan666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgan kupiłem Legiona 5 za 6,5k z podpisu - nie ma absolutnie szans żebym porównywalną speckę zrobił na stacjonarnym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, huudy napisał:

@azgan kupiłem Legiona 5 za 6,5k z podpisu - nie ma absolutnie szans żebym porównywalną speckę zrobił na stacjonarnym :E

Ja o tym wiem bo też jestem po zakupach Leoparda GP76 11UG-059PL za 10 000 PLN którego nabyłem w tamtym roku i jestem zorientowany w tych sprzętach oraz sytuacji rynkowej ?. Dobrze zrobiłeś, rozsądny wybór i dobry sprzęt ?.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85-406 napisał:

Takie rzeczy to każdy tu na forum już ma?

Nie każdy, ja monitora nie miałem i klawiaturę, myszkę oraz zewnętrzny dysk do pracy musiałem dokupić nikt mi tego za darmo nie dał https://ibb.co/2Wcr1bB

 

6 minut temu, huudy napisał:

Co z monitorem i klawiaturą? :) w Lenovo mam 165hz ze 100% sRGB

Za sam dobry monitor musiałbyś spokojnie dać z te 2500 zł. Mój ma 240Hz na szybkiej matrycy Sharpa z bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów i dobrym czasem reakcji ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizorów też nikt nie daje za darmo a za 10 zł nie kupisz dobrej myszki do grania ewentualnie jakieś padło do biurowego klikania. Zresztą z duchami nie warto wdawać się w dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę te twoje posty z "mądrościami" i tak polecą Michałku więc nie wysilaj się.

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, azgan napisał:

Nie każdy, ja monitora nie miałem i klawiaturę, myszkę oraz zewnętrzny dysk do pracy musiałem dokupić nikt mi tego za darmo nie dał https://ibb.co/2Wcr1bB

bardzo dobry wybór myszki, od 2 lat używam i polecam serdecznie :D

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...